[ slobo024 @ 05.11.2011. 15:10 ] @
Poz,

Imam mts postpaid karticu i huawei e1550 usb modem. Kad ubacim postpaid karticu nece da se konektuje na net, dok sa bilo kojim prepaid karticom oce da se nakaci. Zvao sam i korisnicki servis i rekli su da napravim nov profil za konetkotvanje na postpaid, medjutim ni tada nece.

U cemu je problem, dali trebam neka posebna podesavanja u programu ili nesto drugo ?
[ agasoft @ 06.11.2011. 14:18 ] @
pozdrav.
Ovo nema veze s ovim, ali, zamolio bih vas da ako ste u mogućnosti pomognete.
Od nedavno zbog sile prilika koristim mts internet. Dobio sam modom e 153.
Pretpostavljam da je software modifikovan pošto se zove mts mobilni internet.
Sve to radi lepo i krasno, ali.
Ja sam potpuno slep, ukratko moj govorni program nije u stanju da pročita nijedno jedino slovo, kontrolu. Dijalog. Ništa. Nisam u stanju ni da se povežem, prekinem vezu. Proverim stanje. Baš ništa.
Znam da se ovi modemi otključavaju i to mi nije problem. Ali, neće ispuniti svrhu ako ne postoji mogućnost promene kompletnog softvera.
Jedan moj prijatelj je bio na letovanju u Crnoj Gori i tamo koristio telenor modem i njihov softver. Kaže da je sa tim softverom pod istim okolnostima radio bez problema, pa sam došao na ideju da bi mi promena softvera odnosno upravljačkog prograna pomogla.
Dakle da li mogu samo da promenim softver kojim ću koristiti modem i kako? Hvala.
[ duliduli @ 15.01.2013. 16:56 ] @
Citat:
slobo024:
Poz,

Imam mts postpaid karticu i huawei e1550 usb modem. Kad ubacim postpaid karticu nece da se konektuje na net, dok sa bilo kojim prepaid karticom oce da se nakaci. Zvao sam i korisnicki servis i rekli su da napravim nov profil za konetkotvanje na postpaid, medjutim ni tada nece.

U cemu je problem, dali trebam neka posebna podesavanja u programu ili nesto drugo ?

uinstaliraj program(mts mobilni internet)a zatim prikljuci modem da napravi sam movu konekciju i trebalo bi da radi