[ Homer Simpson @ 03.09.2011. 23:40 ] @
Znam da zvuči kao potpuno ludilo, ali da li to može biti...?

Da li ste čuli za Atlantidu?
Da li ste ikad čitali nešto o njoj?

Herodot je pisao o Atlantidi, i o njenom prostiranju van današnjeg Gibraltara, u Atlantskom okeanu...

pre nekoliko dana slučajno gledah nešto u okeanu ... kad :D

pođite na http://maps.google.com/
i ukucajte ove koordinate .... 31.569176,-24.071045
pa onda na Satelite view, pa zum ....
nadam se neko neće pomisliti da "more" pravi linije pod pravim uglom ...

p.s. obratiti pažnju na dimenzije "građevine" ....
primera radi, prema wikipediji, grad Moskva je:
"The width of Moscow city (not limiting MKAD) from west to east is 39.7 km (24.7 mi), and the length from north to south is 51.7 km (32.1 mi)."
[ 3way @ 04.09.2011. 00:39 ] @
Ako lepo zumiras i izmeris videces da su ti pravi uglovi u stvari putanje precnika par desetina metara...
Cini mi se da sam pronasao objasnjenje da su ovo u stvari tragovi nekog od brodova koji je tu koznasta ispitivao....
[ Homer Simpson @ 04.09.2011. 18:27 ] @
ne znam šta si ti video, ali ovakve strukture, svakako nije pravio brod (barem ja tako mislim) ...
iz prostog razloga, jer ovaj četvorougao ima dužinu oko 170km i širinu oko 150km potpuno pravih linija...
a tek paralelne linije, pregrade, simetrija ... i uz to da se nalazi u zaleđu tj podnožju jednog planinskog venca (sada pod vodom) ...
[ 3way @ 04.09.2011. 19:43 ] @
Citat:
......But two scientists -- Walter Smith of the National Oceanic and Atmospheric Administration and David Sandwell of Scripps Institution of Oceanography -- say the explanation for the patterns is a bit less exotic: the marks are actually "ship tracks" created during the process of echosounding.......


http://www.popsci.com/scitech/.../2009-02/atlantis-google-earth
[ Homer Simpson @ 04.09.2011. 23:36 ] @
super! Nisam ovaj članak pre video.
ali odlično da se za to već zna.
Iskreno, njihovo objašnjenje mi je previše "za decu" ... a i interesantan mi je ovaj prvi komentar:


" ccoxy_2007@hotm...
02/25/09 at 5:32 am

With all due respect to Mr. Smith and Mr. Sandwell, being in the U.S. Navy I have been on a ship or two, and there is Absolutely no way that a ship can go straight enough or even make the sharp enough turns to make anything that resembles this. On top of all that if a ship were to be sailing around an area making tracks that close together it would erase the ones next to it. Idk what to tell you but it defiantly was not made by any ship.
"



[ 3way @ 04.09.2011. 23:41 ] @
Ja ti lepo rekoh da probas da zumiras 'kolko moze', pa da sam izracunas poluprecnik zaokreta...Tako ces videti da je to sve samo ne "ostar zaokret".
A ovo da brod ne moze da plovi pravo....HA!
[ Homer Simpson @ 05.09.2011. 00:13 ] @
ma nije suština priče u tome da li brod sa gps može da ide toliko pravo ili će da vrluda... i da li je pravi ugao zapravo jedan zaokret ... suština je da ti prenosiš "objašnjenje" koje tebe zadovoljava i upravo se tu i zaustavljaš za ikakvo dalje istraživanje ... da ne pominjem da je to "objašnjenje" sa tom svrhom i dato ... zato i rekoh "za decu" ....

p.s. ovo naučno objašnjenje me potseća na sva "naučna objašnjenja" vezana za Rozvel i pad vanzemaljske letelice ...
pa je 50tak godina to bio meteorološki balon, pa eksperimentalni vojni program i štošta drugo ... a onda pre pola godine NASA i vojska su priznali da je tu pala vanzemaljksa letelica... što su preneli svi mediji...

http://balimermaid.hubpages.co...dent-Confirmed-by-US-Astronaut
http://slumz.boxden.com/f605/a...-roswell-ufo-incident-1525973/




[Ovu poruku je menjao Homer Simpson dana 05.09.2011. u 01:23 GMT+1]
[ 3way @ 05.09.2011. 12:12 ] @
Citat:
Homer Simpson:da je to "objašnjenje" sa tom svrhom i dato ... zato i rekoh "za decu" ....


Dobro.
Objasnjenje da je to atlantida ili izgubljeni grad je za odrasle i ozbiljne.

Citat:
Homer Simpson:a onda pre pola godine NASA i vojska su priznali da je tu pala vanzemaljksa letelica... što su preneli svi mediji...

Nije tacno.
Da vidim link ka NASA press odeljku u kom oni to priznaju.
[ superbaka @ 05.09.2011. 14:03 ] @
ajd da vidimo nacin na koji to Google satelit snima, kojom brzinom se krece, okida, kojom ide brod i slicno pa da probamo da donesemo neku racunicu...