[ Milan M. Radovic @ 27.10.2011. 10:22 ] @
Imam 2 opcije:
1: Kupiti HTC sa androidom i shaare-ovati konekciju putem wireless-a sto bi laptop uzimao...
2: Kupiti nekakav uredjaj gde mogu da gurnem moju karticu i trosim VIP smartove kao MB.

Imate li neki 3, predlog a a nije uzianje onog USB dongle-a za internet i pretlatiti se...
[ Slobodan Milivojevic @ 27.10.2011. 11:12 ] @
Kupiti Huawei E1550 (HSDPA stick) na oglasima, licitacijama... Otkljucati ga for free na netu, ubaciti Vip sim karticu, podesiti parametre konekcije i tako koristiti.

Mislim da je ovo ubedljivo naj jeftinija opcija
[ bakara @ 27.10.2011. 11:17 ] @
Zar ne mozes putem kabla samo bocnuti telefon u racunar i koristiti ga kao hsdpa modem?

edit...
sad vidim da nisi napisao ni koji telefon sad imas?
[ Milan M. Radovic @ 27.10.2011. 14:45 ] @
Citat:
bakara: Zar ne mozes putem kabla samo bocnuti telefon u racunar i koristiti ga kao hsdpa modem?

edit...
sad vidim da nisi napisao ni koji telefon sad imas?
Imam krs telefon...Samsung neki stari... koji srecom ima kabl za komp, ali ne moze da se sharuje konekcija... probao :/
[ Slobodan Milivojevic @ 27.10.2011. 15:03 ] @
Ne mora da moze da se share-uje konekcija, pokusaj da nadjes drajver za modem koji ima tvoj telefon... Samo jedno relativno bitno pitanje, da li tvoj telefon ima 3G i bar HSDPA?
[ Milan M. Radovic @ 27.10.2011. 15:22 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ne mora da moze da se share-uje konekcija, pokusaj da nadjes drajver za modem koji ima tvoj telefon... Samo jedno relativno bitno pitanje, da li tvoj telefon ima 3G i bar HSDPA?
GPRS :) ... ali dobro, bolje ista nego nista...

Mislim, smara me kad putujem busem s posla sat vremena u pokretu ne mogu da se nakacim ni na jedan wirelss.... a onih 15-ak minuta stajanja na BAS stanici.... nemam sifru,WPA2.... a ima par WEPova ali trebalo bi mi X vremena da WEP crackujem.... pa posle i pitanje da li ima gateway prema netu.

Cekaj, kako nema veze sa softverom.... e da zaboravio sam i bitnu cinjenicu - a to je na laptopu imam LINUX :D ali dobro, da se i to nekako srediti...
[ Slobodan Milivojevic @ 27.10.2011. 20:14 ] @
Od GPRS-a odustani odma, brzine koje ces dobiti su reda velicine 32kbps/16kbps... Bolje kupi neki USB HSDPA modem i sa njim resi problem.

Dakle kupis E1550 Huawei - on se lako otkljucava, otkljucas ga online, ubacis svoju karticu, podesis u softveru novi profil za Vip i konektujes se... Imaces bar 2-3Mbit brzinu na kompu. Ako nema 3G na nekom delu puta imaces bar EDGE na Vip mrezi - oko 150-200kbps.
[ deki-bleki @ 27.10.2011. 21:35 ] @
Hajde malo vise o toj problematici.
zasto se vrsi otkljucavanje tog modema,sta se time dobija?i kako se to radi?
kao drugo u vipu imaju samo Modem Huawei E372u sa cenom od 300-400 evra....,nije li to preskupo???
inace E1550 kosta 66$ na njihovom sajtu...(u mts ga daju za 1 dinar pod odredjenim uslovima....)
Ajde pomozite mi da se odlucim za najekonomicniji internet...(ostao sam bez posla,prolazi mi ugovor sa mts,a poskupeli su sa tom IPTV,bas nije fer...moram da raskidam sa open adsl)
[ bakara @ 27.10.2011. 22:48 ] @
Citat:
deki-bleki: Hajde malo vise o toj problematici.
zasto se vrsi otkljucavanje tog modema,sta se time dobija?i kako se to radi?

pa i ti modemi su kao i telefoni zakljucani na odredjenu mrezu, medjutim jako lako se otkljucavaju.

Citat:
u vipu imaju samo Modem Huawei E372u sa cenom od 300-400 evra....,nije li to preskupo???

To je verovatno neka nemoguca opcija (vip ima takve bisere) da na pr. kupis od njih to bez ikakvih obaveza ili sl...

Koliko ja znam najisplativije je kod vipa uzeti modem sa karticom za 2500 din sa 10Gb protoka, to je prepaid varijanta.

http://www.vipmobile.rs/vip-in...vip-prepaid-internet.1486.html

Citat:
Maksimalna brzina je 1 Mbit/s i zavisi od pokrivenosti. Početni paket uključuje 10GB po maksimalnoj brzini nakon kojih je ta brzina svedena na 64 Kbit/s. Obračunski interval je 10KB. 5 din/MB za dopune ispod 200 dinara. Cena od 1 din/MB važi za dopune preko 200 dinara narednih 30 dana. Pogodnost neograničenog interneta se primenjuje tokom prva dva meseca ili do prve dopune kredita bilo kojim iznosom. Cena inicijalnog paketa važi uz registraciju.


[ Milan M. Radovic @ 28.10.2011. 08:21 ] @
Citat:
deki-bleki
kao drugo u vipu imaju samo Modem Huawei E372u sa cenom od 300-400 evra....,nije li to preskupo???
Pa za 300-400 eura mogu da uzmem i HTC i da resim problem :)
[ deki-bleki @ 28.10.2011. 23:50 ] @
mozes i polovnog jugica....ili prosecan kompijuter......preskupi su!!!
Skuplji su od racuna za struju,a kamoli infostana....
[ kolani83 @ 08.02.2012. 17:58 ] @
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje.
Naime, imam 1Gb podataka za Dz od nekog mobilnog operatera(nebitno).
E sada pitajne. Koji telefon da kupim da bih mogao da iskoristim ovaj 1Gb na svome laptopu a da prodjem najjeftinije?
[ bakara @ 08.02.2012. 18:52 ] @
Kupi ovaj modem koji je gore pomenut, nema jeftinije...
[ pajaja @ 08.02.2012. 18:56 ] @
Posto ti treba samo za internet najjeftinije ti je da kupis polovni 3g modem. Pretrazi oglase za ove huawei modele sto dele operateri za dinar.
/edit: pretece me bakara :)
[ kolani83 @ 08.02.2012. 19:28 ] @
Upravu ste, ali onda sam nedostupan :). Odnosno ili internet ili pozivi. Ali to mi ne odgovara.
Hvala na odogovorima.
[ potraga007 @ 09.02.2012. 14:48 ] @
@kolani83
Nemoras biti nedostupan. Pronadji na internetu program, pa ces moci i da pricas dok ti je kartica u modemu.
Svakako mislim da je bolje da koristis USB modem, nego da telefon povezujes na komp, jer ces unistiti bateriju od telefona. Ne bas bukvalno unistiti ali ces joj skratiti vek trajanja.
[ bobanex @ 09.02.2012. 22:42 ] @
Mozes u oglasima naci huawei e1550 3g usb modem koji se moze koristiti u bilo kojoj mrezi.
Osim sto se moze koristiti za internet i slanje SMS ima i dodatne mogucnosti a to su: govorni pozivi, MMS, video poziv i USSD.