[ DukA83 @ 30.08.2011. 18:41 ] @
Palim laptop jednog lika, mislim da je acer ili asus.. nov, skoro kupljen, podize se sistem nije windows, nije linux neki, nije Mac OSX... fino izgleda, brzo radi, nigdje nisam mogao da pronadjem "about" da vidim kako se zove... lik nije bio tu a njegova stara tabularaza za komp, i danas sretnem brata od lika i pitam ga a koji je isto tako operisan od kompa nesto muca kao lex lex.. reko lexus kaze da... googlam nema nista slicno... neko mozda vidio nesto tako i zna kako se zove?

Na desktopu se nalazilo neki kalendar kao neka galerija slika nesto se vrti.. nesto poput gadgeta... prikaz mailova... a po nekom izgledu nekih ikonica cini se kao android a nije android
[ Backy @ 30.08.2011. 19:04 ] @
ako je na l onda je linux... ako ima fotošop ili neke opšte poznate igrice, onda je verovatno windows sa nekim skinom...
[ toplim @ 30.08.2011. 19:37 ] @
Lexus :D :D

Ja ne verujem da postoji neki ultra giga mega operativni za koji nicmo culi :)
[ maksvel @ 30.08.2011. 19:55 ] @
Ti bi svakako popili tužbu

Citat:
nije linux neki, nije Mac OSX

[ zoran_dojkic @ 30.08.2011. 20:32 ] @
Citat:
DukA83:nesto muca kao lex lex.. reko lexus kaze da...

Da si rekao linux, odgovor bi bio da.
[ milanche @ 31.08.2011. 04:18 ] @
Da nije ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/HyperSpace_(software)

OS koji se instant-on boot-uje, odmah pruzajuci najosnovnije stvari - network, browser, media player, itd.

Citat:
Hyperspace is an instant-on Linux-based[1] operating system that has been developed by Phoenix Technologies.[2][3] It is an application environment that can run either independently or side-by-side with a traditional operating system such as Red Hat Linux. Users are able to boot their personal computers in seconds and immediately browse the Internet and perform other Web-based activities. HyperSpace's connectivity features automatically jump on the best network and are said to be automatically configured. Phoenix executives say this allows mobile PCs to work more like smartphones.[4]
In January 2009 Asus announced HyperSpace would be incorporated into its next-generation notebooks.[5] Hyperspace was re-launched at the 2009 Consumer Electronics Show.[6][7] The company later announced that HyperSpace has been optimized for the Cortex-A8 ARM processor architecture.[8][9]
In June of 2010, it was announced that HP has arranged to purchase Hyperspace from Phoenix Technologies[1].


HP laptopovi cesto imaju tu opciju, a vrlo je moguce da si video i na ASUS-u koji su najavili da ce da ugradjuju u svoje masine.
http://hothardware.com/News/Fu...tebooks-to-Include-HyperSpace/

[ Bash1711 @ 31.08.2011. 07:51 ] @
Ako je Asus-ov laptop. onda je u pitanju linux, mala distribucija koja dolazi na dvd-u sa drajverima, a nudi osnovne funkcije kao sto je internet, mail, chat, skype i itd... Asus ga reklamira da se dize za samo 8 sec, mada nisam isprobao, a i tesko da moze da posluzi kao zamena za standardni desktop sa svim potrebnim programima za rad, vec vise kao neko resenje za netbook-ove i slicno.Mada postoje i druge linux distribucije koje nude isto, i mnogo vise od toga. Takodje i drugi proizvodjaci imaju slicna resenja, posto se laptopovi kod nas uglavnom prodaju bez ili sa nekim free OS-om. Inace ime mu je Asus Express Gate, a vise informacija na:
http://event.asus.com/mb/expressgate/
http://lk.asus.com/News/NQKdDxKMfrnC8O4N/




[Ovu poruku je menjao Bash1711 dana 31.08.2011. u 09:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bash1711 dana 31.08.2011. u 09:10 GMT+1]
[ DukA83 @ 31.08.2011. 19:17 ] @
U 10 godina koliko radim sa racunarima prosao sam kroz 10 raznih linux verzija OSa, (u zadnjih par godina) a i kroz sve verzije windowsa, nije ni Express Gate jer ga imam na svom desktopu tj asusova maticna ga podrzava, podigne se za <10 sec ali imas skajp, mozilu preglednik slika i to je to.. i jos koju sitnicu, ovo sto sam video je pravi os koji se boota sa diska, ver. je neka verzija linuxa...
[ bachi @ 28.09.2011. 17:38 ] @
Linpus?
[ DukA83 @ 28.09.2011. 17:50 ] @
BRAVO MAJSTORE!!! koliko vidim po screenshotovima to je to sto sam video....
[ bachi @ 29.09.2011. 06:20 ] @
Nema na čemu, kasnio sam "samo" 27 dana sa odgovorom, ali bolje ikad, nego nikad. Mislim da sam video taj Linpus uz Acerovu mašinu kada sam sređivao nekom laptop, baš je brz, lep na oko i vrši posao za tinejdž korisnike.