[ milos 2 @ 27.10.2011. 14:51 ] @
pozdrav, imam problem, u php-u sam jako malo radio, i o njemu znam dosta malo, dok c poznajem relativno dobro (u nekim slucajevima su slicni), pa me interesuje da li neko moze da mi pomogne oko pravljenja formulara ciji ce se ukucani podaci na tom formularu posle klika na dugme smsestiti u neku bazu podataka na serveru.

trebalo bi mi jos da i ja kao vlasnik formulara dobijem podatke sa obrazca na upisanu mejl adresu, kao i korisnik koji je te podatke uneo.

i po mogucstvu, u opste nije obavezno, da se na vrhu, ili bilo gde drugde gde odredim da ce da bude datum, i redni broj popunjenog formulara (tipa JMBG samo sto ce biti datum popunjavanja formulara, i redni broj u bazi podataka)

bio bih vam zahvalan ako bi mi pomogli oko ovoga. u stvari mi je najtezi onaj deo gde treba korisniku da stigne mejl, kao i meni, i onaj deo gde treba da se ispise datum i redni broj formulara, a ovo bi uz dosadasnje znanje jos i uspeo kolone da povezem sa poljima na formularu, ali uz mnogoooo muke, i posto je potreban potpis, kako u bazu podataka ubaciti sliku, jer jedino tako neko na stranici moze da ostavi potpis, da ga slika (ili skenira) i upload-uje na stranicu, i naravno, da ja kao "vlasnik" formulara taj formular tako kako izgleda mogu da otvorim, bilo kao sliku, ili kao web stranicu sa podacima pozvanim iz baze, a ne samo kao tekst recimo ime: pera, nego ako formular ima liniju za ime, ja da to vidim na formularu, na liniji za ime.
[ Zlatni_bg @ 27.10.2011. 15:00 ] @
http://www.freewebmasterhelp.com/tutorials/php/
http://www.w3schools.com/php/php_mysql_select.asp


ili IT berza poslova.
(ili pisi sve to u C).
[ HelloCode @ 27.10.2011. 18:05 ] @
Ne vidim zasto bi mailing predstavljao najtezi deo, kada je to "maltene" vec sve gotovo, samo ubacis mail("[email protected]",$header,$poruka); i to bi bilo to, a prema tebi ako vec znas da povezes formulare sa bazom, samo ubacis te vrednosti u mail() funkciju i to je to.
[ milos 2 @ 27.10.2011. 20:58 ] @
pa jedan problem, ne znam kako da taj mejl sadrzi ono sto je u bazi poredjano nekim redosledom, jer na primer formular ima tri polja: ime, prezime, datum rodjenja, kako server to da posalje, kao sto si rekao, samo ubacim te vrednosti u mejl funkciju, nisam znao taj deo.

hvala i tebi i Zlatni_bg na pomoci


i da, sta ako ja hocu da na mejl dobije sliku, ili pdf dokument koji izgleda kao formular, samo popunjen podacima koje je uneo na stranici, u stvari sam to hteo

[Ovu poruku je menjao milos 2 dana 27.10.2011. u 22:08 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 27.10.2011. 22:59 ] @
Razlog zasto ovako odgovaram na poruke je taj sto ti ne zelis da razmisljas. Lakse ti je da napises pitanje i da cekas po par sati da ti neko odgovori, nego sam da samo razmislis sta treba da uradis.

Hoces da posaljes mail. Okej, onda odes na google i kucas:
Code:
send mail php

dobijes rezultat.

Ne znas kako da mejl sadrzi sve to po redosledu koji ti odgovara? Pa nece PHP sam da ti razbaca tekst svuda po promenljivoj. Onako kako ti napravis $header i $poruka iz proslog primera, takav ce i biti mail. ALI, sam bi nasao lep primer koji radi, samo da si kucao ovo gore sto sam napisao, na Google pretrazivacu, sto je tebe, jelte, mrzelo.

Dalje, shvatio si da ne zelis to ustvari. Zelis da dobije PDF fajl koji ce biti poslat kao attachement. Nikakav problem. Idemo sve po logici. Da bi nekom nesto poslao, u ovom slucaju taj PDF fajl, on treba prvo da se napravi. Dakle, otvaramo nas voljeni Google, i kucamo:

Code:
php generate pdf file


i dobijamo mnogo kvalitetnih objasnjenja kako to da odradimo. Ali ne, tebe to mrzi, lakse je da napravis post i cekas par sati da ti neko odgovori.

Dalje, po logici, to treba da posaljemo nekom preko PHP-a, mailom. Vracamo se na nas Google i kucamo:

Code:
send attachement via php mail


I dobijamo mnostvo rezultata. Ili, jednostavno kucamo na Googleu:

Code:
php mail pdf


I prvi rezultat koji izlazi je "generate a PDF and send as attachment - PHP | DaniWeb"

Ali ne, lakse je pitati gluposti nego procitati nesto korisno na sta su mnogi utrosili svoje dragoceno vreme kako bi ljudi uspeli da se snadju i procitaju bas ono sto im treba.

Da napomenem, sve rezultate Google searcha sam proverio, i daju potpuno relevantne odgovore koji bi u potpunosti resili ovaj problem. Nemoj nista od ovoga da shvatis licno, ali jednostavno ne svidja mi se tvoj stav i nacin na koji si postavio sva ova pitanja, potrosio si vreme za koje si mogao sve to da naucis.

Pozdrav,

srecno sa radom i ucenjem.

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 28.10.2011. u 06:18 GMT+1]
[ VladaSu @ 28.10.2011. 10:03 ] @
Bilo bi od pomoci kada bi postavio deo koda gde si zapeo. :)

Zamisli sada kada bih ja tebi postavio isto ovo pitanje samo za C. Kazem znam da koristim PHP i neke naredbe su veoma slicne.
Kako da napravim da mi se pojavi formular i kada neko nesto unese u taj formular da to upisem u bazu i onda sve to da posaljem na email.
E da, kako se instalira C i neka baza?

[ milos 2 @ 28.10.2011. 14:08 ] @
ok ljudi, u pravu ste, pravo da ti kazem zlatni_bg, tacno kako kazes, nisam se ni setio to da pogledam, da bilo mi je lakse da postavim post, izvinjavam se, i hvala na proveri linkova na google-u, sigurno cu ih pogledati, jer mi nije cilj da mi neko uradi, nego nesto i da naucim.

@VladaSu a sto se tice ove opaske oko c-a, ne znam kako bi to izgledalo na netu, ali ti mogu sa datim podacima, ako zelis napraviti program, i korak po korak objasnjavati sta sam radio, nije mi nikakav problem, i drage volje bih ti to napravio, jer je to za mene mala vezba, a tebi pomaze, cak za osnovne stvari kao sto je na primer tel. imenik ti u opste ne treba nikakva vrsta koda, nego samo dodajes elemente koji su ti dati u tool box-u, ali da ne izlazimo daleko iz teme, jer je ovo ipak tema za php, a ne za c, ali je nekima izgleda ipak lakse da budu ironicni, nego da pomognu
[ Zlatni_bg @ 28.10.2011. 16:05 ] @
Ok je, ali bilo bi lepo da pocnes to da radis, pa kad zaglavis kod nekog dela, okacis kod i mi ti lepo kazemo sta i kako da radis

A sad me je nesto zaintrigirao odgovor koji si dao VladiSu... elementi u tool boxu? Kakav je to C?
[ VladaSu @ 28.10.2011. 17:00 ] @
Ono sto tebi treba je:

1. Osnovne znanje html-a i formi u html-u
2. Kako u php ucitati parametre koji si dobio preko html forme
3. Kako upisati u bazu te parametre
4. Kako prikazati te podatke
5. Kako napraviti pdf
6. Kako poslati email


Odgovor:
1,2,3. http://www.w3schools.com/php/php_mysql_insert.asp
4. http://www.w3schools.com/php/php_mysql_select.asp7
5. http://www.fpdf.org/
6. http://www.w3schools.com/php/php_mail.asp

Da bi ti neko pomogao moras da znas malo vise php a ne nivou slicnosti sa C.
Moras znati i osnove html.
Jednostavno za ovo ti treba par dana ili nedelja da bi sa razumevanjem resio ovaj problem.

Nekako mi deluje da bi ti da preskocis pocetak i da krenes od sredine.

A to da ti neko odradi pa objasnjava red po red sta je napisao to nisam video da je iko ikada nekome na ovom forumu ucinio jer to nije pomoc vec privatni casovi.
A nisam ni na stranim forumima video da je neko na ovakvo pitanje dao odgovor. Bez uvrede jer to je klasicni tutorijal.

Da si postavio deo koda sto si do sada odradio ili da si pitao gde i kako da pocnes da ucis onda bi dobio mnogo kvalitetnije odgovore.


[ milos 2 @ 28.10.2011. 21:18 ] @
hvala na linkovima i na savetima sta sve treba da naucim, ali slicne linkove sam dobio i u 2. postu na ovoj temi, tako da sam i shvatio sta mi sve treba.

nisam ja mislio da treba neko da mi uradi, i red po red objasnjava, tacno to je tutorial koji se bas ne moze naci na forumima.

@Zlatni_bg visual studio sa programskim jezikom c, imas u njega ugradjen virtual server za baze podataka, ili, posto on dozvoljava, napravis u access-u, i samo povezes, i onda iz data explorera sa strane bukvalno prvuces tabelu u deo gde pravis izgled forme, i dobijes sve nazive kolona sa text box-ovima za unos podataka koji trebaju da idu u bazu, a onda imas, sada ne znam napamet kako se zove, traka na kojoj su vec isprogramirana dugmad za dodavanje, snimanje i brisanje iz baze, zajedno sa search delom.
[ VladaSu @ 29.10.2011. 05:37 ] @
Da, u Visual C je to dosta lako i lako za objasniti ali recimo da treba u obicnom C++ jeziku onda bi se upljuvao ovde dok ne objasnis. VC i C nije isto a C je mnogo slicniji PHP-u nego VC.
Razlika je 10 minuta i 10 sati posla.
Mislim da smo pojasnili da pitanje/zahrev nije bas na mestu pa 'ajde sada konkretno nesto da ti pomognemo....
[ milos 2 @ 29.10.2011. 09:52 ] @
e sada imam problem:
Code:

<p><strong>1. Prezime (roditelj) ime: </strong> <input type="text" name="ime" width="500" /> </p>

u dreamweaver-u hoce u design delu da prikaze sirinu od 500, pretpostavljam pixel-a, medjutim kada pokrenem sa F12 preko chrome-a on drzi tu neku svoju zadatu vrednos po default-u. da li negde gresim?

naravno pre ovoga ide
Code:

<form id="form1" name="form1" method="post" action="form.php">


P.S. prvo sam kucao tekst, pa sam ga onda stavio u form tag
[ dakipro @ 29.10.2011. 10:02 ] @
Ih sad i ti, taman te ljudi zgotivili jer si i sam uocio gde si pogresio, a sad iznosis CSS probleme na programming forumu :)
Ako nisi primetio, php programeri su senzitivni i delikatni ljudi, pitati za ovde za css je skoro pa jeres :)
Anyways, da ne budem i ja odmah grub, probaj da umesto width="500" stavis style="width:500px;" ali se u buduce drzi ipak php problematike u temi ;)
[ VladaSu @ 29.10.2011. 10:05 ] @
Zavisi koji ti je docutype. Pogledaj sta to znaci i kako se odrazava u razlicitim browserima na ponasanje i koriscenje HTML-a.

Trebao bi da izbegavas with u html elementima i umesto toga koristi CSS, najbolje u eksternom fajlu kao klasa npr. .inputBox {width:500px;}
Ili ako hoces da svi input elementi budu width 500px u formi koja ima id='neka_forma' onda koristi u css-u #neka_forma input {width:500px;}
Ili sto to je Daki rekao.

Postoji vise nacina.
[ milos 2 @ 29.10.2011. 13:28 ] @
a gde gresim u oovom delu
Code:

$link mysql_connect("207.45.187.58", "**username**", "**pass**");
IF (!$LINK)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}


dobijam gresku

Code:

Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /home/slogasvi/public_html/registracija/form.php on line 14


red 14 pocinje sa $link

probao sam i sa $con, isto izbacuje


DakiPro: sklonjen login za server

[Ovu poruku je menjao dakipro dana 29.10.2011. u 20:17 GMT+1]
[ plague @ 29.10.2011. 13:36 ] @
$link = mysql_connect...
[ milos 2 @ 29.10.2011. 13:40 ] @
pa dobro, da li mozes da mi pomognes da to ispravim?
[ milos 2 @ 29.10.2011. 14:01 ] @
ok, tu jednakost sam ispravio, ali sada istu gresku dobijam, ali za ovaj red:
Code:

$sql = "insert into slogasvi_REGISTAR (ime) VALUES('$value')";
if (!mysql_query($sql))
{
    die ('Error' . mysql_error());
}


Code:

Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /home/slogasvi/public_html/registracija/form.php on line 23


red 23 pocinje sa $sql
[ plague @ 29.10.2011. 14:29 ] @
Ako se dobro secam, PHP pokusava da u string $sql ubaci sadrzaj promenljive $value koju izgleda nisi inicijalizovao.
[ HelloCode @ 29.10.2011. 17:26 ] @
Ne mozes nam dati samo deo koda da bi mi videli u cemu je problem, i nemoj koristiti w3schools, a evo i zasto http://w3fools.com/

Sto se tice reda 23 ovako je preglednije:

$sql = "INSERT INTO `slogasvi_REGISTAR` (ime) VALUES ('$value')";

i tu mislim da nije problem, probaj da postavis malo veci obim koda.
[ Zlatni_bg @ 29.10.2011. 17:39 ] @
Code (php):
$sql = "insert into slogasvi_REGISTAR (ime) VALUES('$value')";


Da li ovo mozda radi:


Code (php):
$sql = "INSERT INTO slogasvi_REGISTAR (ime) VALUES (" . $value . ")";


A da, sad na ovo sto si mi odgovorio u vezi "C"-a.

Pretpostavio sam odmah da je VC ili tako nesto. Naravno da ne omalovazavam bilo koje RAD okruzenje, ali mislim da i malo dete bez imalo znanja u programiranju moze da napravi program u softveru poput Delphija, C++ Buildera, Visual studia itd. Kada si rekao da znas C, svi su te shvatili mnogo drugacije. Zato me je i zanimalo kako to ti znas da povezes C sa bazom, da u njemu kreiras PDF, i da ti je to "samo mala vezba". Da znas cist C, PHP ti ne bi predstavljao problem, ali koliko vidim ti poznajes RAD okruzenje kojim komandujes preko C-a, a to nije bas slicno. Secam se da sam u 2. razredu srednje pravio svoj "Excel" u Delphiju za samo jedan dan, pisao kompletnu dokumentaciju, sve to za neki domaci, i to sve zbog mocnih klasa koje poseduje. Velika je razlika izmedju programiranja u C-u i RAD okruzenju. Nemas u PHP-u toolbox bar-ove ili kako se to vec zove, vec sve sam moras da pises. Doduse imas mocne funkcije koje ce te vaditi iz problema :)

Googlaj: Delphi for PHP - pogledaj ovo, mozda ti bude zanimljivo


PS Ja mislim da 22. linija zeza, ona koju nam nisi dao :) daj nam celu stranicu, pa da vidimo lepo sta je problem :)

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 29.10.2011. u 18:50 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 29.10.2011. 19:04 ] @
I pobogu, sad sam video, nemoj ostavljati login credentials na forumu, sa sve IP adresom servera... zamolio bih moderatora da edituje kod.
Ubuduce zameni login/password sa xxxx ili necim drugim, pozeljno i IP.
[ milos 2 @ 29.10.2011. 19:14 ] @
jesam u redu pre tog
Code:

$value = $_POST['ime'];

ali sam zaboravio da stavim ; sada kada sam ustao i video da je rec o promenljivoj, odmah sam skocio na red iznad da vidim sta se dogadja, i dodao ;

[ VladaSu @ 29.10.2011. 19:17 ] @
Kada postavljas php koda onda stavis [ code : php ] php kod [ / code]. (bez ovih razmaka)
Pokusaj da jos malo vise od pocetka pocnes da ucis.

Mislim da si nam dao pogresnu liniju gde ti je greska.
[ milos 2 @ 29.10.2011. 19:20 ] @
evo vama ceo kod, a sto se tice username-a i password-a, nisu od ftp naloga, nego samo od baze, a ako vidim da se nesto dogadja, lepo odem na control pannel preko explorer-a, i izmenim

kod:
Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<?php
$con = mysql_connect("207.45.187.58", "slogasvi_root", "xxxxxxx");
if (!$con)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}

$db_selected = mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

if (!$db_selected)
{
    die ('can not use' . "slogasvi_REGISTAR" . ';' . mysql_error());
}
echo 'connect successfully';
$value = $_POST['ime'];
$sql = "insert into registar (ime) VALUES('$value')";
if (!mysql_query($sql))
{
    die ('Error' . mysql_error());
}
mysql_close($con);
?>
<body></body>
</html>
[ Zlatni_bg @ 29.10.2011. 19:24 ] @
Pa zar nisi resio problem tako sto si stavio ";" na kraju 22. linije? Zato je i izbacivao gresku, jer je PHP video promenljivu u 23. redu kao nastavak 22. reda, sto nije sintaksno ispravno.

I kako to SAMO od baze podataka?! Losa praksa, veoma losa praksa.

I naravno da ovo nece raditi ukoliko mu se ne posalje POST zahtev sa definisanim "ime", mozda i zato ne radi? Cisto da eliminisemo i to.
[ milos 2 @ 29.10.2011. 20:02 ] @
e sada, kada sam sve ispravio, ne mogu da se konektujem na bazu, iako je i user i pass ispravan, divota (probao sam i da stavim da je user i pass koji je na ftp nalogu)
[ Zlatni_bg @ 29.10.2011. 20:53 ] @
Da li dobijas neku gresku...?
I da li si siguran da ti je ispravan username i password, pogledaj da ti neko nije mozda promenio, s obzirom da si ga postavio javno...
[ M.S. @ 29.10.2011. 20:56 ] @
A zasto jednostavno ne napravite bazu u Access-u i postavite je na Intranet ili koju vec mrezu...

Ili jednostavno otvorite samo FTP Upload folder na nekom serveru i date klijentima standardizovan obrazac koji mora da se popuni ?

Ili samo napravite upload PHP formu na vas server, koja je vec gotova na w3schools.com, a da klijenti sami popune obrazac koji im date da skinu sa sajta?

[ milos 2 @ 29.10.2011. 22:03 ] @
USPEOOOOO!!!!!!!!!

trebalo je umesto ip servera napisati localhost, samo ne znam ako mu je localhost ta ip adresa, zasto je nije prihvatio, ali nema veze


hvala vam mnogo svima sto ste mi pomagali, i ostavljali linkove gde mogu da ndjem literaturu i vec neke primere.

jos samo da izguglam kako da mi napraavi sliku obrasca samo popunjenog umesto da ispise connect successfully, i to je to, i da salje mejl sa sadrzajem te slike, ali Zlatni_bg mi je dao sta tacno treba da izguglam. hvala mnogo svima jos jednom.

[ Zlatni_bg @ 30.10.2011. 01:46 ] @
To zasto ti IP adresa nije radila je stvar zastite provajdera hostinga od konektovanja na bazu od eksternih klijenata.

Ako zatreba jos nesto, javi.
[ milos 2 @ 30.10.2011. 17:40 ] @
e izgleda da ce mi trebati jos pomoci

kada sam dodao jos promenljivih, a ne samo jedno polje, sto mi je lepo prihvatio, izbacuje mi ovu gresku:

Code:

ErrorYou have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '5, broj, jmbg, e-mail) VALUES('moje ime', '[email protected]' at line 1


a deo koda koji je promenjen izgleda ovako:

Code:

$value = $_POST['ime'];
$value1 = $_POST['mesto'];
$value2 = $_POST['datum'];
$value3 = $_POST['mesto_st'];
$value4 = $_POST['5'];
$value5 = $_POST['broj'];
$value6 = $_POST['jmbg'];
$value7 = $_POST['e-mail'];
$sql = "insert into registar (ime, mesto, datum, mesto_st, 5, broj, jmbg, e-mail) VALUES('$value', '$value7', '$value6', '$value5', '$value4', '$value3', '$value2', '$value1')";


da li mozete da mi pomognete oko ove glreske

P.S. ime lepo upise u bazu
[ Zlatni_bg @ 30.10.2011. 21:21 ] @
...

Obrisite mi post, vidim sad u cemu je greska, napisacu posle potpun odgovor, u zurbi sam sad.


[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 30.10.2011. u 22:45 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 31.10.2011. 07:21 ] @
Ovako... pre svega, da li ti u bazi postoje sva polja u koja pokusavas da upises podatke? Da li su podeseni na TEXT vrednosti, ili na neke druge?

Druga stvar, promenljive i nazivi promenljivih su ti potpuno izbrkani pri upisu u bazu, to promeni da bude malo normalnije, tj da se polje za e-mail ne zove "mesto" itd.

Greska moze biti kod upisa maila, ja mislim da je "@" specijalni karakter, ali ne znam razlog zasto ti MySQL ne bi prihvatio to kao upis u bazu. Opet, proveri kod je tipa upis u MySQL tabeli. Takodje, proveri i kako izgleda "datum", ako si stavio integer a pokusavas da uneses formatiranu time vrednost, ne znam kako ce MySQL s time da se izbori.

Jos nesto... ovu kolonu "5" promeni da se zove "pet" ili nekako, lose je pocinjati ime brojem. (verovatno je ispravno ali je nepozeljno)

Kopiraj nam izgled tabele iz phpmyadmina da vidimo, greska je ili kod unosa maila ili kod unosa datuma.

Da li ti POST prihvata sve promenljive? Moze biti mnogo stvari u pitanju.
[ milos 2 @ 31.10.2011. 08:43 ] @
kada sam "5" ispravio na "pet" i "e-mail" na "email", naravno i imena kolona, i u prvom fajlu imena text box-ova ispravio hoce da upise u bazu.

hvala jos jednom


P.S. da li je moguce da namestim bazu da prepoznaje srpsku latinicu?
[ Zlatni_bg @ 31.10.2011. 09:49 ] @
Moguce je, potrebno je da podesis UTF-8 encoding baze. Nadji u phpmyadmin-u opciju "collation" i promeni na utf8_unicode_ci.
[ milos 2 @ 31.10.2011. 15:18 ] @
namestio sam tako, medjutim i dalje pokazuje kvacice umesto srpskih slova
[ dakipro @ 31.10.2011. 15:21 ] @
Da li si probao sve iz FAQ teme ovog foruma?
http://www.elitesecurity.org/p1348126
[ milos 2 @ 31.10.2011. 15:33 ] @
hvala, po tom tutorialu sam uspeo
[ milos 2 @ 01.11.2011. 18:10 ] @
Pretrazio sam sve sajtove sto ste mi dali, ni u knjigama o php-u nisam uspeo da nadjem kako da napravim stranicukoja izgleda kao formular koji se popunjava da kada korisnik pritisne registruj se dugme, da na sledecoj stranici dobije istu takvu sliku, samo sa svojim popunjenim podacima, ali da su na mestima kao na formularu
[ dakipro @ 01.11.2011. 18:36 ] @
po tvom zadnjem komentaru ako je to sto ja mislim da jeste, to je toliko prosto da se tutorijali o tome i ne pisu :)
trebas samo da pokupis unete podatke i pozicioniras ih na odredjeno mesto na novoj stranici?
Recimo forma je nalik opstoj uplatnici:

Code:

uplatilac                      | suma: _________
__________

primalac                      | racun:__________

__________


i posle zelis da to izgleda kao


Code:

uplatilac                      | suma:  123
milos 2

primalac                      | racun:  456
doo


?

To sam siguran da i sam umes da napravis, tako da sumjnam da je to pitanje, daj malo vise detalja sta tacno pokusavas, neki primer sta te tacno muci, jer ovo je samo echo($_POST['ime_polja']) sa odgovarajucim stilovima
[ milos 2 @ 01.11.2011. 19:56 ] @
Da, nisam na to mislio, recimo imam 100 unesenih u bazu podataka, i dodje jos jedan, i meni treba da on dobije samo svoje podatke sto su recimo u koloni ime.
[ VladaSu @ 01.11.2011. 19:57 ] @
Napravis istu formu samo stavis da su polja readonly.
[ dakipro @ 01.11.2011. 20:03 ] @
kako ti izgleda tabela u bazi? obicno to bude WHERE id= $id koji treba korisnik da vidi. ako nemas logovanje zapamtis ID kriptovan u cookie ili samo u sesiji, ili ako imas logovanje onda je jos lakse, vezes svaki red sa user_id
[ milos 2 @ 01.11.2011. 21:36 ] @
Imas gore ceo kod stranice za upisivanje u bazu, pa tu mozes da vidis celu tabelu, samo jos dodaj id kolonu. Kako da zapamtim trenutno stanje promenljive id, nije u pitanju logovanje. Idite na stranicu www.slogasvihsrba.org.rs/registracija/reg.php, pa ces tu videti tacno sta pricam, i kada popunis formular i kliknes na registruj se, dobices stranicu sa ispisanim sucessfuly connected, e ja na toj stranici hocu gotov ispisan formular
[ milos 2 @ 02.11.2011. 07:46 ] @
Samo da napomenem da je organizacija neprofitna, i da ja nemam nista od pravljenja ovog sajta, da ne bude da zaradjujem na vasem znanju
[ Zlatni_bg @ 02.11.2011. 16:11 ] @
Jel mozes malo da pojasnis svoje pitanje? Jel treba da se cuva kroz par stranica promenljiva, ili samo da se prebaci sa jedne stranice na drugu?
[ milos 2 @ 02.11.2011. 19:30 ] @
Ma samo na jednoj, da kada korisnik ispise svoje podatke, da moze posle da ih vidi, i kada zatvori gotovo, i za sta u opste da se cuva na vise stranica, iz kog razloga?
[ Zlatni_bg @ 02.11.2011. 23:44 ] @
Pa otkud ja znam iz kog razloga, zato te i pitam da mi objasnis sta zelis da uradis, da te dalje uputim...
Opet mi nije jasno pitanje, posto mi se odgovor cini jednostavnim, a to su GET i POST, a jednostavnim mi se cini jer bi trebalo da si to vec koristio prateci ovu temu.


Hajde uzecemo za primer GET metod slanja i primanja podataka izmedju stranica.

Dacu ti kod za dve proste stranice, jedna salje podatke unete u formi, a druga ih prima i ispisuje:

slanje.php:
Code (php):

  <form action="primanje.php" method="GET">
  Ime: <input type="text" name="ime" />
  Godiste: <input type="text" name="godiste" />
  <input type="submit" />
  </form>
 


primanje.php:
Code (php):

<?php
$ime = $_GET['ime'];
$godiste = $_GET['godiste'];
echo "Ime: " . $ime;
echo " Godiste:" . $godiste;
?>
 


Dalje pokusaj da se potrudis. Mi sa foruma smo ti odradili skoro ceo posao. Ukljuci malo mastu u sve to, nemoj za sve da postavljas pitanje nego razmisli kako bi sta mogao da uradis i to realizuj.
[ Zlatni_bg @ 03.11.2011. 00:32 ] @
Iiii evo ga, sad vidim jednu stvar...

Upravo kod ovoga dolazis do onog dela o kom smo ti svi pricali, a to je zastita podataka, i to je ono sto spominjem svima u gotovo svakom postu i odgovoru ovde ko zeli da preskoci ucenje PHP-a i da skalabudzi neku skriptu... Napravices to sve to da radi, ali ne znas da zastitis podatke, i samim tim ce preko toga sto ces ti napraviti moci da cita podatke o drugim korisnicima...

Ti nista ne zelis da naucis. Sve zelis gotovo da ti damo. E pa tako ne moze. Nisi nijedan tutorijal o PHP-u procitao, zelis da pravis neke proste stvari ali koje zahtevaju znanje. Zelis da preskaces delove ucenja, kao sto ti je vec neko na forumu rekao. Sedi, uci, i to je to. Kad lepo naucis, onda pocni da pravis prave skripte. Ovako ces samo ugroziti necije podatke, napraviti haos od celog sistema posto nijednu zastitnu meru nemas, i cekati sve vreme da ti damo resenje.

Po prethodnom pitanju vidim da nisi NIJEDAN tutorijal procitao, jer se GET i POST spominju na samom pocetku ucenja PHP-a. Posto ti ne zelis da se trudis, necu ni ja vise. Cenim da i ostali clanovi foruma dele moje misljenje. Posto tebe samog nije sramota da postavljas ovakva pitanja, bar se nadam da ce drugi shvatiti o cemu se radi. I ovo je sve bez preterivanja.
[ milos 2 @ 03.11.2011. 09:12 ] @
Ok ako tako mislis, ne mogu da dokazem da nisi u pravu, ali nisi, to sto je vama tako jednostavno, jer php znate napamet, nije isto kao onome sto svake komande mora da se podseti, i dobro da razmisli kako da napravi skriptu, odnosno da php kod poveze sa stranicom, znam get i post metodu, koristio sam je na stranici reg.php, imas source code, i mozes da vidis da sam koristio metod = "POST" action = "form.php"
A ako bas toliko neces da mi pomognes posle svih trazenja po youtube-u i ostalih tutoriala ne moras, snaci cu se ja nekako, ti nemas pojma sta sam sve procitao i odradio, misli da nisam napravio skriptu za citanje podataka, tako i znam da ce mi izlistati celu bazu, a ne samo poslednji id, samo sam ja na malo drugaciji nacin napisao skriptu, ali nema veze, ako ti mislis da ja nista nisam ni pipnuo, da cekam gotov odgovor, neka ti.
[ VladaSu @ 03.11.2011. 10:10 ] @
I ja sam stekao takav utisak kao Zlatni i zato sam se iskljucio iz diskusije a koliko vidim i drugi ignorisu ovu temu. Nema mesta za pitanja vezana za html i sintaksne greske.

Dosao si do toga da upises u bazu i sada hoces to poslednje sto si upisao da prikazes korisniku ali da ne moze da menja?
Ako ti se stranica zove test.php
1. Prikazao si polja za unos na test.php
2. Korisnik je kliknuo submit
3. Insertovao si u bazu to sto je korisnik upisao
4. Koristi mysql_insert_id da dobijes id reda onoga sto si upisao u bazu (npr broj 103)
5. Redirektuj na prikaz.php?id=103
6. U prikaz.php iscitaj to sto ti pise u bazi u redu koji ima id 103
7. Podatke prikazi kao html kako hoces.

http://www.maaking.com/?loadpage=tutorials
http://www.killersites.com/com...tem-vieweditdeleteadd-records/

Pogledaj ove tutorijale i tu ti je resnje za 99% tvog problema.

[ milos 2 @ 03.11.2011. 10:29 ] @
evo za one koji ne veruju da sam ista radio pre postavljanja pitanja:

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

$query = mysql_query("SELECT * FROM registar");

while ($rows mysql_fetch_array($query)):
$ime1 = $rows['ime'];
$mesto1 = $rows['mesto'];
$datum1 = $rows['datum'];
$mesto_st1 = $rows ['mesto_st'];
$pet1 = $rows ['pet'];
$broj1 = $rows ['broj'];
$jmbg1 = $rows ['jmbg']
$email1 = $rows ['email'];

echo "$ime1 $mesto1 $datum1 $mesto_st1 $pet1 $broj1 $jmbg1 $email1<br><br>";

endwhile;

?>
<body>
</body>
</html>


pa sam video da ne radi, pa sam trazio dalje, i naisao na drugu skriptu koja je ovog puta radila:

Code:

<?php
header("Content-Type: text/html; charset=UTF-8");

$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxx');
if (!$con)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}

$db_selected = mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

if (!$db_selected)
{
    die ('can not use' . "slogasvi_REGISTAR" . ';' . mysql_error());
}



$sql = mysql_query("SELECT * FROM registar ORDER BY id ASC");

$ime1 = 'ime';
$mesto1 = 'mesto';
$datum1 = 'datum';
$mesto_st1 = 'mesto_st';
$pet1 = 'pet';
$broj1 = 'broj';
$jmbg1 ='jmbg';
$email1 = 'email';
$rows = mysql_fetch_assoc($sql);
echo "<b>Ime:</b> $rows[$ime1] <br> <b>Mesto rodjenja:</b> $rows[$mesto1]"; 


?>


hvala na ovom odgovoru, ali predpostavljam da u ovom slucaju ako korisnik sam ukuca u adresu 102, videce podatke koji su na tom redu gde je id=102, to je ono sto je Zlatno_bg rekao "zastita podataka", ali hvala ti na bar nekom resenju, sada imam o cemu da razmisljam, kako da stavim zastitu, mnogo hvala.
[ VladaSu @ 03.11.2011. 11:09 ] @
Nije mislio na tu zastitu podataka nego na ovako nesto. http://en.wikipedia.org/wiki/Code_injection
Na desktop aplikacijama ne mislis na to da ce neko da ti provali podatke a u server aplikacijama vec imas to ugradjeno.
U web programiranju je totalno drugacije.

Napravi jos jednu kolonu u bazi koja ce biti random string duzine 50 karaktera i ubaci nesto u tu kolono kada insertujes podatke.
Npr. da ti se kolona zove `rnd` i da si prilikom insertovanja ubacio string '34rQWET343r123%!23%12dhy77356'
Kasnije kada upises u bazi iscitas poslednji id koji je recimo 103 i znas da ti je random '34rQWET343r123%!23%12dhy77356'
i redirektuje na: prikaz.php?id=103&rnd=34rQWET343r123%!23%12dhy77356
I proveri ova dva parametra.

Code (php):


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<body>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);
$id   = !empty($_GET['id']) ? intval($_GET['id']) : 0;
$rnd = !empty($_GET['rnd']) ? mysql_real_escape_string($_GET['rnd']) : '';
$result = mysql_query("SELECT * FROM registar WHERE id='{$id}' AND rnd='{$rnd}' LIMIT 1")  or die(mysql_error());
if (empty($result)) { echo "Greska!"; exit; }

$row = mysql_fetch_assoc($result);
$row_e = array_map('htmlspecialchars', $row);

echo "{$rows['ime']} , {$rows['mesto']}, {$rows['datum']}, {$rows ['mesto_st']}, {$rows ['pet']}, {$rows ['broj']}, {$rows ['jmbg']}, {$rows ['email']}";


?>

</body>
</html>
 
[ milos 2 @ 03.11.2011. 14:01 ] @
dobro, ja sam nasao malo laksi nacin da korisnik ne moze bukvalno nista, nego da vidi samo svoje
Code:

<table width="200" border="1">
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">1</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp; <?php echo 'Ime: '.$value; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">2</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value1; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">3</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value2; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">4</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value3; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">5</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value4; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">6</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value5; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">7</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value6; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">8</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value7; ?></td>
  </tr>
</table>


to sam dodao u fajl koji se poziva kada se pritisne dugme sumbit, i uvek mi pokaze poslednjeg bez ikakve mogucnosti promene, da korisnik vidi sa drugim id-jem, ili bilo kako drugacije
[ Zlatni_bg @ 03.11.2011. 14:05 ] @
Ovim sto si sada okacio si samo potvrdio moju tvrdnju da neces nista da naucis, vec da dobijes gotovo kako nesto hoces da radi.

Citat:
pa sam video da ne radi, pa sam trazio dalje, i naisao na drugu skriptu koja je ovog puta radila:


Sta da ti kazem, to je nesto sto se nauci iz http://www.w3schools.com/PHP/php_mysql_select.asp i potrebno je pola sata zapamtiti sve. To nije ucenje, to je trazenje gotovog resenja i samo prilagodjavanja skripte, sto ti u nekim slucajevima i jeste dobro, ali u ovom nije. Najprijateljskiji savet, sedi i uci PHP. Nemoj odmah da pravis neke ozbiljnije stvari, shvatices u koje probleme ulazis. Nista od ovoga sto sam ti rekao nije bilo protiv tebe, vec za tvoje dobro, i da te podstaknem da radis stvari na pravilan nacin, a ne na nepravilan. Pokusavao sam da ti pomognem ali ti izbegavas deo u kom treba da ucis.

Citat:
ali hvala ti na bar nekom resenju, sada imam o cemu da razmisljam, kako da stavim zastitu, mnogo hvala.


Necu ti dati gotovo resenje, to je sigurno. Vlada se potrudio da ti da, ali sta ti i to znaci kad neces razumeti kod. Da pravis za sebe, i da ucis, mozda bi bilo ok sve. Ali ti pravis za vec postojeci sajt, i pravis veliku gresku sa preskakanjem ucenja.

EDIT: U isto smo vreme napravili post... Ne razumem ovo zadnje sto si okacio, kako ce to da te zastiti? Tu se cak nista ni ne vidi.
[ milos 2 @ 03.11.2011. 14:53 ] @
Citat:

EDIT: U isto smo vreme napravili post... Ne razumem ovo zadnje sto si okacio, kako ce to da te zastiti? Tu se cak nista ni ne vidi.


da li se sada vidi:

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<?php

$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxx", 'xxxxxxxx');
if (!$con)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}

$db_selected = mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

if (!$db_selected)
{
    die ('can not use' . "slogasvi_REGISTAR" . ';' . mysql_error());
}
echo 'connect successfully';
$value = $_POST['ime'];
$value1 = $_POST['mesto'];
$value2 = $_POST['datum'];
$value3 = $_POST['mesto_st'];
$value4 = $_POST['pet'];
$value5 = $_POST['broj'];
$value6 = $_POST['jmbg'];
$value7 = $_POST['email'];
$sql = "insert into registar (ime, mesto, datum, mesto_st, pet, broj, jmbg, email) VALUES('$value', '$value1', '$value2', '$value3', '$value4', '$value5', '$value6', '$value7')";
if (!mysql_query($sql))
{
    die ('Error' . mysql_error());
}
mysql_close($con);
?>
<body>
<table width="200" border="1">

  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">1</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp; <?php echo 'Ime: '.$value; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">2</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value1; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">3</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value2; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">4</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value3; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">5</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value4; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">6</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value5; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">7</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value6; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">8</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value7; ?></td>
  </tr>
</table>
</body>
</html>


da li bi sada video??????

zasto mislis da ja NECU da ucim, da li sada, ili za godinu dana kada mi to bude predmet na faxu, zasto ne bi naucio???????

Citat:

to je trazenje gotovog resenja i samo prilagodjavanja skripte


zar bi mogao da prilagodjavam skriptu a da je ne razumem????

to ti je kao recimo u matematici kada treba da izracunas povrsinu kvadrata, znas da su a stranice, ali ne znas da se racuna formulom P=a*a, pa trazis primere takvog zadatka, i prilagodjavas formulu svojim merama, i racunas, na neki nacin ja to radim ovde, nalazim gotovu skriptu, proucavam je, i dodjem do toga kako da je prepravim, ja mislim da u potpunosti moram da je razumem da bi je napravio da radi, kao sto ovu prvu nisam razumeo, pa sam nasao onu koju razumem, i prepravio po mojoj bazi, a evo sada sam nasao i kako da u tabelu ubacim promenljivu, i sada u po noci da me probudis, ja cu znati to da odradim, znaci NAUCIO SAM, gde ti tu vidis odbijanje ucenja? to sto bih ja da naucim kroz primere, uz malo teorije sta koja komanda znaci, zasto je pogresno?

Citat:

Nista od ovoga sto sam ti rekao nije bilo protiv tebe, vec za tvoje dobro


da li je neko i rekao da radis protiv mene, ja kritike u opste nisam shvatio kao nesto uvredljivo, nego uvek kao pomoc, izvini ako je tako "zvucao" neki post od moje strane, nisam hteo da tako ispadne.
[ VladaSu @ 03.11.2011. 14:56 ] @
Kakva ti je to zastitia kada ce svi da vide poslednje uneto? NIKAKVA. Videce poslednje ali nece videti pod brojem 102.
Sta ako istovremeno unosimo i ti i ja i meni sporiji internet.
Ja unesem podatke i dobijem id 102 i ti unosis podatke i dobijes id 103 i i posto je meni sporiji internet ili sam potrefio tu sekundi onda cu
po tvojoj skripti dobiti podatke od 103 iako sam 102 a i ti ces dobiti 103. I sada ti malo sacekas a u medjuvremnu njih jos 5 unese podatke i ti kliknes refres ili hoces
ponovo da vidis stranu ti ces dobiti podatke od 108. Nastane samo brljanje.

Ti samo nadjes slicnu skriptu na netu i onda izmenis malo kolone i nazive tabela i probas da li radi i ako ne radi onda trazis drugu skriptu.
Ni ne pokusas da razmislis zasto tako radi skripta.
Ako si VC programer izgubio si toliko vremena na ovo da bi ti bilo bolje da si dao nekom 20e da ti ovo odradi a ti za to vreme da zaradis 100e.

Jedino pitanje od cele ove teme koje moze da se prizna je to da ne znas kako da pokazes podatak posle submit a da drugi to ne moze da vidi.
To ti je resenje sa random poljem.
I mogu da priznam raspravu zasto ti ne valja ovaj zadnji primer.

Ostalo se sve sedi i uci. Nemoj ocekivati da ces da procitas danas 100 strana neke knjige i da prodjes 10 tutorijala i da znas da resis ovaj tvoj problem.

Ostavio sam ti gotov kod (iako se to ne radi) nadajuci se da ces da ga izanaliziras i razmislis zasto sam sta gde stavio. Ali uzaludno sam se potrudio.
[ Zlatni_bg @ 03.11.2011. 15:03 ] @
... ovo sto radis meni pocinje da lici na vredjanje.

Napravio si skroz drugu stranicu koja sluzi za unos novih podataka, sto je skroz druga stvar od one koju si do sad pravio, okacio prvo DEO koda koji nema veze sa SQL niti bilo kojim drugim injectionom, niti ima bilo kakvog PHP koda sem "echo" komandi, i pricas kako je nemoguce uraditi bilo kakav injection ili zloupotrebiti to na bilo koji drugi nacin. Ma 'ajde leba ti da je nemoguce?

I onda okacis drugi kod, ceo, koji je skroz druga stranica od one koju si do sad radio, i ocekujes od nas da shvatimo sta nas pitas i sta pokusavas da uradis? Prvo radis ispis podataka i odjednom se pojavi unos podataka, pa me onda pitas "jel sad vidis???????????????". To mi lici na vredjanje necije inteligencije na zarad toga da izgledas pametnije, ali ti ne polazi za rukom.

Iskljucujem se iz diskusije, sve najbolje i srecno sa daljim radom. Pokusao sam, nisi shvatio, poceo si da budes beozbrazan i da nas "testiras" na dvosmislene stvari. To sto si sve nalickao sa nesto HTML-a me nece ubediti da ista radis.
[ milos 2 @ 03.11.2011. 15:29 ] @
ako sam te uvredio time sto sam prvo okacio deo koda stranice, samo da pokazem da sam uradio NESTO, jer vi tvrdite da ne radim NISTA, i rekao da sam to dodao na stranicu gde je konekcija na bazu
Citat:
to sam dodao u fajl koji se poziva kada se pritisne dugme sumbit
, onda si stvarno uvredljiv covek, ja stvarno nista ruzno nisam mislio, ako si ti tako shvatio, nastavi da se ljutis, bogumi ti ne mogu nista.

Citat:

Ostavio sam ti gotov kod (iako se to ne radi) nadajuci se da ces da ga izanaliziras i razmislis zasto sam sta gde stavio. Ali uzaludno sam se potrudio.


kao sto si video nesto sam radio, kako da istovremeno i gledam forum non stop, i da trazim po netu nekakva objasnjenja? tacno, to je pitanje oko kog se vrtimo na dve strane, ono ostalo smo razresili na polovini prve, i stvarno ne shvatam zasto pravite toliku buku oko toga da ja necu da ucim, kada ni ne znate da li ucim, i na koji nacin ucim, nego smatrate da ja samo sedim i cekam da mi neko zavrsi sve

na to sto si rekao da je ne moguce na takav nacin na koji sam ja hteo, stvarno oko toga nisam razmisljao, i hvala na tome, i hval na gotovoj skripti, naravno da cu je pogledati i sve razjasniti sto mi nije jasno, ako i ti mislis da ja ne vredim nista, i da mi ne treba pomoci, hvala i na ovomme do sada

ocekujem samo poruku od vas na ovo sto sam napisao.
[ dakipro @ 03.11.2011. 15:33 ] @
Molim ucesnike teme da se na dalje drze php diskusije i php teme, a ne dalje rasprave oko ucenja.
Hvala
[ milos 2 @ 03.11.2011. 18:25 ] @
tacno, uz male izmene bi bio dobar, ovaj drugi na neki nacin i jeste samo malo, bar za mene, olaksan, jer nema while petlje, i zbog toga nisam znao da je ispravim kao sto sam i napisao ako se ne varam, i nasao neku bez koja radi, napisao sam da sam nasao gotovu skriptu i prepravio je, i onda si mi ti poslao kako da napravim da uvek ide na poslednji, ali pre nego sto sam procitao tvoj novi post, uz sav ovaj rad shvatio kako rade promenljive u poljima, to mi nije bilo jasno, i onda posto sam hteo na stranici koja se otvara odmah po pritisku na dugme, to je bila stranica za upisivanje, i tu napravio tabelu, i povezao promenljive sa njima, i mislio da sam resio problem dok mi ti nisi dao primer sa sporim net-om kako to ne moze da se odradi, kada sam napisao onaj post legao sam da spavam, pa sam sada ustao, i sada cu uzeti da pogledam tvoju skriptu sto si mmi ostavio
[ plague @ 03.11.2011. 18:35 ] @
Ovaj kod:
Code (php):

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

$query = mysql_query("SELECT * FROM registar");

while ($rows mysql_fetch_array($query)):
$ime1 = $rows['ime'];
$mesto1 = $rows['mesto'];
$datum1 = $rows['datum'];
$mesto_st1 = $rows ['mesto_st'];
$pet1 = $rows ['pet'];
$broj1 = $rows ['broj'];
$jmbg1 = $rows ['jmbg']
$email1 = $rows ['email'];

echo "$ime1 $mesto1 $datum1 $mesto_st1 $pet1 $broj1 $jmbg1 $email1<br><br>";

endwhile;

?>
<body>
</body>
</html>
 


Ne radi jer si ponovo napravio totalno pocetnicku gresku.
Code (php):

while($rows = mysql_fetch_array($query))
 


Ne mogu da verujem da si programer jer su ovo greske da je prosto nemoguce da ne vidis problem kada ti javi na kojoj liniji koda ne moze da parsuje.
[ milos 2 @ 03.11.2011. 18:57 ] @
nekada ni ja ne mogu da verujem gde pogresim, i nisam neki programer, tek sam upisao fax, i zamoljen sam da ovo uradim, a ispravio sam gomilu gresaka, od '', pa ;, i ti si mi ovog puta rekao za znak jednakosti, i nisam siguran, necu da gresim dusu, nisam siguran da li si ti, ili neko drugi, napisao da imam jos jednu takvu istu istijacku gresku, samo je problem sto je najcesce greska u prethodnom redu nego u tom sto je napisan, ali ipak je ovog puta ispalo da je u tom, hvala na ovom odgovoru