[ millancheOLE @ 30.09.2011. 15:43 ] @
Vidim da je postojala jedna tema u kojoj je jedan član govorio o kraju Limunda onda kada je Limundo počeo da naplaćuje proviziju za postavljanje početne cene aukcije, ali taj kraj se nije desio. Sada, počevši od 6. oktobra oni su u potpunosti izmenili svoj način obračuna provizije za postavljanje početne cene aukcije, ali isto tako i način na koji obračunavaju proviziju.

Pa će tako na primer predmet koji je prodat za 4000 dinara u samom startu za postavljanje početne cene biti naplaćen 40 dinara. Zatim sledi provizija Limunda koja nije uopšte naivna-80 dinara PLUS 3%, što nas dakle dovodi do broja 200, i PLUS onih prvih 40 dinara=240 dinara.

Da bezobrazluk bude još veći potrudili su se jednom novinom-ukoliko korisnik prekine aukciju gde nema ponuda, oni će mu naplatiti 50 dinara! I to opravdavaju ovako:

,,Predviđena je još jedna novina koja se tiče zaštite kupaca.
Svaki put kada prodavac prekine aukciju koja nema ponuda naplaćivaće se provizija
u iznosu od 50 dinara.
Prekidanje aukcije dok je još u delu `U toku – Treba da počnu`
se ne naplaćuje.

Zato predlažemo da odmah nakon postavljanja pregledaš aukciju dok je još
u delu `U toku – Treba da počnu` kako bi eventualne izmene učinio tada.
Kupac želi da zna koliko ima vremena na raspolaganju za odluku o kupovini
određenog predmeta; želi da ima informacije o uslovima kupovine,
a kada dođe do prekidanja aukcije predmeta koji je želo da kupi
on gubi dalju motivaciju za kupovinom."

CELA PORUKA:

počevši od 06.10. provizija za pokretanje aukcije naplaćivaće se
po početnoj ceni na sledeći način:

0 din – 99 din -› besplatno
100 din – 499 din -› 5 din
500 din – 999 din -› 10 din
1.000 din – 3.999 din -› 20 din
4.000 din – 9.9999 din -› 40 din
preko 10.000 dinara -› 80 din

Promenama želimo da vratimo Limundu aukcijski duh i nagradimo svakoga
ko pospešuje aukcijsku prodaju na Limundu, naročito kolekcionare
koji su čitav sistem postavili na noge od samog početka.

Takođe, počevši od 06.10, provizije za uspešno završene aukcije
obračunavaće se na sledeći način:
– do 2.000 din -› 4%
– 2.000 – 20.000 -› 80 din + 3% na sumu preko 2.000
– 20.000 – 100.000 -› 620 din + 2% na sumu preko 20.000
– 100.000 -› 1220 din + 1% na sumu preko 100.000.

Novim obračunom provizija je matematički usavršena da bi odgovorila potrebama svih
korisnika (ranijim postupkom obračuna provizija za krajnju
cenu od 1990 dinara bila je viša nego za cenu od 2010 dinara).

Predviđena je još jedna novina koja se tiče zaštite kupaca.
Svaki put kada prodavac prekine aukciju koja nema ponuda naplaćivaće se provizija
u iznosu od 50 dinara.
Prekidanje aukcije dok je još u delu `U toku – Treba da počnu`
se ne naplaćuje.

Zato predlažemo da odmah nakon postavljanja pregledaš aukciju dok je još
u delu `U toku – Treba da počnu` kako bi eventualne izmene učinio tada.
Kupac želi da zna koliko ima vremena na raspolaganju za odluku o kupovini
određenog predmeta; želi da ima informacije o uslovima kupovine,
a kada dođe do prekidanja aukcije predmeta koji je želo da kupi
on gubi dalju motivaciju za kupovinom.

Svakom promenom zajedno rastemo da budemo još bolji.
Jedino tako svi zajedno dobijamo.

Mislim stvarno, ako im tada nije bio kraj, sada bi definitivno morao biti! eBay nema ovolike provizije, a aukcije su na globalnom nivou (doduše više i zarađuju jer su na globalnom nivou, pa su im i manje provizije odlične). Kapitalizam bez srama!

Zanima me vaše mišljenje o ovome?

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao millancheOLE dana 30.09.2011. u 17:09 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 30.09.2011. 16:25 ] @
Bezobrazlik je blaga reč. Zato su nezadovoljni korisnici Limunda napravili sličan sajt Licido, koji je sve ono što je nekad Limundo bio i još bolje.

Na Limundu korsinike gledaju kao novčanike koje treba da isprazne. Na Licidu su korisnici saradnici koji zavređuju poštovanje.
[ Joker @ 30.09.2011. 19:03 ] @
Prekineš aukciju i to te košta 50 dinara, svašta. Ovo kao da hoće da upropaste sajt.
[ BluesRocker @ 30.09.2011. 21:12 ] @
Citat:
Joker: Prekineš aukciju i to te košta 50 dinara, svašta. Ovo kao da hoće da upropaste sajt.


Pokreneš aukciju, neko te kontaktira i ponudi tu cenu bez limunda, prekineš aukciju i zakineš limundo za proviziju. Misliš da su u limundu ovčice?
[ millancheOLE @ 30.09.2011. 21:28 ] @
Citat:
BluesRocker: Pokreneš aukciju, neko te kontaktira i ponudi tu cenu bez limunda, prekineš aukciju i zakineš limundo za proviziju. Misliš da su u limundu ovčice?


Niko ne može da te kontaktira dok se ne završi aukcija jer ne postoje podaci za to. Mogu da se šalju Limundo poruke ali njih mogu da cenzurišu, ili nešto kao da unesu fraze koje se pretražuju u porukama korisnika, pa da automatski a zatim i ručno proveravaju da li je neko poslovao van Limunda i da ga sankcionišu. Onda mogu i napraviti ograničenje da se nakon nekog vremena aukcija ne može prekinuti, tj. npr. može prva dva dana, a nakon toga ne može ili nešto slično. Ali ne, gospodi je najlakša varijanta u kojoj oni zarađuju, bukvalno ne radeći skoro ništa, jer za šta god ima se čovek požali rade traljavo, i nema ni Z od zaštite na Limundu ili nekog limundo tima.
[ the_tosic @ 30.09.2011. 21:36 ] @
Mislim da bi mogao da ih tuzis tada za citanje poruke.
[ SStudio @ 30.09.2011. 21:51 ] @
Citat:
Misliš da su u limundu ovčice?

Pa pazi ovako, i ja a i ostalih 90% korisnika rade na dva polja, uglavnom tamo imam hardver, a i radim servis.
Sve što je višak ja stavim na limundo, i kad zatreba da odradim servisiranje prekinem aukciju i taj hardver prodam tjs ugradim čoveku u računar.

Najobičnije iživljavanje i umišljenost velikih glava željnih dobre provizije, pod izgovorom da je razlog povećanja zato što će poboljšati pretragu mhm jes.

Bolje da su stavili kao razlog, provizije su niže nego u zemljama (sajtovima) okruženja, na taj cinizam smo nekako navikli
[ mr. ako @ 30.09.2011. 22:20 ] @
Citat:
the_tosic: Mislim da bi mogao da ih tuzis tada za citanje poruke.

LOL

Inace, ne vidim gde je ovde bezobrazluk... postoji samo interes. Ako oni misle da je ovo njima u interesu, oni ce ostaviti ovako. Ako ti mislis da ovo tebi nije u interesu, promeni servis.
[ Vlada666 @ 30.09.2011. 23:16 ] @
Ja sam u pocetku koristio limundo za prodaju kojecega, uvek se nadje ponesto sto samo zauzima mesto u kuci, a eto mozda bas to nekom zatreba. I tako postavim na limundo ostavim da se aukcija ponavlja dok se neproda u fazonu "set it forget it". Kod mene su pocetne cene uvek bile visoke tako da to i nije bila prava aukcija nego vise kao oglas, u pocetku je dosta njih radilo tako jer nemas proviziju pa ono u fazonu kad prodam prodam.

E onda uvedose proviziju i predjoh na njihov kupindo, a ako i tu uvedu provizije za zapocetu aukciju prelazim na treci i to je to.

Provizije su visoke ali eto moze im se, jednostavno nemaju ozbiljnu konkurenciju trenutno u srbiji, monopolisti u online aukcijama

[ nebojsa986 @ 01.10.2011. 08:33 ] @
Bezobrazluk i ne jednostavno im se moze zato sto su jedini i hoce to da unovce, sve dok ne dobiju konkurenciju tako ce i raditi, Licido je po trenutnom broju korisnika i obimu aukcija jednostavno neuporediv sa Limundom. Druga stvar koju primecujem kod izvesnog broja ljudi je da pocinju da se opustaju i smatraju limundo kao neku pouzdanu prodavnicu potpuno zaboravljajuci da je to obicna pijaca (bar na pravoj pijaci mozes ponovo da odes na tezgu ako imas problem, mozda i nadjes prodavca) i da kolicina ljudi koja tamo muva sa raznoraznom robom je prosto zapanjujuca, na primer u sekciji Masine i Alati je lutrija naci nekog prodavca koji ne valja robu sa otpada u Austriji i Nemackoj a pitati nekog je li zainteresovan za prodaju preko Limundo Cash i dobiti uopste odgovor je SF, pa sad ko se zaebe moze samo lekciju iz toga da izbuce od para najbolje odmah da se oprosti,a sve sto ce Limundo u toj situaciji da radi je da salju poruke (sa njihovim iritantno "ljubaznim" pros3rskim nacinom komunikacije) i daju neke potpuno nevazne negativne ocene.
[ make_lele @ 01.10.2011. 11:18 ] @
Prekidanje aukcija kad se prodavcu cefne je nesto najgore za aukcijski sajt, pa tako veliki + za limundo!
[ Joker @ 01.10.2011. 12:32 ] @
Onda je trebalo ukinuti tu opciju, a ne naplaćivati "maglu". Što se tiče bojazni da će neko zato prekinuti aukciju da predmet proda van aukcije, taj će ga prodati i ovako samo će na cenu dodati 50 dinara koje otima limundo.
Veći problem je što se na limundu prodaju razne kopije npr. satova, znači da su legalizovali prodaju falsifikovane robe. I kada prijaviš retko da zatvore aukciju. Opis sata "Nisam siguran da je original" itd su smešni. Bolje da to prvo srede, ali im to nije u cilju pošto se uzima provizija od prodate robe.
[ make_lele @ 01.10.2011. 14:36 ] @
Citat:
Joker: Onda je trebalo ukinuti tu opciju, a ne naplaćivati "maglu". Što se tiče bojazni da će neko zato prekinuti aukciju da predmet proda van aukcije, taj će ga prodati i ovako samo će na cenu dodati 50 dinara koje otima limundo.


Mene kao kupca bas briga da li ce neko platiti 50din za prekid aukcije ili ne. Sa druge strane, kao prodavcu me ukidanje mogucnosti prekida aukcije nece spreciti da predmet prodam vana ukcije ukoliko naidjem na dobru ponudu tako da ako cu da biram izmedju -50din i -1 ocene zbog ispaljivanja kupca koji pobedi na aukciji jer sam predmet vec utrapio sa strane bez razmisljanja cu se odluciti za -50din.

Tako da ovo uvodjenje naplate za prekid aukcije nakon objavljivanja svima ide u korist: i kupcima, i postenim prodavcima, i limundu.

Osim toga, neminovna je potreba da se aukcija nekad prekine: npr zbog gubitka predmeta koji se prodaje.

Tako da je tvoj predlog o ukidanju opcije za prekid aukcije apsurdan.

Citat:
Joker:Veći problem je što se na limundu prodaju razne kopije npr. satova, znači da su legalizovali prodaju falsifikovane robe. I kada prijaviš retko da zatvore aukciju. Opis sata "Nisam siguran da je original" itd su smešni. Bolje da to prvo srede, ali im to nije u cilju pošto se uzima provizija od prodate robe.


Na stranu to sto je nemoguce da neko u limundu proverava da li je svaki predmet koji neko prodaje originalan, tj odgovara opisu aukcije mislim da treba da se ogranicimo na temu topica: najnovije izmene cenovnika. Vec postoji dovoljno mesta za kritiku i pljuvanje limunda, sto na ovom forumu sto da ostalim mestima na internetu.
[ NICS @ 01.10.2011. 15:18 ] @
Sve se vrti oko novaca bez njih niko ti se ne bi ni obratio. Sto vise dobiju to je njima bolje a "korisnici" to jest clanovi bez kojih ne bi ni bilo sajta e to ih ne zanima
[ flylord @ 01.10.2011. 15:25 ] @
ne vidim razlog zasto je ovo bezobrazluk? Limundo je privatno vlasnistvo, ako ti se ne svidja, nemoj ga koristis. Ne vidim u cemu je problem
[ make_lele @ 01.10.2011. 15:25 ] @
Kao kompaniju koja citavu svoju zaradu ostvaruje pomocu korisnika, naravno da ih clanovi zanimaju. Ali onako kako korisnici zanimaju bilo koju drugu (izuzev neprofitnih) kompanija: kako ostvariti sto veci profit.

Ali, to nije tema ovog topica. Drzite se teme "Limundo menja svoj sistem obračuna provizije, bezobrazluk ili ne".
[ Doberman @ 01.10.2011. 15:58 ] @
Mislim da se ovde ne radi o bezobrazluku, jer je ipak u pitanju firma koja se bavi organizovanjem aukcija i tako ostvaruje profit. Milsim da su samo napravili losu poslovnu odluku i da ce ovaj novi nacin naplate da smanji broj artikala koji se nude preko njihovog sajta. Oni na svaki nacin pokusavaju da povecaju svoj profit a posto zaradju od naplate provizija traze nacin da te provizije uvecaju ili da izmisle neke druge fiksne troskove. Na korisnicima je da pokazu svojim postavljanjem ili nepostavljanjem robe na aukciju dali je Limundo tim doneo ispravnu poslovnu odluku. Meni licno ovo uopste ne odgovara mada sam prestao da postavljam robu na aukcije jos kad su prosli put promenili uslove poslovanja a po meni sad su uslovi jos nepovoljniji. Ako bi neko napravio sajt koji bi sbo kao limundo u pocetku dosta ljudi bi preslo na taj sajt, ja bi sigurno bio jedan od tih.
[ Joker @ 01.10.2011. 16:14 ] @
Citat:
make_lele: Na stranu to sto je nemoguce da neko u limundu proverava da li je svaki predmet koji neko prodaje originalan, tj odgovara opisu aukcije

Rolex daytona za 4000 dinara, stvarno treba stručnjak za proveru originalnosti :d
[ make_lele @ 01.10.2011. 16:17 ] @
Ne treba mesati koncept pocetne cene na aukciji za neki predmet, i krajnje cene za neki predmet. Pretpostavljam da isto tako mislis da su svi oni predmeti sa 10din pocetnom cenom falsifikati?
[ 3way @ 01.10.2011. 16:28 ] @
Citat:
Na Limundu korsinike gledaju kao novčanike koje treba da isprazne.

A sta bi trebalo da gledaju?
Da blagosiljaju svakog korisnika i nazdrave u njegovo ime?
Mislis da onaj na pijaci sto to prodaje krompir razmislja drugacije? I za njega si isto hodajuci novcanik, tako je od kada je sveta i veka.
Uostalom, sve promene su objavljene i nema tajni. Aukcijskih sajtova ima jos gomila i svi koji su nezadovoljni mogu da predju na njih. Ako neko bude nastradao zbog ovakvih odluka, to moze da bude samo Limundo i niko drugi.
[ Joker @ 01.10.2011. 16:36 ] @
Moguće da žele da uhvate poslednji vagon voza da još malo provizije uzmu, jer ako paypal bude u full-u svi će preći na ebay, koliko će ih prodavati i kupovati na limundu ?
[ make_lele @ 01.10.2011. 16:42 ] @
jel PP jedini nacin kupovine na ebay???
[ Joker @ 01.10.2011. 17:06 ] @
Velika većina prodavaca navodi PP kao način plaćanja, tako da se i može reći da je jedini, ako nije jedini ali je najjednostavniji i jedan od najbezbednijih. Dolaskom PP u Srbiju veoma će opasti promet na Limundu, zato i kažem da je hvatanje poslednjeg vagona. Roba na ebay-u je mnogo povoljnija, ukidanjem carina na robu ispod 70e je takođe povoljnost. Sve će to uticati na smanjenje prometa na Limundu, što i oni znaju.
[ Predrag Supurovic @ 01.10.2011. 21:58 ] @
Citat:
flylord: ne vidim razlog zasto je ovo bezobrazluk? Limundo je privatno vlasnistvo, ako ti se ne svidja, nemoj ga koristis. Ne vidim u cemu je problem


Problem je što zloupotrebljavaju svoju poziciju na tržištu da ucenjuju korisnike. ako se ne varam, zbog istog razloga je omražen na primer naš Telekom, pa čak i Gugl.

Citat:
3way
Citat:

Na Limundu korsinike gledaju kao novčanike koje treba da isprazne.


A sta bi trebalo da gledaju?

Da blagosiljaju svakog korisnika i nazdrave u njegovo ime?
Mislis da onaj na pijaci sto to prodaje krompir razmislja drugacije? I za njega si isto hodajuci novcanik, tako je od kada je sveta i veka.


Izvukao si ono što sam napisao iz konteksta. Nije baš korektno.

Pa dobro, ok, razumem. Ti si izgleda išao u istu školu poslovanja kao i vlasnici Limunda. Ako se vaš poslovni moral svodi na to da je kupac samo novčanik koji treba isprazniti ja mogu samo da vas žalim, i da vas ne preporučujem za poslovanje, kao što i činim.

Isto se i tebi ne sviđa što ja Limundovu pslovnu politiku smatram nemoralnom a možeš samo da me mrziš zato što ja to govorim javno i upućujem ljude da ne posluju sa takvom firmom.

Citat:

Uostalom, sve promene su objavljene i nema tajni. Aukcijskih sajtova ima jos gomila i svi koji su nezadovoljni mogu da predju na njih. Ako neko bude nastradao zbog ovakvih odluka, to moze da bude samo Limundo i niko drugi.


Upravo tako. Ja se i trudim da im pomognem.
[ New Village DC @ 02.10.2011. 06:26 ] @
Citat:
Prekidanje aukcija kad se prodavcu cefne je nesto najgore za aukcijski sajt, pa tako veliki + za limundo!


Dozvoljeno je prekidanje aukcije samo ukoliko nema ponuda! Do sada je bilo besplatno, ubuduce ce se naplacivati!

Za one koji zele da zadaju malo vecu pocetnu cenu i da imaju oglas umesto licitacije, postoji kupindo, koji ne uzima proviziju za postavljanje oglasa. Provizija na prodajnu cenu je 2% ili 5% zavisno od kategorije.
[ Joker @ 02.10.2011. 09:13 ] @
8% si zaboravio
[ millancheOLE @ 02.10.2011. 17:03 ] @
Citat:
New Village DC: Dozvoljeno je prekidanje aukcije samo ukoliko nema ponuda! Do sada je bilo besplatno, ubuduce ce se naplacivati!

Za one koji zele da zadaju malo vecu pocetnu cenu i da imaju oglas umesto licitacije, postoji kupindo, koji ne uzima proviziju za postavljanje oglasa. Provizija na prodajnu cenu je 2% ili 5% zavisno od kategorije.


Da, ali zato na Kupindu prodaješ nešto mesec dana, dok na Limundu prodaš za nedelju dana. I to je makar za mene važilo onda kada je pretraga preko Limundo tražila artikle i na Kupindu. Sada kada na Limundu pretražuješ, on ti pokazuje samo Limundo, Kupindo se posebno pretražuje, tako da će biti još teže kupcima da prodaju artikal, osim ako se zbog novonastalih promena ne popularizuje Kupindo.
[ New Village DC @ 04.10.2011. 08:50 ] @
Citat:
Joker: 8% si zaboravio



Da budem iskren ne znam za tih 8%. Na sta se oni odnose?
Znam da racunarski hardver spada u onu kategoriju od 2%.

Poz
[ special-kk @ 07.10.2011. 14:14 ] @
Moram da podelim i svoja iskustva. Mislim da sam jedan od rethih starih clanova Limunda. Clanski broj mi je 12*, trocifren. Registrovao sam se mislim negde 2006. Tada je to bio prazan sajt sa jako malo korisnika. Zaboravio sam ga na pune cetiri godine. To je i jedini razlog zasto sam tako dugo ostao njihov clan.

Poslednjih godinu dana sam bio aktivan korisnik i naravno stekao pozitivnu "reputaciju" . Ali sam na kraju digao ruke od njih...
Prvo sto mi je zapalo za oci je nacin komunikacije sa korisnicima ... "Ti...ti...ti..." Bez ikakvog postovanja. Alo bre, kakva ste vi to "firma" nismo mi zajedno ovce cuvali.
Drugo, redovno, ali redovno citanje poruka koje razmenjujem sa kupcima. Cak sam i bio "kaznjen" pred iskljucenje zato sto su mi ljudi slali poruke tipa : "Brate, jel moze van aukcije, moj broj je 06....." Iako nikad nisam krsio pravila, oni su mene sankcionisali zato sto stoji broj mobilnog u poruci. Nisam uspeo da im utuvim u glavu da nisam ja slao broj, nego kupci meni...ali dzabe gluvom govoriti..

Ne daj boze da vam odgovori njihov "support", pa vi uradite reply na support poruku... Ta poruka je nestala u sistemu..I nikad necete dobiti odgovor na reply. Zvao sam ih 100x telefonom zbog toga, i sekice iz podrske naravno redovno nemaju pojma gde su poruke..

Da ne pricam o njihovom forumu, ili caffe-u...redovno sankcionisu i brisu postove.

Ima dosta toga...Postoji npr. pravilo da ako si u minusu preko 400-500 din. valjda duze od 20-30 dana oni te kazne i naplate ti dodatne troskove, + ti naplate pisamce koje ti posalju na kucnu adresu...Naravno, pretpostavljate..nisam bio u tolikom munusu, vec nekih 200-300 din. za taj period i brze-bolje su iskoristili priliku da mi posalju pisamce i dodatno zaduze racun..

Mislio sam da izmirim i te dodatne obaveze, ali kad sam video novi sistem obracuna provizije, bukvalno naplacivanje provizije unapred, kazna za prekidanje aukcije, povecanje % provizije....bolje reci bezobrazluk na delu po ko zna koji put...resio sam da konacno dignem ruke od njih!

Pozdrav gospodo sa Limunda, zelim vam svetlu buducnost, ali izgleda da je vi sebi ne zelite.
[ Joker @ 07.10.2011. 16:19 ] @
Citat:
New Village DC: Da budem iskren ne znam za tih 8%. Na sta se oni odnose?
Znam da racunarski hardver spada u onu kategoriju od 2%.

Poz


od 06.10.2011. godine provizija za prodate predmete u kategoriji odeca i obuca ce biti 8%.
Razlog povecanja provizije je nastavak daljeg rasta Kupinda ulaganjem u marketing kategorija i, samim tim, povecanje prodaje u istim.

Razlog povećanja provizije im je vr'
[ delijanis @ 10.10.2011. 12:05 ] @
I ja sam svedok da citaju privatne poruke tako da Limundo od mene ima samo jedno - zbogom.
[ herzog @ 18.01.2012. 15:40 ] @
Naravno da je potrebna veca provizija
za citav taj "Tim" dokonih citaca poruka