[ Paker @ 04.10.2011. 10:13 ] @
Potrebna mi je stručna, prijateljska pomoć. Mnogi se žale da je meni sa desne strane ne pregledan. Da li je problem u fontu, dizajnu, tekstu ili nešto drugo?
MENI SA LEVE STRANE pogledajte ovde: http://paksistemi.com/sistemi-...anje-u-kartonsku-ambalazu.html

Hvala i pozdrav!
[ plus_minus @ 04.10.2011. 10:25 ] @
Plavu pozadinu za aktivnu stranu ostavi, to deluje fino. Sve što treba da uradiš jeste samo da staviš crnu boju za linkove na meniju. Istakni linkove, ništa više od toga.
Neka ostane beli font za a:hover, to je ok. Promeni a, a:link {color:Black;}

Ili, ove gornje linkove, promeni font u crno, a ove sa leve strane u crveno.

Ja bi tako nekako. Neka upadne u oko. Da nateraš nekoga ko poseti sajt da klikne i da vidi šta ima dalje.

[ Paker @ 04.10.2011. 10:52 ] @
Hvala na predlogu, ali mislim da je problem taj sto kada neko trayi odgovarajucu grupu masina ne moye da se snadje. Pa mi treba savet oko toga. Hvala!
[ valjan @ 04.10.2011. 12:33 ] @
Ja sam totalni laik za tu oblast koja je predstavljena na sajtu, i ono sto mi upada u oci na meniju je da imas "automatski sistem za pakovanje - kartonsku ambalazu" (btw, popravi padez u meniju da bude u skladu sa samom stranicom, ljudi to odmah primete i to daje dozu neprofesionalnosti), "automatska linija za pakovanje u kartonsku ambalazu", "masine za kartonazu i pakovanje" i "pakerice - automatske masine za pakovanje". Meni ovo kao laiku sve zvuci maltene isto, i kad otvorim te stranice ne dobijem odmah informaciju u cemu je razlika (posle detaljnijeg citanja mislim da sam shvatio, ali imaj na umu da ce prosecan posetilac preleteti pogledom, i ako mu taj pogled ne zadrzis negde, ode on kod drugog i nece se ni potruditi da sazna sta je razlicito), a jos su i te kategorije rasute po meniju, tako da izgleda kao da stalno nalecem na istu stvar. Ili malo izmeni naslove, ili na samoj stranici stavi malo vise objasnjenja, ili drugacije sistematizuj kategorije. Jer da sam ja npr. neki komercijalista i da treba da kupim neku masinu za firmu, i izgooglam tebe, i krenem da vrsljam po stranicama, ja bih svakako morao da te okrenem telefonom ili da dodatno googlam pre nego sto shvatim sta meni uopste treba. I sad da ja uzmem da te zvrckam telefonom, pa te vec u startu iznerviram jer ne znam sta hocu, i da sam video nesto kod tebe na sajtu ali ne znam sta je ni kako radi, meni je to smor. Ja recimo volim unapred da se informisem i pripremim, pa da na telefonu provedem minimum vremena. Sa ovakvom organizacijom sajta se to tesko moze postici (nema specifikacija masina, dimenzija, itd.).

Inace, kad su mene dresirali po skolicama iz ove oblasti, pravilo je bilo da se koristi samo jedna navigacija (ili gore, ili levo, ili kako vec, a nikako i jedno i drugo). Tako da bi po 'old school' pravilima trebao da kreiras podmenije u gornjem delu, i da malo logicnije rasporedis kategorije. Ne znam da li su se pravila od tad promenila, ali svakako deluje manje zbunjujuce.

E da, vakuum se pise sa dva u, ali to je sad druga tema.
[ plus_minus @ 04.10.2011. 17:07 ] @
Citat:
Hvala na predlogu, ali mislim da je problem taj sto kada neko trayi odgovarajucu grupu masina ne moye da se snadje. Pa mi treba savet oko toga. Hvala!


Nema na čemu, zahvali se korisniku iznad i obavezno primeni i to, pre svega. Nego, gde ti je meni sa desne strane? Jesi li ti pravio sajt?

Citat:
Mnogi se žale da je meni sa desne strane ne pregledan.
[ Paker @ 05.10.2011. 11:02 ] @
Hvala Vam drugari na savetima. Sajt smo radili sami, uz pomoc prijatelja.
Mozete li nam pomoci kako da sajt u sto kracem vremenu rangiramo na prvu stranu ?

www.paksistemi.com

Takodje tragamo za dobrim koderom, odnosno nekog ko bi odradio SEO optimizaciju i kompletan CMS.

Hvala Vam i pozdrav!