[ anon70939 @ 11.09.2011. 19:25 ] @
U pitanju je Samsung SPICA i5700

Do sada jedino sto sam uspeo da izguglam su aplikacije za simbijan. Postoji li neka aplikacija za android, tako da mogu da zakacim telefon za kompjuter i koristim kao web kameru za skajp?
[ Miroslav Cvejić @ 11.09.2011. 20:05 ] @
Može, naravno. Zove se "ip webcam". Čak ne moraš da kačiš telefon, može bežično. Može čak i preko neta da se pristupi.
[ bakara @ 11.09.2011. 20:18 ] @
Citat:
CoyoteKG: U pitanju je Samsung SPICA i5700

Do sada jedino sto sam uspeo da izguglam su aplikacije za simbijan.

Kako nema?
https://market.android.com/search?q=web+cam&so=1&c=apps
[ miki069 @ 12.09.2011. 19:43 ] @
Problem je što ne može da zakači telefon na USB kabl, mora bežično.
Gubi smisao web kamerice.
[ Miroslav Cvejić @ 12.09.2011. 20:16 ] @
nije web kamera ako joj se pristupa bežično???

Gde piše ta definicija web kamere da mora preko USB?
Ja sam imao web kameru koja se kačila na LPT. :)

[ anon70939 @ 12.09.2011. 22:20 ] @
ma lepo kaze miki, svi programcici su za povezivanje preko wi fi telefona i kompa i na taj nacin koriscenje kamerice. Za to moram da imam wi fi, ali nemam.
Meni treba da se zakaci preko USB kabla i software pomocu kog mogu jednostavno da koristim.

Postoji ovaj DroidCam ali da bih mogao preko USBa treba da imam i znam da koristim neki ADB sto valjda koriste programeri koji prave aplikacije ako sam dobro razumeo.
[ Miroslav Cvejić @ 12.09.2011. 22:53 ] @
Razmisli o nabavci wifi rutera ili access pointa. Mnogo olakšava stvari sa android telefonom. Ja moj više i ne kačim na USB. Ima ftp server i tako kopiram fajlove.
[ miki069 @ 13.09.2011. 01:45 ] @
Ljudi ne kače Iphone, Windows Phone 7 telefone i većinu android telefone na USB kabl, jer nemaju (ili imaju nefunkcionalan) USB mass storage mode.
Da imaju kačili bi ih i te kako i mnogo jednostavnije ih koristili.
Nemaju svi lap top sa WiFi kući i nisu MS sertifikovani za mreže.

Zaštita? Privatnost?
Pola pametnih đaka petaka iz naselja može da hvata šta čovek šalje/prima sa takve "web" kamerice.
Ko ti garantuje da taj "ip webcam" nema u sebi back door i da sve šalje na neki fantomski sajt kao što šalje i na tvoj FTP.
Da osvanem sutra na YouTube? Jok bre, hvala.

Nemere to bez kabla.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 13.09.2011. u 02:58 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 13.09.2011. 01:54 ] @
Zavera 100%?

A šta misliš o ideji da se ukuca šifra? Ako ne mogu pristupiti ruteru, ne mogu ni IP kameri na telefonu, zar ne? Za to ne treba sertifikat.
[ miki069 @ 13.09.2011. 02:16 ] @
Dobra ideja je da se ukuca šifra.
Većina korisnika to ne radi.
Čak ni stanica saobraćajne policije MUP-a u mom naselju.

Jel zna neko kako ide ovo preko ADB? Sad i mene interesuje.
Jer mora da bude root-ovan telefon?

[ deki-bleki @ 27.10.2011. 20:28 ] @
A sta je sa wireless fleskama?
Ja sam cuo da se wireless fleske ukace u komp (valjda preko USB porta)i tako povezu sa web camerom ,ili pak celim mobilnim telefonom,pa da se tako moze koristiti i mobilni interent sa mobilnog telefona na PC.Koliko je sve to tacno i koji propratni programcici trebaju za tu namenu???