[ tordajav @ 10.11.2011. 22:32 ] @
Pokušavam da pokrenem jednu američku radio stanicu koja se zove "Fresh 102.7"
Code:
fresh1027.radio.com

ali bezuspešno. Treba mi jedna radio emisija, ide nedeljom ujutru, Acoustic Sunrise, ali ne vredi.
Da li bi neko ko sluša neke inostrane radio stanice pokušao da pusti negde?
Ja sam pokušao i pomoću Tor-a ali bezuspešno.

Hvala :))
[ madcama @ 11.11.2011. 00:15 ] @
Mislim da nisu dostupni iz nase zemlje.
[ iobst1 @ 21.11.2011. 08:54 ] @
Nije odgovor za tebe @tordajav, ali pomoči če drugima koji žele slušati i po izboru i snimati odlične radio stanice tipa:

Absolute Classic Rock
All Hit 70s - S K Y . F M
AntenneBayern-oldies-but-goldies
Beatles Radio.com_ Solos
NZB Magic
Radio North Sea International
Radio Luxembourg



Postavit ču i mali program sa kojim možete snimiti sve te pjesme sa radio stanica i poslije ih po želji zapržiti na cd ili dvd medij.


streamripper-windows-installer-1.64.6

Vrlo jednostavno za rukovanje..Nakon instalacije idite na File i odredite putanju do mjesta gdje ste prethodno napravili folder u koji če se spremati materijal.

Moja je preporuka da čekirate "Rip to single file. To zbog toga što če se pjesme snimiti redom kako su i emitirane. U suprotnom (Rip to separate files) kod prženja na cd ili dvd medij, pjesme se slažu abecednim redom, što kod emisija koje su vođene uz pomoč voditelja, stvara zabunu. Naime, čut čete kraj jedne i početak druge pjesme, pa dolazi druga po abecedi (zakinuta za početnih nekoliko sekundi)..ako smo se razumijeli, OK..Nadam se da sam pomogao.


Code:
http://hotfile.com/dl/135614806/770af63/streamripper-windows-installer-1.64.6.rar.html




[Ovu poruku je menjao iobst1 dana 21.11.2011. u 10:25 GMT+1]
[ tordajav @ 21.11.2011. 11:07 ] @
Našao sam još dva radia koja ne mogu da pustim, može li neko da proba?

Code:
http://play987.radio.com/
http://mix1041.radio.com/
[ IT_DooX @ 21.11.2011. 11:15 ] @
Ne moze, u oba slucaja javlja da CBS radio nije dozvoljen u nasoj zemlji, ovo su ocigledno stanice koje su u vlasnistvu CBS-a... Posto imaju integrisano slusanje u browseru postavka nekog proxy servera (americkog) bi dozvolila slusanje.
[ missortr @ 21.11.2011. 11:31 ] @
@IT_DooX, mislis dovoljno je da promjenis IP adresu, tj. rucno podesis proxies i slusas radio.? :-)
[ IT_DooX @ 21.11.2011. 11:34 ] @
Ovaj prvi deo ne, ne mozes promeniti IP rucno na kompu da bude americki, drugi deo je sasvim ispravan, podesavanje americkog proxy servera u browseru. Samo je pitanje koliko ce to brzo raditi...
[ missortr @ 21.11.2011. 11:59 ] @
pola brzine, zavisi, nekad sec sec ali to ili SAD :-)

L.P.
[ tordajav @ 21.11.2011. 20:02 ] @
Pretpostavljam da znate kako Tor radi i na čemu je baziran; kada ga koristim, i u brovseru odem putem gugla na bilo koju stranicu na koju me odvede guglova pretraga sa rečima "whats my ip", pokaže mi da sam u Americi. Dakle korišćenjem proxy servera, a ne menjanjem IP adrese. Ali i pored ovoga neće da pušta radio.
Pokušaću sa nekim softverom koji menja baš IP

EDIT: USPELO JE!!! :) ...sa Hotspot Shield-om

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 21.11.2011. u 21:26 GMT+1]