[ MagicMaster @ 12.10.2011. 18:23 ] @




Telefon Telenor OneTouch od nedavno je u ponudi Telenora po ceni od 1 dinar uz postpejd pakete sa neograničenim Internetom. Ovaj model dolazi sa Android operativnim sistemom 2.2, a podržava i 3G/HSDPA tehnologije, pa ga je moguće sa uživanjem koristiti i u novoj Telenor Pametnoj mreži.

Neke osnovne karakteristike:

- Rezolucija ekrana 320 x 480
- Android operativni sistem 2.2
- Ekran 3,5 inča osetljiv na dodir
- Micro SD podrška do 32 GB
- Kamera od 5 MP
- GPS
- Preinstaliran veliki broj aplikacija
- HSDPA brzine do 7.2 Mbit/s
- Procesor od 600 MHz
- Wi-Fi Hotspot

Ja koristim Prenesi i surfuj od 990 mesečno, i razmišljao sam o X8 ili HTC WF S ....

I pazi sad:

SE X8 Prenesi i Surfuj 500 6.000

WF S Prenesi i Surfuj 500 15.960

A ovaj Prenesi i Surfuj 500 1.990

A ako pogledam specifikacije i uporedim HTC vs SE vs ALCATEL

Na papiru nema razlike, čak je u nekim segmentima bolji, a na drugim forumima utisci ljudi koji su ga kupili su odlični.

Za 2 crvene, mislim da je sasvim OK ponuda ....

Da li ga neko ima, i šta vi mislite o svemu tome?
[ nnn @ 12.10.2011. 18:47 ] @
Uzeo moj mladji burazer pre neki dan. Dobar telefoncic, radi dobro za sada.
[ evolution @ 14.10.2011. 14:39 ] @
http://i.evocentar.net/nFVvoz
[ MagicMaster @ 14.10.2011. 16:45 ] @
Lepo objašnjeno ....

Bio sam do poslovnice, malo se igrao sa njim, mada kratko, ni 10 minuta, jer sam žurio, i stvarno lepo leži u ruci, sasvim OK utisak daje .....

Čekam da vidim da li će mi odobriti da ga uzmem pre isteka prethodne ugovorne obaveze ......

99 posto je moj ... :) :) :) Ima ga samo u jednoj boji, majku mu ....
[ visatix @ 14.10.2011. 19:06 ] @
Ako ti ne bi bio problem, kada ga kupiš, da napraviš par slika sa njim i da ih uploaduješ da vidimo kako izgleda. Trenutno imam nokiu n79 sa 5mpix kamerom i zadovoljan sam sa njenim slikama ,pa bi ih voleo uporediti sa slikama ovim telefonom. Za te pare mislim da je ok kupovina, mada po nekim forumima čitam da je problem u velikom broju instaliranih aplikacija koje se instaliraju na telefon (a ne mogu na karticu) tako da ga usporavaju. I kažu da se te aplikacije ne mogu brisati (barem spominju na telefone kupljene kod Telenora). Zna li neko nešto više o tome?
[ MagicMaster @ 14.10.2011. 19:22 ] @
Neće mi biti problem, zašto bi bio .....

Što se tiče predinstaliranih aplikacija, citat sa bencha:

Citat:
Danas sam uspesno manualno rootovao telefon prateci ovaj tutorial: http://forum.xda-developers.com/show...1&postcount=15
Poskidao nepotrebne preinstallirane aplikacije i sada se lakse dishe!


Inače, tema je baš o Telenor Touch telefonu ....

A i kažu da je Froyo (šta god to značilo, meni će ovo biti prvi ulaz u android) pa velika većina aplikacija može i na dodatnu karticu da se instalira ....


A stvarno ne znam, ako kartica od 2 GB košta 600 dinara, ja stvarno ne znam koliko bi moglo da košta da se ubaci 2 GB interno u telefon, umesto 256 ili 512 MB ? Niko ne bi pravio problem da doda 5-10 evra i da već ima u sebi 2 ili 4 GB ....
[ evolution @ 15.10.2011. 17:20 ] @
Dodate su i slike napravljene ovim telefonom pre par sati: http://i.evocentar.net/nFVvoz
[ kapama @ 20.10.2011. 09:21 ] @
Da li je neko otkljucavao ovaj telefon?
[ miLOSm @ 13.11.2011. 14:32 ] @
Da li jos neko ima problem sa PC Suitom namenjen za Alcatel OT 990? Prilikom instalacije mi ne prepoznaje telefon.
Windows 7 x86/x64 probano na obe verzije.

zna li neko gde naci potreban driver?

[ nvukelic @ 14.11.2011. 22:06 ] @
Sa drugog foruma, ja pisao tutorial, provereno radi:

Drajveri za telefon – ako imate bilo koju drugu verziju osim Win 7 x64, verovatno će raditi bilo koji. Ono što je najbitnije jeste da nakon instalacije drajvera u device manager-u dobijete stavku ’Android Phone’-Android ADB Interface (ili Qualcomm Composite ADB Interface - MI01).

Ja sam koristio drajvere otpakovane iz aplikacije koja se može naći na ovom linku (http://www.alcatel-mobilephone...tel_PC-Suite_9.5.1012.3147.rar), a nalaze se u folderu Alcatel_PC-Suite>Driver>Android>OPAL. Inače, drajvere instalirajte iz device manager-a prema uputstvu koje ćete naći na ovom linku (http://www.filesonic.com/file/...lUSBDriverInstallUserGuide.pdf).

Za Windows 7 x64 korisnike: nakon ovoga, instalirajte aplikaciju PdaNet (http://pdanet.co/bin/PdaNetA302x64.exe) na vaš računar i tek nakon toga će sistem prepoznati telefon (a samim tim i adb što je conditio sine qua non rootovanja).

A PC Suite batali, koristi umesto njega MyPhone Explorer.
[ gti2 @ 15.11.2011. 05:55 ] @
Citat:
U vezi root-ovanja,telefon moze da se
odradi za bukvalno desetak sekundi.
Od fajlova potrebni Alcatel PC-Suite
9.5.1012 .3147 (pri instalaciji izabrati
OT980) i SuperOneClick v1.9 .5-
ShortFuse.Drivers


Od ovoga ne moze jednostavnije.
[ miLOSm @ 15.11.2011. 19:01 ] @
uspeo sam da povezem telefon na x86 windows al na x64 nece pa nece...nego nema ni veze bar sam uspeo na nekom sistemu.

imate li za preporuku neki free file manager koji bi mogao sa root privilegijama da pristupa sistemskim fajlovima?

nasao sam Androide Mate... ali mi je malo...nezgodan mada vrsi posao.
[ gti2 @ 15.11.2011. 20:28 ] @
Linda ili Astro.Za premestanje programa na SD karticu,odlican je link2sd.
[ miLOSm @ 15.11.2011. 21:09 ] @
tnx. nov sam u ovim vodama pa dok se uhodam :)
[ gti2 @ 15.11.2011. 21:11 ] @
Samo polako,ja sam ga takodje uzeo nedavno Uglavnom,cak i pored root-ovanja,neces moci da deinstaliras programe koji su stigli sa telefonom,ali uz pomoc link2sd mozes da deinstaliras njihova azuriranja i na kraju "zamrznes" opcijom freeze.Ja sam npr to uradio sa Uber Social i Facebook aplikacijom i tako dobio nekoliko slobodnih MB.Takodje,samo sa root-ovanim telefonom mozes da prebacis iGO na karticu (30 MB nije malo )
Setih se jos necega...Ako si root odradio sa super one click,telefon ce traziti da update-uje fajl su.bin.Nemoj mu to dozvoliti jer ce ti ponistiti root.

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 15.11.2011. u 22:23 GMT+1]
[ miLOSm @ 15.11.2011. 22:24 ] @
moguce je ukloniti preinstalisane programe. nalaze se u folderu /custpack/app

brisanjem paketa za strane tastature: Bulgarian Pack, Chech Pak, German.... oslobadja se 5 6 MB
ja sam obrisao i par programa vezanih za social networking jer ne koristim, kao i gtalk...

programe obrisane na ovaj nacin je opet moguce instalirati sa android marketa stim sto vise nisu "Ugradjeni" u telefon tako da prilikom pokretanja opcije "factory reset" oni su i dalje nedostupni.

ukoliko bi nesto krenulo po zlu u svakom slucaju ostaje "One Touch Upgrade Q" u trenutnoj verziji 1.8.2 kojom se sve alikacije definitivno vracaju u Factory stanje sa svim obrisanim programima cak i telenor alatkama za 111 servis.

ja sam naravno brisanjem vec obrisao i nesto sto ne bi trebalo (ni manje ni vise nego app za tastaturu...i time vezah sam sebi ruke :) ) ali nakon pokretanja alcatelovog update-era sve je kao na pocetku.
[ gti2 @ 15.11.2011. 23:06 ] @
Onda sam i ja naucio nesto novo

edit:nece da brise,preko Linda menadzera izbacuje da je fajl read only,a preko Astro da je doslo do greske prilikom brisanja.Cime si ih ti obrisao?

[Ovu poruku je menjao gti2 dana 16.11.2011. u 00:19 GMT+1]
[ miLOSm @ 15.11.2011. 23:26 ] @
gore pomenutim programom Android mate, postoji opcija pristupa fajlovima sa Root privilegijama.

samo meni nekako "ne prija" zato sam pitao dal ima neka besplatna alternativa.

rootovanje telefona omogucava da se otkljuca nalog ROOT (analogija Administratoru u Windows svetu), ali samo rootovanje ne znaci da je uvek aktivan taj Root nalog vec je potrebno pozvati aplikacije sa njegovim privilegijama (Run as Root). Teoretski bi moglo svaku aplikaciju pokrenuti tako samo ako bi nasao neki terminal ili ako bi imali aplikacije koje u startu podrzavaju tu opciju...

[Ovu poruku je menjao miLOSm dana 16.11.2011. u 00:38 GMT+1]
[ gti2 @ 15.11.2011. 23:32 ] @
OK,hvala.
[ gti2 @ 16.11.2011. 08:56 ] @
Obrisao sam suvisne fajlove,ali se slobodna memorija nije povecala.Da li mozes da objasnis ceo postupak?
[ miLOSm @ 16.11.2011. 13:53 ] @
Pa postupak si zapravo i odradio ako si obrisao fajlove. Ne poznajem sistem dovoljno, tek 2 3 dana imam android, da bih znao dal sama apliakcija ima neke zaostale repove u vidu foldera i fajlova koji su ostali nakon brisanja.

Uglavnom ako se nakon brisanja ide na factory reset opciju, nakon startovanja telefona pokazuje da ima slobodnih 120MB interne memorije (od 200 kolika je zapravo).

Primetio sam da kad se pojavi update neke aplikacije i ja ga instaliram da se u Manage Application pojavi opcija Uninstall Updates, sto bi znacilo da on originalnu verziju negde interno cuva i plus taj update.

Sa druge strane kad se obrise neka od ugradjenih aplikacija a zatim sa marketa manualno instalira, nakon update-a neke od njih samo stoji opcija Uninstall sto mene dovodi do zakljucka da ne cuva i original vec samo poslednju verziju i samim tim stedi prostor.
[ gti2 @ 16.11.2011. 14:46 ] @
Da,i moja je pretpostavka da negde cuva komplet fajl za bekap.Kad je drugar kupio ovaj telefon,ako se dobro secam,imao je 90MB slobodno.Ti kazes da posle reseta ima 120MB.Mozda prilikom reseta izbrise te fajlove za bekap...
[ nvukelic @ 16.11.2011. 23:50 ] @
Citat:
gti2: Da,i moja je pretpostavka da negde cuva komplet fajl za bekap.Kad je drugar kupio ovaj telefon,ako se dobro secam,imao je 90MB slobodno.Ti kazes da posle reseta ima 120MB.Mozda prilikom reseta izbrise te fajlove za bekap...


Tako je, ali ne mora da se radi factory reset, dovoljno je samo obrisati dalvik cache pomoću Titanium Backup-a i prostor će se osloboditi. Više o tome: http://androidforums.com/ally-...-storage-does-not-reflect.html

Citat:
miLOSm: moguce je ukloniti preinstalisane programe. nalaze se u folderu /custpack/app
ukoliko bi nesto krenulo po zlu u svakom slucaju ostaje "One Touch Upgrade Q" u trenutnoj verziji 1.8.2 kojom se sve alikacije definitivno vracaju u Factory stanje sa svim obrisanim programima cak i telenor alatkama za 111 servis.


Čekaj da vidim da li sam te dobro razumeo: ja sam nakon rootovanja poskidao dosta sistemskih aplikacija koje više ni factory reset-om ne mogu vratiti. Kažeš da One Touch Upgrade vraća sve to na stanje kakvo je bilo pre root-a, tj. u trenutku kupovine, sa svim aplikacijama, tj. praktično 'ghost-uje' sistem tj. Telenorov ROM? Jesi probao?

Btw, meni izbacuje ovu grešku kad pokušam da startujem taj program:

[att_img]

[ gti2 @ 17.11.2011. 08:56 ] @
Probao sam Titanium Backup,ali free verzija ne brise taj kes.
[ gti2 @ 17.11.2011. 12:13 ] @
Droid Tweaker zavrsava posao.
[ miLOSm @ 17.11.2011. 14:36 ] @
Citat:
nvukelic: Čekaj da vidim da li sam te dobro razumeo: ja sam nakon rootovanja poskidao dosta sistemskih aplikacija koje više ni factory reset-om ne mogu vratiti. Kažeš da One Touch Upgrade vraća sve to na stanje kakvo je bilo pre root-a, tj. u trenutku kupovine, sa svim aplikacijama, tj. praktično 'ghost-uje' sistem tj. Telenorov ROM? Jesi probao?


da probao sam i radi. prosto nakon pokretanja aplikacije najpre software cita podatke o telefonu (verovatno se ovde detektuje da je Telenor One touch verzija) i zatim skine zadnji aktuelni OS (uslovno zadnji, tacnije zadnji koji telenor podrzi u nasem slucaju) sa pratecim programima.

ja sam npr obrisao sav sadrzaj "/custpack/app" i bio zarobljen jer se u njemu nalazi i app ili bar potreban deo za rad tastature. Reinstalaciom je sve bilo vraceno, ceo /custompack/app folder


Citat:
nvukelic
Btw, meni izbacuje ovu grešku kad pokušam da startujem taj program:



potrebno je instalirati drivere i da je telefon upaljen prilikom pokretanja programa, bez prethodnog drzanja bilo kakvih tastera. znaci prikljucen telefon i pokrenuta apliakcija.

napomena: ne znam da li bi se uspseno zavrsio proces update-a sistema ako bi se obrisali systemski fajlovi (ne samo /custompack/app folder), to jos uvek nisam probao :)
[ nvukelic @ 17.11.2011. 17:36 ] @
E pa to je sjajno, ako budem morao da ga nosim na servis nekad, da mogu da ga vratim u prvobitno stanje, zbog garancije. Moram da priznam da si me sad jaaako obradovao !

Citat:
miLOSm: potrebno je instalirati drivere i da je telefon upaljen prilikom pokretanja programa, bez prethodnog drzanja bilo kakvih tastera. znaci prikljucen telefon i pokrenuta apliakcija.


To i radim, neće, verovatno zato što je Win 7 x64, pa drajveri nisu instalirani najbolje, samo ADB radi, one ostale Qualcomm komponente su sa žutim uzvičnikom u devce manageru. Ali, ako mi zatreba, naći ću neki komp sa Win XP, pa ću odraditi.
[ miki069 @ 18.11.2011. 00:42 ] @
Korisnici se puno žale na bateriju.
Da prestane da radi BT file transfer (ili ga ukake sami instaliranjem raznih programa).
Mnoštvo drugih problema.

Mislim da je LG GT540, po istoj ceni, mnogo sigurniji izbor.
[ nvukelic @ 18.11.2011. 13:34 ] @
Citat:
miki069
Mislim da je LG GT540, po istoj ceni, mnogo sigurniji izbor.


Imao sam prilike da radim sa njim, ne može da priđe Alcatelu, najpre zbog kapacitativnog ekrana, a ni rezolucija videa, prednja kamera, BT 3.0, veličina interne memorije i Froyo nisu za zanemariti.

[Ovu poruku je menjao nvukelic dana 18.11.2011. u 16:41 GMT+1]
[ miLOSm @ 18.11.2011. 14:38 ] @
Citat:
nvukelic
Ali, ako mi zatreba, naći ću neki komp sa Win XP, pa ću odraditi.

ja sam u okviru Win 7 x64 preko VMware-a i na njemu instaliranom XP Pro bez problema instalirao i povezao telefon sa sistemom. Takodje sam i u Windows 7 x86 (32bit) useo da instaliram sve iz prve, al x64 nece pa nece...


Da li jos neko ima problem sa neposlusim ikonicama? Kad god pokrenem Application manager ili restartujem telefon, neke se uklone sa desktopa neke se premeste na drugu radnu povrsinu. nisam instalirao nikakve dodatne Live wallpapere niti nesto sto ima veze sa desktopom. jedino sam smanjio broj radnih povrsina sa 5 na 3.
[ MagicMaster @ 18.11.2011. 14:41 ] @
Ima glitch .... ostavi 5 ekrana ..... ne može ni 3 ni 7 da se koristi, koliko sam negde pročitao ....
[ miLOSm @ 18.11.2011. 14:46 ] @
^^ Hvala :)
[ gti2 @ 18.11.2011. 14:55 ] @
Potvrdjujem i ja.Hteo sam da nosim telefon na reklamaciju odmah drugi dan pa sam u medjuvremenu provalio da je problem u broju ekrana :).Inace,baterija uz prosecnu upotrebu izdrzi dva dana sto je za danasnje telefone sasvim normalno.Sa BT-om nisam imao problema (prebacio 20-ak fajlova sa racunara),jedino me nervira sto moram da potvrdim prijem svakog fajla.Mozda to i moze da se izbegne,ali se nisam bavio podesavanjima u tolikoj meri.
[ floyd72 @ 19.11.2011. 09:54 ] @
Da li je moguce promeniti melodiju poruke na ovom telefonu? Tj jel moguce izabrati neki mp3 fajl za melodiju poruke, osim ponudjenih? E sad, jos nesto nisam ukapirao... Kako preko bluetooth-a poslati neki mp3 fajl na drugi mobilni? Sa racunara sam prebacivao muziku normalno na mobilni. Sa mobilnog sam prebacivao slike i video na racunar. Ali muziku sa ovog mobilnog ne znam kako da prebacim na drugi mobilni ili na racunar.
[ nvukelic @ 19.11.2011. 13:06 ] @
Citat:
floyd72: Da li je moguce promeniti melodiju poruke na ovom telefonu? Tj jel moguce izabrati neki mp3 fajl za melodiju poruke, osim ponudjenih? E sad, jos nesto nisam ukapirao...


Napravi na sd kartici folder media/audio/notifications i u njega ubaci željeni mp3 fajl, restartuj telefon i nakon toga će ti se ta melodija pojaviti u onoj listi za izbor melodija poruke. Isto se radi i sa alarmima i ringtonovima, samo su folderi alarms i ringtones umesto notifications, respektivno.

Citat:
Kako preko bluetooth-a poslati neki mp3 fajl na drugi mobilni? Sa racunara sam prebacivao muziku normalno na mobilni. Sa mobilnog sam prebacivao slike i video na racunar. Ali muziku sa ovog mobilnog ne znam kako da prebacim na drugi mobilni ili na racunar.


Eh, navodna inkompatibilnost BT 3.0 sa starijim verzijama, pa možeš da primaš, ali ne i da šalješ ništa na telefone sa starijim verzijama BT. Ali, ja sam u početku imao problem sa slanjem (na drugi Android telefon BT 2.1), nije moglo, ali sada hoće da šalje, ne znam zašto, možda zato što sam rootovao...
[ miLOSm @ 24.11.2011. 11:31 ] @
da li postoji mogucnost instalacije Flash playera koji bi bio integrisan u browser?
[ nvukelic @ 25.11.2011. 13:36 ] @
Citat:
Takodje,samo sa root-ovanim telefonom mozes da prebacis iGO na karticu (30 MB nije malo )


Jel' ovo sigurno? Kako?
[ gti2 @ 25.11.2011. 15:28 ] @
Sigurno,kad ti kazem



Treba ti link2sd jer app2sd nece da ga prebaci na karticu.
[ nvukelic @ 25.11.2011. 18:57 ] @
A jel' moram da particionišem sd karticu?
[ gti2 @ 25.11.2011. 20:14 ] @
Ne moras
[ miLOSm @ 30.11.2011. 21:12 ] @
Citat:
miLOSm: da li postoji mogucnost instalacije Flash playera koji bi bio integrisan u browser?



Adobe Flash Player 10.2 za ARM v6 Telefone @ Android 2.2.2 (tj. Telenor oneTouch)
[ gti2 @ 04.12.2011. 20:38 ] @
Da li se kod tebe integrisao?
[ MagicMaster @ 04.12.2011. 20:45 ] @
Evo, otključan još jedan za sve mreže ...

Radi se ...

Unlock Telenor OneTouch
[ chester87 @ 09.01.2012. 02:22 ] @
Kako da skinem film sa ovim telefonom, probao sam ali nece ni da zapocne preuzimanje? Jel uspeo neko?
[ Pajica Ristic @ 10.01.2012. 22:41 ] @
odakle skidas film?
da li koristis neki program (download manager) za skidanje filma?
koju vrstu konekcije koristis (gprs/edge/hsdpa/wifi) ?
[ chester87 @ 11.01.2012. 16:16 ] @
I ja sam pitao kako skinuti bilo koji video file?? Konekcija bilo HSDPA ili WiFi nece ni da zapocne skidanje.
[ ruNNer4ever @ 11.01.2012. 20:45 ] @
danas sam kupio ovaj tel i na prvi pogled deluje fantastično. ne znam da li je neko imao problem sa wifi povezivanjem, pošto mi često izbacuje error, isto tako ako mi radi plejer, zna da zakuca i da se restartuje, ne znam u čemu je fora a ne mogu da isčitam sve sa foruma pošto će mi opet zakucati. hvala
[ ElTutofinitos @ 15.01.2012. 19:50 ] @
Nego hteo bih da pitam kakav je alcatel ot 990 u igricama kao sto su gangster, nfs, angry birds i slicne. Ako ga neko ima ako moze da mi kaze ili ako moze to da snimi i da okaci na youtube bio bih mu zahvalan.
[ pajaja @ 15.01.2012. 23:22 ] @
Nemam da ti okacim video ali angry birds radi ok, koci na nekim kompleksnijim nivoima, ali nisu u pitanju neke drasticne smetnje. Sve u svemu Adreno 200 koji ima u sebi nije nista spektakularno ali za 1din je i vise nego zadovoljavajuc. Najbolje je da odes do neke prodavnice koja ima izlozene telefone, skines igre koje te zanimaju i testiras.
[ Pajica Ristic @ 24.01.2012. 22:03 ] @
Citat:
chester87: I ja sam pitao kako skinuti bilo koji video file?? Konekcija bilo HSDPA ili WiFi nece ni da zapocne skidanje.


sada sam isprobao skidanje avi fajla od 350 mb, pocinje da ga skida normalno, zato i pitam odakle si pokusavao da skines video fajl kad nije hteo da zapocne preuzimanje
p.s.koristio sam operu mobile

da napišem koji red o ovom telefonu (alcatel ot 990)
najveća mana mu je baterija. ne znam kako je na ostalim telefonima sa androidom, ali meni jedva izgura dan tj ujutru ga skinem sa punjača, uveče jedva dotegne dok ne legnem.
drugo je kvalitet punjača i slušalica, nisam nikada video jadnije.
telefon ima prednju kameru ali nema mogućnost video poziva  cesces
zvučnik se lepo čuje ali.. postavljen je na zadnjoj strani telefona i ako telefon stoji na ravnoj površini (npr na stolu), muzika se jedva čuje, pa mora nešto da se namesti ispod telefona da ne bi stojao ravno i da mu zvučnik ne bi bio skroz "začepljen".nema velike razlike kada se pojačava/utišava, već na "jedinici" je dovoljno glasan.

bezveze mi je što me posle dolaznog poziva vrati u listu poziva, onda moram Back pa da ga zaključam, bilo bi ok ako je tel bio zaključan pre poziva, da se samo prekine veza i da telefon ponovo bude zaključan  smor1
kamera je ok. nije kao na n95 8gb, ali može da prođe. snimanje video zapisa nisam još probao  :-[ rezolucija snimka je 800x480.
ekran lepo reaguje na dodir i pristojno funkcionise. prijem signala je prosecan, mogao bi biti i bolji.
led blic nije nešto, ali može da posluži.
skype na ovom telefonu ne podržava video pozive.
dugme za zaključavanje/gašenje/palenje telefona je skroz debilno postavljeno sa leve strane telefona, i potrebno je malo više privikavanja.
fm radio kod mene dobro funkcioniše, i ovde u rupi u selu mi je našao dvadesetak stanica
eto toliko, malo je izmešano sve u tekstu ali koga interesuje neka čita  1zvizdanje
[ Pajica Ristic @ 05.02.2012. 16:09 ] @
može li mi neko reći čemu služi prednja kamera na ovom telefonu?
[ nvukelic @ 11.02.2012. 00:49 ] @
Dobro pitanje. Ničemu ...

Možda kao ogledalo, kad 'oćeš da namestiš frizuru, a nemaš retrovizor pri ruci.

Šalu na stranu, ako ikad dočekamo Gingerbread, koristiće za video pozive, za sada jedino Tango i Fring znaju kako da je koriste.
[ Pajica Ristic @ 12.02.2012. 22:47 ] @
instalirao sam fring, ali i on koristi zadnju kameru za video pozive. nisam video u podesavanjima da ima da se prebaci na prednju..
cini mi se dok sam koristio pre fring na n95 8gb, prednju kameru je koristio.
[ nvukelic @ 12.02.2012. 23:31 ] @
Koristi, ali moraš, pre startovanja Fring-a, da odeš u stock aplikaciju za fotoaparat (Camera) i da prebaciš na prednju kameru. Zatim izađeš iz te aplikacije i odeš u Fring, prikazaće prednju. Isti slučaj i sa Tango-m.
[ ikobp @ 05.03.2012. 22:54 ] @
kupio u petak i danas ga reklamirao. Baterija se punila samo do 95% i nece dalje, lik sto radi u telenoru kaze da to nije nista strasno i da se baterija napuni do kraja ali da prikazuje kao da je 95% ipak mi je rekao da mogu da reklamiram i ja sam to i uradio. Jer znam da bih se nerviao oko toga jer nisam kupio polovan telefon vec nov. instalirace mi ponovo sistem. Nisam hteo da cackam i sam da pokusam da popravim telefon jer ne bih da izgubim garanciju :) sacekacu dan dva nista me ne kosta.
[ gti2 @ 24.03.2012. 19:54 ] @
Da li je neko uradio update na Gingerbread?

http://youtu.be/jO2YiFJhVz8
[ nvukelic @ 24.03.2012. 22:17 ] @
Nije dostupno kod nas, a verovatno neće ni biti.
[ Walker @ 25.03.2012. 10:25 ] @
Da li je nako naisao na situaciju da se ovaj tel puni jedino preko USB-a dok je prikacen na racunar a odbija saradnju sa svojim punjacem - punjac funkcionise normalno na drugom OneTouchu

[ milos_no @ 29.03.2012. 15:43 ] @
da li neko zna da mi objasni kako da iskljucim zvuk okidaca na kameri. imam bebu koju jos nisam uspela da slikam jer kad okinem ona se uplasi od zvuka kamere i zazmuri. a u podesavanjima nigde ne mogu da nadjem. i telefon kad stavim na tihi mod opet se zuk kamere cuje
[ gti2 @ 29.03.2012. 19:44 ] @
Probaj ovo
[ milos_no @ 30.03.2012. 12:10 ] @
radi. hvala puno. nije mi ni palo na pamet da pojurim neki programcic za to,mislila sam da negde u podesavanjima telefona stoji caka.
[ bansek @ 16.04.2012. 23:19 ] @
Jel ima neka fora da se ne rutuje, a da se nekako oslobodi interna memorija (za instalaciju iGO:)) ???
Meni pokazuje (posle silnih azuriranja) da ima preostalih jos 17Mb (kada padne na 14Mb vise ne prima ni poruke :( )
[ salvatore. @ 17.04.2012. 06:15 ] @
Citat:
bansek: Jel ima neka fora da se ne rutuje, a da se nekako oslobodi interna memorija (za instalaciju iGO:)) ???
Meni pokazuje (posle silnih azuriranja) da ima preostalih jos 17Mb (kada padne na 14Mb vise ne prima ni poruke :( )


Obrisi nesto, ako imas 17 slobodno, instalirao si sve i svasta. Sta je problem sa rutovanjem, nije to valjda nesto tesko i komplikovano?
[ Pajica Ristic @ 17.04.2012. 09:05 ] @
ako imaš APP 2 SD probaj još nešto da prebaciš na memorijsku ako može, ili nađi u njemu opciju Clear Caches, ako sam dobro razumeo, ta opcija briše privremene podatke aplikacija i tako će osloboditi malo prostora. najbolje ti je da ga rutuješ, ili nađeš nekog ko će to da ti odradi, jer ćeš ovako stalno da se mučiš sa memorijom, čak i ako ništa ne instaliraš. meni se pre prepunila od mejlova, i kojekakvih sitnica, a od kako sam ga rutovao, sada više ne razmišljam o memoriji a instaliram šta god mi padne na pamet. evo sada gledam memoriju..

internal (24% free) total 158 MB, used 120 MB, free 38 MB
SD card (63% free) total 3,23 GB, used 1,20 GB, free 2,04 GB
SD card 2nd Part. (17% free) total 510 MB, used 393 MB, free 90,96 MB
[ gti2 @ 22.04.2012. 17:35 ] @
Moze to i bolje


Stanje je sa 20-ak instaliranih programa mada bi se dobilo jos prostora brisanjem jos par preinstaliranih programa i instaliranjem istih na karticu (Maps npr)

[ Pajica Ristic @ 22.04.2012. 22:02 ] @
kako ti se zove ovaj widget sa satom ?
ja imam onaj fancy widget ali nema prikaz ram memorije i ostalog...
[ gti2 @ 22.04.2012. 23:34 ] @
Sense analog clock
[ valerijan @ 24.04.2012. 22:10 ] @
@gti2,

hvala za Camera ICS predlog...zvuk "škljocanja" je zaista neumoljiv.

Meni smeta kontrola zvuka plejera. Čini mi se da je prelaz sa mute na prvi stepen +4db (ako ne i više)
tako da ne postoji tihi mod prilikom slušanja muzike. To sam rešio MixZing Media Player-om. Ekvilajzer nisam isprobao.

Opis Camera ICS problema i pitanje:

Kad proverim info/detalje fotografije, sve fotografije su kao fotografisane 08.12.2002 u 12h, proverio sam i na kompu Date Picture Taken.

Datum i Vreme fotografisanja se zapravo kriju u nazivu fotografije npr. IMG_20120424_204118, dakle 2012.04.24. 20:41:18

Komp pravo Vreme i datum fotografisanja "krije" u kategoriji Date Modified .

Da li se ovo događa i kod tebe (i drugih koji koriste ICS) i da li postoji rešenje?

Pokušao sam i sa programom na kartici i sa programom u telefonu.

Sve fotografije fotografisane osnovnim programom za Kameru u info/detalji "sekciji" sadrže pravo Vreme i datum.


p.s. ...i ja sam iskusio problem sa nestajanjem ikonica, pa sam prebacio na 5 ekrana.
Takođe me nije zaobišlo ni zamrzavanje telefona prilikom Opere i slušanja mp3, ali samo jednom...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 24.04.2012. u 23:51 GMT+1]
[ gti2 @ 25.04.2012. 07:16 ] @
Nisam nikad koristio taj program za kameru,samo sam dao predlog za resenje iznetog problema.Sto se tice jacine zvuka,postoji neko programce koje radi posao,ali je trial i radi svega par dana.Ne secam se kako se zove,jedino sam zapamtio da se na ekranu pojavi "jog" krug pa ga "vrtis" po zelji.
[ Pajica Ristic @ 25.04.2012. 10:27 ] @
i kod mene je isto Dec 8, 2002. a šteta, svidela mi se aplikacija...
[ gti2 @ 25.04.2012. 11:17 ] @
Pisite autoru aplikacije na Marketu,mozda ce ispraviti gresku...
[ valerijan @ 25.04.2012. 20:03 ] @
^ Sročio sam par potresnih redova...

Što se tiče zvuka, trenutno mi je sasvim dobar MixZing. Povremeno je prenatrpan ekran, ali je najvažnije da može da suptilnije utiša i pojača zvuk.


@Pajica Ristic hvala za info.
[ valerijan @ 26.04.2012. 10:00 ] @
Autor mi se javio, naravno pitao je koji je model telefona (jer sam tu "sitnicu" zaboravio da navedem).

Problem je, logično: EXIF (picture metadata).

Danas sam proverio: Panorama Mod pravilno beleži datum.


p.s. ako mi odgovori za 48h izmeniću ovu poruku...
[ gti2 @ 09.06.2012. 19:58 ] @
Kako se radi kalibracija ekrana na ovom telefonu?
[ zzviktor @ 09.06.2012. 20:37 ] @
Da li ovaj telefon moze ici na Android 4?
[ Pajica Ristic @ 11.08.2012. 21:31 ] @
naravno da NE.
bili bi srecni kada bi izbacili bar update na 2.3.2
[ valerijan @ 11.08.2012. 21:49 ] @
Da li je neko pronašao aplikaciju, koja suptilnije kontroliše [smanjuje/pojačava] zvuk [medija] telefona?

Koristim metod preklop prstom...

MixZing je ok za muziku, ali video/radio je preglasan...
[ MagicMaster @ 11.08.2012. 22:10 ] @
Citat:
Pajica Ristic:
naravno da NE.
bili bi srecni kada bi izbacili bar update na 2.3.2


Ubaciš Orange 2.3.4 ...
[ nvukelic @ 17.08.2012. 15:55 ] @
Izašao je zvaničan Telenorov update na 2.3.4, preko One Touch Upgrade aplikacije, pa ko želi nek izvoli :).
[ valerijan @ 17.08.2012. 16:08 ] @
Da li je neko već uradio [update] i kakvi su utisci?
[ Pajica Ristic @ 19.08.2012. 16:29 ] @
pokrenuo sam update, stigao je do 99% i tako stoji.. sta sad? :-S
[ Pajica Ristic @ 19.08.2012. 16:42 ] @
da li ce mu smetati nesto sto je rootovan telefon ili ce uspeti da odradi update?
[ Slobodan Milivojevic @ 19.08.2012. 17:22 ] @
Nisam 100% siguran da ce uplate proci tako (oficijelni update) ako je rutovan telefon.
[ Pajica Ristic @ 19.08.2012. 17:35 ] @
hm... neće.. unknown error.. može li da se un-root-uje ?
[ zus @ 19.08.2012. 21:40 ] @
Hmm, meni je rutovan telefon i bez problema je odradio update (malo je duže stajao na 99% ali je odradio). Može da se un-root-uje sa programom sa kojim si ga i rutovao. :D
[ nvukelic @ 19.08.2012. 21:52 ] @
Nema veze da li je rootovan ili ne, odradiće ga, ali OTU zna da zahebava bez nekog određenog razloga ili pravila.
[ maxxs @ 20.08.2012. 09:26 ] @
Drugar je skoro uzeo ovaj telefon i strasno kuka na bateriju , cak i u standby rezimu ili mozda ako odradi par poziva i iskuca poruku telefon ne izdrzi dan.
Na slusanje muzike i surfovanje ni ne pomislja , a da unesem jos malo ironije(ima Net paket)..
Elem , kako olaksati telefon? Pogasiti bespotrebne procese/aplikacije koje stoje u pozadini ili tako nesto ..
Mozda neka druga/laksa verzija androida tipa mod ili tako nesto .. ?
[ valerijan @ 20.08.2012. 10:40 ] @
"Stanje" sa baterijom jeste loše, ali ne baš toliko...par poruka, poziva!?

Prethodnih dvadesetak dana sam bio "primoran" da ga malo više koristim:

izgura skoro "ceo dan" (od 7/8 AM do 12 PM), internet, fotografije, poruke (sve naravno strogo kontrolisano).

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 20.08.2012. u 14:08 GMT+1]
[ interceptor011 @ 20.08.2012. 20:35 ] @
Posle update-a ne radi kamera?! Smenjuje se crno i belo. Jel se desilo ovo jos nekome?
[ Pajica Ristic @ 20.08.2012. 21:39 ] @
uspeo sam na kraju da odradim update, uz pomoc racunara..
kamera mi radi normalno.
mada mi se sad ponistio root :S

sto se tice baterije, kada je internet konekcija iskljucena, odnosno, kada se ukljuci samo po potrebi, mozda da izdrzi i 2 dana. sa netom je to jedan dan, tj mora svaku noc da se puni..

videcemo za koji dan da li update doneo neka poboljsanja
[ valerijan @ 20.08.2012. 21:42 ] @
Citat:
interceptor011:
Posle update-a ne radi kamera?! Smenjuje se crno i belo. Jel se desilo ovo jos nekome?


Šta se smenjuje? :)

Da li si pokušao i sa nekim drugim aplikacijama za fotografiju/video?
[ maxxs @ 21.08.2012. 09:30 ] @
Citat:
valerijan:
"Stanje" sa baterijom jeste loše, ali ne baš toliko...par poruka, poziva!?

Prethodnih dvadesetak dana sam bio "primoran" da ga malo više koristim:

izgura skoro "ceo dan" (od 7/8 AM do 12 PM), internet, fotografije, poruke (sve naravno strogo kontrolisano).

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 20.08.2012. u 14:08 GMT+1]


Dobro , doduse , preterah malo sa "par poruka/poziva" .. Svakako sam mislio na kao sto rece mora da bude "sve strogo kontrolisano"..
Znaci to je sto je.

[ interceptor011 @ 21.08.2012. 11:58 ] @
Prednja kamera radi normalno, a zadnja "blinka", kao da je telefon u mraku pa se blic pali/gasi na svaku sekundu. Neku drugu aplikaciju manje vise i ne mogu da probam, jer je posle update-a ostalo 1MB slobodnog prostora :)
[ interceptor011 @ 21.08.2012. 16:55 ] @
Isti problem je i sa drugim programima koji koriste kameru.
[ valerijan @ 21.08.2012. 17:55 ] @
Da li si prebacio aplikacije na mem. karticu? ...one koje dozvoljavaju premeštanje :(

I tako oslobodio/rasteretio sam telefon...
[ interceptor011 @ 21.08.2012. 22:35 ] @
Da, jesam, ali problem sa kamerom ostaje...
[ Bufalo Kikiriki @ 29.08.2012. 11:30 ] @
Citat:
nvukelic:
Izašao je zvaničan Telenorov update na 2.3.4, preko One Touch Upgrade aplikacije, pa ko želi nek izvoli :).

Ako odradim upgrade ne gubim garanciju? Nigde na sajtu nisam video da pišu o tome a u poslovnici su mi rekli da ako piše na sajtu onda neće biti problema sa garancijom.
[ Pajica Ristic @ 02.09.2012. 23:29 ] @
koliko znam, ne gubi se garancija
[ Pajica Ristic @ 27.09.2012. 20:21 ] @
uradio sam sinoc root na ovom telefonu, verzija androida mi je 2.3.4
ako nekoga interesuje, evo ga uputstvo po kome sam radio

http://forum.xda-developers.co...p?p=23403765&postcount=256
[ dule87 @ 27.09.2012. 20:49 ] @
telefon ne da je sr**e nego nema vece,meni crko prikljucak za punjac, i posle mesec dana mi dali HW y200,umedjuvremenu sam kupio telenor touch plus i mnogo sam zadovoljan.

[Ovu poruku je menjao dule87 dana 29.09.2012. u 13:24 GMT+1]
[ gti2 @ 10.10.2012. 20:13 ] @
Izgleda da build verzija v53H-0 nije predvidjena za upgrade preko OTU i OTA jer preko telefona ispise da nema novog fw-a,a preko OTU izbaci gresku u konekciji sa serverom i telefon se ugasi.
Telefoni sa build verzijom v53R-0 mogu da se apgrejduju tj telefon prijavljuje da postoji novi fw.Koje je resenje za v53H-0?Da li moze nekako odmah da se ubaci taj nas Gingerbread ili mora prvo madjarski?
[ boki04 @ 15.10.2012. 13:00 ] @
ima opcija samo tada mogu da ti ne priznaju garanciju jer si dirao oko softwera?
[ gti2 @ 17.10.2012. 22:01 ] @
Uspeo sam nekako preko One Touch Upgrade programa.
[ milutingm @ 30.01.2013. 13:36 ] @
Crkao mi je zvucnik,da li znate gde bi mogao da kupim drugi?