[ mr.zhile @ 22.10.2011. 20:30 ] @
Kao sto naslov kaze,odradjena je mvc aplikacija koja cita fajlove sa mreznog racunara...Sve radi super ali u lokalu kad se podesi putanja na mrezni racunar dobiaju se sledece greske
kada se pokusava konekcija na mapirani disk(mapiranje klasicno u win)

Could not find a part of the path 'W:\Icons\image,png'. Class : System.IO.DirectoryNotFoundException

kada se pokusava konekcija na direktnu adresu.

Access to the path '\ip address\flder dir\image.png' is denied. Class: System.UnauthorizedAccessException

Kako podesiti izlazni username i password iis-a ,da bude korisnik mreznog racunara koji ima privilegije pristupa datom folderu??????


MOLIM VAS STO BRZI ODGOVOR MOLIM VAS POMOC DRUGARI U SKRIPCU SAM SA VRMENOM ( mislim da ce strpljenje direktorovo isteci ubrzo )
[ Shadowed @ 22.10.2011. 20:59 ] @
U slucaju mapiranog diska imas zarez umesto tacke. Sad, da li je to u pitanju ili ne - ne znam.

Sto se tice podesavanja account-a, mozes u administrative tools > services podesiti pod kojim se account-om pokrece iis. A mozes iz svog koda koristiti impersonation (potrazi neki primer na netu). Mozda ima jos koji nacin, npr. da pokrenes samo svoj sajt sa odredjenim credentials ali nisam siguran da moze.
[ mr.zhile @ 22.10.2011. 21:04 ] @
@Shadowed
Hvala na odgovoru
“U slucaju mapiranog diska imas zarez umesto tacke. Sad, da li je to u pitanju ili ne - ne znam."
Slucjana grska u kucanju naravno .png je format...

Ako mozes da mi sibnes neki link asa primerima kako bi se to moglo odraditi postajem frustriran od ovog problema??
[ pl4stik @ 22.10.2011. 23:51 ] @
Verovatno znash da folder u koji smestas te slike treba da ima read/write permisije enableovane za korisnika asp.ner ili IIS_IUSRS ...
[ mr.zhile @ 23.10.2011. 13:02 ] @
@pl4stik
Hvala na odgovoru znam da treba to podesiti na folderu, ali ne znam kako da podesim iis da ide moj program kao korisnik koji ima full prava za dati folder, jer samo sa tim mogu da se logujem, nemam pristup admin funckijama za dati racunar,jer je "ne dodirljivi" zasticen... :)
???

Ono sto je njagore,ja sam u prethodnoj verziji podesio to klikom na neku opciju na iis ali sad da me ubije neko nemam pojma,a naravno nisam ni zapisao...

Pomoglo bimmi mozda ako enko ima brz-elegantan ancin da se preko C# konektujemo na racunar u mrezi pod nekim njegovim userom...?????
HELP MEEEEEEEEEEEEEE

[Ovu poruku je menjao mr.zhile dana 23.10.2011. u 17:14 GMT+1]
[ Dejan Carić @ 23.10.2011. 20:28 ] @
Da li možda pokušavaš da podesiš Application Pool Identity?
Pogledaj sledeću sliku:

[ mr.zhile @ 24.10.2011. 08:09 ] @
@Dejan Carić
Hvala na odgovru pokusavao sam da sa custom user gde sam kucao u formi ipadres\username ali nije proslo....
?????????
[ Dejan Carić @ 24.10.2011. 10:52 ] @
Za custom user-a možeš da setuješ samo domenskog user-a i taj domenski user mora da ima read prava nad shared folderom.
Na žalost, ne možeš da setuješ lokalnog user-a sa nekog remote računara.