[ Nikola975 @ 09.11.2011. 19:51 ] @
Prilikom placanja postpaid racuna za prethodni mesec, oktobar 2011, u poslovnici VIP-a u Boru, naplacena mi je provizija u iznosu od 25 dinara. Lopovluk i bezobrazluk! Drskost pre svega. Poistovetio bih situaciju sa sledecom: izadjem napolje da prosetam, naidjem na trafiku, kupim bilo koju dnevnu novinu koja kosta 15-35 dinara i ljubazno mi prodavacica kaze... "morate da mi platite proviziju jer ste kupili novine kod mene"... ne, uopste se nisam iznervirao.
[ espresso @ 09.11.2011. 21:34 ] @
To je da rasterete poslovnice malo. Ili da bar uzmu neki dinar za toliku gužvu. Najviše gužve znaju da prave upravo ta plaćanja računa tako da neko ko je došao da završi reklamaciju ili kupovinu mora da čeka.
[ Baja Gaša @ 10.11.2011. 09:55 ] @
Najjednostavnije rešenje - plaćati preko ebankinga.

Komercijalna banka (moderator može ovo da izbriše ako smatra da je reklama u pitanju) za prvih 15 (mislim) računa ne naplaćuje proviziju. Više i ne treba. Nema gužve, pare su odmah na računu primaoca, zaboraviš na redove. Mislim da i ostale banke imaju sličnu politiku.
[ neca @ 10.11.2011. 14:27 ] @
Meni od skoro raiffeisen ne računa proviziju uopšte.
[ Nikola975 @ 10.11.2011. 17:48 ] @
Raifeizen banka ne naplacuje uopste proviziju jer VIP kod njih ima ziro racun na koji se i uplacuju sredstva od naplate racuna postpaid korisnika. U Srbiji nema svako mogucnost e-banking usluge, nema ni svako tekuci racun. Aman, nije strasno sto se daje 25 dinara preko, ali nedopustivo je po svim vazecim etickim principima, bez uzimanja u obzir zakona.