[ ferguson @ 12.10.2011. 10:34 ] @
Kako da promenim dimenzije nekog objekta u ucitanom .swf-u?

Imam glavni .swf i ucitani preko:
load_mc.loadMovie("naslovna.swf");

U naslovna.swf imam objekat koji se zove black. Zelim njemu da promenim dimenzije ali nece nista da uradi.

U glavnom .swf-u stavim kod
trace(load_mc.black._x)
kako bi video da li mi on i vidi taj objekat ali mi izbacuje undefined

Moja zelja je da promenim dimenziju _width tog black objekta na velicinu Stage.width ali iz glavne strane.
[ MenOfHonor @ 13.10.2011. 23:20 ] @
Mislim da u AS2 nećeš moći direktno da promeniš dimenzije MC-a koji se nalazi u učitanom SWF-u. Ono što možeš da uradiš je da promeniš veličinu MC-a u koji učitavaš taj SWF. Da bi to postigao možeš koristiti sledeći kod:
Code:
this.createEmptyMovieClip("kontejner_mc",this.getNextHighestDepth());

var objekat:Object = new Object();
objekat.onLoadInit = function(){
        kontejner_mc._x = 0;
        kontejner_mc._y = 0;
        kontejner_mc._width = 100;
        kontejner_mc._height = 100;
    }
    
var mcLoader:MovieClipLoader = new MovieClipLoader();
mcLoader.loadClip("naslovna.swf",kontejner_mc);
mcLoader.addListener(objekat);


1. Prvo kreiraš prazan MC pozivanjem metode createEmptyMovieClip() i kao argumente prosleđuješ naziv instance (u ovom primeru koristim "kontejner_mc") a drugi je dubina za šta pozivam metodu getNextHighestDepth() kako bi dobio najveću dubinu objekta. Ukoliko već imaš MC u koji želiš da učitaš SWF onda možeš da preskočiš ovaj korak.
2. Kreiraš novi objekat i koristiš onLoadInit metod koji se poziva kada se SWF učita i inicijalizuje, a zatim menjaš svojstva MC-a u koji je on učitan
3. Kreiraš MovieClipLoader objekat i pozivaš njegov metod loadClip() kojem prosleđuješ dva parametra: putanju do fajla i njegov naziv, i naziv MC-a u koji učitavaš taj fajl
4. Dodaješ osluškivač na MovieClipLoader objekat pozivanjem addListener() metode kojoj prosleđuješ naziv objekta