[ milstanyu @ 27.10.2011. 17:21 ] @
Imam nekoliko .COM sajtova i jedan .RS sajt. Poceo sam da eksperimentisem sa Amazon Web Services hostingom i uspesno sam prebacio sve .COM domene. U GoDaddy panelu gde sam registovao sve .COM domene upise se IP adresa mog novog hosta (pod @), koriste se GoDaddy-jevi name serveri i sve radi super.

Sad me zanima kako to isto da odradim za .RS sajt.

Da li RS registrari nude uslugu name servera kao GoDaddy? Probao sam besplatni zoneedit.com, isprobavao sam sa jednim .COM domenom, ali mnogo je nestabilno, cas radi, cas ne radi.
[ cyBerManIA @ 27.10.2011. 18:45 ] @
Tamo gde si kupio .RS domen, obicno dobijas i koriscenje njihovog name servera.
Ulogujes se u control panel i menjas A, cname, MX, text i ostale zapise, kao sto si vec radio s' .com.

Kod koga si registrovao .RS ?
[ milstanyu @ 27.10.2011. 18:57 ] @
Kod Panline.net. Nisam dobio nikakav pristup control panelu, jednostavno sam do sada samo slao email ljudima koje name servere da upisu i to je sve, oni mi to odrade. Poslao sam im pitanje u vezi ovoga jutros, ali nisam jos dobio odgovor.
[ agvozden @ 28.10.2011. 13:38 ] @
ne nude svi, mislim da ima loopia i eunet, za ostale nisam siguran, ali vecina nema.

Sto je problem da podignes sopstveni dns server?
[ mr. ako @ 28.10.2011. 15:06 ] @
Loopia ima korektan kontrolni panel. Mozda da prebacis kod njih... mada, ako su ti dosad menjali rucno u Panline, sacekaj jos malo promenice i ovo... :)

[ Predrag Supurovic @ 28.10.2011. 23:21 ] @
Imas xname.org besplatno, odlican je servis. Ne daj pare lokalnim pilicarima.