[ Verbic Jovan @ 16.10.2011. 16:44 ] @
Pozdrav, Pregledao sam dosta tema o moneybooker i nasao skoro sve sto me je zanimalo, ali ima jos jedan stvar.
Danas sam otvorio moneybookers i sutra cu da odem u banku i da otvorim devizni racun, i pomocu njega cu da vefirikujem moneybooker.
Mene zanima sledece, posto meni moneybooker treba da bih kupovao razne stvari, kako ja uplacujem pare na moneybooker. Jel moguce uplatit pare putem uplatnice i onda te pare prebaciti na moneybooker? Da li je to moguce izvoditi bez Visa Vurton karitice posto tu je nephodno da imam 20E na racnunu. I koja je banka najbolja za ovo?

[ techa_bg @ 22.10.2011. 12:36 ] @
Evo kako meni "radi" moneybookers.

Otvorio sam tekuci racun u Baci Intezi i trazio visa internet karticu.

Zatim im zatrazis paket za internet bankarstvo, ono da mozes da pratis svoj racun preko neta i te fore.

Uplatis na racun koliko hoces evra (na salteru im naglasis da ti to stave na internet karticu), ili dinara pa preko internet bankarstva prebacis u evre na tu
karticu. Izbor je tvoj, kurs im je ocajan za one koji imaju osnovni tekuci racun, a tek malo bolji za one koji imaju hit. Mada ja menjam neke bezvezne cifre tako da mi razlika retko kada ide vise od 10 din.

Dobra stvar kod inteze je sto, barem meni, nisu trazili da mi bilo sta stoji na deviznom racunu kada sam trazio internet karticu tako da je bas free.

Na moneybookers accountu nadjes tamo negde gde dodajes kreditne kartice na njihov racun.

Upises sve podatke koje ti traze, broj kartice, cvv kod, adresa, ime i to.

Onda ti oni skinu neku random sumu, od 0.99 do 2.99 eura za verifikaciju kartice. Ti sada njima treba da upises koliku su ti sumu uzeli. E tu je meni bila zezancija jer na online nalogu intese pise da su ti skinuli neku sumu ali to nije prava suma vec neka njihova sa rezervom za konverziju ili tako neka fora. Sad na moneybookersu mozes samo 3 puta da pokusas da uneses pravu sumu koju su ti skinuli zato nemoj da srljas.
Inteza posle nekih 4-7 dana obradi tu isplatu i napise u listi placanja za internet karticu koja je stvarno suma skinuta i ti tek tada upisi tu pravu sumu na moneybookers account.

Posle toga si na konju, kada hoces sa inteza kartice da prebacis na moneybookers, odes na svoj moneybookers nalog izaberes u opcijama da hoces da pebacis svotu na moneybookers account, pita te kako zelis da li bankovnom transakcijom (koja je sto se njih tice free ali te nasa banka odere ko budalu) ili preko kreditne kartice koju si verifikovao ali ti uzmu proviziju od 1.90% cini mi se.

Da inace ona mala svota koju ti uzmu za verifikaciju te cekao kao balans na njihovom racunu kada je verifikujes, tako da nista od para ne gubis.

Sa srecom, meni sljaka bez problema.