[ Dominator08 @ 17.11.2011. 09:13 ] @
Pozdrav ljudi,

imam samo jedno kratko pitanje, nisam nikada ranije radio prelom knjige a treba pripremiti neku jednostavnu knjigu od 200 str. pa sam sad počeo da se upoznajem sa QuarkXPressom (8),
e sad zanima me da li je moguće pripremiti knjigu za štampu u Wordu, da se ne bi zezao sa QuarkXPressom, znači potrebno mi je samo da odradim koricu knjige, sadržaj knjige i naravno numeraciju strana. Pošto je moguće iz Worda eksportovati fajl u PDF zato mi je palo na pamet da pitam?
[ skemamen @ 17.11.2011. 10:20 ] @
Moze se odraditi i u Wordu ali treba voditi racuna o paginaciji tj. o levoj i desnoj strani. Ja iskreno ne bi radio tako, pre bi dao nekom da to odradi u Quarku ili InDesignu, ako je prelom vec jednostavan...
[ koska @ 17.11.2011. 10:44 ] @
A ako moras vec u Wordu i ako je ono sto dobijes na kraju ono sto je klijent zahtevao, onda instaliraj Acrobat, odstampaj sve u PDF sa naj naj podesavanjima.
Vodi racuna ipak da ako imas kolorne fotke ubacene u Word da mogu da ispadnu jako lose, isto tako, ako imas neke grafike, Wordov sarenis i sl. ne zaboravi da konvertujes u CMYK posle.

Za konverziju ti preporucujem PitStop plagin za Acrobat.
A ako treba posle to sve da napakuje na tabak, onda instaliraj i Quite Imposing plug-in.

Ja sam gomilu knjiga tako odradio. Jedino sto je stampa isla u 1 boji pa je to dosta olaksalo posao.
[ Inider @ 17.11.2011. 11:19 ] @
Ukoliko nema kolor slika možda je i lakše odraditi u wordu nego učiti Quark.

Word radi pristojno do 1000 strana (paziti samo da se margine ne pomere).

Jedino će korica morati u nekom drugom programu ukoliko ima nekog malo ozbiljnijeg dizajna!
[ Dominator08 @ 17.11.2011. 12:02 ] @
Puno hvala dobri ljudi!
[ Dominator08 @ 09.12.2011. 16:59 ] @
Da li bi mogo neko da mi pomogne oko hifenacije:
pošto radim u Wordu 2007 instalirao sam Microsoft Office Proofing Tools (SP1 SP2 kao i SP3) i namestio Language na Serbian Latin (pošto radim latinicom), a hyphenation na automatic.

Pošto mi dokument ima gomilu strana, vidim da je na nekim mestima hifenacije odrađena OK dok se na drugim i dalje nalazi gomila praznog prostora između reči - znači ništa od hifenacije. Kako da nateram word da odradi i ostali deo posla, gde grešim?