[ wheelman @ 19.10.2011. 18:57 ] @
Na VMware Workstationu instaliran je jedan TrixBox i jedan "goli" Asterisk na CentOS-u . Na telefonu imam SipDroid aplikaciju ali ne mogu da se prijavim ni na jedan od ta dva asteriska kad sam preko 3G interneta . U lokalu se uspesno prijavljujem na oba Asteriska .

- TrixBox i "goli" Asterisk su konfigurisani sa jednim SIP trunkom , extenzijama itd.. to sve radi u lokalu ali preko Web-a jok..
-Oba su VM i adapteri su mu u bridgu sa Host LAN interfejsom . Racunar je 192.168.1.10 Trixbox .2 Asterisk .4
-Na Racunaru i ruteru su iskljuceni Firewall-i , na asteriskima service iptables stop .. na ruteru forwardovan port 5060 prvo na jednan asterisk pa na drugi ali dzaba u oba slucaja . probao sam i sa nekim UDP port checkerom ali i on kaze da je timed out
-Rekao bih da forwardovanje na ruteru ne radi ali radi mi forvardovan VNC pristup na host racunar sa interneta .
Dakle hocu da se prijavim na asterisk preko javne adrese rutera , SIPdroid u accountu ima od podesavanja username , password , server or proxy , domain . Tu unosim npr. 1000 , 1000 , javna IP , javna IP . ...

Verovatno sam nesto prevideo ali ne znam sta posto se tek ucim na asterisku .
[ Texas Instruments @ 19.10.2011. 19:50 ] @
Moraćeš da forwarduješ sve portove na tom ruteru (mislim da se koriste neki preko 60000, ali ti uključi sve). I proveri da li ti je opcija za NAT uključena za te SIP ekstenzije.
[ wheelman @ 19.10.2011. 20:16 ] @
Uspelo je .
DMZ ka asterisku je zavrsio posao sad se uspesno prijavljujem , mislio sam da je samo port 5060 dosta ..

Hvala puno , jos da saznam tacno koji portovi su pa da i poukljucujem firewall-ove
[ wheelman @ 19.10.2011. 20:49 ] @
Sad uspeva i bez DMZ-a . Samo na portu 5060 . Jedino novo je sto sam izbrisao sve unose iz tabele za forwardovanje na ruteru i ostavio samo 5060 ka asterisku i dovoljan je samo on ...
[ Ivan Vujisic @ 22.10.2011. 10:59 ] @
Port 5060 je za sip signalazaciju (Ring, Answer, Hangup etc.), a zvuk po default-u ide preko UDP 10k-20k, to zavisno od rutera može, ali ne mora proizvesti one-way audio (na srpskom: usne se miču, a glasa nema :)