[ kik01 @ 06.09.2011. 13:55 ] @
posto total tv vise neradi(znamo preko cega) cuo sam danas da rade nesto ovo iz NDS-a da blokiraju Sky Italia
sve se pricalo da tesko to moze da se zaustavi...hmmm sta sada polako se gube najatraktivnije platforme.
lajik sam u ovom e ali samo da priupitam postoji li alternativa za .......
[ zilenk @ 06.09.2011. 16:42 ] @
Opusti se. Uvek je nečega bilo i tako će biti i u budućnosti. Ta bitka traje od samog početka...i nema joj kraja.
[ kik01 @ 06.09.2011. 19:23 ] @
xax.... ranije sam imao obican digitalni reciver.preko kojeg sam ubacujuci kljuceve gledao vrhunske pakete kanala.poput canal+...tequila...tps..premiere...kasnije digi tv...itd
da bi postepeno prelazili u nagru3(bolji sistem zastite)eh i tada su pojedinci prical;i price kako ce uvijek imati nesto od kvalitetnijih paketa za gledanje.pa nevidim nesto da su im se price obistinile,bez ovoga za sto se bojim da i njemu moze doci kraj..nema nista od boljih kanala za pogledati.
planiram da kupim reciver ruter i ostale sitnice za ...pa se zato sekiram :)

[ nix.rs @ 06.09.2011. 20:44 ] @
Ma nemoj se sekirati kupuj slobodno,neces znati sta da gledas od velikog izbora programa...:D
[ zilenk @ 06.09.2011. 21:54 ] @
Citat:
kik01: xax.... ranije sam imao obican digitalni reciver.preko kojeg sam ubacujuci kljuceve gledao vrhunske pakete kanala.poput canal+...tequila...tps..premiere...kasnije digi tv...itd
da bi postepeno prelazili u nagru3(bolji sistem zastite)eh i tada su pojedinci prical;i price kako ce uvijek imati nesto od kvalitetnijih paketa za gledanje.pa nevidim nesto da su im se price obistinile,bez ovoga za sto se bojim da i njemu moze doci kraj..nema nista od boljih kanala za pogledati.
planiram da kupim reciver ruter i ostale sitnice za ...pa se zato sekiram :)


Osim Totala sve može da se gleda tako da ti je konstatacija: "nema nista od boljih kanala za pogledati" totalan promašaj.
[ kik01 @ 06.09.2011. 22:27 ] @
nisi me razumeo ...nema nista od boljih kanala za pogledati odnosilo se na opciju bez sharing-a znaci samo reciver i tanjir (3lnb-a)
[ zilenk @ 06.09.2011. 22:36 ] @
Citat:
kik01: nisi me razumeo ...nema nista od boljih kanala za pogledati odnosilo se na opciju bez sharing-a znaci samo reciver i tanjir (3lnb-a)


"Znaci samo reciver i tanjir (3lnb-a)".Ta varijanta je završena priča već duže vreme. Emulatori su vodili uspešnu bitku dugi niz godina, ali ta bitka je izgubljena. Ali rat naravno nije pošto je u borbu uskočio CS i to, za sada, sa manjim porazima ide dosta uspešno.
[ rajco @ 07.09.2011. 07:32 ] @
Citat:
zilenk: Osim Totala sve može da se gleda tako da ti je konstatacija: "nema nista od boljih kanala za pogledati" totalan promašaj.

Neće biti da je samo Total u pitanju, gde su Arene, Grci, Albanci...
[ zilenk @ 07.09.2011. 07:44 ] @
U MAX-u idu sve Arene, Grci bez problema i Albanci sve sem nešto HD kanala, zato nemoj da zbunjuješ. Nikada, ništa ne pišem napamet.
[ aca-81 @ 07.09.2011. 07:46 ] @
Sve 4 arene ima i u polarisu i to radi odlicno u CS-u
[ HasanMido @ 07.09.2011. 14:03 ] @
ide li stvarno bulsastcrypt u cs-u?
[ Aleksandar Đokić @ 07.09.2011. 19:57 ] @
ide stvarno :) (prica se emulator oko 500e),

inace ceka skyit ista sudbina, trenutno menjaju 0919 kartice jer imaju nekih problema sa njima, a onda ide aktivacija novog sistema koji je vec implementiran samo nije aktiviran
[ kik01 @ 07.09.2011. 22:27 ] @
tako da.....moje sumlje nisu neosnovane.
na moju veliku zalost
[ aki2011 @ 08.09.2011. 01:33 ] @
Zipa zvuk na 1.12 http://www.youtube.com/watch?v=V7ZHtiuMyPs

[Ovu poruku je menjao aki2011 dana 08.09.2011. u 03:04 GMT+1]
[ rajco @ 08.09.2011. 06:43 ] @
Citat:
zilenk: U MAX-u idu sve Arene, Grci bez problema i Albanci sve sem nešto HD kanala, zato nemoj da zbunjuješ. Nikada, ništa ne pišem napamet.

Na HD kanale sam i mislio, pošto slabo pratim sd.
[ IvanR. @ 08.09.2011. 16:25 ] @
Bilo bi odlicno ako bi NDS i na SkyItalia paketu aktivirao istu/slicnu zastitu kao i na Total Tv-u, zato sto bi isti sistem pao kroz manje od mesec dana. Mnogo vise developera je zainteresovano za SkyIT nego naravno za Total...
[ zilenk @ 08.09.2011. 18:26 ] @
Sve se može razbiti, što je proteklo vreme i pokazalo, pa tako će biti i sa ovom novom vrstom direktne hardverske zaštite što je primenjeno kad Totala (HW pairing), ali mnogo je komplikovanije od razbijanja softverske zaštite i ni blizu nije tako "jednostavno" kao čupanje RSA/BK iz riseivera. Iako ruku na srce ni to za većinu ljudi nije jednostavno.
[ aki2011 @ 08.09.2011. 20:16 ] @
Rts 1 i 2, B92,RTV ima na Digi da se pogledaju vesti. (Kad su utakmice ne isključuju prenos)
Dokumentarci od Viasata,Discovery,Nacional Geo na Max-u i Digiju sve sa prevodom pa biraj.
Arene 1,2,3 na Max-u i Polarisu (ovo nema u Totalu jer su bili previše bahati pa su ljudi otišli na drugo mesto)
Pink je jedino problem ali i za to ima rešenje ko voli Grand :)

Ne vidim šta to ima više na Totalu zanimljivo ? A da je zanimljivije od svega ostalog što ima preko CS-a da se gleda. Za ljubitelje filmova postoje plugini sa ogromnom bazom prevoda a trenutno na CS radi sve što je dobro i ima extra filmova i onaj ko očekuje da Total bude opet preko CS-a on ima sigurno minimum 512kbps ili 1mbps internet vezu, skystar, dremabox ili neki risiver bolji. Uz tako nešto najbitniji je sport (total to nema) ovo ostalo je sve improvizacija sa takvom opremom za ubit dosadu i nešto pogledat.

Jedno samo znam kad ovo sa Totalom bude public, deliće se GRATIS po netu i ništa Totalu nije trebala ova zajebancija, jer posle toga neće imati kako novca tako i rešenja a sa već postojećim hardwerom da rade bilo šta i ono korisnika što su imali polako će gubiti. Cena Totalovog osnovnog paketa je tako mala i svako je može priuštiti (par paklica cigara) a onog koga Total iskreno zanima on već plaća legalno, tako da nije bilo potrebe da se zezaju sa developer-skim podzemljem ovako. Jer ko primer ako u italiji,Španiji,Nemačkoj itd neko digne server i nudi CS on navede da je TotalTV u paketu ali koliko će ljudi od njih okrenut Antenu na 16e od stranaca da gleda Total ? A koliko njih ima opremu i znanje da gleda nešto preko CS-a i baš će okrenut na 16e pored svega da gleda Total ? Šta je strancu legalna kartica mesečna za Total da se ne zeza sa CS-om ? Znači radi se o jako malim brojkama. Ne znam ko ih je to naučio :))) U prevodu oni sa ovim ništa nisu dobili (broj korisnika im je ostao isti) Ali ok neka posle ti naučnici objasne Totalu šta da rade.

SkyIta nije baš tako lako odradit uparivanje a to većina zna zbog čega a i da se odradi bilo bi opet public jako brzo kao što je neko rekao. Jer to je ipak SkyIta. Od nje developery i hardveraši imaju korist a od Totala slaba vajda (to je sve realno i ne treba neka velika mudrost za tako nešto) .

A ima tu jako mnogo varijanti oko samog Echolite risivera da se iskoristi i reši ovaj problem ali otom potom. Ali da li se isplati i ko će platit i da li uopšte ima korisnika koji žele da se TotalTV nađe u ponudi je po meni bitnije pitanje. Sobzirom da imamo sve što nudi Total i preko toga mnogo mnogo više.

Ali ok videćemo, još malo strpljenja jer ovo je postala igra ko je pametniji Total ili developeri ja samo kažem da im to ništa nije trebalo.
[ aki2011 @ 08.09.2011. 20:36 ] @
Čak mislim da vlasnik 11177 može trenutno da hebe Totala kako hoće, on mu drži korisnike.
[ kidloco @ 09.09.2011. 00:04 ] @
samo se tešite ...uskoro i sky IT i ostali koji cu čisto kodirani u NDS-u idu u mrak kao i ttv i dolče ...jer dolče je isto mala platforma koja je još odavno napravila isto kao i ttv pa je još niko nije probio ..ttv i dolče su bili pokusni kunići za ono što NDS sprema pirateriji...Znam mnogi će reći da je u EU zakonom zabranjeno uparivanje kartica a niko se nepita jeli zakonom zabranjen CS ...

Ljudi nisam pesimista ali u NDS-u rade ljudi koji nisu primljeni na rodbinske veze i koji su maheri za svoj posao i nemojte misliti da ce neki programer koji tek tako poznaje suštinu tog da reši stvari... pa neki su nuduli i po 15 hiljada evra de se reši TTV i.....ništa.... morate da skontate da se pirateriji polako staje u kraj.....Volio bi da grešim al je tako...pozzz....

[Ovu poruku je menjao kidloco dana 09.09.2011. u 01:22 GMT+1]
[ zilenk @ 09.09.2011. 07:47 ] @
Grešiš.
[ zeljkokrusevac @ 09.09.2011. 08:36 ] @
E deco samo vas gledam i citam.

Sve sto je ikada kodirano je i raskodirano, nemojte zaboraviti da viruse za kompjutere pusta firma koja pravi antiviruse, mislim da ce me mnogi razumeti sta sam hteo reci.


Pozdrav svima i sms

Samo Malo Strpljenja
[ zilenk @ 09.09.2011. 09:25 ] @
Promašio si jedno 45 godina kad si me svrstao u decu, tako da ti obraćanje baš i nije korektno.
[ pfcpanta @ 09.09.2011. 12:48 ] @
figurativno
"deco"
[ Aleksandar Đokić @ 09.09.2011. 15:29 ] @
Citat:
Mnogo vise developera je zainteresovano za SkyIT nego naravno za Total...


zna NDS sa kim ima posla...

Citat:
direktne hardverske zaštite što je primenjeno kad Totala (HW pairing)


ovo nema veze sa hardverskim paringom, nema veze sa paringom uopste, karta radi normalno samo sto cw nije dobar, tako da je prece u pitanju overcrypt
[ aki2011 @ 09.09.2011. 15:37 ] @
[ jovovuk @ 09.09.2011. 16:24 ] @
Recimo oce li iko ikada raskodirati mobilnu telefoniju pada sami preko emulatora kucamo sebi kredit na mobitel
a recimo naj visa suma je 5 eura na dan pa bili bi zadovoljini i sa 1 euro
Nikada niko njih nece raskodirati.
[ Ivan Dimkovic @ 09.09.2011. 16:29 ] @
Citat:
kidloco: samo se tešite ...uskoro i sky IT i ostali koji cu čisto kodirani u NDS-u idu u mrak kao i ttv i dolče ...jer dolče je isto mala platforma koja je još odavno napravila isto kao i ttv pa je još niko nije probio ..ttv i dolče su bili pokusni kunići za ono što NDS sprema pirateriji...Znam mnogi će reći da je u EU zakonom zabranjeno uparivanje kartica a niko se nepita jeli zakonom zabranjen CS ...

Ljudi nisam pesimista ali u NDS-u rade ljudi koji nisu primljeni na rodbinske veze i koji su maheri za svoj posao i nemojte misliti da ce neki programer koji tek tako poznaje suštinu tog da reši stvari... pa neki su nuduli i po 15 hiljada evra de se reši TTV i.....ništa.... morate da skontate da se pirateriji polako staje u kraj.....Volio bi da grešim al je tako...pozzz....


Nije nikakva tajna da NDS odavno ima resenja sa dodatnim sigurnosnim merama, ali razlog zasto ona nisu popularna toliko na velikim mrezama je taj sto u gomili zapadnih zemalja postoje zakoni koji prisiljavaju sat. operatere da dozvoljavaju koriscenje korisnickih risivera - koji nisu nuzno brand-ovani i koji nisu nuzno kompatibilni sa dodatnim NDS zastitama.

Kakva je situacija u Italiji, pojma nemam - ali znam da, recimo, u DE Sky mora da prodaje kartice koje rade u standardnim risiverima a ne samo u Sky-brendovanim risiverima koji imaju neki specijalni softver.

Sve dok takvo ogranicenje postoji, sat. operateri ne mogu da proguraju 100% proprietary resenje.

Na kraju krajeva, kada bi to bilo moguce komotno bi mogli da izbace kartice potpuno i da imaju 100% zatvorene risivere koji su kompletno vezani na njihovu infrastrukturu.
[ nuno @ 09.09.2011. 19:11 ] @
kada sam pre koji godinu pricao da vreme emulatora umire, doslo njih par pa me napusili najstrasnije elem ...

sve ima svoj vek trajanja

bilo prvo fun/gold/silver/titanium itd itd ... karte (da ne idem na analogiju) 5u1, 6u1, 100u1
pa doslo vreme emulatora
nakon toga cs
stize verovatno striming, sve ima svoje vreme
ako pogledamo cs se zaista dosta dugo drzi radi vec dosta godina i poradice jos neko vreme, sasvim zadovoljavajuce ali u nekom trenutku mu mora doci kraj
[ zilenk @ 09.09.2011. 20:00 ] @
I opet dolazimo na početak priče. Uvek su pronađena rešenja (kartice, emulatori, CS...). Tako će biti i u buduće. Kao i sve u životu, dok nešto umire, drugo se rađa.
[ Zeusplus @ 10.09.2011. 10:15 ] @
Pa sve zavisi koliko je uhvatilo maha, onog trenutka kad su platforme osetile ugrozavanje CS-a pocela je borba protiv, i tako ce i biti u buduce.
[ yhaker @ 11.09.2011. 20:37 ] @
Najbolje je imati kablovsku.Kljucica ima malo,CS polako gubi bitku a tu je i prelazak na HD pa vam trebaju i novi prijemnici.
[ pfcpanta @ 11.09.2011. 22:59 ] @
nabavili se novi prijemnici a cena istih pada i
pada i
pada.
[ yhaker @ 12.09.2011. 17:23 ] @
[ aki2011 @ 13.09.2011. 13:35 ] @
Evo sleteo u Montenegro, sreća imam TotalTV u stan, plaćen redovno, pa me zanima gde će bit večeras Liga Šampiona Barselona - Milan u 20:45 da se uvalim i da gledam ko čovek.
[ nenad76 @ 13.09.2011. 14:05 ] @
rts 1!!!!
[ aki2011 @ 13.09.2011. 14:14 ] @
Hvala