[ anon68680 @ 25.08.2011. 15:01 ] @
Jel ima nekog na forumu ko je polagao ovaj novi redhat-ov ispit? Interesuje me sve sto mozete da mi kazete u vezi sa ispitom, koji ste materijal koristili za spremanje, koliko vam je trebalo da se spremite itd. Takodje, koliko vidim, za nas iz Srbije najblizi testing centar je u Skoplju?
[ slacker @ 09.02.2012. 19:22 ] @
Pokušat ću dati par očitih savjeta bez da kršim NDA .

Obratiti pozornost na "exam objectives" objavljene na Red Hat sajtu, i pripremati se po toj listi.
Vremena na ispitu ima više nego dovoljno (2 i pol sata). Ispit je na engleskom, naravno (en_US/qwerty). Dostupna je sva dokumentacija koja dolazi sa sustavom.

Preporučena literatura:
"RHCSA/RHCE Red Hat Linux Certification Study Guide", klasik od Michaela Janga
Dostupna Red Hat dokumentacija:
"Red Hat Enterprise Linux 6 Deployment Guide"
"Red Hat Enterprise Linux 6 Security-Enhanced Linux User Guide" - odličan guide za SE Linux

Opcionalno:
"Red Hat® Certified Technician & Engineer (RHCT and RHCE) Training Guide and Administrator's Reference" - Asghar Ghori
"Hands-on Guide to the Red Hat® Exams: RHCSA™ and RHCE® Cert Guide and Lab Manual " - Damian Tomassino
"Hacking Red Hat Enteprise Linux" - Paul Ammann

Home lab:
- mašina s procesorm koji hardverski podržava virtualizaciju (gotovo svaki procesor danas) i bar 4Gb rama (za nekoliko virtualki)
- za vježbu se može koristiti CentOS 6.x, Scientific Linux 6.x ili RHEL 6.x server (može se legalno i besplatno skinuti sa Red Hat sajta uz 30-day trial subscription)
- mašinu instalirati kao Linux KVM host i na tome dignuti virtualke (opisano u Jang-ovoj knjizi)
- idealno bi bilo da se vježba do razine da više ne trebaš razmišljati kako odraditi neki task iz "exam objectives", nego već sve imaš u prstima

Jako je korisno ići na kurseve od Red Hat-a, ko si to može priuštiti. (ko ne može, nek svakako pokuša iskopati official materijale na netu jer su vrlo korisni)


[Ovu poruku je menjao slacker dana 10.02.2012. u 09:00 GMT+1]
[ gandalf @ 08.04.2012. 11:09 ] @
Moze li info gde si polagao ispite? I mogu li oba ispita da se polazu isti dan?


[ slacker @ 08.04.2012. 20:22 ] @
Polagao sa u Zagrebu u Housing-u.
Mogu oba ispita isti dan. Mislim da je sat vremena pauze između.