[ SoulFly @ 16.02.2004. 23:32 ] @
Pozdrav,
ovo josh nisam nikad radio, pa ako neko mozhe da me uputi
imam Eagle GF2 MX400 64mb, jedan programchic mi je prijavio da mi je BIOS kartice suvishe star i da bih ga mogao flashovati...e sad ja to nikad nisam radio..pa ako mozhe help...hvala
[ kUdtiHaEX @ 17.02.2004. 09:26 ] @
SKines za pocetak novi BIOS i neki BIOS flasher utility.. iskopiras sve to lepo na disketu (program za flashovanje obicno ima neke fajlove koji cine disketu butabilnom), butujes sa diskete i sledis uputstva u readme fajlu.

PAZNJA: OBAVEZNO, i josh jednom O B A V E Z N O PRVO SNIMI ORIGINALNI BIOS SA GRAFICKE KARTICE NA DISKETU!!!! Ovo je veoma vazno...(mene je spaslo...)
Kada bekapujes stari BIOS, onda fleshuj novim i resetuj i pomoli se da sve radi. Ako ne radi, neces imati sliku na monitoru ili ce biti sva izoblicena, pa ces naslepo da vracas onaj stari (kao ja recimo).
[ mrkidivx @ 17.02.2004. 20:25 ] @
Moj savet ti je da ne flešuješ bios na grafičkoj karti.Mnogo toga može da krene naopako, a i treba da budeš potpuno siguran kojim biosom flešuješ.
[ Billy_boy @ 19.02.2004. 21:26 ] @
A sto se uopce dobije s novom verzijom biosa? Radi li se o nekim vecim promjenama?

Usput: koja je razlika izmedju biosa i firmware-a? Koje komponente imaju promjenjiv firmware?
[ kUdtiHaEX @ 19.02.2004. 23:10 ] @
BIOS ima ploca, graficka... a firmware HDD, CD-ROM/DVD uredjaji i sve je izmenljivo.