[ forestpk @ 08.10.2011. 19:08 ] @
Dobio sam od firme lap top Acer Aspire 1640z i nikako ne uspevam da startujem wireless. Nasao sam na netu specifikaciju, pise da ovaj lap top ima wireless ali ja ne uspevam da nadjem taster na kome se ukljucuje. Na F2 postoji neki simbol koji lici na neku antenicu ili pretrazivanje ali se nista ne desava kada stisnem Fn+F2. Inace uzeo sam od ortaka Wireless USB Adapter i normalno se povezao na net. Ne znam koliko ce lap top biti kod mene i ne daju mi se pare za taj adapter kad vec lap top ima wireless. Na netu pise da se kod ovog modela taster za wireles nalazi iznad tastature... ni na jednom nije nacrtana antenica... postoji taster na kome je slovo e (nista se ne desava kada ga stisnem) i taster na kome je nacrtano nesto nalik na planetu saturn (kada stisnem otvori se int.explorer). Jel moze neko da pomogne?
[ Jbyn4e @ 08.10.2011. 19:42 ] @
Jel' 'vako:

ili nesto 'vako:


Ako je tako, probaj sa Fn i tim tasterom, ili samo tim tasterom.

Btw., kad stisnes taj taster, trebalo bi da ti se upali/ugasi neka lampica. To je samo signal da je wireless omogucen ili onesposobljen. I pored toga treba da imas i drajver za operativni sistem koji koristis, kao i da znas kako se taj drajver koristi, mozda ima neki svoj program za povezivanje...
[ forestpk @ 08.10.2011. 20:04 ] @
Ma jok.... nije uopste taj znak.... Imam ja svoj lap top HP na kome je takav taster za antenicu. Znam to. Ovde toga nema. Kada sam prvi put pogledao rekoh, ok nema wirelesa. Onda nadjem na netu specifikaciju i vidim da pise da ima wireless. Kada bi uspeo da prodnadjem nekog ko je imao ili ima taj lap top ili barem nesto slicno....
[ tox master @ 08.10.2011. 22:36 ] @
Jesi gledao u device manager-u pod network adapter da li prijavljuje wireless karticu ?
[ forestpk @ 09.10.2011. 11:05 ] @
Citat:
tox master: Jesi gledao u device manager-u pod network adapter da li prijavljuje wireless karticu ?


Prijavljuje
Pise Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network connection
[ Jbyn4e @ 09.10.2011. 12:11 ] @
Sto bi znacilo da je tebi wireless ukljucen.Dalje:
Citat:
Click Start , then select Control Panel.

Click Network and Internet Connections. The Network and Internet Connections window opens.

Click Network Connections. The Network Connections window opens.

Right-click Wireless Network Connection.
Select View Available Wireless Networks. The Connect to Wireless Network dialog box opens.


Imas li nesto tu kod Avaible Wireless Networks?
[ forestpk @ 09.10.2011. 12:26 ] @
Citat:
Jbyn4e: Sto bi znacilo da je tebi wireless ukljucen.Dalje:


Imas li nesto tu kod Avaible Wireless Networks?


Na tom lap topu mi je Vista pa je malo drugacije ali uspeo sam da nadjem Wireless Network Connection ali kada kliknem desni klik nema Avaible Wireless Networks.
Kada kliknem na Wireless Network Connection izlazi mi Windows cannot find any networks
[ ChanMaster @ 09.10.2011. 15:58 ] @
Ako se ne varam, taj model bi trebao ispod misha da ima dve prozirne duguljaste taste (jedna je za Bluetooth, druga za Wireless) ...
Pritisni desni taster (on bi trebao da bude wireless) i ako zasvetli nakon par sekundi onda je to to ...

Ako to nije taj model posalji par slicica, bice lakse...

Pozdrav
[ forestpk @ 13.10.2011. 18:31 ] @
Hvala na pomoci u svakom slucaju, nesto je iskrslo tako da je taj lap top ponovo zavrsio u ormanu, a ja sam dobio neki normalan, tj noviji model HP koji radi kako treba.