[ vecura @ 13.11.2011. 15:40 ] @
Nov sam u flash-u silom prilika pa me interesuje jedna stvar...

uradio sam ovo

k = new LoadVars();
k.load("slike.txt");
trace (k);

u fajlu slike.txt stoji samo jedan jedini broj 17

medjutim kao trace rezultat izbacuje 17=
odakle ovaj znak jednakosti i kako da to 17 bude jednostavno broj koji mogu da koristim???
[ MenOfHonor @ 13.11.2011. 16:25 ] @
Kada koristiš LoadVars() klasu Flash očekuje promenljive u obliku promenljiva=vrednost, tako da ako već želiš na taj način da pročitaš vrednost promenljive iz eksternog fajla moraš se pridržavati tog pravila:
Code:
broj=17

Sada kada želiš da vrednost promenljive "broj" pročitaš i prikažeš korišćenjem trace() funkcije napisaćeš sledeće:
Code:
var k:LoadVars = new LoadVars();
k.onLoad = function(success:Boolean):Void 
{
    if (success)
    {
        trace(k.broj);
    }
}
k.load("slike.txt");

Moraš takođe da proveriš da li se fajl uspešno učitao pa ako jeste onda ćeš prikazati vrednost promenljive "broj" koja se nalazi u "k" objektu. Ukoliko želiš da napišeš više promenljivih u eksternom fajlu moraš da ih odvojiš ampersendom (&):
Code:
broj1=17&broj2=18&broj3=19
[ vecura @ 13.11.2011. 16:45 ] @
Nije mi bitno sta ce da pokaze na trace() nego mi je bitno da to bude broj jer oznacava broj objekata u folderu i u jednom trenutku moram da nekoj promenljivoj brs1 zadam da je jednaka promenljivoj k. Samo na nacin na koji sam ja to pokusao nije uspelo... sad vidim i zasto :D

Hvala puno za odgovor...

P.S. i dalje ga vidi kao string a ne kao int... pretpostavljam da ce dodavanje k=Number(broj); resiti problem?
[ MenOfHonor @ 13.11.2011. 16:55 ] @
Da, a ako koristiš int onda može i:
Code:
int(k.broj)
[ vecura @ 13.11.2011. 17:10 ] @
Extra, hvala jos jednom...