[ darkoj82 @ 18.08.2011. 00:13 ] @
Pocetnik sam i teba da postavim novi sajt koji bi bio oglasnog karaktera. Sajt je radjen u Drupalu, nece biti "pretezak" i ne ocekujem preveliku posjetu u narednih godinu dana.

Pored ovog sajta treba mi mjesto gdje cu postaviti domene koji imaju slicne nazive domena kao ovaj prvi sajt, a vjerovatno cu i odraditi par stranica za svaki od tih domena kako bi linkovao ka prvom sajtu.

Cijena mi nije presudna, vec kvalitet hosting provajdera, jer sajt ne planiram da seljakam cesto. Gledao sam i razmisaljam se izmedju par nasih provajdera: uniwebhosting.com , adiswitch.com, sajthosting.com, adriahost.rs
ili stranih: awardspace.com i en.donkiehost.com/web-hosting.html

Ako ima neko preporuku, kritiku... od skorije. Znam da je uniweb imao skenac od prije par godina, kao i adriahost... svima se moze desit.

Samo necu da zbog 50e godisnje moj sajt bude na nekim serverima i doba Jure, koji cekaju veliki prasak
Pozdrav
[ ivanbj @ 18.08.2011. 10:36 ] @
Nemam nikakvu predstavu o sajthostingu, sto ne znaci da su losi.

Od ostalih koje si naveo mislim da ti je najbitnije da pogledas koji paketi sve nude addon domene zbog ovog sto si rekao da zelis da radis sa stranicama, jer ako sam dobro shvatio hoces da svaki od tih domena ima svoj "sajt", a ne da samo redirektuje na neku stranu tvog sajta?

S druge strane ne znam zasto bi to uopste i radio buduci da ce ti dodatni domeni imati mali page rank i prenositi mali link juice, a i google ce provaliti da su na istoj masini i nalogu ... Bolje da otvoris neke blogove satelite nego da to radis.
[ cgeek @ 18.08.2011. 12:50 ] @
Isto sam i ja razmisljao kada sam hteo da uzmem hosting+domen, i najzad odlucim se za uniwebhosting. Ponuda mi je odgovarala i po meni imaju super ponudu u odnosu na druge.
Tako da sam uzeo od njih hosting+domen, i nisam imao problema do sad.
Eto vec pola godine proslo, stvarno nista da kazem osim da im je podrska super. Uvek su tu da pomognu.
Eto ako ti nesto znaci, moje iskustvo sa njima je pozitivno.
Imam 2 aktivna domena na tom nalogu i sve stima super.
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.08.2011. 17:43 ] @
Preporucio bih http://pschosting.com/ ....

[ marko 0401 @ 04.12.2011. 01:05 ] @
Ovaj uniwebhosting ima jednu od povoljnijih ponuda čini mi se, za 24€/god 10gb disk/400gb protok, to je solidno.
Darkoj82, da li si uzeo negdje hosting i kako si zadovoljan?

Ova stavka "Dodatni domeni / sajtovi = 15" u ovom najjeftinijem paketu kod uniwebhosting-a, da li to znači da se
na ovom paketu može "podići" ukupno 15 sajtova?
Koliko je uopšte potrebno za jedan jednostavan sajt, opis jednog proizvoda (par foto galerija, opisi proizvoda), ne više od par stranica?
Pretpostavljam da bi ovih 10gb bila puna kapa...

Šta znači protok uopšte u ponudi hostinga?
Svaki posjetilac napravi neki protok pretpostavljam, ali koliko je to realno kad se čitaju tekstovi i gleda 20-ak slika?
Protok je veliki kod videa i nekih drugih multimedijalnih sadržaja, kod jednostavnog sajta on ne može biti veliki, zar ne?
[ darkoj82 @ 04.12.2011. 01:39 ] @
uzeo sam baš taj paket kod uniwebhostinga, prije 2 mjeseca. za sad sam zadovoljan, ali s'obzirom je sajt tek noćas pušten online, sačekaću nekoliko nedelja da kažem da sam prezadovoljan ;)
što se tiče tebe i svih ostalih koji imaju male sajtove (ispod 2000 stranica) mislim da im ne treba ništa bolje od ovog paketa.
jednom se desilo da se nije moglo pristupiti serveru na kratko, poslao sam mail i ubrzo dobio odgovor, sa obrazloženjem (jedan od sajtova je opteretio server)... sve je trajalo oko 1h, sajt su "preselili" i nisam imao od tada problema...
10gb je pun punana kapa, za sajt koji si opisao. imamo slične sajtove, samo što ja radim za više objekata. Ovaj protok bi vjerovatno iskoristio kad bih imao preko 1000 posjetilaca dnevno...
ako griješim, neka me neko ispravi.
hvala
[ marko 0401 @ 04.12.2011. 01:49 ] @
Hvala ti na brzom odgovoru.
Znači da uzimam taj paket, da ne tražim dalje. (;
Vjerovatno će tako i biti... (uzeo bih ga odmah sad, samo da mi kartica za plaćanje nije u dnevnoj, a ja u spavaćoj na krevetu) :D

Sajt ti je večeras objavljen znači, nek je sa srećom... :)
[ view @ 04.12.2011. 02:21 ] @
Sta reci na ovu transparentnost :)
[ darkoj82 @ 04.12.2011. 09:18 ] @
Citat:
view: Sta reci na ovu transparentnost

evo su mi dali savjet da admini mogu pomisliti da smo nekakvi bootovi, pa će nas sve pobrisat!
view - tvoj paket (koji je u rangu ovog kojeg komentarišemo) je vidim jeftiniji. Drug nemoj da se ljutiš, ali marko 0401 je pitao za hosting koji sam ja odabrao nakon dugo traženja, listanja komentara, proučavanja razlike između paketa... pa da bih njemu uštedio vrijeme, prenio sam mu moju situaciju.
mislim da je poenta ovog foruma da ljudi razmjene svoja iskustva, da bi neko na tuđim greškama naučio, da ne mora baš na svaku prepreku padat i nepotrebno gubiti vrijeme.

ja sam na ovom forumu mnogo toga skontao i koristim ga kad god imam dilemu. namanje što mogu je svoje iskustvo prenijeti, pogotovo za temu koju sam lično postavio.
što se tiče uniweba, tek sad vidim da prilično vode računa o korisnicima, što je po meni +, koji svakako neću kriti. prvi ću biti da ukažem na loše postupke, ne da bih nekog ponizio, već da bi ga motivisao da radi bolje. 20-30€ koji se ulože u ovakve pakete, nije nešto za čim bih žalio. od hosting zahtjevam da mi sajt bude online i da mi neko odgovori na mail koji pošaljem, što za sad sa uniwebom imam.

ako admini misle da je ova tema puna bootova koji reklamiraju, pljuju... po određenima, neka je obriše.
[ ZanLepen @ 04.12.2011. 11:01 ] @
Uniweb nije nikakva kompanija, već divlji hosting. Setite se pre godinu dana koliko je ljudi napatio svojim radom. Na mejlove nije odgovarao, na skajpu i msn ćutao, telefon takođe itd...Sećam se i kada je jadni čovek preselio tamo sajt firme u kojoj radi, i kada nije mogao da obnovi domen direktor je njega za gušu. Tražio ga lik po Tošinom Bunaru i Zvezdarskoj šumi. Niko za njega nije čuo. Tek kasnije se "Teo" vratio kao Svetlana i neki drugi, pričao da je Teo dobio otkaz itd..a u stvari to je opet bio on...

Jeste radio tri godine lepo, onda bio najgori fušer godinu dana i sada vadi fleke. Kada bude imao fizičku kancelariju na pravoj adresi shvatiću ga kao ozbiljnog hostera.
[ marko 0401 @ 04.12.2011. 12:53 ] @
Citat:
darkoj82: evo su mi dali savjet da admini mogu pomisliti da smo nekakvi bootovi, pa će nas sve pobrisat! :D

Pa ako se kosi pravilima foruma, neka brišu.
Botovi nismo sigurno, uniwebhosting.com je bio prvi provajder koji si pomenuo u svom prvom postu, copy/paste u google, svidjela
mi se ponuda, i eto je čitava priča... :) Što naravno ne znači da su oni pravi izbor, ali kako stvari stoje isprobaću ih vjerovatno (pa ću javiti utiske).

ZanLepen, hvala na toj informaciji, uzeta je u obzir (zato sam i rekao "isprobaću ih vjerovatno", pala je vjerovatnoća sa 100% na 85%) ;)


Citat:
darkoj82:
view - tvoj paket (koji je u rangu ovog kojeg komentarišemo) je vidim jeftiniji. Drug nemoj da se ljutiš, ali marko 0401 je pitao za hosting koji sam ja odabrao nakon dugo traženja, listanja komentara, proučavanja razlike između paketa... pa da bih njemu uštedio vrijeme, prenio sam mu moju situaciju.

Ja ne vidim da je jeftiniji, pošto je ovaj najjeftiniji paket kod uniwebhostinga u rangu sa 2 najskuplja kod hosting022.com.
Tj. jeste da je jeftiniji, ali nije povoljniji (al' sam ga zakomplikovao sad...) :)


darkoj82, tebi svakako hvala na pomoći, pozzz...
[ marko 0401 @ 04.12.2011. 13:01 ] @
Jedno podpitanje ako može ;), prednosti i mane Windows i Linux hostinga?
Vidim da je kod hosting022 navedeno da je Linux OS, a kod uniwebhosting.com?!

Koji je bolji? Da li je odgovor jednostavan, čisto sumnjam? ;)
[ darkoj82 @ 04.12.2011. 13:12 ] @
Ko radi, taj i griješi, bilo je i biće.

Koliko ja znam linux je besplatan, a windows ne. logikom vođen, hosting bi trebalo da je skuplji na windows platformama... ali nisam expert, tako da...
uniweb je linux.
[ view @ 04.12.2011. 13:53 ] @
U 99% slucajeva svi koji nude cPanel hosting nalaze se na Linux platformama jer ako se radi o windows hosting paketima obicno ide Plesk ili ekompas control panel
Citat:
darkoj82: evo su mi dali savjet da admini mogu pomisliti da smo nekakvi bootovi, pa će nas sve pobrisat! :D
view - tvoj paket (koji je u rangu ovog kojeg komentarišemo) je vidim jeftiniji. Drug nemoj da se ljutiš, ali marko 0401 je pitao za hosting koji sam ja odabrao nakon dugo traženja, listanja komentara, proučavanja razlike između paketa... pa da bih njemu uštedio vrijeme, prenio sam mu moju situaciju.
mislim da je poenta ovog foruma da ljudi razmjene svoja iskustva, da bi neko na tuđim greškama naučio, da ne mora baš na svaku prepreku padat i nepotrebno gubiti vrijeme.

ja sam na ovom forumu mnogo toga skontao i koristim ga kad god imam dilemu. namanje što mogu je svoje iskustvo prenijeti, pogotovo za temu koju sam lično postavio.
što se tiče uniweba, tek sad vidim da prilično vode računa o korisnicima, što je po meni +, koji svakako neću kriti. prvi ću biti da ukažem na loše postupke, ne da bih nekog ponizio, već da bi ga motivisao da radi bolje. 20-30€ koji se ulože u ovakve pakete, nije nešto za čim bih žalio. od hosting zahtjevam da mi sajt bude online i da mi neko odgovori na mail koji pošaljem, što za sad sa uniwebom imam.

ako admini misle da je ova tema puna bootova koji reklamiraju, pljuju... po određenima, neka je obriše. ;)


Ova tema mi je licila da skoro sve poruke pise jedan covek i pitanja i odgovore ako sam pogresio ja se izvinjavam.
[ ZanLepen @ 04.12.2011. 13:55 ] @
svi hosteri mogu da vam daju neograničen protok i prostor, to su dva najmanje bitna parametra.
[ _Diamond_ @ 31.12.2011. 21:33 ] @
Uniweb - imao sam ranije losa iskustva sa njima,možda neko ima sveže informacije,moja iskustva su iz 2009.
Hosting022 - negativna iskustva.
Najmanje losa iskustva sam imao sa Adria Host-om...
[ darkoj82 @ 01.01.2012. 15:37 ] @
uniweb u 2011 su me ispoštovali sve što mi je trebalo,
Hosting022 nismo sarađivali
Adria Host 2008 veoma loooše iskustvo. nakon toga bi se teško odlučio za njih opet!

A neka svi budu bolji u 2012, zajedno sa nama ;)
[ IT_DooX @ 03.01.2012. 15:28 ] @
Vidim da je neko imao i losa iskustva sa adriahost ali su oni do sada uvek bili odlicni, konkretno ja nisam imao nijedan sajt kod njih (ja koristim neki svajcarski hosting sa kojim sam prezadovoljan) ali klijenti koji su hteli domaci hosting slao sam ih kod adrie i uvek su bili predusretljivi i puni razumevanja,takodje i uvek su hteli da pomognu cak i oko stvari koje nisu morali...Ja bih dao glas za njih
[ petarkocic34 @ 10.01.2012. 22:59 ] @
Od svi ovi koje ste naveli mislim da je UNI najbolji. Sa sajt hostingom sam imao ocajna iskustva.
[ _Diamond_ @ 11.01.2012. 15:07 ] @
Mozda su UNIVEB sada najbolji,ranije kada sam ih koristio,2008-2009 su bili solidni,sada samo imaju skupe pakete,tj mislim da prosecnim korisnicima treba i nesto manje od 24 evra godisnje i 800 gb mesecni protok,a manje od toga nemaju.
Sa adriahost sam imao neke manje probleme,ali prema onome sto sam lično iskusio sa drugim provajderima,oni su i nekako još dobri. Takođe zamerka za pakete,najmanji paket ima 50 gb protoka... po istoj ceni kao i univeb.
[ marko 0401 @ 11.01.2012. 17:15 ] @
Pa stvarno ne znam ima li smisla jeftinije od 2eur mjesečno. :)
Još su pred novu godinu imali popust od 20% za nove članove, tako da sam platio oko 18eur za god čini mi se.
Još vidim da su sad udvostručili paket, sa 10Gb/400Gb na 20gb/800gb, to je povoljno nema šta.

Nažalost, moje slobodno vrijeme koje sam planirao da uložim u pravljenje sajta je isparilo,
tako da vam ne mogu ništa reći o kvalitetu ovog hostinga.
Mogu jedino da kažem da su ažurni (aktivirali su mi paket iste noći po uplati, poslije 22h).
Manji problem koji sam imao je bio sa firewall-om koji me blokirao da izbrišem joomlu koju sam instalirao.
Pri većem pisanju/brisanju, odmah bi me diskonektovao sa servra, pa sam morao da resetujem ruter svaki čas radi novog IP-a.
Ali kasnije se i to riješilo...

Kakva je sada situacija, pojma nemam, nisam još podigao sajt... :)
[ Nightmaster @ 21.01.2012. 12:50 ] @
Ja bi se klonio uniwebhosta pošto sam bio jedan od žrtava njihove "profesionalnosti" pre par godina, i ne mogu da poverujem da je njihova ozbiljnost preko noći prešla na neki viši stadijum. Imajte na umu da nije sve u ceni, bolje platiti malo više od tog "minimalca" a da imate 24h podršku nego da se cimate oko svake sitnice i čekate satima/danima na odgovor podrške.

Moja preporuka - prodhosting.net, već duže vreme imam kod njih nekoliko sajtova, shared i VPS pakete i nisam do sad imao ozbiljnijih problema, podrška je dobra i sve to uz prihvatljivu cenu.
[ Darklord @ 22.01.2012. 02:56 ] @
To je bilo prosle godine :) , inace su prosipali pricu kako sada neka druga osoba vodi uni bla bla i sve su to tako "ispeglali" a uplate se i dalje vrse na racun od gospodina Jovanovica

Sada mozda rade ok ali nikad se ne zna kada ce se oni opet istripovati
[ Uni Web Hosting Inc. @ 26.01.2012. 18:40 ] @
Ne, to je bilo u decembru 2009.

Poz.
[ _Diamond_ @ 30.01.2012. 12:31 ] @
Citat:
Sada mozda rade ok ali nikad se ne zna kada ce se oni opet istripovati

Slažem se da treba biti oprezan,ja sam takođe imao problema jer mi je domen ostao kod njih pa sam ga jedva prebacio kod drugog provajdera.
Da ne pominjem i neke ostale prateće probleme,za domen se u svakom slučaju nisu pokazali nimalo korektno.

Čitam na njihovom sajtu

Citat:
Pouzdanost naših servera nam je na prvom mestu, naši serveri se nalaze na tri lokacije: U Sjedinjenim Američkim Državama (USA), centralna lokacije servera je Houston, Texas. Ostale lokacije Ostale lokacije su Germany (EU) i Dallas (USA).

Citat:
Garantujemo da nismo reseller firma, ne preprodajemo ničije hosting usluge. Serveri su bazirani na brzim linijama telekoma, te imamo potpuno kontrolu nad njima.

?
Ne razumem ovo... Imaju svoje servere u USA ? Neverovatno... Zvuči previše kao bajka da bi bilo istina.

[Ovu poruku je menjao _Diamond_ dana 30.01.2012. u 13:52 GMT+1]
[ Uni Web Hosting Inc. @ 31.01.2012. 00:17 ] @
Serveri su iznajmljeni, ali nismo resseleri kao što to dosta ljudi pomisli kada se kaže reč resseler, a to je da se radi o preprodaji nečijih hosting paketa, ili korišćenje nečijeg resseler paketa ili tipa VPS. Za bilo kakva dodatna pitanja imate naš email, hvala.

Poz.
[ plus_minus @ 31.01.2012. 00:37 ] @
Citat:
marko 0401: Pa stvarno ne znam ima li smisla jeftinije od 2eur mjesečno. :)


Ne znam ni ja ima li smisla, ali ima jeftinije od 2 eura mesečno.

http://www.one.com
[ view @ 31.01.2012. 00:56 ] @
Citat:
plus_minus: Ne znam ni ja ima li smisla, ali ima jeftinije od 2 eura mesečno.

http://www.one.com


2eura mesecno je neka realna cena mada su im paketi malo neralno veliki za ta dva eura mesecno...

A na one.com najjeftiniji paket je $1.4/mesecno a to izadje oko 110 x 12 meseci 1320 godisnje a slozicete se da ima i jeftinije od toga,jedan od domacih provajdera nudi hosting za 300 i neki dinar godisnje i to sve u fulu sa unlimited addon domains i ozbiljno rade vec duze vreme...Ali ipak ostajem kod svoje prve recenice da je 2 eura mesecno realna cena za neki normalan mali paket sa svim opcijama + bekapom bez dodatnih i besplatnih domena.
[ plus_minus @ 31.01.2012. 01:25 ] @
Kod one.com annual domain fee (domain renewal) .com iznosi - $13.80 + web space (small, 3gb) $17.40 što mu dođe za godinu dana ukupno $31.20

U evrima je to nekih → 23.68

Ili 2506.97 dinara.

Dakle, plaćen domen i web space za godinu dana .. za dve i po hiljade dinara.

Ne bih to menjao za NI JEDAN domaći setup. A na one.com hostujem 2 sajta i još uvek ne mogu da se požalim ni na šta.
Ne kažem da su savršeni ili da neće biti problema, međutim, za sad, već druga godina, ništa.
Sve im je na mestu.

Što bi rekli neki, pravi, pravcati Kopenhagenški standard.
[ plus_minus @ 31.01.2012. 05:22 ] @
Al' pazi sad fore... Kao za inat.. Marfijev Zakon, zajedno sa Marfijem postoji samo tako!

Ama, nije prošlo ni sat vremena od kako sam ispisao prethodnu poruku,
i pade mi na pamet da proverim nešto na cpanelu na jednom od zakupljenih prostora i mrk! ... one.com - server not found.

Ne samo moji nalozi već komplet isp.

Neko ih je "proverio" dobro ili im je crklo nešto, jer uvek obaveste na email da će da apgrejduju "to i to" i da od tad to tad, postoji šansa za kratki downtime.

Downtime je trajao nekih pola sata doduše. Sad je sve ok.

[ _Diamond_ @ 31.01.2012. 21:28 ] @
Citat:
Serveri su iznajmljeni, ali nismo resseleri kao što to dosta ljudi pomisli kada se kaže reč resseler, a to je da se radi o preprodaji nečijih hosting paketa, ili korišćenje nečijeg resseler paketa ili tipa VPS. Za bilo kakva dodatna pitanja imate naš email, hvala.

Hvala na lepom objašnjenju,mislim da dovodite ljude u zabunu jer na sajtu ne piše ovako jasno i razumljivo.
Kada se kaže da su serveri vaši,to onda nije baš najjasnije,drugim rečima rečeno,niste naveli da ih iznajmljujete,a da nisu vaši.
Hvala na brzom objašnjenju,nisam hteo ništa posebno da pitam,samo sam prokomentarisao nešto što mi je bilo neobično.
Ako je u pitanju tema o pomoći oko izbora hosting kompanije,mislim da je u redu da se postavljaju pitanja.
Ako je vašoj firmi neprijatno,okej,meni nije problem,neću više pisati svoje utiske.
[ Uni Web Hosting Inc. @ 31.01.2012. 22:32 ] @
Naravno, i trebaju da se postavljaju pitanja, drago mi je da ste skrenuli pažnju na taj deo teksta, isti će biti ispravljen. Hvala.
[ _Diamond_ @ 01.02.2012. 12:23 ] @
Okej,samo mi još jedna stvar nije jasna. Kako je mogući mesečni protok od 800gb uz cenu od 2evra mesečno ?
To je višestruko veći protok nego kod drugih provajdera gde je po istoj ceni 20 gb protoka,na primer.

Citat:
Naravno, i trebaju da se postavljaju pitanja, drago mi je da ste skrenuli pažnju na taj deo teksta, isti će biti ispravljen. Hvala.

Potpuno se uklonili informacije sa sajta o tome da li ste reseller-i ili ne. Sad tek ništa ne razumem. Da li se očekuje nova informacija o vrsti servera koju Vi zakupljujete ?

[Ovu poruku je menjao _Diamond_ dana 01.02.2012. u 15:43 GMT+1]
[ Uni Web Hosting Inc. @ 01.02.2012. 16:47 ] @
Imamo veliki mesečni protok koji nam je dodeljen od strane DC, a samim tim što se korisnici koji troše ogroman protok rasporećuju na različite servere i tako smanjuje opterećenje istih.... Retko ko doće do toga da potroši toliki protok, ali imamo korisnike kojima je malo i sadasnji prostor , pa im je malo i 60gb prostora, a blizu su i limitu za protok, a ima i onih kojima je dosta i 10mb...

Nismo uklonili info sa sajta, odradili smo update i sada stoji da su serveri iznajmljeni. ", naši iznajmljeni serveri se nalaze na tri lokacije: U Sjedinjenim Američkim Državama (USA), centralna lokacije servera je Houston, Texas. Ostale lokacije Ostale lokacije su Germany (EU) i Dallas (USA). ."

Odradili smo update na našem forumu o informacijama o našim serverima, kao i svi naši korisnici su dobili info o istom (mass email). Biće i na sajtu.

Hvala, ako imate neko dodatno pitanje molimo vas da nam se javite na email ili ovde ili na našem forumu, ma da administratori ne dozvoljavaju da se ovde pruža bilo kakva podška, makar su takva pravila bila pre...
[ ZanLepen @ 01.02.2012. 17:05 ] @
Drug Teo je bio izbačen iz kompanije jer je brljao (izbacio sam sebe, to je bilo malko zabave za čobane budale), pojavila se neka Svetlana, a onda se i drug Teo vratio.
[ _Diamond_ @ 01.02.2012. 20:43 ] @
Moguće da ste nešto pogrešili
Citat:
Nismo uklonili info sa sajta, odradili smo update i sada stoji da su serveri iznajmljeni. ", naši iznajmljeni serveri se nalaze na tri lokacije: U Sjedinjenim Američkim Državama (USA), centralna lokacije servera je Houston, Texas. Ostale lokacije Ostale lokacije su Germany (EU) i Dallas (USA). ."

Na celom Vašem sajtu ne postoje reči "naši iznajmljeni serveri se nalaze na tri lokacije"

http://www.google.rs/search?q=...:official&client=firefox-a

Ja nisam Vaš klijent nego razgovaram u vezi sa temom oko odabira hosting kompanije,jer vidim nešto što mi nije logično na Vašem sajtu.
I dalje mi nije jasno kako je moguće da neko zakupi za 2 evra mesečno a ima 40 puta veći protok od drugih provajdera koji naplaćuju istu cenu. Sa manjim protokom.
Tu nešto nije jasno,da li imate screenshot awstats makar nekog od korisnika koji ostvaruje veliki protok,a ima vaš osnovni paket ? Recimo protoci preko 100 gb mesečno sa osnovnim paketom ?
[ Uni Web Hosting Inc. @ 01.02.2012. 22:51 ] @
@_Diamond_

Mozete taj deo ( ", naši iznajmljeni serveri se nalaze na tri lokacije: U Sjedinjenim Američkim Državama (USA), centralna lokacije servera je Houston, Texas. Ostale lokacije Ostale lokacije su Germany (EU) i Dallas (USA). ." ) da vidite na nasem sajtu na stranici http://www.uniwebhosting.com/zasto_bas_mi.html

Mislim da je bolje krenuti od činjenice da za 2 eur. skoro svuda u svetu moze da se uzme beskonacan protok i prostor, tako cemo svi napredovati, a ne od toga da za 2 eur. moze da se uzme 20gb. protoka....

Evo vam adrese sa screenshot za protok od dva naloga:


www.uniwebhosting.com/slika1.jpg
www.uniwebhosting.com/slika2.jpg

Slike ce biti online do sutra.

Prva slika koja pokazuje protok od 450gb na mesecnom nivou je korisnik na normalnom "osnovnom" paketu, a druga slika koja pokazuje protok od 1150gb na mesecnom nivou je korisnik na paketu Premium.

Hvala, ako imate neko dodatno pitanje molimo vas da nam se javite na nas email.

Poz :)


[Ovu poruku je menjao Uni Web Hosting Inc. dana 02.02.2012. u 00:07 GMT+1]
[ view @ 01.02.2012. 23:09 ] @
Neogranicen protok ne postoji! A pogotovo ne za 2 eura mesecno.Koliko je dozvoljeno koriscnje CPU i memorije po jednom hosting nalogu kod tih sto nude unlimited hosting sa unlimited addon domena :) ?

[ Uni Web Hosting Inc. @ 01.02.2012. 23:13 ] @
Nista nije neograniceno, jel to fizicki nije moguce, jednostavno nema neogranicen HDD... Kod klasicnog download-a i upload-a na html stranici CPU i nije mnogo bitan, njega najvise jedu stranice koje i nemaju velik protok, naravno sve ima svoje, ne moze se ocekivati da hosting paket jednom sajtu zameni DC server ili VPS, zna se gde su granice sa posetama i scriptama koje jedu cpu... Ali to je vec druga tema, i dosta opsirna, koju vecina korisnika i ne treba mnogo da zanima, jel vecina sajtova i ne prelazi 3000-4000 poseta dnevno...

Obicno ima neka stavka u TOS-u da taj deo neogranicenosti je vezan za protok od 5tb ili 10tb, a prostor ogranicen velicinom fajlova ili kako vec...
[ view @ 01.02.2012. 23:32 ] @
Donekle se slazem sa tobom ali i sam znas da je vreme klasicnih html sajtova davno proslo a CMS ume da pojede CPU i sa 100 poseta dnevno ako se ne odrzava a takvih korisnika ima gomila koji instaliraju joomlu i gomilu warez modula i zanimaju se par dana i posle ih prodje volja da zavrse sajt a posle par meseci haos...

[ zvezda114 @ 05.02.2012. 17:03 ] @
Moja preporuka je Dreamwebhosting,za pristupacnu cenu dobijas sasvim dobru uslugu..Nikad nisam imao problema sa njima
[ _Diamond_ @ 11.02.2012. 13:12 ] @
Da li je tvoj sajt na profilu ? Vidim da si promenio provajdera,zašto uniweb,a ne dream web hosting ?
[ darkoj82 @ 06.04.2013. 12:06 ] @
Kako sam ovu temu započeo radi razmjene iskustava o hosting kompanijama, želim da je dopunim...
Duže sam bio na uniwebhosting-ovim serverima i bio sam relativno zadovoljan. Prvi problem kad je nastao, drugi ticket kad sam otvorio, vidio sam da cijena hosting paketa predstavlja najmanji problem.

Evo već duže vrijeme mučim muku sa e-mailovima koje šaljem klijentima. Stižu u spam, ne stižu... Nakon više bezuspješnih kontakata sa tehničkom podrškom preselio sam se na drugi "SKUPLJI" hosting.

Danas sam dobio mail od uniwebhosting-a, dijelim ga sa vama, kao i moj odgovor.

"Postovani,

Uniwebhosting Inc. se izvinjava svim svojim klijentima na usporenoj podrsci, telefonskoj, kao i email, zelimo da vam kazemo da nije rec o bilo kakvom ozbiljnom problemu, i da svi serveri rade uredno i da se uredno odrzavaju, kao i domeni. Imali smo velikih problema oko spam-a i sada DDos napada, i dosta smo optereceni sa odrzavanjem sistema, ali se jako izvinjavamo svim klijentima na NS4 serveru koji trpe jak Ddos napad, i u planu je ako se ovo ne resi u toku vikenda, da se svi klijenti presele u novi Datacentar u USA ( radi bolje zastite ), a sada ste u Nemackoj. Svi support tiketi u ovkiru naseg panel-a ce uredno biti updejtovani u skorije vreme, kao i skype i livesupport, a i svi emailovi. Molimo vas za jos malo strpljena. Nije rec o bilo kakov drugom problemu, jako dobro stojimo novcano, i daleko, ali jako daleko je bilo sta od toga problem, kao sto su vec neki "ljubomorni" ljudi poceli da pricaju po internetu. Molimo vas samo za jos malo strpljenja.

S'postovanjem
uniwebhosting(dot)com"


Moj odgovor:
"Poštovani,

ako za vas nije veliki problem to sa spam-om, to je još jedan pokazatelj vaše neprofesionalnosti.
Moj posao zavisi od urednog primanja i slanja pošte sa vašeg servera i gle čuda, poruke ne stižu.

Kako vama to nije veliki problem, a meni jeste, preselio sam svoj biznis na drugi server, vama predlažem da angažujete više radne snage kako bi imali iole normalan servis.

Naravno, gdje stignem, opisaću svoje iskustvo sa vama. Tu smo da pohvalimo, tu smo da kritikujemo. Ništa lično, bez trunke ljubomore. Srećno!

S poštovanjem,
Darko Janković"

Pozdrav i dijelite vaše probleme, kvalitetna kritika je bolja od pohvale, ako se uzme u obzir.


[ zikkk @ 14.04.2013. 11:13 ] @
Imam mali sajt - 10ak strana, koristim adriahost vec godinu dana, zadovoljan sam, ali za osnovnu cenu imam samo jednu bazu.

Hteo bih da menjam hosting, ali ne znam koji da uzmem, imate li nekakvih preporuka. Bitan mi je kvalitet. Ne bih uniweb, dreamweb i slicne. Opekao sam se
sa sajthostingom i jedva izvukao podatke...
[ view @ 14.04.2013. 11:22 ] @
Pa mislim da bih mogao da nadjes neki kompromis sa provajderom kod kojeg ti se vec naazi sajt ukoliko im posaljes mail iste sadrzine kao tvoj post...Mislim da bih pre dodelili jos jednu mysql bazu nego da izgube klijenta a ako ti je malo jos jedna mysql baza onda to tvoje nije vise jedan mali sajt sa 10 strane.Ako gledamo realno za jedan mali sajt sa 10 strana ne treba ti nekoliko mysql baza,to vec prelazi u veci sajt a za veci sajt potreban je i veci hosting.

Jako bitnu ulogu u ceni hosting paketa igraju mysql baze,cak mnogo vecu nego prostor i protok na koji kupci obracaju najvise paznje.
[ zikkk @ 27.04.2013. 11:24 ] @
Hvala na savetima, produzio hosting kod istog provajdera. Nadam se da ce i ubuduce biti kvalitet na nivou prethodne godine. Pozdrav
[ poison_12 @ 06.04.2015. 10:30 ] @
Evo vec 5 dan je uniweb down. Niko se ne javlja. Ticket otvoren... cekamo....

Starno postaje igra na srecu zakup host/domen...

Neka me neko razuveri.

Probao sa network solution. Podrska se javlja posle 4 dana!!!
Uni webhosting u pocetku su se javljali ali kad je problem nikoga nema tel. "Svi operateri su zauzeti...".
U Februaru nije radio dva dana sad u Aprilu 5 dana!!!

Toliko o mom iskustvu. Dodje mi da kupim jos jedan racunar i sam sebe hostujem :)

Trenutno razmislajm o 1&1 ili just host


Pozzz
[ darkoj82 @ 06.04.2015. 10:53 ] @
>
[ kunc @ 06.04.2015. 11:03 ] @
Zašto se nervirati i mučiti ?! Koristim Digitalocean 4 godine, nikada nisam imao problema sa njima.
SSD, support odgovor uvijek max za 10 min, API v2.. panel vizualno prelijep i jednostavan

Bio sam kod Hetznera jedno vrijeme, nisam imao problema nikada..jedini razlog za prelazak na drugi bio je SSD, ništa više..



[ Dusan Filiferovic @ 07.04.2015. 14:27 ] @
Ja cuo da su neki na DA ostali bez podataka a od podrske nista nisu dobili po tom pitanju :)
[ darkoj82 @ 07.04.2015. 14:32 ] @
>