[ Dragan BL @ 07.10.2011. 09:09 ] @
Pitanje glasi moze li MSSQL da isparsira neki TXT fajl?

Imam txt fajl koji je naravno svaki red - red u tabeli, pa to splitovati i staviti u kolone.

Aplikacija je exe i pokretala bi se sa desktopa koja bi ucitala taj TXT fajl i pravila upise na bazi koja je negde na internetu.

E sada resenja su razna.

Prvo sam parsirao txt sa C#-om i pravio query pa izvrsavao.

Drugo resenje - parsirao txt i prozivao proceduru - tu sam sada, ali mislim da ce za svaki red da se prozove procedura koja je "daleko" na 20k redova da radi sporo. Htio bi nekako da to odjednom posaljem i da se izvrsi tamo.

Onda sam dosao do zakljucka da posaljem TXT na server i tamo procedurom da isparsiram, ali ne nadjoh resenje. :(

Isto kao sto sam kontao da posaljem multidimenzionalni niz proceduru i da opet to ona sama uradi, ali ni to ne nadjoh, pa dodjoh ovde da se obratim za pomoc.

Treba mi neki savjet kako je ovo najbolje da se odradi, da bude brzo i da ima malo poziva.

Nadam se da je jasno. :) Hvala unaprijed.
[ Dusan Kondic @ 07.10.2011. 09:19 ] @
Ja TXT parsiram u C#-pu, kreiram DataTabelu i podatke grupno prebacujem u SQL komandom BulkCopy. Komanda radi poprilično brzo a jedini uslov je da struktura DataTabele odgovara strukturi Sql tabele.
[ deerbeer @ 07.10.2011. 09:22 ] @
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms188365.aspx
[ Dragan BL @ 07.10.2011. 09:28 ] @
Hvala na brzim odogovorima mislim da je to to...ako nesto zapne pitacu opet...hvala jos jednom :)