[ ilijev @ 16.08.2011. 15:07 ] @
MTS-ov sam pripejd korisnik 12 godina. Sada sam hteo da predjem na MIX400 i da uzmem telefon, medjutim nesto me je iznerviralo. Pri dnu ponude telefona stoji "Napomena: Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G servis" a taj servis je jos "samo 116,82 dinara".
Po meni je ovo cist beozobrazluk. Sakriveni i nepotrebni trosak. Mene samo interesuje da li ova opcija i nepotrebni trosak mogu da se zaobidju?
[ make_lele @ 16.08.2011. 15:16 ] @
Ne razumem, kako nesto moze da bude skriveno, i u isto vreme javno i nedvosmisleno objavljno?
[ component @ 16.08.2011. 16:46 ] @
Naravno da može da se zaobiđe. Koliko razumem taj uslov ne važi sa sve pakete? Samo uzmi neki drugi paket i stvar je rešena.
[ bachi @ 16.08.2011. 18:32 ] @
Taj uslov važi SAMO ako uz postpaid paket uzmeš i 3G telefon.
[ sasha015 @ 16.08.2011. 19:18 ] @
A skoro svaki telefon U MTS PONUDI je i 3g telefon,tako da je nemoguce zaobici taj LOPOVLUK.
[ freeworld @ 16.08.2011. 19:34 ] @
Sada nije ali docice vreme kada ce 90 -95 posto telefona da budu 3g i tada ce prakticno prilikom kupovine telefona uz postpiad 3g pretplata da postene standardan trosak.

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 16.08.2011. u 20:45 GMT+1]
[ ilijev @ 16.08.2011. 19:52 ] @
Garantujem da polovina postpejd korisnika ni neznaju do prvog racuna da im je ta opcija NAMETNUTA i da ce je placati tih 116din. To mi lici na ono, odes da kupis Punto za 6.000e ali da bi ga kupio za te pare moras da kupis i prikolicu za 2.000e. Ali ti to ne spominju u reklami nego kad dodjes da potpises ugovor.
A kao dokaz evo i mog razgovora sa covekom u MTS poslovnici u Zrenjaninu od pre par sati.
Pitam da li moze da se odradi ugovor za telefon ali da se ne aktivira pretplata za 3G. Kaze covek ne moze.
Ali ja i dalje insistiram da meni ta opcija NETREBA i da ne zelim da je aktiviram. On posle taga krece sa bezobraznim komentarom da ON ne moze da "gleda u pasulj" kome ta opcija treba a kome ne treba i da je on koristi. Pazi covek koji dobija za DZ telefon od firme koristi opciju koju ne placa. To je kao da je dobio auto na koriscenje pa mi se hvali kako on koristi i klimu a ja kao ne zelim auto sa klimom. Vrhunac price je to da se 3G nalazi NA DRUGOM UGOVORU i da je ocigledno NAMETNUTA!!! To znači da ja mogu da potpišem ugovor za postapejd, a ne i za 3G. Dobijem telefon, a opcija ne može da se aktivira i kraj. Inače moja žena je vić imala telefon sa aktivnim 3G i kada je otišla da odjavi broj, onda je sve moglo, i da se odjavi 3G i da se menja tarifa, i da dobije nov telefon, morala je čoveka sa pajserom da odvoji od sebe kako bi napustila poslovnicu.
Po meni je ovo cist bezobrazluk.
Zasto nisu stavili da je pretplata skuplja za 116 dinara mesecno i da za te pare imamo i 3G???
Nije stvar u parama nego u bezobrazluku. Bezobrazluk je i to da ti POKLANJAJU Samsung Galaxy za 1din a da ti njima treba da mesecno POKLANJAS po vise hiljada dinara i to par godina!!! Cigina trgovina na pijaci se zasniva ĆU TI DAM ZA 100 DINARA!? Nećeš ti ništa da mi daš nego da mi prodaš!!!

Inace Huawei U8110 nema 3G kameru, tako da ne znam za šta ovom telefonu služi 3G pretplata.

Idemo dalje.
[ make_lele @ 16.08.2011. 20:03 ] @
Ne postoji nista pod nazivom "3g kamera". Verovatno mislis na kameru koja se nalazi sa iste strane telefona kao i ekran, i koja se koristi za video razgovore?

To neije 3g. To je samo jedna od usluga koju je moguce kristiti na mrezama 3. generacije i novijim.

Ukoliko telefon nema dve kamere, to ne znaci i da nije 3g telefon i da ne mozes koristiti ostale 3g usluge na njemu.

Sto se tvoje zene tice, verovatno joj je istekla ugovorna obaveza pa je zato i dobila to sto je dobila.

A radnik ti je lepo objasnio da ukoliko telefon podrzava 3g mrezu, onda mora i da se uz njega placa 3g pretplata. Ne vidim cemu rasprava sa njim, kad je on samo obican prodavac i nema nikakvog uticaja na to hoce li MTS naplacivati 3g pretplatu svima koji uzmu 3g telefon ili ne.

Trenutno, na sajtu jasno i nedvosmisleno na xx mesta pise da se kupovinom 3g telefona placa i 3g pretplata u iznosu od 116 dinara i to je savim legalno a na kupcu je da odluci zeli li to da uzme, li da predje kod konkurencije sa sve svojim brojem gde nema te 3g pretplate.

Nema nikakve svrhe kukati po internetu o necemu ovakvom.
[ ilijev @ 16.08.2011. 20:39 ] @
1. Radnik u MTS mi je stavio do znanja da nije Kleopatra. To je bilo neljubazno sa njegove strane odmah posle moje druge rečenice da ja ne želim tu opciju i da li mogu da je ne aktiviram.
2. Ima svrhe "kukati" jer ako sistem ne valja treba ga menjati. Ne želim da budem još jedan od blejača u ovoj državi.
3. Što se tiče 3G opcije, pogrešno sam se izrazio u vezi kamere. A inače sada sam zvao MTS operatera pa sam saznao šta sve uključuje 3G opcija. Da li ta usluga vredi 116 dinara?
4. Nadao sam se da ću ovde čuti za rešenje mog problema tj. da li je neko uspeo da potpiše ugovor bez potpisivanja dodatnog ugovora za 3G.
5. Moja ženu su nabedili da je ona sama aktivirala 3G i da joj je zato bio naplaćivan. Na kraju se ispostavilo da su ga "verovatno oni u Beogradu aktivirali bez njenog znanja" i da ta opcija nije bila navedena u ugovoru kao obavezna.

Ti i dalje nisi shvatio šta je problem.
"600din pretplata u okviru koje je uračunata i 3G opcija" neću se buniti, ali onda oni ne mogu da se lažno reklamiraju sa paketima koji su konkurentni sa ostalima.
"484din pretplata ali MORAŠ da potpišeš i ugovor za 3G servis" BEZOBRAZLUK

Inače 3G opcija na MTS-u mi omogućava da gledam razne?! sadržaje na MTS portalu.

"Nema nikakve svrhe kukati po internetu o necemu ovakvom."
Prijatelju pročitaj kako se zove grupa na ovom forumu u kojem sam ostavi svoj komentar. - Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis.
Ako sam pogresio može moderator da prebaci ovu temu u grupu bele tehnike i sl. U suprotnom ti si mene pogrešno razumeo.

Sa ovakmi stavom MTS-a ću preći na drugog operatera. Imam dosta njih zadovoljnih sa Telenorom tako da idemo dalje.

Pozdrav
[ markolazarevic @ 16.08.2011. 20:58 ] @
uzmi telefon u tehnomobilu i nema placanja 116 din...
[ make_lele @ 16.08.2011. 21:06 ] @
Maxi prodaje Ness kafu od 50 grama za 1dinar, ali sam u obavezi da kupim i premia smrznuto voce po ceni od oko 200din.


Ako sam dobro razumeo, ovo je skriveni trosak bez obzira sto pise na sajtu i sto mi je prodavac to rekao?

Na kom internet forumu treba da kukam da bi se ovaj sistem promenio? Da li treba u inat da odem u Ideu i kupim tu kafu za 199din?
[ misaj @ 16.08.2011. 22:15 ] @
Ko prodaje robu postavlja uslove poenta je u tome! Ko kupuje ili ih prihvati ili ne, prosto ko pasulj! Ne odgovara ti u prvu radnju pa kupi mobilni bez 3G pretplate, zar ne?
[ ilijev @ 16.08.2011. 22:56 ] @
Jeste li čuli da uskoro počinje zaokruživanje poziva na 100s? Kome se nesviđa neka pređe na fiksni. Fiksni pretplata 800din. Kome se nesviđa neka pređe na bubnjeve. RTV pretplata 500din. Nesviđa ti se odjavi strujomer. Uvek imamo izbora, zar ne?
[ make_lele @ 16.08.2011. 23:22 ] @
Nemamo uvek izbora. EPS je tipican primer tako necega.

Btw, krajnje pogresno poredjenje ilijev.

Misaj je lepo objasnio sustinu. To sto MTS radi je u potpunosti legalno a kako postoje i konkurencija i MNP, tu nema mesta za kukanje po internet forumima.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 17.08.2011. u 22:19 GMT+1]
[ alexandar_cajic @ 17.08.2011. 00:27 ] @
Možda se ovo može odnositi i na pružanje usluga, tj. mislim da je nadoknada za pružanje usluge poistovećena sa prodajom robe (roba=usluga).

ZAKON
O TRGOVINI
("Sl. list SRJ", br. 32/93, 50/93, 41/94, 29/96 i 37/2002 - dr. zakon i "Sl.
glasnik RS", br. 101/2005 - dr. zakon i 85/2005 - dr. zakon)

Član 25
Špekulacijom se smatra naročito:
2) uslovljavanje kupovine jedne robe kupovinom druge robe ili uslovljavanje kupovine i
prodaje robe na drugi način;

Ugovori iz stava 1 tač. 2 i 4 ovog člana ništavni su.

Član 47**
Novčanom kaznom od 10.000 do 3.000.000 dinara kazniće se za privredni prestup
preduzeće ili drugo pravno lice:
4) ako učini delo špekulacije na način koji nije propisan u članu 25. ovog zakona.
[ pajaja @ 17.08.2011. 01:47 ] @
Pozdrav,

tema je korisna posto verujem da dosta ljudi nije znalo za ovo.
make_lele, iako si generalno u pravu da ako mu se ne svidja ne mora da uzme, ovo jeste tupavo uvaljivanje navnodno "3g usluge" uz sve telefone. Ako pogledas opis samog servisa, tamo stoji:
Citat:
Za mesečnu pretplatu od samo 116,82 dinara sa porezom, u narednih mesec dana možete da koristite 3G uslugu i to:

video poziv po ceni običnog poziva za Vaš tarifni profil
pristup 3G sadržajima na Mondo WAP portalu preko jedinstvene pristupne tačke 3Gmondo.

Problem je sto ovo nije pretplata za sve 3g servise, pa da ce oni koji to nemaju koristiti GSM umesto UMTS-a, vec je ovo pretplata na neke mondo televizije (sadrzaje sta god to tacno bilo) i video pozive (koje vecina tih telefona ni ne podrzava).
[ markolazarevic @ 17.08.2011. 03:17 ] @
markolazarevic je resio problem, odes u bilo koju radnju i tamo potpises ugovor i oni te pitaju hoces li da placas 3g i to je to.
[ srdjee @ 17.08.2011. 06:43 ] @
Bitna stvar, u starom zakonu o zaštiti potrošača je postojala stavka o vezanoj prodaji tj uslovljavanju prodaje jedne usluge drugom, dok u novom koji vazi od januara te stavke nema.
[ ilijev @ 17.08.2011. 09:58 ] @
Ovo sto je napisao Alexandar_cajic je interesantno, ali posto ne nameravam da ih tuzim, jer je ovo stvarno marginalna stvar, mislim da mi nece biti od koristi. Ipak lepo je znati da i pravnici smatraju da je ovakav vid prodaje nelegalana. "Ako hoces mleko moras da kupis i jogurt" bilo 1993.

Markolazarevic je jos jedna osoba koja je imala kreativan predlog. Hvala. Imam prijatelje koji drze radnju mobilnih i koji rade za MTS pa cu otici do njih da vidim sta mogu da uradim.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 17.08.2011. u 22:21 GMT+1]
[ jnk @ 17.08.2011. 10:06 ] @
Pređi na telenor, tamo se 3g pretplata i korišćenje video poziva ne naplaćuje.
[ SStudio @ 17.08.2011. 11:19 ] @
Ne samo da je sakriven nego se ni u ugovoru ne pominje, stoji samo stavka za pretplatnički paket i telefon.
[ component @ 17.08.2011. 13:42 ] @
Citat:
Sceka
Ja mislim da trebas da uzmes neki drugi paket i da ih tuzis sudu za pokusaj prevare! Ili da uzmes taj paket i da ih tuzis za prevaru. Ili samo da ih tuzis za pokusaj prevare.


Pa ovo je stvarno nešto kontretno što možeš da uradiš.

Po meni Telekom ne radi ništa nelegalno niti je trošak sakriven. Neko reče da je SKORO svaki telefon 3G - rešenje: uzmi telefon koji nije 3G. Mada ti je možda bolje da kupiš telefon u prodavnici jer nećeš se obavezati na godinu-dve. Čini mi se da je problem što želiš da preko Telekoma povoljno dobiješ telefon po uslovima po kojima oni taj telefon ne (pro)daju.
[ rudy_kv @ 17.08.2011. 16:42 ] @
Ok, koliko sam ja razumeo ilijev je kupio (ili tek treba da kupi) Huawei U8110 sa paketom Mix400 i u tom slucaju bi morao da plati dodatnu pretplatu za 3G servis.

Ok, jeste bezobrazno od Mts:a da namecu nesto sto ti ne treba, ali ipak ovo nije skriveno jer na dnu stranice telefona koji je u pitanju pise: "Napomena: Kupovinom postpaid paketa sa 3G telefonom, korisnik je u obavezi da za vreme trajanja ugovorne obaveze plaća pretplatu za 3G servis", a na vrhu te iste stranice postoji oznaka da je 3G telefon u pitanju (sto se i u specifikaciji karakteristika moze videti).

Sta dobijas za te pare, tj. sta su ti 3G servisi? Mogucnost video poziva (sto sam ja za 3 godine kada sam imao 3G telefon, obavio samo 2-3 puta cisto iz radoznalosti) koji ti realno i ne trebaju, i pristup Mondo portalu. Mondo je ok, meni znaci puno kada sam u prevozu - prakticnije mi je da citam vesti tako nego da kupujem novine.

Kako resiti ovaj problem? Neko je vec predlozio da probas kod nekog dilera da potpises ugovor i uzmes telefon i da tom slucaju ne potpisujes nikakav dodatni ugovor o 3G pretplati. Nisam siguran da ce to uspeti posto mislim da su i oni u obavezi da daju te 3G ugovore, ali vredi probati... Mozda se pogodi neki radnik/radnica koji ce primetiti da telefon nema predjnu kameru i zakljuciti da nije 3G. Ne znam sta drugo da ti kazem sem srecno...

U svakom slucaju, moj ti je savet da posto uzimas telefon sa Android OS-om, ne uzimas uz Mix400 paket, vec uz MixNet S paket koji jeste malo skuplji (*Mix400:24*472+7200=18.528din, MixNet S: 24*649+4200=19.776 dinara) ali zato ima 200 MB mesecno, koji ce ti sigurno dobro doci za razne aplikacije kojima je neophodan net.
[ Dr.sima @ 17.08.2011. 16:44 ] @
Vrhunski bezobrazluk MTS je to sto vec nepune 2 godine placam 3g pretplatu za telefon koji 3g uopste nema, konkretno Nokia 6303 koja je kod njih uzeta na ugovor. Rasprava sa korisnickim servisom se zavrsila na tome da ja ne umem da podesim ovu opciju u telefonu?! a da je telefon sigurno ima jel u protivnom je oni ne bi aktivirali.... Jos mesec dana ugovora i bye bye mts
[ Sceka @ 17.08.2011. 17:56 ] @
Da, da... Ali covek hoce da mu se pomogne predlogom resenja kako da uzme telefon koji zeli pod uslovima koje on odredi i paketom koji mu se svidja a da ga to ne kosta jos stotinak dinara, pri tom on sam kaze da je to sve marginalna stvar za njega i ne bi da se tuzaka zbog toga. Da... Problem, kako mu pomoci. Narocito kad zeli samo podrsku u svemu sto hoce i ne zeli da cuje realno misljenje. Da... Cudno je to ali...


Pozdrav!
[ straniplacenik @ 18.08.2011. 15:11 ] @
verujem da za kontrolu troskova ne vazi pretplata za 3g?

u mom slucaju, dva broja na KT, ugovori potpisani sa velikim vremenskim periodom izmedju i ni jednom nije fakturisana usluga za 3g... niko nije nista pitao niti sam ja...
[ freeworld @ 18.08.2011. 15:18 ] @
Jesi li uzeo 3g telefone u oba slucaja?

[Ovu poruku je menjao freeworld dana 18.08.2011. u 16:36 GMT+1]
[ straniplacenik @ 18.08.2011. 18:16 ] @
jesam, jednom bas taj huawei koji se spominje gore...
[ freeworld @ 18.08.2011. 18:22 ] @
I na tom broju ne placas 3G?A na ovom drugom jel si uzeo 3g telefon i da li placas 3g?
[ straniplacenik @ 18.08.2011. 22:47 ] @
ni na jednom broju ne placam 3g :-)

zaista ne znam zasto, ali prilikom potpisivanja ugovora, preuzimanja telefona itd ocekivao sam da ce mi ovo saopstiti medjutim nista...

racun za prvi je okruglo 500.00 din

za drugi takodje, ali od sledeceg meseca je sa 50% popusta... dakle 250.00 din

mozda mi nije aktiviran 3g u sistemu iako sam kupio 3g telefon, a s obzirom kakve curke rade u poslovnici verovatno i ne znaju za ovo :-)

sto se mene tice tako neka i ostane, ne vidim razlog da se bunim.
[ bachi @ 22.08.2011. 14:14 ] @
Ovaj forum je postao prepun trolova kojima je jedini posao da
skrenu pažnju sa nečega bitno, na nešto što je totalno nebitno i
nevažno.

Ovde niko ne "kuka" na forumu, već iznosi svoje mišljenje,
stavove, nudi ili traži pomoć. Kome se ne čita neka tema, može slobodno
da je preskoči, niko nije plaćen po učinku.

____________

Ova tema je korisna, zato što većina njih ni ne zna za taj
namet, pa se iznenade kada im stigne račun.

Dakle, ukoliko uzmete od Telekoma uz pretplatu i 3G telefon,
moraćete (čast izuzecima koji su se javili) da plaćate i 3G pretplatu od
116+ dinara.

Šta uraditi?

0. Ne uzeti 3G telefon, što će uskoro biti nemoguće.

1. Insistirati da vam ne naplate pretplatu, ako treba i pretiti
prelaskom kod drugog operatera koji ne uslovljava dodatni namet, pa ako
prođe - prođe.

2. Kupiti telefon u navedenoj prodavnici u nekoj od prethodnih
poruka i tako izbeći namet.

3. Ko ima Facebook, neka ode na http://url.bachi.in.rs/ad i neka
smara o ukidanju obavezne 3G pretplate sa pretnjama kako ćete preći na
Telenor.
[ straniplacenik @ 22.08.2011. 15:54 ] @
zaista ne znam zasto mi ne fakturisu 3g...ali tako je, ako treba kao dokaz mogu skenirati rn... i dobro je dokle je god tako

nego, posto ja ne placam 3g pretpostavljam da mi nije ni dostupan iako imam 3g telefon, znaci ja mogu da zahtevam da mi ukljuce i redovno placam cenu 3g usluge, a da li postoji mogucnost kasnije i da iskljucim ovu uslugu?

Da li je neko pokusao da odjavi uslugu 3g i da li je uspeo, kontam da kakvi su duduci ovi u telekonju bi bez smaranj iskljucili 3 g a sto povlaci da vam ne bi ni stizala ta pretplata od stotinjak dinara...
[ straniplacenik @ 22.08.2011. 19:36 ] @
ok, mozda jesi u pravu hehehe, ali meni se ni kredit ne "topi"...? sta sad?
[ freeworld @ 22.08.2011. 19:52 ] @
Zasto mi je poruka obrisana kada nista lose nisam rekao. :) Stvarno prvi put cujem ovako nesto,evo sad 20 puta da zovem 789,nijedan operater nebi mi potvrdio da je za kontrolu troskova pretplata za 3g ista kao na pripaid,znaci 299 dinara.
Citat:
straniplacenik: zaista ne znam zasto mi ne fakturisu 3g...ali tako je, ako treba kao dokaz mogu skenirati rn... i dobro je dokle je god tako

nego, posto ja ne placam 3g pretpostavljam da mi nije ni dostupan iako imam 3g telefon, znaci ja mogu da zahtevam da mi ukljuce i redovno placam cenu 3g usluge, a da li postoji mogucnost kasnije i da iskljucim ovu uslugu?

Da li je neko pokusao da odjavi uslugu 3g i da li je uspeo, kontam da kakvi su duduci ovi u telekonju bi bez smaranj iskljucili 3 g a sto povlaci da vam ne bi ni stizala ta pretplata od stotinjak dinara...

3G brzinu interneta imas sigurno i bez 3g pretplate i bez 3g usluge,cak sta vise mislim da mozes da obavis i video poziv bez ukljucene njihove tzv. 3g usluge,jedino tamo nesto na mondu(nisam siguran sta) ti je dodatno.
[ straniplacenik @ 22.08.2011. 20:54 ] @
u principu 3 g i ne koristim tako da mi je sve to ne bitno, bar u mom slucaju, tako da odgovara mi sto mi ne fakturisu, a taj mondo mi ne treba ni najmanje pa neka tamo naplacuju sta oce... e sad nije u tome stvar vec zasto svima (vecini) koji uzmu neki 3 g telefon preko mts-a i naravno postpaid paket (u voom slucaju kt-kako god ga krstili) fakturisu tu stavku 3 g, a nekima ne
[ freeworld @ 22.08.2011. 21:10 ] @
Pa zato sto je to mts
[ Slobodan Milivojevic @ 22.08.2011. 21:33 ] @
3G radi bez problema - sto se interneta i video poziva tice na mts mrezi, jedino ti sadrzaji na mondo portalu rade samo uz tzv "3G" pretplatu.
[ freeworld @ 22.08.2011. 21:38 ] @
znaci uzimanje para bezveze :)
[ NemanjaDK @ 22.08.2011. 23:20 ] @
Moj slucaj. Samo da razgranicim na pocetku da je u ovom slucaju do skoro bilo "telekomova definicja 3G"= HSDPA, a "ne-3G" = 3G.

Uzmem 3G telefon i postpejd tarifu na 2 godine, i naravno ide i ta stavka 3G, kosta 120+PDV mesecno. Pitam ja jel mora, jer mi ne treba, kaze radnica MORA. Dobro, mislim se ja, al mi ne bi pravo.

Prvih valjda tri meseca dobijem ja besplatno tu "uslugu" 3G, a 21 mesec placam.

--------------------------A sta se zbilo?----------------------------------
Prva tri meseca sam imao HSDPA signal, posle toga 3G, a od skora EDGE. Pozovem ja nekim drugim povodom telekom call servis uprvih par meseci ugovora i uzgred pitam i za signal. Kaze neka riba, pa vama nije ukljucen 3G! Ja reko' ne treba, sve je u redu i pozurim je i tako prodjem.
Ocigledno kada sam uzimao telefon i ugovor zaposleni u poslovnici nije stiklirao u aplikaciji da moram da uzmem 3G foru. I tako je to radilo do pre nekih mozda mesec-dva, ne znam tacno. Ali ne dam svojih 150 dina mesecno za uslugu kojom treba da se takmice operatori kod musterija, ko ima bolju infrastrukturu i osecaj za poslovanje.
Sada imam samo 2G signal, a 3G je "ultra luxury-22 century-space technology- outher space" koji se dodatno placa, bez obzira sto meni krcka telefonski signal i sto internet radi ko prebijen.

Dakle:
- MTS menadjeri su resili da je 3G signa luksuz, sjajno!
- Odprilike da su vajni programeri, It strucnjaci i menadzeri uvideli da ipak 2G nije 3G, a HSDPA nije 3G, bravo!
- Programeri koji su pravili aplikaciju su ostavili na zaposlenima u poslovnicama da oni odredjuju tarifna pravila, amaterizam na kub
- I od skora mogu da istovremeno proverim svoj racun, pre toga su mi se pravdali nekim presecima stanja, kao da imaju Ei Nis opremu, total fail&scam

Sto kaze drug "promenio sam broj i operatera, necu ni da zadrzim broj pa da mi pise 064".

Sve u svemu, nije lose biti korisnik Telekoma zbog mozdanih vijuga i kalorija, sa njima ste uvek u stanju pripravnosti. Ili ako ste mazohista, onda svaka preporuka.