[ Isak666 @ 20.09.2011. 21:44 ] @
Je l' neko leteo, ima li nesto na sta treba paziti prilikom kupovine?
Skriveni troskovi i sl?

Imam neke prijatelje koji bi leteli do Memmingena mozda sa njima.
[ boccio @ 20.09.2011. 21:51 ] @
Vredi tacno koliko kosta. Skrivenih troskova ima - sve je trosak osim disanja vazduha. Mesta nisu numerisana (npr.), znaci ono, ko u 83-ci u zlatna vremena. Ako tvojim prijateljima ne smetaju raznorazne ciganije, i bitno im je samo da najjeftinije stignu od tacke A do tacke B, to je to...
[ anon70939 @ 20.09.2011. 21:53 ] @
mislim da se samo prtljag placa 10E ako prelazi neku granicu u tezini. Ona cifra koju ti sajt izbacuje skroz realna. Nema skrivenih troskova. Nisam putovao, trebao sam pa mi je prijatelj koji redovno koristi wiz air Sofija-Venecija rekao to sto upravo napisah.

Sto se tice ciganije... Nije valjda dotle doslo da se placa 200-300E za tih sat vremena zivota
[ bttp @ 20.09.2011. 21:57 ] @
Ako si on the budget - klikni Like :)
[ Isak666 @ 20.09.2011. 22:03 ] @
Citat:
boccio: Vredi tacno koliko kosta. Skrivenih troskova ima - sve je trosak osim disanja vazduha. Mesta nisu numerisana (npr.), znaci ono, ko u 83-ci u zlatna vremena. Ako tvojim prijateljima ne smetaju raznorazne ciganije, i bitno im je samo da najjeftinije stignu od tacke A do tacke B, to je to...


Nasao sam po netu da dosta ljudi opisuje cari ukrcavanja prilikom leta Wizz Air-om :D
Na sta konkretno mislis kad spominjes skrivene troskove?

[ boccio @ 20.09.2011. 22:05 ] @
Citat:
CoyoteKG: mislim da se samo prtljag placa 10E ako prelazi neku granicu u tezini. Nema skrivenih troskova.

samo rucni prtljag je free, svaki komad prtljaga koji checkiras se naplacuje, recimo da je tih 10E, ne znam tacno. Znaci 20E (povratna karta) po coveku :) Sto se troskova tice, cigani naplacuju i "procesiranje kreditne kartice" nekih 5 eur, mislim wtf :) E, da - ako ne odstampas boarding pass nego dodjes na checkin bez toga, naplatice ti 10-20 EUR stampanje boarding passa :)))

Citat:
CoyoteKG:Sto se tice ciganije... Nije valjda dotle doslo da se placa 200-300E za tih sat vremena zivota

ma jok bre, koji lokalni euro let kosta 300e?? nema sta ne mozes da zavrsis za 150...

Citat:
Isak666: Nasao sam po netu da dosta ljudi opisuje cari ukrcavanja prilikom leta Wizz Air-om :D

Daaaaaaa :) Prvo, kompletna ekipa pokusava da ufura celog slona u rucni prtljag, babe nose po TRI torbe sa sobom. Ove batice sto rade na gejtu bukvalno svakom ponaosob ponavljaju da moze da udje samo sa jednim komadom rucnog prtljaga odredjenih dimenzija (ima onaj "sablon" u koji mora da upadne torba). Naravno, zene i tetke se prepiru, "pa to mi je samo tasna", "ali sta cu sad sa ovim", znaci to traje, i traje, i traje...
[ anon70939 @ 20.09.2011. 22:12 ] @
ko nije putovao busem za austriju ili nemacku, ne zna sta je dozivljaj :)
Mislim da bi Kusturica mogao da snimi vrhunski film, samo da ponese kameru i nista vise
[ Dexic @ 20.09.2011. 22:25 ] @
Nisam siguran za Memmingem, ali svi ti "alternate" aerodromi u Evropu su shiite.
Sto bi Englezi rekli - Beograd, Atina i Sofija - mesta za koje Ryanair kazu da su blizu Londona ;)

Dizeldorf Wezze aerodrom recimo je "u Dizeldorfu" koliko je i Novi Sad u beogradu :)

Mora sve da se cita na sajtu, ali po meni je bitnije da proveris konkretan aerodrom na koji zelis da ides, jer ako nije dobro povezan treba dodatno da se plati karta do blizeg mesta pa tek onda odatle do gde hoces.
[ bakara @ 20.09.2011. 23:09 ] @
Kakko od Memmingena stici do minhena najednostavnije?
Bus, voz, cena karte?
[ boccio @ 20.09.2011. 23:17 ] @
vidi na db.de (imas i kompletne polaske), ta neka RE karta ne bi trebalo da je preko 20-25e
[ tdusko @ 20.09.2011. 23:24 ] @
Evo ovako da kazem nesto iz prve ruke. Devojka dolazi kod mene bar jednom mesecno, znaci leti BG-Memingen. Takodje, imam puno prijatelja kojima rodbina i drugi prijatelji dolaze non stop. Nikada ni od koga nisam losu rec cuo. Avioni su u odlicnom stanju, osoblje je ljubazno, karte jeftine. Ima onih koji se voze non stop po belom svetu i kazu da je sve na nivou u poredjenju sa ostalima. Od prtljaga jedan do 10 kila ide free, a ovaj drugi se placa dodatno recimo 20-ak eur. Zaboravio sam tacnu cifru, mogu kasnije da napisem ali lako se da proveriti na sajtu.

Sto se cene karata tice znaju puno da variraju. Evo bas sam pre 5 minuta kupio dve karte za druga i drugaricu za kraj oktobra. 25. odlazak - 1.11 povratak. Obe karte povratne sa svim taksama, znaci suma sumarum 11000. Medjutim, odlazak 3 dana ranije i povratak 3 dana ranije kosta 35000 za dve karte. Tako da vodite racuna ako vam datumi nisu fiksni.

Sto se transporta do okolnih gradova tice, Minhen, Augsburg, Ulm... postoji varijanta autobusom ili vozom. Autobus do Minhena je 19 eur u jednom pravcu. Vozi direktno od aerodroma do glavne zeleznicke stanice u Minhenu. Druga varijanta je voz. Karta je standardno celodnevna Bayern karta i kosta za jednu osobu 21 eur i vazi za bilo koji gradski prevoz kada dodjete u Minhen. Karta za 5 osoba je 29 eur. Nezgodno je sto ima 4 kilometara od aerodroma do zeleznicke stanice pa mora se platiti jos par eur za taksi ili bus. Ja platio taksi 2.5 eur zadnji put. To je to, ako ima neko jos neko pitanje slobodno neka pita.
[ Isak666 @ 21.09.2011. 13:47 ] @
^^
Znaci, to sto je na sajtu, to su cene plus 5€ za placanje karticom i jos nekih 20€ ako se nosi vise od dozvoljenih 10kg prtljaga?
Koliko je dozvoljeno licnog prtljaga?
Da li imaju nekih radikalnih izmena vec rezervisanih termina?

Ja bih njih pokupio autom direkt sa tog aerodroma u Memmingenu.
[ tdusko @ 21.09.2011. 14:27 ] @
U avion mozes da uneses 10 Kg. To je onaj standardni format kofera. Dodatan prljag je 32 Kg i kosta 1650 dinara u jednom pravcu. Ovo za karticu koliko uzimaju nisam siguran da je fiksno ili ide procenat. Uglavnom 5 do 10 eur, ne bi trebalo da bude vise. Na cenu karte dodaju se takse ali to se odmah prikaze u prvom koraku kupovine. U onih 11000 ukupno sto sam napisao u proslom postu za dve osobe u oba smera, karte su bile negde oko 8000.

Kao sto rekoh, ne treba strahovati od dodatnih troskova jer je sve transparentno. Ono sta je zeznuto je sto je ta linija jako popularna i traba rezervisati karte na vreme jer moze da ih nema, a moze i da poskupe kao sto su upravo poskupele pa ove od 11000 sto su bile sinoc su sada 15000. I naravno, check in raditi preko neta jer se ne placa nista.

Citat:
Da li imaju nekih radikalnih izmena vec rezervisanih termina?


Ovo te nisam razumeo. Mislis, da li imaju otkazivanja letova, pomeranja satnice itd? Ako si na to mislio, iz mog iskustva desilo se samo jednom da je let kasnio u polasku iz BG-a pola sata-sat ali to je bilo zbog ludog vetra u BG-u.

Autom je najlakse. Aerodrom je uz autoput i imas pristup kolima skoro do aviona :). Mali je to aeorodrom pa je procedura izlaska jako kratka. Od sletanja do izlaska na autoput za Stutgart prodje 15 minuta ;)
[ anon70939 @ 21.09.2011. 14:56 ] @
kakav crnjak... prvo sam kukao sto moraju vize da se izvade pa zbog toga nisam video "svet".
Odmah posle kada smo postali clanica sengena, avionske karte su bile preskupe pa opet nisam putovao.
Sada kada su bas jeftine, nemam ni za toliko :)

[ Shomi Li Jones @ 21.09.2011. 16:18 ] @
Moj prvi let je dotična kompanija vodila i sve stjuardese su bile mlade, jebozovne (pogotovo kad izvode ono čudo) i mađarice.
[ Isak666 @ 21.09.2011. 16:37 ] @
@tdusko

A - rucni prtljag je do 10kg, a kofer se ekstra placa i max tezina je do 32kg.
Nisam odmah skontao.

Ovo za promenu termina nakon rezervacije pitam jer sam po netu nasao kao iskustva nekih kojim su menjali termine povratka npr nesto tipa za 8-10 sati kasnije i sl.

Znaci, slaba tacka bi moglo biti jedino to sto nema numeracije sedista, mada bi se to moglo resiti tako sto se poslednji ukrcas :)
[ tdusko @ 21.09.2011. 16:55 ] @
Da, rucni prtljag je 10 Kg. Ako to nije dovoljno onda se doplati za jos 32 dodatna Kg. Rucni moze biti torba, ranac, kofer itd. Ja ga zovem vikend prtljag :). Obicno sve sto ti treba za par dana staje u 10 Kg.

Ovo za odlaganje stvarno nisam cuo ali ne odbacujem kao mogucnost. Inace taj avion je uposljen ceo dan. On mislim ujutru rano leti za Budimpestu/Bec/Rim pa se vrati u BG, pa onda za Memingem pa se vrati, pa za Brisel pa se vrati. Znaci, postoji mogucnost da dodje do pomeranja ali ja do sada nisam cuo. Imam drugare koji lete redovno Brisel-Bg se njim i niko se ne zali

Za jednu stvar nisam siguran, a to je da li je deci dozvoljeno da unose rucni prtljag. Znas ono, roditelji i dva deteta ukupno 40 Kg prtaljaga. Mislim da to nije dozvoljeno.
[ Deep|Blue @ 21.09.2011. 18:58 ] @
Što se tiče dece imas na sajtu objašnjenje, vezano za starost deteta. Preko neke starosti (recimo 8 godina) imaju pravo na pun prtljag.
Avioni su ok, mada bi mogli biti malo čistiji ...

Što se tiče skrivenih troškova ...
u biti nema ih tj. ima al' ti lepo kažu kol'ko šta košta
- Kad kupuješ kartu, možda će ti biti zanimljiva opcija "extra leg space", ali u biti ti nije potrebna jer je prostor za noge sasvim normalan.-
- RUČNI PRTLJAG - dozvoljeno 1 komad do 10kg težine, problem je što ovo 1 shvataju bukvalno, dakle ručni kofer i torbica za dokuumente ne prolaze. Rešenje je da torbicu strpaš u kofer. ili ispod jakne kako te savetuje fina teta na čekiranju prtljaga ...
- Veliki prtljag, ako se ne varam, dozvoljeno je max 3 x 23 kg. za svaki plaćaš oko 8 eur za letove do dva sata ili 10 eur za letove preko 2 sata, po letu, dakle povratna je 8 [10] x 2
- Kad bukiraš kartu, dalje nemaš dodatnih troškova, sem ako ne prekršiš neki od uslova (količina i težina prtljaga, promena leta, nečekiranje karte online ...)

i to je to ...
sasvim ok prevoznik
[ tdusko @ 21.09.2011. 19:26 ] @
Na sajtu stoji drugi podatak za prtljag

Citat:
Najviše 6 komada čekiranog, zadržanog prtljaga od kojih ni jedan ne sme biti teži od 32 kilograma.



http://wizzair.com/useful_information/baggage/?language=SR#1

Lista svih mogucih troskova ukljucujuci i ovaj za prtljag:

http://wizzair.com/useful_information/service_fees/?language=SR

Citat:
Naknada za prtljag
putem sajta wizzair.com i pozivnog centra
(predviđeno trajanje leta kraće od 2 sata) Po letu, po torbi, po torbi 1650 RSD
[ Dexic @ 22.09.2011. 00:51 ] @
Nama je FlyNiki VRATIO let sat unazad BG-Bec i Bec-BG. Kasnjenja ocekujem ali za poranjeni let smo imali srecu da smo slucajno dosli na aerodrom 3 sata pre leta pa smo stigli!
[ Isak666 @ 22.09.2011. 07:41 ] @
^^
Dobro, to se desava sa svakim prevoznikom.
Nego, ja negde iskopao pisanija kako imaju obicaj da menjaju polaske i to po nekoliko sati.
[ noreniou @ 22.09.2011. 14:07 ] @
^
menjaju vremena polazaka prilikom prelaska sa zimskog na letnji red letenja.
Realno, u zadnih 6 meseci imali su svega par otkazanih poletanja iz Bg-a, a
kasnjenja su im (povremeno) do 45min u polasku za popodnevne letove.
Avioni su im novi, stari 2-3 god. Airbus A320 flota. Bg aerodrom im je dom/baza
za 1 avion tako da imaju i srpsku posadu (par pilota + zenske stjuarte).
Sedista su ne numerisana, znaci seda se gde se hoce, a u sredini, pored
izlaza za evakuaciju,
postoje sedista sa vise prostora za noge tkz. wizz XXLong, s' tim da se ona dodatno naplacuju.

>>>> Fora je uci u avion pri kraju i nadati se da ta sedista nisu popunjena, te pitati
stjuardesu da se tu sedne, posto su ostala sedista stvarno zbijena tako da ako se putuje
do Skandinavije moze da bude malo neprijatno ako je osoba malo krakatija.


Ovde se mogu pogledati iskustva osoba koje su isle za Memmingena za koji je pocetkom aprila mogla
da se nadje promo karta za 90 din ;) (te ako se radio bank transfer to je bila ukupna cena, a za karticu je islo jos +5e >> sada je i za bank transfer uvedeno +5e)
[ Dexic @ 22.09.2011. 14:40 ] @
Pa kako se ne placa tih 5e onda? Uzeti WizzAir karticu? (kako uopste :D)

BTW, da li se za let iz BG naplacuje u dinarima ili je to samo informativno?
[ milivoje t @ 22.09.2011. 18:01 ] @
nisam leteo sa vizom iz beograda, ali sve sto je napisano stoji.
taj rucni prtljag nije smo 10kg, vec su bitne i dimenzije torbe.
u zavisnosti sa kojeg aerodroma letite razlicito ce biti rigorozni po pitanju tog rucnog prtljaga.
u tih 10kg, muskarac sigurno moze spakovati dovoljno garderobe za min 7 dana.
[ menager90 @ 01.10.2011. 23:38 ] @
Pozdrav svima!
Da li mi neko ko ima iskustva sa letovima ove kompanije moze postepeno objasniti korake rezervacije karata, check in pre leta(to stampanje) kaoi
uplatu na racun(ne preko kartice placanje) i sve ostalo sto ide uz to.
Hvala na strpljenju unapred :)
[ mozdasamjaamozdainisam @ 03.10.2011. 18:01 ] @
Ma jednostavno, odradis korake na sajtu i izaberes za placanje preko bankovnog racuna. Zatim dobijes potvrdu da je karta rezervisana i da imas 24h da uplatis novac. Tamo ti pisu i brojevi racuna i pod kojom sifrom da uplatis i sve.

Kada uplatis i obrade uplatu, posalju ti mail i u njemu PDF sa tvojom kartom. Mislim da mozes 3 dana pre leta da uradis online check in (besplatno), a isto mozes i na aerodromu ali se dodatno placa. Kada uradis online check in, odstampas kartu iz maila i poneses sa sobom. Odes predas prtljag i dobijes boarding kartu i to je to.

Sretan let!
[ Dexic @ 04.10.2011. 07:28 ] @
Niko da kaze da li se karte moraju placati u dinarima ili je to samo informativna cena?
[ Abstract_Dream @ 04.10.2011. 12:14 ] @
Leteo sam vise puta sa njima, i sta znam... Kolko para tolko muzike? Nije nista spec, jednostavno da odes jeftinije, to je to :)

Chak mi je Wizzair komforniji od RyanAir-a.
[ neca @ 09.10.2011. 14:18 ] @
u subotu idem u Rim preko wizza, uradio sam web check in i odstampao pdf koji sam dobio, e sad, mene buni sledece:

Citat:
Please make sure that your print a separate boarding card for each of your flight. We cannot accept duplex prints of more than one boarding card for travel.


na boarding karti mi se pominje samo datum i vreme odlaska, a nigde povratak. To je normalno ili trebam da radim web chekin i za povratak?

[ Abstract_Dream @ 09.10.2011. 15:12 ] @
Moras i za povratak da odstampas posebno... A to moze valjda 7 dana pre leta pa do dana leta da se uradi.... Sad, ne znam kad se vracas.
[ DusanSukovic @ 09.10.2011. 16:12 ] @
Citat:
Abstract_Dream: Leteo sam vise puta sa njima, i sta znam... Kolko para tolko muzike? Nije nista spec, jednostavno da odes jeftinije, to je to :)

Chak mi je Wizzair komforniji od RyanAir-a.



Mozda ti nedostaje JAT-ov miris :) More than flying heheh
[ neca @ 09.10.2011. 16:17 ] @
idem u subotu a vracam se u utorak. provericu krajem nedelje da li mogu da odstampam i kartu za povratak da se ne jurim tamo.
[ Dexic @ 12.11.2011. 09:46 ] @
Ako se uplata vrsi u Unicredit banci, koliko treba WizzAir-u da registruju uplatu i da booking vise ne bude ON HOLD?
[ neca @ 12.11.2011. 12:22 ] @
Zaboravih da se javim.
Ja sam skroz zadovoljan iskustvom, jedini je problem bio što je naša policija štrajkovala, pa su bile gužve na pasoškoj kontroli, pa smo u odlasku kasnili sat vremena, a u povratku dobrih 2 sata (verovatno je u bgu bila još veća gužva).
Napravio sam još jedan problem, zbog čega sam umalo poludeo pa eto i da podelim iskustvo sa vama, permutovao sam slova kod prezimena devojke (umesto djorDJević sam kucao djorJDević), za zamenu su mi tražili na netu 90 eura, što je skuplje nego karta koju sam kupio, zvao sam wizz kancelariju i rekli su da to problem nije, i stvarno je sve prošlo bez ikakvih problema. U avionu se hrana i piće plaćaju, sedišta nisu numerisana, ali je opet cena hrane i pića niža nego na aerodromu....tako da, ako ste gladni, sačekajte da poletite :D
[ Isak666 @ 12.11.2011. 12:27 ] @
^^
I je l' guzva i guranje?
Ide mi na nerve skoro svaki put pred ukrcavanje se napravi jedan red u cekaonici u BG, a onda lagano se duplira do momenta dok se ne napravi levak od ovih sto su sedeli pored, a hoce i oni da udju u isto vreme kao i ovi sto su stajali.

Pa kontam da moze biti nezgodno kod nenumerisanih sedista.
Ili je jos bolje ustvari, jer ne moraju da traze mesto nego sedaju odmah.
Ili?
[ neca @ 12.11.2011. 14:34 ] @
Pa i nisam bas steako takav utisak, doduse, u odlasku smo skoro poslednji usli u avion zbog kontrola, tako da su vec svi sedeli, kad smo usli, nasli smo dva slobodna sedista i seli, u povratku je bila mala guzva, ali italijani to sve srede, 2 po 2 u redu, tako da nema guranja, ko se pravi pametan, samo ga vrate na kraj kolone, tako da ponovo nije bilo problema.
[ Dexic @ 13.11.2011. 01:50 ] @
Pa sta je bilo sa uplatom, koliko treba da je proknjize i da posalu confirmation?:)
[ neca @ 13.11.2011. 10:08 ] @
ne znam, ja sam platio karticom i dobio kartu odmah :)
verovatno jedan radni dan, danas uplatis, a sutra te rese....meni je to nekako najlogicnije :)
[ Dexic @ 13.11.2011. 10:49 ] @
Meni je logicno odmah ako uplatis u Unicredit, ali izgleda da nije tako :)

Inace, ko nema iskustva predlazem da platite koji evric vise karticom... obavezno otvaranje racuna za placanje je smaracina.
[ atedalv @ 21.11.2011. 17:06 ] @
WizzAir je od pre otprilike godinu ipo dana uveo tzv. obracunavanje u valuti zemlje polaska sto je samo jos jedan mehanizam za extra trosak . Pre je bilo moguce izabrati valutu npr. evro pre pocetka pretrage sada vise nije.
Tako npr. ako idem iz Brisela za BG i odmah selektujem i povratni pravac, cena karte BEG-CRL mi je sa WizzClubom 14.9e. Medjutim ako odaberem one-way BEG-CRL to je 1650din. znaci evro je obracunat po kursu 110, zatim ako zelim na kraju da platim bank-transferom cenu vraca u evro ali ovog puta po kursu 97 din/evro, tako da je za uplatu 17e karta koja je na pocetku bila 14.9e iskljucujuci takse i ostalo sto ide sa tim i koji se takodje obracunavaju na isti nacin.
13din razlike izmedju donjeg i gornjeg obracunskog kursa je prava otimacina. koja poskupljuje kartu ~12% ako je polazni pravac iz Srbije, za evro-zonu ili funtu ovo naravno ne vazi. Finalna cena od 55e ako se placa iz Srbije je na kraju 62.37e.

Tako da ako putujete iz EU za BG uvek pri kupovini treba uzeti i povratnu kartu sto inace nije pravilo jer nema popusta na povratnu kartu, a ako putujete iz BG u EU onda je jeftinije ako kupite za svaki smer posebno. Ovo vazi za placanje u evrima za dinarsko placanje nema mnogo opcija ali je cesto bankarski kurs opet povoljniji od onog koji daje WizzAir
[ hakinen @ 10.12.2011. 08:56 ] @
Evo i ja da prenesem iskustva. Putovah za London iz Beograda, realno za 10k sam kupio povratne karte za mene i devojku, sto je ekstra povoljno, doduse kupio sam ih mesec ipo dana pre polaska. Avioni su skroz ok, let je bio skorz ok, ima malo mesta za noge, ali ne manje nego u autobusu, a sobzirom da let traje 2 ipo sata to je odlicno. Nikakvih problema nije bilo, tako da prenosim skorz pozitivna iskustva.
[ mermaid71 @ 05.08.2012. 12:27 ] @
Dragi prijatelji,
Uzela sam kartu za Malme preko Wizz-a.Obavicu chekiranje na aerodromu.Sve je to uslo u cenu karte.Ono sto me zanima je ,da li treba da odstampam potvrdu u dva primerka ili cu na njihovom salteru dobiti za oba pravca?Polazak je tek 20.10.2012. Da li cu do tada dobiti mozda jos neko obavestenje na mail?
Hvala unapred ;)
[ DusanSukovic @ 05.08.2012. 12:38 ] @
Citat:
mermaid71:
Dragi prijatelji,
Uzela sam kartu za Malme preko Wizz-a.Obavicu chekiranje na aerodromu.Sve je to uslo u cenu karte.Ono sto me zanima je ,da li treba da odstampam potvrdu u dva primerka ili cu na njihovom salteru dobiti za oba pravca?Polazak je tek 20.10.2012. Da li cu do tada dobiti mozda jos neko obavestenje na mail?
Hvala unapred ;)



Zasto cekiranje na aerodromu kad to kosta ne znam koliko evra, dok je web checking besplatan i uzima 2 crno bele odstampane strane u jednom pravcu? Dobices podsetnik tri dana pred polazak kao mail poruku da ti se priblizava datum leta.




[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 05.08.2012. u 14:07 GMT+1]
[ neca @ 05.08.2012. 17:55 ] @
Kao sto covek iznad rece, uradi web check in i nemoj da dajes 10 eura po check inu za dzabe :)
Nego, jel ima neko informaciju zasto nema letova za rim posle 20. septembra?
Pustili su zimske karte, ali za rim jos uvek nema. Nisam nasao kontakt mail na sajtu da pitam....
[ DusanSukovic @ 05.08.2012. 18:19 ] @
Citat:
neca:
Kao sto covek iznad rece, uradi web check in i nemoj da dajes 10 eura po check inu za dzabe :)
Nego, jel ima neko informaciju zasto nema letova za rim posle 20. septembra?
Pustili su zimske karte, ali za rim jos uvek nema. Nisam nasao kontakt mail na sajtu da pitam....



Citat:

The low cost airline Wizz Air will discontinue services from its Belgrade base to Rome in late September. The flights will operate on a seasonal summer basis instead. Despite strong passenger figures, the airline explains that they are only recorded during the peak summer season. The two weekly flights will be discontinued from September 24. The airline will continue to operate flights to Charleroi, London, Gothenburg, Malmo, Memmingen, Stockholm, Dortmund and Eindhoven as normal.



http://www.balkans.com/open-news.php?uniquenumber=152151
[ boccio @ 05.08.2012. 20:30 ] @
Citat:
hakinen: Evo i ja da prenesem iskustva. Putovah za London iz Beograda, realno za 10k sam kupio povratne karte za mene i devojku, sto je ekstra povoljno, doduse kupio sam ih mesec ipo dana pre polaska. Avioni su skroz ok, let je bio skorz ok, ima malo mesta za noge, ali ne manje nego u autobusu, a sobzirom da let traje 2 ipo sata to je odlicno. Nikakvih problema nije bilo, tako da prenosim skorz pozitivna iskustva.

Pa ne, najbolje bi bilo da avion nije dobro dihtovao i da ste jedva stigli živi u Luton :))) mislim... Ne pricamo o tim problemima, nije wizz nigerijski erlajner :)
[ mermaid71 @ 06.08.2012. 10:03 ] @
Dusane puno hvala :).....Znam da je online chak besplatan ali sam svasta o njima cula pa rekoh,ovako je sigurnije...Imala sam velikih problema jer mi dugo nisu nasli uplatu za kartu,zvala sam njihov call centar svaki drugi dan(tel.racun mi je ogroman),poslala im mailom skeniranu potvrdu iz banke o placenoj karti i na kraju je,konacno dobih :) Nisam dobro postavila pitanje :Da li treba za povratak da ponesem jos jednu potvrdu karte i da li mogu ovde da chekiram i za povratak?Mozda su pitanja glupa ali moram :(

[Ovu poruku je menjao mermaid71 dana 06.08.2012. u 11:39 GMT+1]
[ Deep|Blue @ 06.08.2012. 10:30 ] @
Ne možete odmah da se čekirate za povratak, tj. čekiranje je otvoreno neka 2-3 dana pred poletanje.
Inače, nisam ččuo da je online čekiranje nesigurno.
[ DusanSukovic @ 06.08.2012. 10:50 ] @
Citat:
Deep|Blue:
Ne možete odmah da se čekirate za povratak, tj. čekiranje je otvoreno neka 2-3 dana pred poletanje.
Inače, nisam ččuo da je online čekiranje nesigurno.


Nikada nisam imao problem sa online cekiranjem.
[ DusanSukovic @ 06.08.2012. 10:53 ] @
Citat:
mermaid71:
Dusane puno hvala :).....Znam da je online chak besplatan ali sam svasta o njima cula pa rekoh,ovako je sigurnije...Imala sam velikih problema jer mi dugo nisu nasli uplatu za kartu,zvala sam njihov call centar svaki drugi dan(tel.racun mi je ogroman),poslala im mailom skeniranu potvrdu iz banke o placenoj karti i na kraju je,konacno dobih :) Nisam dobro postavila pitanje :Da li treba za povratak da ponesem jos jednu potvrdu karte i da li mogu ovde da chekiram i za povratak?Mozda su pitanja glupa ali moram :(

[Ovu poruku je menjao mermaid71 dana 06.08.2012. u 11:39 GMT+1]




Ma cekiraj online kad budes u Svedskoj, koliko ostajes u SWE? Mozes cini mi se da cekiras 7 dana pre leta, online.

Mislim da je uplata kreditnom karticom najbezbolniji nacin :)


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 06.08.2012. u 12:16 GMT+1]
[ Dr.sima @ 06.08.2012. 11:13 ] @
Pozitivna iskustva sa wizzom. Mi smo leteli za Rim sa njima i sve je bilo savrseno. Online cekiranje, s tim sto su putnici van EU obavezni da se jave na desk zbog provere pasosa i predaje prtljaga, tako da web check-in gubi smisao, ali ga u svakom slucaju ne naplacuju uz donet odstampan papir. Prtljag tezi od 10kg i veci od njihovih dimenzija se naplacuje dodatno. Check in je max 7 dana pred put tako da ako je povratni let posle 7 dana od odlaznog prinudjeni ste da se snadjete za stampanje papira i web check-in. Avioni su novi i lepo izgledaju, prostora za noge ima malo manje ali za ~1,5h puta dovoljno komforno, stjuardese su ljubazne, kad avion poleti moze da se kupi hrana&pice i kozmetika. Cene su manje-vise ok, ko voli moze da uzme po zelji sto je meni mnogo bolje od jabuke/kolacica i case soka/kafe u non-lowcost kompanijama.

Prednost wizza je sto ako se putovanje u kombinaciji sa bookingom planira ~3 meseca unapred karte su veoma jeftine. Takodje letovi koji su ne popularnim (radnim) danima su drasticno jeftiniji.
[ jnk @ 06.08.2012. 11:15 ] @
@mermaid71

identična je procedura, ti sa web checkinom takođe možeš doći na šalter da se ponovo čekiraš(i daš prtljag ako imaš doplaćeno) i odradiš isto ono što bi odradila i da nisi imala web checkin. Tako da ne slušaj priče nego odradi web checkin i ako hoćeš da budeš sigurna ponovo se čekiraj na šalteru i uzmi njihov boarding pass.
[ Deep|Blue @ 06.08.2012. 11:45 ] @
Svakako preporuka za plaćanje karticama.
Inače za plaćanje karticama naplaćuju valjda 8 eur... dok plaćanje preko računa naplaćuju 4 eur + kurs je malo nepovoljniji.
Inače, ako se baš ne snađete u Švedskoj, za štampu checkin karte, oni će vam krajnje ljubazno to odštampati zna aerodromu za 10 eur
[ tdusko @ 06.08.2012. 11:53 ] @
Ne znam da li sam vec pisao, ali ne smeta nista i da se ponovim: ) Od 1. novembra Wizzair menja termine polaska. Ne znam da li menja za sve gradove, ali recimo Memingen i Brisel koji su do sada bili subota-utorak menjaju na petak-ponedeljak. Mislim da je ovo super jer umesto da uzimam 2 dana slobodno sad mogu samo jedan :). I sami termini polaska su bili poprilicno nebulozni, a sada ce biti petak uvece i povratak ponedeljak uvece.
[ mermaid71 @ 06.08.2012. 14:23 ] @
Razumela.Hvala svima :*
[ Dali @ 21.10.2012. 13:07 ] @
Ako može mala pomoć ;)

Kupio sam kartu preko interneta za let 01. decembra i na mail su mi poslali neki obrazac sa sledećim stavkama:
šifra za potvrdu, podaci o rezervaciji, podaci o letu, a ispod toga se nalaze pregled uplata i pojedinosti o uplati.

E sad moje pitanje s obzirom da je do leta ostalo još 40-tak dana:
- kada se dobija karta i šta ja to treba da odštampam i da im pokažem kod čekiranja
- da li ću od Wizzair-a dobiti još neke informacije na mail (kao ta karta)
- i ostalo šta kome padne na pamet, a smatra da je bitno jer prvi put putujem.

Hvalaaa
[ Corona @ 22.10.2012. 02:38 ] @
Poslednji put sam putovao prosle godine pa se ne secam tacnog redosleda ali od prilike ovako.

Taj prvi mail koji si dobio je potvrda da si rezervisao kartu. Sifra za potvrdu je sifra koji ces uneti putem online (Web) cekiranja (cekiranje na aerodromu se placa a online ne) na sajtu Wizz Air-a, i koliko me secanje sluzi to radis u periodu od 7 dana pre zakazanog leta do dana kad je let. Kada obavis cekiranje, na sajtu ces imati svoju kartu koju ces da odstampas i nju dajes na salteru Wizz-a na aerodromu da ti daju boarding pass. U svakom slucaju odstampaj sve sto dobijes od njih da imas. Takodje pri povratku moras da se cekiras i stampas povratnu kartu.

Obrati paznju da u avion unosis samo jednu manju torbu (imaju tacne dimenzije na sajtu)/ranac , jer ako imas ranac pa jos i samo neku kesu smarace te da je platis kao dodatni prtljag. Znaci samo jedan komad rucnog prtljaga pa makar bila i kesa.

To je to odprilike. Ako neko ima jos nesto da doda neka napise.
Lep provod

Citat:
Dr.Sima Online cekiranje, s tim sto su putnici van EU obavezni da se jave na desk zbog provere pasosa i predaje prtljaga, tako da web check-in gubi smisao, ali ga u svakom slucaju ne naplacuju uz donet odstampan papir.


I ja sam (verovatno jedini) pri povratku iz Rima isto isao na salter da me provere i da mi daju boarding pass, dok je ekipa opusteno davala papir A4 nazovi karte na ulasku u avion, i niko nije pravio problem niti im je bilo sta naplatio. Sad, ko ce ga znati.

Inace moje iskustvo je pozitivno. Avioni su skoro pa novi. Ima i naseg osoblja. Poslednji let na kom sa bio je kasnio ali ne zbog njihove krivice, vec je neko od genijalaca zakucao onaj tunel u avion i ogrebao ga. Nisu imali dozvolu da polete dok sve provere nisu izvrsene. To je trajalo 1,5h sa sve putnicima koji su sedeli unutra.





[Ovu poruku je menjao Corona dana 22.10.2012. u 04:04 GMT+1]
[ neca @ 22.10.2012. 06:46 ] @
Kada kupiš kartu, prvo ti stigne mail sa podacima o rezervaciji gde imaš confirmation code koji će ti posle trebati da bi uradio web checkin i gde ti se nalaze podaci o letu koji si platio.
Par dana kasnije ti stiže na mail račun od wizzaira sa računom. Kao što @Corona reče, nedelju dana pred let radiš web checkin i štampaš kartu (ako to ne uradiš, plaćaš 10 eura po karti ja mislim na aerodromu). Važno je da to uradiš i za odlazak i povratak. Kartu nosiš na terminal, ostavljaš kofer, dobijaš boarding pass i teraš.

A kad ste vec tu da pitam i ja nesto :)
Idem 29.12. u Basel wizzom i čitao sam njihov novi cabin bag policy. Moj ranac je malo "viši" (oko 5 cm) u odnosu na one dimenzije koje su dali pa ne znam da li će da prave problem ako ga nosim. Prošlog puta kada sam leteo njima, nije bilo problema, ali sad ne znam kakva je situacija. Dakle, upašće u onaj metalni kavez bez problema, ali ima da viri malo :)
Hvala.

P.S.
i ja sam skroz zadovoljan wizzom. Ovog puta sam platio i wizz exclusive club jer po karti u jednom pravcu štediš oko 1200 dinara (a godišnja članarina košta 30 eura) i možeš da koristiš taj popust za još 9 osoba koje idu sa tobom, tako da skroz ima smisla ako letiš više puta godišnje.
I važna stvar je da je pivo u avionu bilo jeftinije nego na aerodromu! :D
[ Dali @ 22.10.2012. 07:31 ] @
Hvala na brzim i detaljnim odgovorima.
[ visnjic @ 22.10.2012. 10:25 ] @
Ljudi, mala pomoc.

Letecu iz Delhija za Beograd (inace idem preko Budimpeste jer zivim u Subotici), pa me zanima, kako funkcionise prevoz od Aerodroma do zeljeznicke stanice?
I naravno kolko kosta.
[ jnk @ 22.10.2012. 10:35 ] @
Imaš minibus liniju na samom aerodromu A1 - cena karte 250 din. red vožnje imaš ovde.
[ mmix @ 22.10.2012. 10:44 ] @
Obratite paznju da je promenjen cabin baggage policy. Karte su pojeftinili 5e ali su uveli 10e placanje za torbu koja ide u avion gore (overhead baggage). To vazi za sve karte kupljene posle 4.10 koje lete posle 25.10. tako da ako letite uskoro a na bookingu vam decidno ne pise "cabbing baggage 0e" ocekujte da ce vam naplatiti na aerodromu, zato bolje platite unapred.

Ni to nema vise za dz, dzaba je samo mala torbica koja moze da stane ispod sedista ispred. Iskreno, ja odobrovam :) ljudi su zesce zloupotrebljavali taj cabbing baggage.

[ Tyler Durden @ 22.10.2012. 11:00 ] @
Citat:
Ni to nema vise za dz, dzaba je samo mala torbica koja moze da stane ispod sedista ispred. Iskreno, ja odobrovam :) ljudi su zesce zloupotrebljavali taj cabbing baggage.


Takođe.
Ljudi su bezobrazni i sebični.
[ visnjic @ 22.10.2012. 11:31 ] @
Citat:
jnk:
Imaš minibus liniju na samom aerodromu A1 - cena karte 250 din. red vožnje imaš ovde.


Hvala
[ DaliborP @ 22.10.2012. 11:42 ] @
Citat:
mmix:Ni to nema vise za dz, dzaba je samo mala torbica koja moze da stane ispod sedista ispred. Iskreno, ja odobrovam :) ljudi su zesce zloupotrebljavali taj cabbing baggage.

Kako mozes da odobravas tako nesto???

Ako imaju problema sa dimenzijama rucnog prtljaga nek stave propisane dimenzije i izmere svaku torbu pre samog ukrcavanja u avion, kao sto radi Ryanair, umesto sto naplacuju ebenih 10 evra. Pa ko ima vecu torbu prisilno je cekiraju i naplate 50 evra.

Stvarno nista gore nisam cuo od bilo kog avio prevoznika, ovo je dno dna. Svaka vrsta prevoza dozvoljava prtljag, s obzirom na razdaljine koje prelazis avionom prtljag je preko potreban. A ovi lihvari i rucni prtljag naplacuju, a ti jos i odobravas, neverovatno.
[ mmix @ 22.10.2012. 11:51 ] @
Citat:
DaliborP: Stvarno nista gore nisam cuo od bilo kog avio prevoznika, ovo je dno dna. Svaka vrsta prevoza dozvoljava prtljag, s obzirom na razdaljine koje prelazis avionom prtljag je preko potreban. A ovi lihvari i rucni prtljag naplacuju, a ti jos i odobravas, neverovatno.


odobravam zato sto ljudi preteruju, cak i kad im ne treba, ukrcavanja traju doveka, vecito fali mesta u kasetama, ljudi se bave raznim mahinacijama (video sam lika koji je nabio torbu u plasticnu foliju da je ubaci u merac i onda je u avionu pocepao foliju i zauzeo pola kasete sa naduvanom torbom. Realno, ako ti treba, plati 5e vise i imaces slobodan prostor da smestis torbu, ako ti ne treba ustedis 5e za let. Ako putuje troje bolje da spakuju u jedan checkin kofer za 15e nego da svako da po 10e za cabin. Itd.

Inace, taj entitlement serviraj nekom drugom, niko nije obavezan da te prevozi, narocito ne za te pare, uvek imas BA, lufthanzu, jat, platis pa ti niko ne gleda u zube.

[ DaliborP @ 22.10.2012. 12:01 ] @
A kako ce tacno to ubrzati ukrcavanje molim te? Pricas bezveze, nista se brze nece desavati, ljudi ce samo placati tu istu torbu koju su pre nosili za dzabe, ukrcavanje ce trajati isto. Nije ovo uvedeno da bi se ustedelo na vremenu, vec da bi uzele pare od putnika, nista drugo. Da su proverili pre ulaska u avion da se radi o JEDNOJ torbi odredjenih dimenzija problema o kojim pricas ne bi bilo.
U odnosu na ovo i Ryanair izgleda humano, oni dozvoljavaju besplatnu jednu torbu do 10kg.

A ta tvoja prica Lufthansa, BA itd takodjer je prilicno zastarela, mozda je bila validna pre 3-4 godine. Kupi kartu 20 dana pred let, i nema neke razlike u ceni, cak nekad low-cost bude skuplji kad uzmes sve u obzir. Ja zadnjih godina vise putujem nacionalnim prevoznicima nego low-cost bas zbog toga.

Ovo je najgore jajarenje vidjeno od avio prevoznika, sto me i previse ne cudi, cudi me samo da postoje ljudi koji to podrzavaju.
[ Corona @ 22.10.2012. 12:02 ] @
mmix Ovo za foliju i torbu je hit, hahaha. Da su mogli drugacije da rese problem sa torbama, mogli su. Najlakse je uvesti placanje. A i cene koje si naveo su u jednom pravcu, sto znaci x2.

Sve dok moze da se putuje za 50% manju cenu karte od one kod klasicnih avio kompanija je dobro. Low cost kakav je nekada postojao mozemo da zaboravimo. Znam da je drugar iz Rima nekada nalazio karte za manje od 10e. Kaze da toga nema nigde vise.
[ milivoje t @ 22.10.2012. 12:14 ] @
Citat:
DaliborP
Ako imaju problema sa dimenzijama rucnog prtljaga nek stave propisane dimenzije i izmere svaku torbu pre samog ukrcavanja u avion, kao sto radi Ryanair, umesto sto naplacuju ebenih 10 evra. Pa ko ima vecu torbu prisilno je cekiraju i naplate 0 evra.
wizz je imao propis o dimenzijama prtljaga koji moze za dz da se unese. ali njihov problem je sto sopstveni propis svesno nisu postovali. ne secam se da mi je neko proveravao dimeznije licnog prtljaga u temisvaru i budimpesti sem odokativno, dok je pomenuti ryanair bio striktan po tom pitanju i uvek je proverao dimenzije prtljaga.

steta, jer ja retko kada putujem sa vise prtljaga nego sto staje u kasetu iznad glave.

na ryanairovim letovima se ponekad desava da provera dimenzija prtljaga izgleda dramaticno, uz mnogo svadja, guranja, guzve i kasnjenja leta.
ako je ideja vizera da izbegne takve scene razumem odluku, ali pre ce biti da je motiv iskljucivo novcani...
[ DaliborP @ 22.10.2012. 12:18 ] @
Slazem se, sa Ryanairom to se lako pretvori u svadju ali mislim da toga ima sve manje i manje, jednostavno ljudi su zapamtili kakva je procedura. Na poslednjih par letova nisam primetio nikakav problem, svi uredno imaju torbu dozvoljenih dimenzija.
Ovo sto radi Wizzair je stvarno previse. Pocece naplacivati malo vecu zimsku jaknu na putnicima.

[ casperns2 @ 22.10.2012. 12:22 ] @
Samo me zanima kako moze neko da kritikuje usluge avio prevoznika cija povratna karta do swedske kosta u proseku oko 80 evra. Sta vi ocekujete za taj novac?

Avioni nisu prljavi, uglavnom su tacni ili neznatno kasne, osoblje je i previse nego ljubazno sobzirom kakve osobe sve lete i koliko nepostuju savete osoblja.
Inace to i ako naplate 5 evra za rucni prtljag na ovako jeftine karte nema veze. Idete za Swedsku ili tamo zivite i imate mesecne troskove u proseku 1000 evra i sad kao mnogo vam da jednom ili dva puta godisnje izdvojite jos 5 evra preko 1000 evra troskova.
[ mmix @ 22.10.2012. 14:45 ] @
Citat:
Corona: mmix Ovo za foliju i torbu je hit, hahaha. Da su mogli drugacije da rese problem sa torbama, mogli su. Najlakse je uvesti placanje. A i cene koje si naveo su u jednom pravcu, sto znaci x2.


Da. ali je i popust na kartu x2, znaci 10e tako da efektivno prtljag ekstra placas samo u jednom smeru. Realno ja putujem uskoro do mihena i ja i supruga cemo zajedno nositi dva kabinska prtljaga i knapovati se na 20kg. Da sam morao da platim 20e dodatno preko pousta za te torbe za nas dvoje u dva smera pre bih uzeo kofer i poneo 32kg u tovaru, razlika u ceni je 10e. Za tri osobe je vec cena ista kao sada a i kolicna prtljaga je ista. I bice vise takvih po letu i eto mesta za sve.

Ja razumem njihov rezon, imaju manjak mesta u kabini a cargo im zvrji prazan.

@casperns2, to ti je taj entitlement o kome pricam i koji neverovatno prohujava i evropom a kamoli srbijom. Sve su to prijatelju deonicari WizzAira sa vecinskim vlasnistvom pa su pissed offf sto firma menja cenovnu politiku bez pitanja
[ neca @ 22.10.2012. 16:11 ] @
@DaliborP
pa oni su tačno propisali dimenzije besplatnog ručnog prtljaga
Citat:

1. Small cabin bag:
-If your cabin baggage is of size 42x32x25cm or smaller it can be taken onboard free of charge. It must fit under the seat in front of you. The weight allowance is 10kg.
2. Large cabin bag:
If your cabin baggage is larger than the dimensions of a small cabin bag but not exceeding 56x45x25cm, you can take it onboard for a €10 fee. It must fit in the overhead compartment. You must be able to place it in the overhead compartment unassisted.


Meni je ova odluka kul, ranije je Cheked-in baggage bio 23kg, sada su povecali na 32kg i spustili malo cenu karte. Generalno, platim uvek kofer, a kod sebe mi ne treba ništa više osim tableta. Sve to što vučem u rancu, mogu da spakujem u kofer.
Inače +1 za mmix-ov komentar da su ljudi preterivali koliko su stvari nosili sa sobom kako ne bi placali dodatni kofer.
[ koscuska @ 31.10.2012. 19:29 ] @
Molim za jednu pomoc!Kupila sam kartu preko neta za Dortmund iz Beograda jos pre 2 meseca kostala je 60 eura povratna ali nisam obelezila da hocu kofer poneti jer sam mislila da ce mi trebati samo rucni prtljag ali sad sam cula da su promenjene te dimenzije i da cu morati verovatno da doplatim.E sad htela bih da uzmem kofer kako da ga doplatim???Da li nekako moze preko neta ili tamo na licu mesta,koliko ce da kosta sve to??Jedan kofer je u pitanju.Putujem 20 tog pa ako moze pomoc od nekoga!Hvala:)
[ tdusko @ 31.10.2012. 19:55 ] @
Ja sam nekoliko puta to radio. Pozoves call centar, kazes sta hoces, oni ti traze broj kartice sa koje je placena karta i zaduze te jos za prtljag. Ako to ne uradis na taj nacin, na aerodromu ces platiti ja mislim duplo. Broj je ako se ne varam ovaj: 900 220 227. Moze da bude da ide i jedna 0 ispred posto mi se cini da sam se prvi put nesto namucio da bi ih dobio i mislim da je trebala da se doda ta nula posto vidim da za sve ostale zemlje stoji nula ispred. Takodje, moze da se desi da lik koji ti se javi na telefon ne zna bas dobro srpski, pa budi strpljiva
[ mmix @ 31.10.2012. 19:58 ] @
uz booking # i otvaranje naloga na wizzair.com mzoes da doplatis te stvari i online.
[ Dexic @ 31.10.2012. 20:14 ] @
Promenjen je i limit za portljag u kabini - na bolje.
Pogledaj prvo koliko smes sada da nosis.
[ Braksi @ 31.10.2012. 20:32 ] @
Citat:
mmix:

odobravam zato sto ljudi preteruju, cak i kad im ne treba, ukrcavanja traju doveka, vecito fali mesta u kasetama, ljudi se bave raznim mahinacijama (video sam lika koji je nabio torbu u plasticnu foliju da je ubaci u merac i onda je u avionu pocepao foliju i zauzeo pola kasete sa naduvanom torbom.


lol, a ne razumijem zasto ju je pocepao bas u avionu umesto kad sleti ?
[ Dexic @ 31.10.2012. 22:15 ] @
Citat:
Corona:
Sve dok moze da se putuje za 50% manju cenu karte od one kod klasicnih avio kompanija je dobro. Low cost kakav je nekada postojao mozemo da zaboravimo. Znam da je drugar iz Rima nekada nalazio karte za manje od 10e. Kaze da toga nema nigde vise.

Moja sestra je isto iz Nemacke putovala za po 10e, medjutim u to vreme je nafta bila <30$ a sada je >90$ :) (a jedno vreme je bila i 150$)
[ casperns2 @ 28.01.2013. 20:55 ] @
Pozdrav... imam jedno pitanje, nije bas vezano za Wizzair ali sa njime letim i igrom slucaja sada cu trebati da ponesem 3 mobilna telefona. Do sada sam uvek nosio jedan i nisam razmisljao koliko smem. Zanima me da li neko ima iskustvo, koliko mobilnih telefona je dozvoljeno nositi sa sobom, to pre svega zavisi od carine ali sa wizzair cu putovati. Da li je neko od vas nosio vise telefona a da je putovao avionom? Telefoni su polovni, dva koristim koji su mi na swedskim operaterima a jedan nosim da bi ga koristio dok sam u Srbiji.
Hvala unapred za sve odgovore.
[ tdusko @ 28.01.2013. 21:17 ] @
Ja i zena uvek imamo po dva cak smo poslednji put imali po 3 jer su nam neki uvalili stare da nosimo familiji jer su kupili nove. Nikad nas niko nista nije pitao mada svi zajedno vrede mozda 300 eur :x. Inace telefoni mi stoje u torbici koja visi oko ramena i to mi nikad niko nije zagledao. Cenim da bi mozda pravili frku ako bi uneo 3 iphone-a u Srbiju, u suprotnom ne brini se i vozi
[ casperns2 @ 29.01.2013. 06:59 ] @
Hvala Dusko na odgovoru, cesto dosta zavisi i od carinika. Ja sam na primer zadnji put u rucnom prtljagu poneo kozmetiku(znam da ne sme pa ako ne daju neka oni uzmu) i na carini niko me nista nije pitao a na drugom skeneru pored mene decka zaustave i kazu mu da ne moze da nosi penu za brijanje i kozmetiku neku koju sam i ja imao, tako da mislim da dosta zavisi i na kakvu osobu naletis gde nijanse odlucuju da li da te pusti ili ne oko nekih sitnica.

Za telefone ne znam zaista kakva je procedura i nikada nisam ranije ni dva nosio, ali sada bih poneo 3 sa sobom, nijedan nije nov ali je jedan iphone4 , samsung android i htc stari, ukupna trzisna vrednost ne prelazi 400 evra sva 3 telefona ali ne znam ako vide kao da su malo bolji telefoni da ne prave probleme. Ijako su ovi telefoni u Swedskoj ispod proseka ili u nekom proseku koji svi koriste.

[ DaliborP @ 29.01.2013. 09:19 ] @
Citat:
casperns2: Hvala Dusko na odgovoru, cesto dosta zavisi i od carinika. Ja sam na primer zadnji put u rucnom prtljagu poneo kozmetiku(znam da ne sme pa ako ne daju neka oni uzmu) i na carini niko me nista nije pitao a na drugom skeneru pored mene decka zaustave i kazu mu da ne moze da nosi penu za brijanje i kozmetiku neku koju sam i ja imao, tako da mislim da dosta zavisi i na kakvu osobu naletis gde nijanse odlucuju da li da te pusti ili ne oko nekih sitnica.

Tecnost(pa i kozmetika) moze da se nosi u rucnoj prtljagu ukoliko po pakovanju ne prelazi 100ml i dok god je upakovano u prozirnu kesu. Pena za brijanje obicno ima vise od 100ml, pa nije ni cudo sto su uzeli tom decku.
Nema tu nikakvih nijansi niti zavisi na koga naletis, pravila su ista za sve, bar po Evropi.
[ zozoz @ 04.02.2013. 23:40 ] @
Ja treba upravo da cekiram karte preko Wizzair-a, preko neta, medjutim hteo sam da promenim u rezervaciji mali kabinski prtljag za veliki, koji bi trebalo da doplatim 1100 din. Receno mi je da to moram preko call centra i preko kreditne karte.

Da li bi neko mogao da mi objasni kako to ide, jer ja ne mogu sa svoje kartice da uplatim, vec moram preko drugaricine karte pa moram da joj objasnim.
Dakle, kako se placa, u stvari, preko telefona karticom, gospodi iz Wizzair-a?

Poziv kosta 60 dinara minut, a bogami to potraje dok ih se dobije i cekanje se placa, te ako vec placam kao da zovem kviz na TV-u , voleo bih da znam kako to izgleda (jer niko koga znam nije to radio, a ni ja ocigledno).

Hvala!
[ zozoz @ 05.02.2013. 00:28 ] @
Ok, vec odgovoreno, nasao, izvinte i hvala
[ casperns2 @ 01.03.2013. 09:08 ] @
Pozdrav, da li je neko imao iskustva sa novim pravilima oko prtljaga?

Osim prtljaga do 30kg koji se cekira, da li u kabinu moze rucni prtljag manjih dimenzija koji je besplatan, na primer laptop i jos jedan rucni prtljag vecih dimenzija(ne znam napamet koje su propisane) koji se placa? Ili su pravila da u rucni prtljag moze samo jedna torba, pa sada da izaberemo da li ce mo vecu ili manju besplatnu?
[ noreniou @ 01.03.2013. 11:02 ] @
link
Citat:
Putnicima koji nose više od jednog komada kabinskog prtljaga neće biti dozvoljeno da prođu obezbeđenje i od njih će biti zatraženo da se vrate do pulta za čekiranje, prepakuju se ili odlože dodatne komade ručnog prtljaga.


za kabinu znaci veca se placa, manja fraj...
[ casperns2 @ 01.03.2013. 15:19 ] @
Sto znaci ako ja ponesem laptop nista vise ne mogu u rucni prtljag, tj. jedino da sa laptopom natrpam par sitnica sto nije bas najbolje radi ostecenja.

[ neca @ 01.03.2013. 17:50 ] @
Generalno, pravilo je da moze jedna torba i nijedna vise (ne znam kako tretiraju kese iz freeshopa), ali sve zavisi od aerodroma do aerodroma, neki prave problem neki ne. Uglavnom kazu da spakujes jednu torbu u drugu da ti ne bi pravili problem. Ja sam leteo pod tim novim uslovima i vec sam pisao o tome da je meni ta prica skroz OK.
Pazi na velicinu kabinskog prtljaga takodje.
[ DusanSukovic @ 07.04.2013. 15:46 ] @
Evo i jednog negativnog iskustva. Pazite se da kada letite iz Minhena/Memmingena u zimsko doba (magla), jer to je bivsi vojni aerodrom koji ima osnovne uredjaje za sletanju nocu, tako da cim vidljivost padne zbog losih vremenskih uslova, Wizzair otkazuje let i pravda se na (extraordinary circumstances) pogorsane vremenske i nece da plati odstetu. Tako da npr ako vam je let u ponedeljak uvece Wizzairom i otkazan je, sledeci sa Memmingena za Beograd Wizzairom je u petak, necete dobiti nista od Wizzaira na aerodromu, osim da vam plate kartu iz Dortmunda (600 km od Memmingena) ili da vam vrate pare za kartu. Parola druze snadji se! Posle toliko letova Wizzairom, mogu reci palac dole!




[ vukadinovic.i @ 26.07.2013. 10:03 ] @
Evo još jednog negativnog iskustva. Tiče se plaćanja VISA karticom. Naime, kada plaćate online, skida se više novca sa računa nego što piše.
Pretpostavljam da je to do Wizz-ove konverzije valuta (jer su strana kompanija).
Recimo, za kartu koja je koštala 29500 uzeli su mi 30500, za kofer umesto 3300 - 3450.
Ako ima neko ko poznaje problematiku, šta bih mogao da uradim?
Ovo je čista prevara jer nigde, ali apsolutno nigde, nije naglašeno da se uzima naknada za online plaćanje (ili nešto slično).
Plaćao sam ovom karticom (Visa Inspire intezina) svašta preko neta, nikada mi ranije nije skinuto više nego što je prodavac zahtevao.

edit:
Sada sam ponovo bio na Wizzair sajtu. Kada se dodje do plaćanja, ako izaberete MasterCard, i sa leve i sa desne strane stoji suma u dinarima.
Kada se izabere Visa, suma levo je i dalje u dinarima (ista vrednost kao i kad je MasterCard), ali je desna suma u forintama.
[ jnk @ 26.07.2013. 10:14 ] @
Bilo je priče o tome ranije pa potraži. U suštini ta cena u dinarima na sajtu je samo informativna.
[ Dexic @ 26.07.2013. 17:14 ] @
Informativna??? Ako je let iz Srbije, mislim da uvek forsira cenu u RSD, i samo tako se placa, a EUR cena bi bila informativna. Ovo vazi za sve aviokompanije vec koju godinu - placa se u valuti zemlje u kojoj polazi let, i/ili u kojoj polazi povratni let.

Placanje Visom kosta vise od bank transfera ili WIzz kartica! Pise tokom placanja naknada za Debit Card, Visa Electron (Inspire je Electron), MasterCard, Bank Transfer i WizzAir kartice - sve su razlicite. Debitne kostaju 660RSD ako se ne varam, po karti.
[ PsychoKiller @ 31.07.2013. 09:34 ] @
Meni treba jedna pomoc, treba da cekiram let za Memingem ali mi prilikom unosa podataka o putnicima traži i broj vize, i ne prihvata ako se ostavi prazno polje. Da li je ok da tu upisem bilo sta, tipa "ne treba viza", broj pasosa ili sta vec? Nisam nikad leteo pa ne bih da zeznem nesto
[ član @ 31.07.2013. 09:42 ] @
ja sam tu upisao ponovo broj pasoša i prošlo je tako.
[ DusanSukovic @ 31.08.2013. 19:17 ] @
Citat:
član: ja sam tu upisao ponovo broj pasoša i prošlo je tako.


Ovo je oficijelno tacno, drugar je zvao wizz i ovo su mu isto rekli :)
[ ako Bog da @ 18.09.2013. 14:25 ] @
Hm,
Wizz je promenio datum leta i o tome me obavestio mejlom.
Sada, posto ima vise nas, neki ce sigurno da odustanu... Pozovem kontakt centar samo za tu svrhu i zena mi na
losem srpskom kaze da moram da platim 80e po pravcu (??!!??). Cekaj bre, povratni let kosta 40e, a ja da platim 80 po pravcu?
Kaze ona tako mora...
Procitam uslove gde u tacki 6.5.3 pise:

Ukoliko kompanija Wizz Air promeni rutu ili zakazana vremena letova uključenih u vaš plan puta u skladu sa stavom 15.1, isključi dogovoreno mesto sletanja ili doda novo mesto sletanja, možete otkazati ugovor i imaćete pravo na refundaciju ukupne cene.

Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom i kako funkcionise povracaj novca?


[ peri23 @ 24.09.2013. 23:02 ] @
ja imam isti problem..danas je dosao mail da su primjenili daatum putovanja i ne znam sto da radim...trebala sam iz tuzle za malmo u 11. mjesecu - sto si ti ucinio po tom pitanju?
[ ako Bog da @ 25.09.2013. 15:16 ] @
Za sada ne uradih nista, tj zvao sam tri puta korisnicki i dao sifre karata i imena ljudi koji su odustali.
Receno mi je da ce u narednih 7 dana vratiti novac na racun sa koga je uplaceno, tj viza elektron karticu.
Cekam, pa javljam...
[ peri23 @ 25.09.2013. 15:22 ] @
evo ja sam ih isto zvala i samo su mi pomaknuli sa jednog datuma (koji mi nikako nije odgovarao) na drugi..receno mi je da to nista ne kosta-tj nista se ne treba nadoplatiti
[ član @ 14.04.2020. 09:39 ] @
jel imao neko kupljenu kartu a da nije mogao da leti zbog aktuelne situacije?

https://wizzair.com/de-de/aktuelle-reiseinformationen

pise da ako let izostane, uplacene pare ce prebaciti kao kredit na konto onog ko je kartu kupio i to u vrednosti od 120%, ili refundacija u parama u kompletnoj vrednosti, ali ce transakcija trajati u tom slucaju duze. sve to samo u slucaju da letovi ne budu dozvoljeni u toj zemlji.

mi smo jos pocetkom godine kupili karte za celu porodicu, iz DE za SRB za sredinu maja i povrtak za DE pocetkom juna. necemo svakako leteti, a pitanje je da li ce uopste do tada biti uopste i otvoren aerodrom u BG. kakva je trenutno situacija, ne deluje mi realno da ce se za mesec dana sve vratiti u normalu. :-/ videcemo...
[ Branimir Maksimovic @ 14.04.2020. 09:42 ] @
Mi smo dobili opciju da promenimo datum do 31. avgusta, inace vecina aviokompanija, kao i lufthansa kojom smo trebali da idemo, ne daju refundacije.
[ Java Beograd @ 14.04.2020. 09:48 ] @
Ja sam vratio Wizz air. Karta do Ajndhovena, negde oko 15. marta

Ista priča: 120% kao vaučer, i 100% refundacija.
Postupak na wizz air portalu je takav da prvo moraš da "uzmeš" vaučer 120% a onda tražiš refundaciju za taj vaučer.
Ali, jbg, još pare nisam dobio. A evo, prošlo je oko tri nedelje.

[ Java Beograd @ 14.04.2020. 09:53 ] @
A imam i druge avio karte koje sam kupio za letovanje, sad razmišljam šta ću i kako ću.
Pošto je to tek za par meseci, letovi još nisu otkazani, pa ne mogu da tražim/dobijem pare, ali vidim na portalima avio kompanija da već svaku kartu mogu da zamenim.
[ član @ 14.04.2020. 09:56 ] @
LH na daje lovu, ali imas mogucnost da kasnije iskoristis do kraja godine vrednost karte koju si platio… i valjda dobijas jos 50e popust na novu kartu. do kraja godine pretpostavljam da ce da se koliko/toliko normalizuje situacija da se pokrene avio-saobracaj, ali mislim da ce da putuje samo onaj ko mora, pa ako ne produze taj rok do 31.12. verujem da ce mnogima opet da propadnu karte. kod Wizz-a daju 2 god. fore da iskoristis kartu.
[ član @ 14.04.2020. 10:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ja sam vratio Wizz air. Karta do Ajndhovena, negde oko 15. marta

Ista priča: 120% kao vaučer, i 100% refundacija.
Postupak na wizz air portalu je takav da prvo moraš da "uzmeš" vaučer 120% a onda tražiš refundaciju za taj vaučer.
Ali, jbg, još pare nisam dobio. A evo, prošlo je oko tri nedelje.

jel moras negde da podneses zahtev za refundaciju za 120%-vaucer ili to ide automatski?
[ Java Beograd @ 14.04.2020. 10:55 ] @
Mislim (dakle - nisam siguran) da mora nešto da se isklikće.
Ja sam dobio email da je let otkazan (nekoliko dana pre leta) i u tom emailu link, pa sam klknuo na taj link ... i tako

Svakako se uloguj na svoj account na WizAir sajtu, vidi šta piše, šta nude.

Mislim da ima razlike kad avio prevoznik otkaže let u odnosu na letove koji tek treba da se dese, a još nisu otkazani.
Mada, i ne znam kako se računa ovo sa zatvaranjem granica. Ko je ovde otkazao let? Avio kompanija ili država poletanja/sletanja ?
[ Java Beograd @ 15.04.2020. 07:40 ] @
Evo, kao da su provalili šta pišem po forumima, jutros stigo email:


[ član @ 17.04.2020. 10:04 ] @
evo i meni stigao mail da su oba leta otkazana.



dakle, vec je sad poznato da do juna sigurno nece biti letova.

kod tebe, Javo, je znaci oko 3-4 nedelje trajalo dok ti nisu lovu vratili?
razmisljam da trazim pare nazad, jer mi ne igra mi neku ulogu tih 20% vise sto daju ako se uzme vaucer, posto su karte sve zajedno placene nesto preko 300e. znaci 60ak € vise bi dobili. a pitanje je i kako ce izgledati avio saobracaj u narednih godinu/dve… da li ce se sve normalizovati, ili ce leteti bas ko mora, a i kakve ce cene letova biti u odnosu na sadasnje?!
[ Java Beograd @ 17.04.2020. 17:04 ] @
Citat:
član:  kod tebe, Javo, je znaci oko 3-4 nedelje trajalo dok ti nisu lovu vratili?

Ma jok. Još mi nisu vratili. Prošlo je evo nešto više od mesec dana.
[ član @ 23.09.2020. 07:30 ] @
Citat:
Java Beograd: Ma jok. Još mi nisu vratili. Prošlo je evo nešto više od mesec dana.

Javo, ima li sta od love?
[ Java Beograd @ 23.09.2020. 10:47 ] @
Vratili. Sve u paru.
[ goat @ 07.06.2021. 15:04 ] @
Citat:
Java Beograd:
Evo, kao da su provalili šta pišem po forumima, jutros stigo email:




ovo sam i ja dobio, za otkazan let 19.Marta 2020 godine, tražio sam da vrate novac, vele hoćemo samo se srpite ovo se do sada nije dogodilo u istoriji avioprevoza a dobio sam profakturu - šarenu lažu i pride srednji prst od Wizz-a, naravno lepo umotan u bombastično obećanje...zelim im sve avione na zemlji gde god bili