[ nikic81 @ 01.11.2011. 11:37 ] @
Našao sam sajt sa jako povoljnim cijenama iPhone telefona, iPad uređaja, Blackbarry, Samsung Galaxy S itd... pogledajte http://www.issaras.com.
Na sajt sam naišao preko facebook oglasa koji je vodio na ovu grupu LINK, ovaj sajt ima Yahoo Ecommerce placanje, ali ne znam da li to garantuje da sajt nije prevara...
ima li mozda nekih iskustava sa doticnim sajtom, ili nekog savjeta?
[ Java Beograd @ 01.11.2011. 12:07 ] @
Neka se složimo da je to najbolji, najpošteniji, najažurniji on-line prodavac koječega.

Probaj da odgovoriš, sam sebi na sledeće pitanje: Šta ako (teoretski, hipotetički, kojim slučajem, čudnim sticajem okolnosti) ti platiš a ne dobiješ svoj telefon, za koji prodavac tvrdi da ga je poslao ?!
[ nikic81 @ 01.11.2011. 12:28 ] @
Pazi ovo, pitao sam da li salju DHL-om, reklis su da salju, EMS slanje kosta 16$, a DHL 70$, kad se ide preko DHL-a, a za placanje su mi rekli da moram da nadjem nekog ko je u USA/Australia/Canada jer ne primaju uplate preko PAY PAL-a iz drugih zemalja, ja mislim da ti kad platis preko PAY PAL-a imas opciju na povracaj novca, ako ne primis proizvod.
[ deki77 @ 01.11.2011. 13:13 ] @
Code:
Issaras' Sales
121 Soi Anuchartorn
Bangrak, Bangkok -10500
Thailand
Email : [email protected] , [email protected]
Website: www.issaras.com


mozda su to i kopije...
[ nikic81 @ 01.11.2011. 14:34 ] @
Evo šta kažu, to sam prvo pitao.

[ mother.mne @ 01.11.2011. 16:49 ] @
Meni je sumljivo jer im je tek od skoro zakupljen domen.


a i pise kod njih na sajtu da im je adresa:
Bangrak, Bangkok -10500
Thailand

a na slici vidis da je domen regostrovan na nekog ko je u
Sunnyvale, California
USA
[ bakara @ 01.11.2011. 18:05 ] @
Citat:
nikic81: Pazi ovo, pitao sam da li salju DHL-om, reklis su da salju, EMS slanje kosta 16$, a DHL 70$, kad se ide preko DHL-a, a za placanje su mi rekli da moram da nadjem nekog ko je u USA/Australia/Canada jer ne primaju uplate preko PAY PAL-a iz drugih zemalja, ja mislim da ti kad platis preko PAY PAL-a imas opciju na povracaj novca, ako ne primis proizvod.
A ovde su naveli za opciju placanja i paypal:
http://www.issaras.com/info.html
Citat:
Payment:

We accept Credit Card/ PayPal / Wire Transfer / Western Union/ Money Gram payments.

Shipping Information: Shipping is free till Christmas. We ship the item in 10-15 days after the payment. Due to Upcoming Christmas season , sometimes we run out of the products and it takes 3-4 weeks to ship the item.

Refund, Returns and Cancellation Policies: In case if you don't like the product , you can return it within 5 days after you receive the item,we will give the full refund.


I nema nista ispod 250$....aj naruci sta si se stis`
[ nikic81 @ 01.11.2011. 20:59 ] @
Citat:
bakara: I nema nista ispod 250$....aj naruci sta si se stis` :p


Hahahahahahah :D aj da uletimo po pola :P hehe...

i inače ja nisam rekao da ne primaju PAY PAL uopšte, nego da ga primaju iz USA, Kanade i Australije... iz drugih zemalja jok...
[ donmarkone @ 02.11.2011. 09:42 ] @
U principu bilo sta da se naruci pokriven si Paypal buyer's protection . I to dobijes 99% jer je paypal naklonjen kupcima (google it).

A sto se tice cena vrlo su povoljne ali to ne znaci da je 100% prevara cak sta vise vrlo je lako moguce da je originalno . E sad ko ima 260 usd voljan da zarobi i rizikuje sve po par % :) .

Da ih mozda neko mailuje za slike prave ?
[ jerryrain @ 02.11.2011. 10:11 ] @
ja probao da kupim ali ne salju u Srbiju, tj ne postoji nikakva shipping opcija za Srbiju a za finalni checkout mora da se selektuje neki shipping...
[ jerryrain @ 02.11.2011. 10:21 ] @
Citat:
jerryrain: ja probao da kupim ali ne salju u Srbiju, tj ne postoji nikakva shipping opcija za Srbiju a za finalni checkout mora da se selektuje neki shipping...


nema zato sto je yahoo ecommerce, kontaktiraj ih ovako preko maila, omogucice ti da im platis nekako... jer pise da salju wordwide. dobijes na sve te njihove usluge slanja kod za pracenje posiljke, naravno ako posalju :-D ja sam do sad narucivao iz raznih zemalja svakakve gluposti i sve mi je do sad stiglo, nesto kroz nedelju dana, nesto kroz mjesec... ali sve je stiglo... ove prodavce nisam testirao, dvoumim se i dalje :-)

Citat:
donmarkone: U principu bilo sta da se naruci pokriven si Paypal buyer's protection . I to dobijes 99% jer je paypal naklonjen kupcima (google it).

A sto se tice cena vrlo su povoljne ali to ne znaci da je 100% prevara cak sta vise vrlo je lako moguce da je originalno . E sad ko ima 260 usd voljan da zarobi i rizikuje sve po par % :) .

Da ih mozda neko mailuje za slike prave ?


ako je ovo tacno, onda ne vjerujem da je prevara, imam neke prijatelje u kanadi, pa bi im mogao prebaciti novac na njihov paypal da m plate ovo, a ovi da posalju meni, pa ako ne stigne, da izgubim 1% nije me zao.

ne znam sta se desava u slucaju da dobijem neku kopiju, tj. neku glupost od uredjaja :-) imam li i tad pravo na povracaj para od PayPal-a?
[ DaliborP @ 02.11.2011. 10:30 ] @
Prevara.
[ DaliborP @ 02.11.2011. 10:35 ] @
Citat:
DaliborP: Prevara.


daj neki konkretan razlog :-) zbog cega mislis da je tako :-)
[ donmarkone @ 02.11.2011. 10:42 ] @
Kada sam rekao 99% mislio sam 99% dobijas slucaj i povratak novca a suma koja dobijes je 100% cena + postarina .

Inace verujem da je prevara jer sam trazio slike prozivoda da je original i lik mi je poslao ovo (slika je orignalne velicine koju sam dobio u email )

http://www.slike.com/slike/7dJXW.jpg

Plus tekst "All pictures are real not artificial. For you another picture. If any other questions let us know.

Regards'"

Na moj zahtev za jos slika i da me uveri da je original kako bih narucio vece kolicine .

"Yes we understand you
It would be good if you can come to Bangkok and buy from our shop. If any other questions let us know.

Regards'"


@

"imam li i tad pravo na povracaj para od PayPal-a?"

Imas jer "Item Not As Described" procitaj pay pal FAQ
[ DaliborP @ 02.11.2011. 10:42 ] @
Da li stvarno mislis da postoji firma koja prodaje nove apple proizvode upola cene potpuno legalno?
Zasto uopste treba da se razmislja o tom?
[ donmarkone @ 02.11.2011. 10:49 ] @
Citat:
DaliborP: Da li stvarno mislis da postoji firma koja prodaje nove apple proizvode upola cene potpuno legalno?
Zasto uopste treba da se razmislja o tom?


Naravno da postoji , samo sto je do takvog kontakta dosta tesko doci . To sto ovde prodaju iPhone 4 za 350e ~ polovan i novi 4s za po 800 - 1000 e i plus jer iPhone kod nas je (iPhoneSS ) Seljacki san . Ne zato sto je los prozivod vec zbog najobicnijeg pravila trzista potraznja ponuda . Dobija se nelegalnim kanalima u ogranicenim kolicinama + ionako visoka cena u inostranstvu = jos veca kod nas = lepak za gerge .

Naravno postoje tu ljudi koji kupuju to i zbog licnog zadovoljstva ... Ali to je sasvim druga prica i offtopic .
[ donmarkone @ 02.11.2011. 10:50 ] @
Citat:
donmarkone: Kada sam rekao 99% mislio sam 99% dobijas slucaj i povratak novca a suma koja dobijes je 100% cena + postarina .

Inace verujem da je prevara jer sam trazio slike prozivoda da je original i lik mi je poslao ovo (slika je orignalne velicine koju sam dobio u email )

http://www.slike.com/slike/7dJXW.jpg

Plus tekst "All pictures are real not artificial. For you another picture. If any other questions let us know.

Regards'"

Na moj zahtev za jos slika i da me uveri da je original kako bih narucio vece kolicine .

"Yes we understand you
It would be good if you can come to Bangkok and buy from our shop. If any other questions let us know.

Regards'"


@

"imam li i tad pravo na povracaj para od PayPal-a?"

Imas jer "Item Not As Described" procitaj pay pal FAQ


ta slika je uzeta odnekud, imas je na bar 50 sajtova... evo ti jedan od njih:

http://www.google.me/imgres?im...fzD0gM%26tbm%3Disch&itbs=1
[ donmarkone @ 02.11.2011. 10:53 ] @
Mislim da je to svima jasno zato sam i naglasio da je slika originalne velicine koju sam dobio :)
[ DaliborP @ 02.11.2011. 10:58 ] @
Citat:
donmarkone: Naravno da postoji , samo sto je do takvog kontakta dosta tesko doci . To sto ovde prodaju iPhone 4 za 350e ~ polovan i novi 4s za po 800 - 1000 e i plus jer iPhone kod nas je (iPhoneSS ) Seljacki san . Ne zato sto je los prozivod vec zbog najobicnijeg pravila trzista potraznja ponuda . Dobija se nelegalnim kanalima u ogranicenim kolicinama + ionako visoka cena u inostranstvu = jos veca kod nas = lepak za gerge .

Evo ja prodajem novi 4s, ko da vise. Pocetna cena 600
[ donmarkone @ 02.11.2011. 11:02 ] @
Citat:
DaliborP: Evo ja prodajem novi 4s, ko da vise. Pocetna cena 600


Tvome sarkazmu nije mesto ovde , ako nesto prodajes za takve stvari postoje oglasi .
[ nikic81 @ 02.11.2011. 11:06 ] @
Citat:
DaliborP: Evo ja prodajem novi 4s, ko da vise. Pocetna cena 600


bolje ko da manje :P

evo sto kazu na apple forumu http://www.slike.com/slike/mDLbn.jpg :-)
[ DaliborP @ 02.11.2011. 11:07 ] @
Ma nije prevara, izvinjavam se zbog ishitrene reakcije. Sad kad malo bolje pogledam sajt izgleda sasvim ozbiljno i profesionalno.
Bolje naruciti sto pre i sto vise dok imaju tu super cenu.
[ Horvat @ 02.11.2011. 11:12 ] @
koji se to mobilni telefoni proizvode u jusi? (posto u onom snimku eposte u odgovoru stoji da su svi telefoni "mada n design in usa"...)
[ donmarkone @ 02.11.2011. 11:14 ] @
Citat:
nikic81: bolje ko da manje :P

evo sto kazu na apple forumu http://www.slike.com/slike/mDLbn.jpg :-)


Nije da branim prodavca cak i sam verujem da je prevara (posle njegovog NEinteresovanja da dokaze da orignalne telefone)

Ali ti postovi na offical forumima sa pitanjima da li je ovo original i sta mislite su mi postali nekako istrcani tokom vremena .

Ja licnom radim sa likom iz HK cija je email adresa i hotmal i @qq velike kolicine novca su prosle preko tih naloga (sto paypal sto MB).

I sta sad ako ja koristim @gmail to me kao prodavca svrstava u prevaranta ili neozbiljnu osobu :)
[ dejan s @ 02.11.2011. 17:00 ] @
Zamislimo da neki proizvod npr. štucmudlice, svi u svetu prodaju za približno 500 eur. Baš svi, i glavni proizvođač, i uvoznici i lokalni distributeri itd itd itd.

E sada, pojavi se neko, ko kao prodaje te iste, potpuno iste štucmudlice za 250 eur. Kako je on uspeo da ima original štucmudlice koje potpuno funkcionišu za duplo manje para nego sam proizvođač? Zapitajte se to.

Ne dajte da vas prevare ljudi, ovakvih prevara je bilo oduvek - ljude zaslepi nerealno dobra ponuda i izgube razum, pa se posle kaju i kukaju.
[ dejan s @ 02.11.2011. 17:03 ] @
Citat:
donmarkone: Nije da branim prodavca cak i sam verujem da je prevara (posle njegovog NEinteresovanja da dokaze da orignalne telefone)

Ali ti postovi na offical forumima sa pitanjima da li je ovo original i sta mislite su mi postali nekako istrcani tokom vremena .

Ja licnom radim sa likom iz HK cija je email adresa i hotmal i @qq velike kolicine novca su prosle preko tih naloga (sto paypal sto MB).

I sta sad ako ja koristim @gmail to me kao prodavca svrstava u prevaranta ili neozbiljnu osobu :)


Ne svrstava te automatski, ali opet ljudi imaju neke predrasude. Zamisli da odeš na neki ozbiljniji poslovni sastanak sa nekim, a kad ono taj se pojavi u trenerkama, neobrijan i zapušten i onda te ubeđujuje kako je taj njegov proizvod dobar. U startu imaš manje poverenja, manje ozbiljno ga shvataš. Ovo je otrpilike neki ekvivalent tome.
[ donmarkone @ 02.11.2011. 21:46 ] @
Citat:
dejan s: Ne svrstava te automatski, ali opet ljudi imaju neke predrasude. Zamisli da odeš na neki ozbiljniji poslovni sastanak sa nekim, a kad ono taj se pojavi u trenerkama, neobrijan i zapušten i onda te ubeđujuje kako je taj njegov proizvod dobar. U startu imaš manje poverenja, manje ozbiljno ga shvataš. Ovo je otrpilike neki ekvivalent tome.


Tvoje reci sadrze istinu tu nema diskusije . Mada sve je to uvek resivo , kao ovaj primer . Prodavac se nije ni potrudio kroz par mailova da dokaze da prodaje originale ... Sad ko zna mozda stvarno ima neku refurbished robu ili ko zna sta vec , ili jednostavno nije hteo da se smara dalje jer je video da nisam idiot ...

U svakom slucaju ovde vam ne givne 700 + e za 4s :)
[ ventura @ 03.11.2011. 07:50 ] @
Citat:
dejan s: Ne svrstava te automatski, ali opet ljudi imaju neke predrasude. Zamisli da odeš na neki ozbiljniji poslovni sastanak sa nekim, a kad ono taj se pojavi u trenerkama, neobrijan i zapušten i onda te ubeđujuje kako je taj njegov proizvod dobar. U startu imaš manje poverenja, manje ozbiljno ga shvataš. Ovo je otrpilike neki ekvivalent tome.

Naravno da treba da imaš manje poverenja u takvu osobu. Zašto se neko pojavio na sastanku u trenerci, smrdljiv i neobrijan? Pa zato što je neozbiljan ili ima neki ozbiljan problem u glavi, samim tim ne treba da imaš poverenja u takvu osobu i logično je zaključiti da mu proizvod takođe ne valja.
[ DrJekyll @ 04.11.2011. 12:16 ] @
Citat:
DaliborP

Ma nije prevara, izvinjavam se zbog ishitrene reakcije. Sad kad malo bolje pogledam sajt izgleda sasvim ozbiljno i profesionalno.
Bolje naruciti sto pre i sto vise dok imaju tu super cenu.



sajt izlgeda kao da ga je radila mala mara 1998.god.