[ bakara @ 20.08.2011. 19:14 ] @
Da li je moguce promeniti broj telefona na vip mrezi?

Imam potpisan ugovor uz koji sam uzeo broj koji mi je tada delovao logicno a sada zelim da ga promenim da to bude broj koji koristim na 064 mrezi ili takav isti ali sa 060?

Pruza li vip takvu vrstu usluge?
[ nidza_nis @ 21.08.2011. 01:35 ] @
Malo si nejasan sta zelis da uradis.
Ako imash vec 064xxxxxxx broj a zelis da ti broj u vip-u bude 060(pa potpuno ista numeracija), to moras da vidis kod njih imaju li taj broj slobodan. Ako imaju, uzimas ga, ali ti 064 ostaje, sem ako ga ne ugasis.

Ako zelis da predjes u vip postpaid sa 064xxxxxxxx brojem, mozes. Zadrzavas prefix 064, ali prelazis u vip mrezu. To isto radis u vipu.

Ako sam lose shvatio... samo zameni numeracije u odgovoru... i varijacije odgovra su ti iste :)
[ bakara @ 21.08.2011. 08:11 ] @
Citat:
nidza_nis: Malo si nejasan sta zelis da uradis.

MOzda

Da probam ovako da objasnim...

Da li mogu da preselim broj iz mts mreze i da sa tim brojem zamenim broj za koji imam potpisan ugovor u vipu?
[ zzviktor @ 21.08.2011. 08:20 ] @
Mislim da to nije omoguceno, posto bi onda prestao da vazi ugovor koji imas
i morao bi da se sklapa novi sto bi dovelo do sistemskih komplikacija.
Jedino sto je moguce je da uzmes broj koji je indentican tvom 064 broju i to
pod uslovom da broj ne pocinje sa 1,2 i da je slobodan za uzimanje.

U tom slucaju ces kroz sledeci racun platiti 300,00 rsd.
[ mrmilos @ 21.08.2011. 11:07 ] @
znam da u telenoru omogucavaju promenu postojeceg broja nekim drugim - bez obzira na ugovornu obavezu - pitao sam licno. verovatno da je moguce i preneti broj iz druge mreze pa njime zameniti postojeci...

telenor na primer u cenovniku na sajtu ima opciju "promena broja", i kosta 150 dinara... za vip ne znam situaciju, u mts-u ne moze - to je za njih visa matematika, i ove jednostavnije procedure kod njih su - komplikacija.
[ nidza_nis @ 21.08.2011. 12:16 ] @
Nema sanse da ce to odobriti.
Prvo zato sto 064 broj "ostaje" i dalje Telekomov, Vip mu za to placa neke zajebancije (1000 din inicijalno sto uzima broj od njega, 200 din sto preuzimaju trosak prenosa od tebe... i mesecno mozda ima neka zezancija), dakle broj ni u kom trenutku ne "postaje" vipov, vec ide u neku BAZU PRENETIH BROJEVA... drn drn... gde se vrsi samo preusmeravanje poziva u drugu mrezu...

Svakako ti nece GASITI njihov broj koji imas kod njih da bi mts-u placali "rentiranje" njihovog broja. To ni u ludilu. Mozes samo da im pises zahtev da zelis promenu numeracije broja, odnosno cifara nakon 060 prefiksa.

Jedino sto mozes da uradis sa 064 brojem je da ga prebacis kao pripaid u VIP, pa da ti oba budu tamo, s tim sto za 4ku neces vise da placas mesecna zaduzenja. Mislim, to mozes da uradis i u mts:u za 170 din... postpaid u pripaid.

Nadam se da ti nisam zakomplikovao :)
[ bakara @ 21.08.2011. 13:19 ] @
Citat:
zzviktor:
Jedino sto je moguce je da uzmes broj koji je indentican tvom 064 broju i to
pod uslovom da broj ne pocinje sa 1,2 i da je slobodan za uzimanje.

U tom slucaju ces kroz sledeci racun platiti 300,00 rsd.

Pa taj broj bas i pocinje sa 110xxxx znaci

Ne potpisuje mi se jos jedan ugovor samo da bi preneo broj...
A kakve kombinacije mogu uzeti da mi zameni ono 110 na pocetku sta vip nudi od tih pocetnih brojeva?
[ Mr One @ 22.08.2011. 03:23 ] @
Citat:
nidza_nis: Nema sanse da ce to odobriti.
Prvo zato sto 064 broj "ostaje" i dalje Telekomov, Vip mu za to placa neke zajebancije (1000 din inicijalno sto uzima broj od njega, 200 din sto preuzimaju trosak prenosa od tebe... i mesecno mozda ima neka zezancija), dakle broj ni u kom trenutku ne "postaje" vipov, vec ide u neku BAZU PRENETIH BROJEVA... drn drn... gde se vrsi samo preusmeravanje poziva u drugu mrezu...


Nešto si ti tu pogrešno razumeo. :)
Kad se broj prebaci u drugu mrežu on je u drugoj mreži i osim troškova prenosa koje plaća operater onom od kog uzima broj nema nikakvih drugih troškova za operatera i nakon toga taj broj je u novoj mreži i korisnik u potpunosti upražnjava usluge novog operatera. Nikakve dodatne mesečne zezanicije među operaterima ne postoje jer je broj PREBAČEN u novu mrežu tako da stari operater više nema nikakve veze sa tim brojem, a prefiks je nebitan...
Treba sagledavati širu sliku prefiks/pozivni broj NE MORA biti fiksno vezan za nekog operatera i nema razloga da određeni ISTI prefiks 06X ne može da koristi više operatera. Tako da kada se broj prebaci u novu mrežu on je jednostavno deo te nove mreže i više nije povezan sa sa starom...