[ Bakigames @ 15.11.2011. 08:13 ] @
Poštovani,

možete li mi molim Vas prokomenirati kulinarski sajt:

http://www.tjedni-menu.com , i to po pitanju:

- dizajna
- preglednosti

Hvala svima unaprijed

Ivan
[ pajaja @ 21.11.2011. 02:10 ] @
Pozdrav,

Sto se preglednosti tice mislim da je sasvim u redu, na vecim ekranima izgleda malo usko ali shvatam da ima posetilaca koji koriste nize rezolucije.
Sto se dizajna tice i sada je ok, ali kada bi poradio na nekim detaljima mogao bi da bude mnogo bolji. Sve su to sitne stvari ali koliko god beznacajno izgledale mogu vrlo negativno da uticu na sam dozivljaj sajta, makar u pitanju bilo i samo par piksela.


Evo mojih predloga/zamerki:

•Generalno/naslovna strana:
- logo : glava i kapa su beli ali je telo kuvara sivo pa izgleda kao da je providno
- pozadina : linije delimicno odvlace paznju, ne na svim monitorima ali da na onim sa "boljim" kontrastom. Mozda se samo meni ne dopadaju za pozadinu, ali probaj da smanjis kontrast izmedju njih ako nemas neku bolju ideju za pozadinu.
- metalna konstrukcija iznad menija : vise me asocira na mesaru nego na kuhinju :) Nekako mi se ni malo ne uklapa u ostatak dizajna, posebno zato sto ima plavi tint. Ako nista, bar umesto kuka pokusaj da stavis nesto drugo.
- levi meni : gde god postoji link ili bilo sta sto korisnik moze da klikne, na mouseover bi trebalo da se desi neka promena. Promeni pozadinu/boju teksta, bar podvuci tekst ili nesto slicno, ali pozeljno je da se nekako da do znanja da je taj element clickable. Ovo isto vazi i za desni deo (Popularno/najnovije/komentari). (ispod zelenog levog menija postoji nesto sto izgleda nema nikakav sadrzaj u sebi pa je ostao samo gornji i donji deo, pretpostavljam da to tek treba da se popuni?)
- lista sa jelima : pregledna je. Eventualno da smanjis padding okvira oko slika, takodje cini mi se da slika nije vertikalno centrirana u odnosu na ram za 1px. Takodje mozda nije losa ideja da ako pri unosu jela imas polje sa vremenom pripreme da to ispises ispod naslova (recimo na mestu gde sada pise "Napisao ivan...", a da to prebacis ispod teksta).
- popularno/najnovije/komentari : unutar box-a fali padding pa sadrzaj izgleda previse nabijen uz ivicu u odnosu na ostale elemente na sajtu.
- iframe za fb box je odsecen
- "posaljite nam recept" ima drop shadow koji je preveliki tako da se vidi jasno odsecena senka na ivicama slike.

•Strana sa jelom:
- Na nekim receptima je vreme pripreme jela obican tekst a na nekim je uokvireno. Bilo bi dobro da bude uokvireno svuda, posto je to bitna informacija isto kao i sastojci.
- Iskoristi heading tag za "Priprema:", izgledace mnogo bolje.

•Pretraga:
- "No results" nije na hrvatskom
- Na strani sa rezultatima pretrage se ispod dugmeta "trazi" javlja rupa i providi pozadina


Nadam se da ces se sloziti sa ovime sto sam napisao i srecno :)
[ Bakigames @ 21.11.2011. 06:54 ] @
Znaš što, slažem se sa 99 % ovoga što si iznio i stvarno ti hvala puno na ukazanim nedostatcima na sajtu. Sajt sad izgleda super u odnosu na prijašnji izgled ali u nekoj bliskoj budućnosti svakako treba ispraviti i poboljšati sve ovo na što si ti sad ukazao!
Hvala ti još jednom na odvojenom vremenu da mi ukažeš na ove stvari

pozdrav

ivan