[ X Files @ 02.10.2011. 11:52 ] @
Imam neki Revoltec-ov rack za 3,5'' hard diskove. Planiram da ga zakacim na ruter preko USB porta i koristim kao zajednčki, za više računara. Ruter je unutar zidnog patch panela, dakle sve je zaštićeno, nije nadohvat ruke.

Šta je bolje (imajući u vidu hlađenje, a možda i još neke aspekte, koje trenutno ne vidim) - da ga držim u tom patch panelu u originaloj zaštitinoj alu kutiji, ili da ga izvadim iz nje i držim onako 'golog'?
[ Binary Mind @ 03.10.2011. 13:48 ] @
Kakvo je hladjenje u tom sklopu (verovatno neki metalni rack eventualno zasticen nekim staklom ili slicnim, ako sam dobro razumeo, jer kontam da je bar patch panel rack mount tip.) gde su ruter i patch panel i da li se to sve nalazi u klimatizovanom okruzenju?
[ X Files @ 03.10.2011. 14:24 ] @
Ovo je taj patch panel, u kome je razna mrežna oprema:



Sada je konfiguracija malo promenjena. Dodat je drugi tip rutera (sa USB-om), dodat je switch, dodate su još neke fijoke, pa bih HD držao unutra, na jednoj od tih polica E sad, dal' u originalnom Alu kućištu od racka ili da taj oklop sklonim. Nekako imam utisak da bi se HD bolje hladio ako bih ga učvrstio onako bez kućišta.
[ Miroslav Cvejić @ 03.10.2011. 14:29 ] @
Ako će mu se pristupati kroz mrežu i USB neće se taj zagrejati.
[ Binary Mind @ 03.10.2011. 15:08 ] @
Po meni je sve jedno kako ga drzis ako je zasticen u tom racku za mreznu opremu. Moze i golog a moze i u alu kutiji... Po zelji.
[ X Files @ 03.10.2011. 16:41 ] @
Ok, hvala.