[ Jazz @ 21.02.2004. 20:04 ] @
U poslednje vreme nekoliko posiljki ,narucenih preko sajta amazon.co.uk,nije stiglo na moju adresu.Dobijem e-mail u kojem me obavestavaju da su mi narucene stvari poslali,ali paketi ne stizu.Nakon toga ja im napisem da posiljku nisam primio,oni mi(bez ikakve provere!) salju iste stvari ponovo.Te "ponovljene" posiljke redovno primam.Da li je neko od vas imao slicne probleme?Sta da radim?
[ Dragan Varagic @ 22.02.2004. 08:08 ] @
Ne znam, vidim da ste iz Novog Sada, odakle sam i ja. Primam pošiljke sa Amazon.co.uk redovno i nemam nikakvih problema. Možda niste dovoljno precizirali adresu (zato postoje ona dva reda adresnog prostora da ispišete detalje ako postoje - sprat, stan...).
[ Jazz @ 22.02.2004. 09:49 ] @
Detaljno sam naveo sve moje podatke.I sprat,i broj stana.Zaista mi nije jasno sta se desava.
[ kobrejabre @ 22.02.2004. 12:04 ] @
?

[Ovu poruku je menjao kobrejabre dana 22.05.2004. u 01:18 GMT]
[ Jazz @ 22.02.2004. 13:53 ] @
Sa amazon.co.uk salju u SCG.To sto sam ja nekoliko puta imao problem sa prijemom posiljke,to je druga stvar.Sa amazon.de ne salju u SCG.Ja sam hteo nesto da narucim preko njih ,ali su mi poslali mail u kojem pisu da ovamo ne salju.
[ bokini @ 22.02.2004. 20:22 ] @
Pozdrav,

Nikad nisam narucivao nista sa tih sajtova, pa me zanima da li se placa carina na narucene stvari koje su ispod 100 dolara. I koliki ispadnu troskovi transporta (postarina) u proseku.

pozdrav i hvala.
[ Dylan Dog @ 26.02.2004. 22:29 ] @
To sto oni bez provere salju ponovo nek te ne zabrinjava,Inace nije bez provere.Oni imaju informaciju ko je tu posiljku primio.Tako da vide da je do greske doslo zbog njih.
[ Jazz @ 27.02.2004. 12:39 ] @
Mislis da oni znaju sta se desava sa posiljkama koje mi posalju,a koje ne stignu do mene?
[ Dragan Varagic @ 28.02.2004. 06:39 ] @
O troškovima pošiljke i carini:

U uređenim državama kao što je UK, sve se zna. Kada naručiš knjigu, odmah su ti izračunati svi troškovi, i toliko odmah platiš. Kasnije ne plaćaš ništa. Najviše se isplati kupovati preko 30 funti, naročito ako se naručuje više knjiga.
[ BITRATE @ 05.03.2004. 18:57 ] @
Ne moze ni na amazon.co.uk Pise da ne salje u nasu zemlju(probao i sa francuskom,hrvatskom nece)oce sa uk.

Ima li jos neki site(osim e-buy)da salje robu ovamo(interesuje me hardwer)ali da je 100% siguran
[ Jazz @ 06.03.2004. 16:33 ] @
Hardware ne salju u SCG.
[ Jazz @ 06.03.2004. 16:35 ] @
Hardwer,izvini!Ne znam za sajt koji bi isporucivao hardwer u SCG.
[ Corey @ 31.10.2004. 16:16 ] @
Pa kolika je postarina kada se naruci niste rekli?
[ milex @ 14.04.2005. 19:02 ] @
A kako plaćate, ja sam jedam mp3 player platio preko BidPay-a, i uredno su mi skinuli pare, ali evo prodje 3 nedelje i još nisam dobio player.
By the way, svi traže PayPal, a nema naše nam lepe države u izboru.
Može li se nekako zaobići?
[ dpns @ 30.04.2005. 23:40 ] @
Mene interesuje kako moze da se naruci hardver sa amazon.com i kolko se placa carina.
[ --SOULMaTe-- @ 30.08.2005. 15:16 ] @
U ovoj ponudi pise "This item can only be delivered within the UK and Republic of Ireland". Da li to znaci da ja ne mogu da narucim to ovde u SCG? Ako je tako, zasto se taj mp3 player salje samo u UK i ima li neka amazonova prodavnica koja ce mi to moci poslati ovde?

Evo i adrese ponude:
http://www.amazon.co.uk/exec/o...1125410232/026-8751506-8650820
[ baja_yu @ 27.10.2005. 06:08 ] @
Citat:
O troškovima pošiljke i carini:

U uređenim državama kao što je UK, sve se zna. Kada naručiš knjigu, odmah su ti izračunati svi troškovi, i toliko odmah platiš. Kasnije ne plaćaš ništa. Najviše se isplati kupovati preko 30 funti, naročito ako se naručuje više knjiga.


Da, ali sve to se odnosi na njihove domace kupce, i te troskove ne placas ako narucujes iz inostranstva. Kada se roba salje van zemlje (bilo koje) ista ne podleze domacim carinskim troskovima i taksama. ALI, zato istim podleze kad stigne kupcu.

Koga interesuje vise detalja oko troskova, carine, postarine, kako naruciti tehnicku robu, kako naci prodavnicu koja salje u nasu zemlju itd. neka pogleda moju poruku ovde: http://www.elitesecurity.org/tema/98306/2
[ baja_yu @ 27.10.2005. 06:12 ] @
Citat:
U ovoj ponudi pise "This item can only be delivered within the UK and Republic of Ireland". Da li to znaci da ja ne mogu da narucim to ovde u SCG? Ako je tako, zasto se taj mp3 player salje samo u UK i ima li neka amazonova prodavnica koja ce mi to moci poslati ovde?


Pa ako pise da ne salju van Britanije onda ne mozes da narucis, osim ako Ujedinjeno Kraljevstvo ne odluci da aneksira Srbiju pa da postanemo deo istog.

Malo je teze naci prodavnicu koja salje tehnicku robu na ovu stranu, ali moze se naci. Pogledaj link u prethodnoj poruci.
[ SKOJ @ 09.11.2005. 00:54 ] @
Ja sam naleteo na finu prodavnicu kvalitetne PC opreme koja salje ovamo:

http://www.quietpc.com/uk/products.php

Da ne zaboravim, posiljke do 2kg idu jeftinom Royal Mail, preko toga vas oderu za UPS.

[Ovu poruku je menjao SKOJ dana 09.11.2005. u 01:55 GMT+1]
[ nowix @ 07.06.2006. 17:58 ] @
Jel moze neko da mi objasni kako da narucim knjigu preko amazona posto se ne snalazim bas sa tim stvarima!!!!
[ milex @ 07.06.2006. 18:20 ] @
Vrlo jednostavno, samo treba da imaš VISU koja može na net i to je to. Dobio sam dosad 4 knjige bez ikakvog problema.
[ nowix @ 07.06.2006. 18:30 ] @
Da ali kazu mi "*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above."
[ bigvlada @ 20.06.2006. 17:13 ] @
kreiras svoj nalog, pretrazis sajt i stavis u korpu ono sto zelis, kliknes na checkout, upises sve podatke o adresi i platnoj kartici koje traze, odaberes nacin slanja - obicna posta, kurirska itd. i cekas da stigne :)

ako te zeza britanski amazon, idi na americki, ja sa njim nemam nikakvih problema.

knjige i bilo koji slican materijal namenjen obrazovanju se ne carini - meni je nedavno stigla posiljka iz UK koja kosta vise od 100 evra i nisam platio carinu; ne znam da li ovo vazi za filmove i muziku
[ dacha @ 31.08.2006. 19:27 ] @
Ja bih naručio mašinicu za ribolov, pa me zanima da li neko pouzdano zna koju vrednost će uzeti za osnovicu pri carinjenju i, pre svega, oporezivanju - da li onu koliko je roba plaćena (plus troškovi transporta), ili kolika joj je cena u našoj zemlji (ili neka njihova procena)?

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao dacha dana 01.09.2006. u 22:05 GMT+1]
[ krabbe @ 28.11.2006. 01:21 ] @
Vecina stvari poput dvd-a, cd-a porucenih sa sajta www.amazon.co.uk meni stizu bez problema. Cinjenica jeste da vrednije stvari ne salju pa i ne pokusavam.
[ nebojsa9898 @ 02.04.2008. 22:40 ] @
meni uvek pise samo *** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below.
i na amazon.com i na amazon.co.uk
sta da radim lepo sam uneo adresu i sve sto treba ali nece i kupujem sitnice nista veliko.
jel zna neko u cemu je problem
[ nkrgovic @ 29.08.2008. 12:40 ] @
Ja imam prilicno veliki problem, pa me zanima da li neko moze da mi pomogne:

Narucio sam jedan DVD i par CD-ova sa amazona. Ukupna cena je bila oko 30 GBP, na sta su mi naplatili "priority shipping" nekih 20 GBP. Sad, iz nekog razloga, to je podeljeno na dva paketa, jedan sa DVD-om, drugi sa dva CD-a. Cisto za primer, jedan paket : DVD je 9 GBP, postarina 7 GBP.

Danas sam zvao UPS, koji me je obradovao da su oba paketa stigla. Za svaki paket treba da platim carinu, porez i fixne troskove. Fixni troskovi su oko 4500 dinara, plus procenat vrednosti.... To izadje za narudzbinu od 5-6000 dinara preko 10 000 dinara. Ima li neko objasnjenje, savet ili resenje sta mogu da radim, posto mi se ni u ludilu ne placa duplo vise....
[ tdjokic @ 29.08.2008. 14:35 ] @
Citat:
nebojsa9898:  i kupujem sitnice nista veliko. jel zna neko u cemu je problem
Ne salju ovamo nista osim CD / DVD i knjiga. Mozes poruciti i 1 cackalicu, nece ti je poslati. Moras organizovati slanje ovamo ili direktno sa nekim tamo prodavcem odnosno proizvodjacem ili se snalaziti preko nekih ovdasnjih organizacija koje to rade, ali onda upadas u kategoriju redovnih posiljki, gde sve izadje mnogo skupo, sto zbog prevoza, sto zbog carine, PDV-a i jos nekih fiksnih troskova. @ nkrgovic bice da se i tebi desilo bas to - iz nekog nepoznatog razloga uvrscen si u istu kategoriju kao da si tamo kupio recimo stolicu
[ nkrgovic @ 29.08.2008. 14:37 ] @
Citat:
tdjokic: @ nkrgovic bice da se i tebi desilo bas to - iz nekog nepoznatog razloga uvrscen si u istu kategoriju kao da si tamo kupio recimo stolicu :-)

Hvala sto si mi pojasnio da imam problem :D. Nemas mozda zapravo i resenje? Ili cu ovo ipak morati da vratim...
[ tdjokic @ 29.08.2008. 20:39 ] @
Nazalost, nemam resenje. Prilicno se ovde pisalo da ako trazis da ti salju obicnom postom, onda imas sanse da dodje jeftino, ali se moze izgubiti.
[ jovcov @ 14.09.2008. 13:25 ] @
Ja razmisljam da narucim neke knjige sa amazona. Cena je ista i iz US i iz UK. Samo me interesuje, posto vidim da ste narucivali, kolika je postarina? Logicno je da bi postarina iz UK iznosila manje zar ne?
Knjige su od po 330 strana i 3 knjige bi izasle oko 17 evra.

P.S.
Sta znaci kad pise MASS MARKET PAPERBACK, ili samo PAPERBACK?
[ JefCostello @ 15.10.2008. 15:10 ] @
Ljudi, batalite direktnu kupovinu sa Amazona kada su knjige i sve sto spada pod tu kategoriju na Amzonu. Ja sam se mucio, nervirao, psovao i svadjao dok na kraju nisam otkrio http://www.datastatus.co.yu/. Ovo je trenutno najjeftinija, najbrza i najbolja usluga kada su strane knjige u pitanju. Sve varijante sam isprobao i ovo zaista najbolje funkcionise.
(Inace nemam nikakve veze sa njima a ni koristi od ove pohvale, samo sam prezadovoljni kupac...)
[ BBS @ 01.04.2009. 06:32 ] @
Da li su najjeftiniji ne znam ali im se na profesionalnost ne moze zameriti. Pohvala
[ Branko Santo @ 01.04.2009. 08:22 ] @
Nisu najjeftiniji provereno ali ne moras da razmisljas koja ce krajnja cena biti, da li ces da platis spediciju i tako to.

Traje poprilicno dugo, oko 2 meseca od kad se odlucite za knjige pa dobijete fakturu, pa platite avans, pa stignu knjige, platite ostatak i dodju vam knjige na kucnu adresu.

Sto se tice profesionalnog ophodjenja prema musteriji za to im svaka cast! Evo vec 4. paket knjiga mi stize od njih i racunam da mi je oko 15% skuplje nego da sam narucujem ali ne moram da razmisljam.
[ BBS @ 01.04.2009. 11:01 ] @
Reci mi ko je jeftiniji i da li svi naplacuju PDV (ako narucujes licno izbegavas ga zar ne?)
[ BBS @ 04.04.2009. 19:49 ] @


datastatus je jeftinija od knjizare.com i naplacuje avansno 20 procenata a knjizara 100% do dva meseca pre isporuke