[ slup @ 20.09.2011. 00:48 ] @
Postovanje.
Imam jedno pitanje.Elem,imam plocu (Gigabyte GA-MA78GM-S2H) sockel AM2+ i proecesor (AMD Athlon II X2 260 Prozessor Boxed 2x 3200 MHz Dual Core Sockel AMD AM3 ) .Sklopio sam sve kako valja ''mislim'' napajanje ATX i ATX 12v ali nemam signala na ekranu.Dali je problem u kompatibilnost ove dve komponente ili sta vec.Na zvanicnom sajtu gde sam kupio procesor pise da je kompatibilan sa AM2+ i AM2 sockel i da '' Ako želite koristiti ovaj procesor na AM2 ili AM2 + matična ploča može zahtevati ažuriranje BIOS-a (update).Da li je upste moguce izvesti i kako ? Da ne bih kupovao novu maticnu.Hvala
[ daksi990 @ 20.09.2011. 00:53 ] @
Kako nemas signala na monitoru? pa mozda te zeza graficka?
[ gilopile @ 20.09.2011. 04:19 ] @
Tvoja ploca dolazi sa Bios-om verzija F1(First Release), a procesor zahteva verziju F11. E sad, na vecini ploca, bar iz mog iskustva, bios je prijavljivao procesor kao unknown, ali je ipak podizao i bios i win, sto ne mora da znaci u tvom slucaju. Pozajmi negde neki sempron i sl. koji radi sa F1 verzijom i flesuj na F11. Proveri i sve ostale komponente. Da li dobijas neki bios post beep? Naravno, neophodno je prikaciti adekvatan beeper na plocu.
[ slup @ 21.09.2011. 15:34 ] @
Hvala na savetima.Znaci,proverio sam komponente HD i RAM rade, koristim njegovu integrisanu grafiku znaci dvi ili vga out i nemam naknadno ugradjenu grafiku,tako da ne znam dali je to upitanju.Sto se tice post beep signala uopste ga nemam ,prikljucio sam onaj mali zvucnik gde treba ali nema beep-a.Probao sam sve moguce ali ne vredi ,samo sam primetio kada skinem IDE kabal sa HD, ostavim samo struju onda HD pocinje sa radaom (obrtanjem )kad je prikacen i IDE kabal i struja , uopste ne reaguje HD.Naravno proverio sam i sa drugim HD isto se desava.
Sto se tice flesovanje BIOS-a ,nemam odakle pozajmiti procesor ,sve komsije (svabe) jbg.Hvala i pozdrav


[Ovu poruku je menjao slup dana 21.09.2011. u 16:47 GMT+1]