[ lugomir @ 09.11.2011. 18:46 ] @
Pozdrav,


imam sledeći problem: Dobila sam memory stick sa jako bitnim podacima na njemu, i nemam izbora sem da nađem način da ih povratim jer je od zaista velike važnosti.

Kada sam stigla kući i prvi put ubola flash u komp, izbacilo mi je obaveštenje da moram da ga formatiram prvo... standardan problem, vidim da se to mnogima dešavalo, guglam pola dana....

Uglavnom, naravno, nisam formatirala, i onda kad to skipujem prikazivalo je bukvalno samo da memorija ima O bajtova i da je O zauzeto :D


e, onda danas, kad sam rešila da se ponovo pozabavim tim problemom, otišla sam na onu drugu opciju (koja i dalje nije format), i prosto se više ne sećam šta je bilo, tipa neki scan, fix (možda, a možda sam ja to i istripovala). Uglavnom, kao rezultat tog mog čačkanja sad sam dobila ovo kad ubodem flash, evo kako ga vidi (i sa sedmice i sa xp-a, ista situacija! ):





a kada probam da otvorim bilo koji od ovih imaginarnih foldera, naravno javlja sledeće:




Dakle, jasno je da ovo nisu podaci koji mi trebaju, a jedini napredak koji uočavam je to da sada windows vidi da je na flešu zauzeto 1Gb memorije...

Unapred sam zahvalna na svakoj pomoći koja će me dovesti do rešenja problema i toga da rekonstruišem originalne podatke koji su mi potrebni, da se ne ponavljam da mi je neizmerno važno, inače ne bih ovoliko očajnički kukala.... :(

Bilo ko sa konkretnim predlogom?


[Ovu poruku je menjao lugomir dana 09.11.2011. u 20:02 GMT+1]
[ Milan BG @ 09.11.2011. 22:03 ] @
Male su šanse, ali možeš da probaš sa nekim data recovery programom tipa Ontrack EasyRecovery i sl.