[ fresh.bm @ 17.11.2011. 08:22 ] @
Pozdrav,

imam jedan problem koji nikako da rijesim.
Kao ulazni parametar funkcije dobijem niz objekata u ovom formatu:

var nizObjekata = { 10:'Jan', 20:'Feb', 46:'Mar' } itd.

Poenta je u tome sto ne znam koliko cu dobiti podataka, ni kakvi ce mi biti parovi.
Ono sto trebam uraditi je da razdvojim ovu kolekciju podataka u dva odvojena niza koji mi trebaju kasnije:

var nizPrvi i var nizDrugi;

u nizPrvi trebam smjestiti 10, 20, 46
a u nizDrugi Jan, Feb, Mar

kako da to uradim?

unaprijed hvala
[ Nikola Poša @ 17.11.2011. 17:09 ] @
Npr. ovako nešto:
Code:
var prvi = new Array();
var drugi = new Array();

for (key in nizObjekata) {
    prvi.push(key);
    drugi.push(nizObjekata[key]);
}


[ fresh.bm @ 20.11.2011. 09:07 ] @
Uspio sa tako, ali naisao sam na drugi problem:

kada tako podjelim niz, dobijem ga sortiranog po key-u, tj.
npr. ako imam sledeci niz objekata:

var nizObjekata = { 36:'Jan', 20:'Feb', 46:'Mar', 12:'Apr' } itd.

dobicu sledeci rezultat:

var prvi -> 12, 20, 36, 46
var drugi -> 'Apr', 'Feb', 'Jan', 'Mar'

iz nekog razloga mi ih sortira, a meni trebaju u onom redoslijedu u kojem su stigli iz nizaObjekata;

Kako da to rijesim?
[ Aleksandar Ružičić @ 20.11.2011. 19:13 ] @
Redosled u kom se iteriraju clanovi objekta nije standardizovan i u zavisnosti od js engine-a dobices drugaciji redosled. Ako ti treba uredjen niz treba da koristis niz (array) a ne objekat (hashmap).
[ fresh.bm @ 21.11.2011. 10:13 ] @
Hm, meni treba neuredjen niz. Koristim RGraph plugin, hocu da nacrtam graf sa tim podacima pri cemu mi je prvi podatak data, a drugi label. Trebam ih upravo onakve kakve sam ih proslijedio funkciji. Ali ako koristim object on mi ga uredi po velicini.
[ Aleksandar Ružičić @ 21.11.2011. 15:39 ] @
pa to znaci da ti treba uredjeni niz (ali da ga ti uredis, ne js engine) :)

jel izvodljivo da podatke cuvas u nizu objekata (ne objektu, koji ti pogresno zoves niz objekata):

Code (javascript):

var data = [{36: 'Jan'}, {20: 'Feb'}, {46: 'Mar'}, {12: 'Apr'}];
 


Mada, ako se ovde radi o mesecima, moglo bi da se iz pocetnog objekta (nizObjekata iz tvog posta) izvuku parovi tako da ostanu u onom redosledu u kom su definisani (sortiranje bi se radilo rucno, na osnovu meseci, ali tu moze biti problem ako imas vise od jednog unosa za jedan mesec, a imas samo pdoatak koji je mesec, ne i dan i godinu).

U svakom slucaju mislim da je najpametnije promeniti strukturu podataka na serveru (ako server salje te podatke) nego prepakivati to posle u drugaciji zapis na klijentu.