[ GMC @ 07.11.2011. 09:40 ] @
Pozdrav ljudi,
Molim vas za pomoc, cesto u poslu moram slovima pisati iznos novca slovima (npr. 750.341,31 = sedamstotinapedesethiljadatristotinečetrdesetjedan i 31/100)
Sto se tice koristenja nekih gotovih programa ne mogu ih koristiti jer u ovaj svoj programcic imam ukljucene i neke dodatne funkcije i prilagodjene mojim potrebama tako da trebam ipak kod za ovo a ne gotovo rjesenje u obliku nekog programcica...

Naravno, ne trazim da mi neko napise kod (ali ako neko ima vec gotov kod necu se buniti hehe), vec samo da me malo usmjerite kako, sta...


Hvala unaprijed!
[ ykos @ 13.11.2011. 09:54 ] @
imaju 2 nacina da rijesis to (bar meni poznata) ...

Prvi :
- da napočetku programa kažeš koliko imas cifara u broju ispred zareza napr 3. E onda da unosis cifru po cifru, a dole u if-u kažeš if(cifre=4) radi pa sada možeš sa case možeš opet sa if ... i otprilike ti treba ovo case 1: (komanda za ispisna ekran printf ili šta već koristiš i koji programsi jezik koristiš)"jednastotina" i tako za sve brojeve ispišeš, onda zadiš za drugu cifru, opet if cifre=4 case 5napr: pedeset ... itd itd

-drugi način, da uneseš kompletan broj do zareza i za njega dijeliš sa 10 ili po modulu sa 10 da bi dobio zdanju cifru i onda pišeš sazada cifre slično na način gore ispisan. Iza zareza napišeš negdje posebo i samo kažeš da ti prikaže kao brojizazareza/100, isto ovo i u predhodnom postupku za dio iza zareza.


Nadam se da sam ti nekako pomogao