[ majce22 @ 04.11.2011. 21:18 ] @
Postovani,

verujem da se neko od vas razume u ovu problematiku i da mi moze pomoci svojim odgovorom ili makar sopstvenim iskustvom.

Pitanje je - da li postoji mogucnost da se zloupotrebi bezicni telefon na fixnoj liniji? O tome sam povremeno cula nesto ali sada postoji konkretan problem pa bih htela da znam da li da zloupotrebu ukljucim ili iskljucim kao mogucnost?

Da li npr.vas komsija moze da se prikaci na vasu tel.liniju (ili npr.da dodje neko ispod terase a vi ste na prvom spratu) ako koristite bezicni telefon sa odredjenim dometom?

Unapred se zahvaljujem svima.
[ JankoNIS @ 04.11.2011. 21:40 ] @
Naravno da je teorijski i prakticno moguce. Ipak, za dalju diskusiju je vazno i koji je model telefona u pitanju. Razni modeli i proizvodjaci imaju razlicite nacine sprecavanja upada u liniju. Tako da bi pomoglo ako bi navela tacan model i proizvodjaca konkretnog telefona.
[ majce22 @ 04.11.2011. 22:02 ] @
Nazalost ne znam sa sigurnoscu,mislim da je Panasonic. Na fax masini je bezicna slusalica koja se koristi.
[ JankoNIS @ 04.11.2011. 22:14 ] @
Ukoliko nemas tacan podatak, iskoristi ovaj fazon. Kada je slusalica polozena u gnezdo na samoj bazi, onda je u skoro 100% slucajeva nemoguce ubaciti se u komunikaciju izmedju baze i slusalice. Jedino sto tada sve gubi smisao "bezicnog telefona". Nije ti nadohvat ruke nego moras da ustajes i setas do baze.
Ipak bih ti savetovao da zaboravis na zloupotrebu na ovaj nacin, ako je uredjaj novije generacije. Suvise komplikovano za prosecnog korisnika da se ubaci u vezu, a za iskusnijeg nije problem da se ubaci na nekoj drugoj tacki. Nadam se da sam bio dovoljno jasan, mozda malo konfuzno deluje.
[ vaske71 @ 04.11.2011. 22:33 ] @
Zar Panasonic telefoni nemaju dugme za promenu frekvencije odnosno kanala upravo zbog ovakvih stvari ...
[ JankoNIS @ 04.11.2011. 22:46 ] @
Noviji telefoni sami menjaju frekvenciju, i to u toku razgovora. Kao sto rade daljinski za auto alarme. Tesko da neko moze da se ubaci na ovaj nacin. To im se zove plivajuci kod.A to dugme sluzi da manuelno promenis frekvenciju ako je trenutna sa nekom smetnjom.
[ zexoni70 @ 05.11.2011. 06:55 ] @
OD kako je i Panasonic presao na DECT standard vise nema tog dugmeta za promenu kanala i sigurno ne postoji mogucnost da ti se neko ubaci u vezu,jer sam uredjaj radi sa 60 duplex kanala na frekvenciji od 1880-1900 MHz a modulacija je GFSK,a opet radi i kodiranje govora sa 32 kbit/s tako da je mogusnost upada skoro neverovatna!
Mozda taj tvoj telefon i nije DECT standard i malo je starije generacije pa zato radi na 900 MHz!Eventualno tu moze da dodje do nekog brljanja izmedju dve slusalice,ali opet kazem i ti telefoni su imali solidnu zastitu od upadanja u tudj kanal i vezu.
Jedino je postojala mogucnost da ti komsija/drugarica stan ispod/iznad dodje na kafu,ponese svoju slusalicu i za sekund je stavi na tvoju bazu i tako je registruje na tvoju bazu!Ali svaki sledeci put kada ti svoju slusalicu vratis na bazu komsija/drugarica gubi vezu sa tvojom bazom i nema nista od telefoniranja!Pozz!


[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 05.11.2011. u 08:10 GMT+1]
[ Alex65 @ 01.12.2011. 17:08 ] @
Naravno da se moze upasti u vezu. Kako to inace rade naprimer drzavni organi ? To se postize posebnim uredjajima, skenerima ( google !!! ) koji su dosta skupi ali su dostizni. Sve se danas radi...:)

http://www.youtube.com/watch?v=fpVWb9xB4jg

Evo samo jednog od linkova koji Vas uvode u ovu oblast. Ko trazi dalje, naci ce tacno ono sto mu treba. Imao sam negde i cenovnike al...
[ pisac @ 01.12.2011. 17:58 ] @
Državni jorgani to rade mnogo jednostavnije: odu u centralu i postave opremu koja prati sve razgovore.
[ anon250940 @ 22.01.2012. 22:41 ] @
Imas vrlo jednostavnih hakerskih trikova kako da se ubacis nekome u vezu sa bezicnim telefonom..

Prvo da pocnem sa ovime.. vecina danasnjih bezicnih telefona su marke PANASONIC, i vecina ljudi u vasem komsiluku 99% vjerovatno da imaju bezicni telefon tog proizvodjaca a frekvencije rada su jako slicne iako imamo po nekoliko frekvencija koje mozemo da biramo ili nekoliko desetina frekvencija ali uglavnom je vecina kupila slicne telefone koji rade na tim frekvencijama.. e pazite sad.. jedan primjer :)

Upalite slusalicu telefona i drzite u ruci, izvucite maksimalno antenu da vam prijem bude sto bolji.. sad imate u ruci telefon na kojem cujete signal i izvucena vam je antena maksimalno, e sada ugasite adapter iz struje od bazne stanice tog telefona.. jel cujete kako sumi jako na telefonu ?? E sacekajte malo ako se vec niko ne cuje od komsija dok neko nebude pozvao nekoga a vrlo brzo cete cuti nekoga.. ili ako vam se neda cekati ima i brzi nacin da sto prije ulovite nekog..

Vratite telefon u baznu stanicu od telefona i ukljucite baznu stanicu u struju , sad dignite slusalicu i upalite telefon, jel cujete signal ? Ako cujete signal pritisnite ono dugme za promjenu frekvencije obicno pise na njemu " CH " sto znaci kanal.. na momenat ce zasumiti i opet cete cuti signal na telefonu e sada ste na drugoj frekvenciji.. sada ugasite baznu stanicu telefona iz struje i ima li sada nekoga iz komsiluka na vasem telefonu !? :) Ako nema opet vratite telefon u baznu stanicu i sve iz pocetka u roku 2 minuta nekog ce se cuti na vasem telefonu ko je tu blizu vas i koristi panasonikov bezicni telefon bas tada..

Druga stvar ako nekog cujete ali onako vise sumi nego ga cujete malo se prosetajte po kuci dok se taj neko ne bude cuo kristalno jasno.. samo nemojte poslije mene da ganjate da ubijete ako cujete nesto od vaseg komsije sto ni u snu niste mislili da vam prica iza ledja i to s nekim koga vi ni ne poznajete.. :)


PS. Ovo je samo u edukativne svrhe i nije mi bila namjera ikoga da podsticem da ovo koristi u bilo kakve druge svrhe i da narusava neciju privatnost..
[ zexoni70 @ 23.01.2012. 08:48 ] @
Citat:
bojan.javorac: Imas vrlo jednostavnih hakerskih trikova kako da se ubacis nekome u vezu sa bezicnim telefonom..

Prvo da pocnem sa ovime.. vecina danasnjih bezicnih telefona su marke PANASONIC, i vecina ljudi u vasem komsiluku 99% vjerovatno da imaju bezicni telefon tog proizvodjaca a frekvencije rada su jako slicne iako imamo po nekoliko frekvencija koje mozemo da biramo ili nekoliko desetina frekvencija ali uglavnom je vecina kupila slicne telefone koji rade na tim frekvencijama.. e pazite sad.. jedan primjer :)

Upalite slusalicu telefona i drzite u ruci, izvucite maksimalno antenu da vam prijem bude sto bolji..


Da druze to je sve tacno,ali se samo odnosi na one PANASONIC telefone koji su se proizvodili i kupovali pre 15 i 20-ak godina i radili na FM frekvencijama 46 i 49 MHz!
DOK za ove nove DECT koji rade na frekvencijama 1880 MHz–1900 MHz,je skroz drugacija prica!:-))
Pozz!
[ anon250940 @ 23.01.2012. 10:48 ] @
Druze to je takodje tacno ali slozices se samnom da se kod nas i prije 5 god. prodavala ta oprema panasonikovih bezicnih telefona koja je i prije 10 god. prodavana.. a to znaci da se ti telefoni jos koriste uveliko jer su odlicnog kvaliteta i jedino im baterije crkavaju na par godina ostalo sve radi besprijekorno daleko preko 10god. Moj telefon je star 10god. i kao da je juce kupljen (panasonic bezicni sa digitalnom sekretaricom) , ali sve do skoro su se prodavali slicni.. cak jos vidjam po radnjama ne znam odakle ih izvlace.. sto znaci da ovo jos uveliko funkcionise..
[ calexx @ 23.01.2012. 11:06 ] @
Verovatno ih još uvek ima, kao što ima i žičanih, ali je problem što za ovo što si opisao i mi moramo da imamo te stare telefone a računam da je ovde većina odavno zamenila te nesigurne telefone malo boljim. ;) Ja imam star Panasonic na 900MHz, kupio sam ga pre nego sam uveo ISDN što znači da ima desetak godina, tada je još bilo tih starih ali su svi koji su pomalo znali o tome kupovali novije. Što takođe znači da, ako imamo takve telefone, može neko i nama da se uvali.
[ anon250940 @ 23.01.2012. 17:59 ] @
Ono sto je definitivno to je da sve povjerljive stvari treba oci u oci a nista preko telefona..
Ako ces isktreno nevjerujem ja ni telekomu.. ustvari njima najmanje vjerujem!
[ Alex65 @ 23.01.2012. 18:07 ] @
Odgovor na sva vasa pitanja...

http://www.endoacustica.com/gsm_interceptor_en.htm

...i nemojte se samo tu zaustaviti. Pretrazite sajt !
[ MasterRW @ 23.01.2012. 19:11 ] @
GSM je jedno, a bežični telefoni su drugo - pogotovo ovi na 43/44 i 46MHz.
[ Alex65 @ 24.01.2012. 08:16 ] @
Mislio sam da ovde neko ima minimum tehnickog znanja, izvinjavam se...
Naravno da inzanjerima i odredjenim sluzbama odavno nije problem da premoste tu trivijalnost oko fr. opsega. Za to se ide u skolu a posle dobija plata. Ono sto obican covek treba da zna...takve stvari su veoma realne i dostupne ljudima, vec danas !!! U vojsci smo imali par vozila za "elektronska izvidjanja" itd ali tada nisam imao fotoaparat da sad ilustrujem...
[ Aleksandar Đokić @ 24.01.2012. 09:59 ] @
a sta si ti tacno ovim linkom pokazao? da postoje uredjaji za gsm sniffing? ja mislim da je to jasno svima... pa obavestajne sluzbe su cak primorale mobilne provajdere da koriste slabiji algoritam (a5/2) enkripcije kako bi bez problema mogle da prisluskuju
[ Alex65 @ 24.01.2012. 15:43 ] @
Ne snifing! Snifing je cisto detektovanje prisustva odasiljackih uredjaja.
Ovde lepo pise da je ovaj uredjaj presretac telefonskih sadrzaja. U daljem textu cak pise da istovremeno prati 200 linija( "providing target and corresponding call data TMSI, IMSI, IMEI, dialed number, time and date and two way speech recording of one target.." ). Pa sam onda ja napisao na cistom srpskom da pretrazite sajt dalje, na svoju ruku i pronadjete sta Vas interesuje. Pa sam spomenuo vojnu opremu kojoj sam imao pristup svojevremeno...Sorry, nemam zivaca jos da Vam crtam...
Forumasi su pitali, ja sam ponudio konkretan, ilustrovan odgovor.
Pozz!

P.S. POgledajte jos i ovo. Ali stvarno, procitajte malo namenu i detalje.
http://www.endoacustica.com/tel_interceptions_en.htm
http://www.endoacustica.com/spy_telephone.htm Pazite kad Vam neko poklanja skupoceni telefon, onako na lepe oci !!!
http://www.endoacustica.com/listino_prices.pdf Cene !!!
[ MasterRW @ 24.01.2012. 16:08 ] @
Citat:
Mislio sam da ovde neko ima minimum tehnickog znanja, izvinjavam se...
Naravno da inzanjerima i odredjenim sluzbama odavno nije problem da premoste tu trivijalnost oko fr. opsega.

Ako ignorišemo razliku u frekvencijama, GSM i bežični telefoni se razlikuju u još par ‚‚sitnih‚‚ detalja..