[ aleksv @ 14.09.2011. 15:40 ] @
Danas sam slučajno naišao na reklamu pa sam pitao prodavače o čemu se radi. Rekoše mi da je Haloo virtuelni operater u BiH koji sada nudi prilično dobre pogodnosti a najveća jeste razgovor unutar mreže besplatno do 2020 godine.Proizvođač prepaid sim kartice je firma Elatec doo iz Tuzle. Prepaid paket dolazi sa dvije sim kartice koje koštaju 4KM i imaju po 4KM na računu. Nisam mogao da vjerujem ali izgleda kao istinito. Da li će nam ovim i sličnim potezima visoka cijena telefonskih razgovora postati prošlost? Istina je da se pojavljuje konkurencija što bi trebalo da utiče na smanjenje cijena kod drugih konkurentnih operatera. Po mom mišljenu dobar potez koji bi trebao da smanji monopol na tržištu mobilnih operatera kod nas.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.09.2011. 16:08 ] @
Imas uspostavu veze od 0.08KM, ako sam dobro razumeo.

sajt je www.haloo.ba
[ aleksv @ 14.09.2011. 16:12 ] @
Da sitnim slovima napisano ali u svakom slučaju nije loše. Dobar potez i niže cijene uglavnom, ovo je izgleda tek početak, sigurno će ih biti još.
[ deki77 @ 14.09.2011. 17:13 ] @
Citat:
aleksv: Da sitnim slovima napisano ali u svakom slučaju nije loše. Dobar potez i niže cijene uglavnom, ovo je izgleda tek početak, sigurno će ih biti još.

na zapadu ih ima ...nezna im se broj
skoro svaki mesec je neki nov operater sa ponudama kao DZABE da je telefoniranje.
Mada cesto nije tako.
Primer:
- provera kredita kosta 0.10 necega
- ne postoji mms slanje poruka
- internet
- nema teh.podrske
- pozivi ka dr. mrezama su jeftine,unutar mreze je 0.00,ali ko tebe nazove na taj br. racunaj da je i zadnji put.(te nazvao)
jer je cena npr. umesto standardnih 0.20 prema toj mrezi 0.70(samo primer cene).Dok cak i 5x skuplje..znam iz iskustva.
-Saljes poruku i nema "delivery report" ili izvestaj o dostavi poruke..Saljes jos jednu,pa drugu, trecu, 5tu poruku.Tek tad stizu poruke onom kome si poslao..cudno aaa!
-Vikend cena -50% pozivi,ajd pokusaj da dobijes nekog!
I jos da vas ne razocaravam losim primerima..
Nadam se da tako nece biti sa ovom mrezom.Vreme ce pokazati.
Samo uz oprez..nista nije DZ




[ zvezdasbg @ 15.09.2011. 11:53 ] @
Svakako dobra stvar za telekomunikaciono trziste u BIH. Mada i pored naizgled povoljnih cena, sto neko rece vec gore, ti lou kost provajderi naplacuju gomilu drugih stvari koje obicni operatori ne rade. Sve zavisi sta kome treba. Za recimo ljude koji zajedno kupe kartice pa koriste iskljucivo za medjusobne razgovore ovo je povoljno. Meni licno ovako nesto ne bi odgovaralo. To je nesto slicno kao sa dolaskom lou kost aviokompanija. I pored realtivno i naizgled povoljnih cena, let takvim kompanijama treba dobro i do detalja isplanirati, jer se kod njih svasta nesto doplacuje. Neka 'fala, ja ipak vise volim kakvu takvu sigurnost. Ne putujem njima, a necu ni koristiti ikada virtuelnog operatora. Moja potreba u mobilnoj telefoniji se ne svodi samo na goli razgovor i sms poruke.
Ali da ne ispadne kako pljujem (taman posla), dobro je da postoji konkurencija. I sto vise takvih provajdera neka bude. Cene ce morati da padaju, a to je ono sto je vecini korisnika najprioritetnije.
[ freeworld @ 16.09.2011. 09:59 ] @
^
Ako mislis da dvoje kupe ovu karticu i besplatno razgovaraju,od toga nema nista,niste procitali uslove koriscenja gde se navodi koliko ti svaka dopuna traje,u nekim kombinacijama minimalno moras da uplacujes 5 evra mesecno,znaci to mu dodje kao postpaid.
[ aleksv @ 16.09.2011. 11:47 ] @
Citat:
freeworld: ^
Ako mislis da dvoje kupe ovu karticu i besplatno razgovaraju,od toga nema nista,niste procitali uslove koriscenja gde se navodi koliko ti svaka dopuna traje,u nekim kombinacijama minimalno moras da uplacujes 5 evra mesecno,znaci to mu dodje kao postpaid.


Zato sam rekao da je nevjerovatno, sve izgleda fino dok se ne pročita i analizira kompletna ponuda. I ja cu takođe ostati na svojoj mreži zbog gore navedenog. Sve su to mačke u vrećama. Vidjećemo šta će se dešavati u budućnosti a biće vjerovatno mnogo toga interesantnog u ovoj oblasti.
[ MagicMaster @ 18.10.2011. 11:52 ] @
Sve je to muvačina, oni operateru kupe na veliko , i to mora neko da plati ..... zato .... oprez ...