[ hashtag @ 19.11.2011. 19:02 ] @
Planiram neko putovanje,pa sam se malo raspitivao i gledao ponude low cost kompanija. Trenutno mi najviše odgovara ponuda Wizz Air-a. Međutim, za let koji ja planiram (u pitanju je povratna karta) svakim danom je cena drugačija.Na osnovu čega se formira cena, i kako je moguće da je cena različita iz dana u dan? Ok,kapiram da je bitan i dan u nedelji,i način plaćanja i još neke druge stvari,ali opet ne razumem.
Osim toga,u ponudi je plaćanje i Maestro karticom.Ja imam maestro karticu Intesa banke,ali koliko sam upućen sa njom se ne može kupovati na internetu?! Da li je neko kupovao bankovnim doznakama, i na koji način to funkcioniše?Problem je,jer čekam banku na izdavanje kartica, a kupio bih kartu što pre,da ne bude skuplja pred sam let...
[ Dexic @ 19.11.2011. 20:25 ] @
Mozes Maestrom BIB da placas preko neta. Gledaj samo da imas valutu u kojoj se radi placanje inace ce te to debelo kostati. (znaci u slucaju WizzAir-a ako je put BG-x-BG da imas dinare na racunu).

Razlika Maestro naspram placanje uplatom je 2e/pravcu/putniku, tj. 4e/put po putniku. Za toliko, veruj mi, ne vredi smarati se pola sata-sat u Unicredit banci, otvarati racun da bi mogao da platis DINARIMA WIzzAir-u. Mora da se otvara racun jer se placa nerezidentnoj firmi.
Znaci, nadji kartu koja ti odgovara, plati odmah Maestrom (ako ne radi, znaces u roku od 2 minuta :D).


Cena se menja iz dana u dan, uglavnom navise jer sto je blize danu putovanja cena je veca. U suprotnom bi svi kupovali u zadnjem momentu.
[ hashtag @ 20.11.2011. 00:14 ] @
Meni je i kartu na njihovom portalu i za odlazak i za povratak obracunalo u RSD.Ni je mi zbog razlike,nego zbog maestro kartice,ali pokusacu i sa njom da uplatim. Inace ako placas bankovnim doznakama, ne uzme Wizz Air provizuju, ali zato uzme banka. Mislim da uzimaju oko 1500din. Tako da se opet uhvati malo skuplje.
[ Dexic @ 20.11.2011. 07:35 ] @
Nije 1500 nikako.. to bi bilo za doznaku van zemlje cak.
Mislim da su moji platili 70 din za uplatu od ~25000 kad su placali u Unicredit banci.
[ $amir @ 14.08.2012. 08:51 ] @
Da li mi moze neko pojasniti na koji nacin da platim preko bankovne transakcije rezervaciju avio karte. Mislio sam na koji nacin da popunim polja od uplatnice i koju uplatnicu da koristim. Izabrao sam dinarski nacin placanja. Unapred hvala!!! Najbolje bi bilo kada bi mi neko poslao screen shot od uplatnice. HITNO MI JE!!!
[ noreniou @ 14.08.2012. 10:10 ] @
pravac Unicredit banka - Uslovi su otvaranje racuna koje je besplatno, mesecno odrzavanje je 235 din a gasenje racuna iznosi 300 din (bilo mi tako u martu 2011)
Provizija na uplatu od 9330din iznosila 28 din.
Posle sam kupovao preko kartica karte.
[ $amir @ 14.08.2012. 13:55 ] @
mozes li mi ti poslati samo kopiju uplatnice... nemam u Priboju Unicredit banku...