[ bobanjovanovic @ 22.11.2011. 22:48 ] @
Koja velicina antene je potrebna za Thor...posto sa 90cm nemam signal na svim trenspoderima....Jagodina
http://www.lyngsat.com/1west.html
[ commando @ 23.11.2011. 11:37 ] @
1.2 m , u Cacku radi bez problema sve od 45e do 30w
[ matias @ 23.11.2011. 11:59 ] @
kako rade skandinavci koji su pomereni na skandinavski snop jel posle 8 uvece se slabi signal ili vise toga nema jer radi onda preko celog dana hvala
[ commando @ 23.11.2011. 14:50 ] @
radi non-stop pod uslovom da podesis kako treba.
[ Doberman @ 23.11.2011. 22:03 ] @
Ako hoces skandinavce moze i sa 1.2m ali mora da bude bas kvalitetna antena. Mozda naletis i na neku jeftinu koja radi dobro ali to ti je lutrija.
[ igispasic @ 23.11.2011. 22:47 ] @
Citat:
Doberman: Ako hoces skandinavce moze i sa 1.2m ali mora da bude bas kvalitetna antena. Mozda naletis i na neku jeftinu koja radi dobro ali to ti je lutrija.

kakve veze ima antena, bitno je kako mu je nastelovana pod uglom, meni sa 1.20 ofset, vecina kanala radi 24 sata signal ide i do 50-60% ...
[ Mirko Raicevic @ 27.11.2011. 11:11 ] @
Citat:
bobanjovanovic: Koja velicina antene je potrebna za Thor...posto sa 90cm nemam signal na svim trenspoderima....Jagodina
http://www.lyngsat.com/1west.html


Kao sto je kolega @igispasic rekao velicina antene nema veze, nije USTELOVANA DOBRO...

PS: Digi antena ti je 90cm... ako se ne varam...
[ bobanjovanovic @ 27.11.2011. 21:25 ] @
nije digijeva vec totalova ali sam stavio 140cm i ok je signal
[ commando @ 27.11.2011. 21:43 ] @
Vidis da ima nesto i u velicini fokus, bolji tanjir nije isto 90 i 2 m naravno da je kvalitet signala (ne signal) vecem tanjiru bolji a to je itekako bitno hd hd kanalima i freq. A to sto digi i total upucavaju samo 1 poziciju pa na risiverima njinim steluju to je druga stvar. I ne bi neka osnova za ok bila 1.25... Sto bi ljudi bacali novac ako to sve upucava sa 80-90 od 42e do 30w
[ Mirko Raicevic @ 29.11.2011. 11:36 ] @
Citat:
commando: Vidis da ima nesto i u velicini fokus, bolji tanjir nije isto 90 i 2 m naravno da je kvalitet signala (ne signal) vecem tanjiru bolji a to je itekako bitno hd hd kanalima i freq. A to sto digi i total upucavaju samo 1 poziciju pa na risiverima njinim steluju to je druga stvar. I ne bi neka osnova za ok bila 1.25... Sto bi ljudi bacali novac ako to sve upucava sa 80-90 od 42e do 30w


Ej ja stvarno nisam video veceg pametnjakovic od tebe majke mi moje.....

Pazi ti si umislio da sve znas.... itd... {ne zelim da se raspravljam}

Moracu da te citiram postepeno da ti Objasnim neke stvari....

1.
Citat:
Vidis da ima nesto i u velicini fokus, bolji tanjir nije isto 90 i 2 m naravno da je kvalitet signala (ne signal) vecem tanjiru bolji a to je itekako bitno hd hd kanalima i freq.


Ovo je totalna glupost, naravno je da sto je veci tanjir bolji je kvalitet signala, ali i sa antenom od 90Cm-a ces isto imati jako dobar signal....

Nije to kao nekad kad su pojedini Sateliti slali JAKO slab signal na ovim prostorima, pa da bi ih pratio mora da imas antenu od 2m...

2.
Citat:
A to sto digi i total upucavaju samo 1 poziciju pa na risiverima njinim steluju to je druga stvar.


ovo je smesno, mislim lapsus...

3.
Citat:
I ne bi neka osnova za ok bila 1.25...


Gde si procitao da je ta OSNOVA... 1.25Cm-a... ????

4.
Citat:
Sto bi ljudi bacali novac ako to sve upucava sa 80-90 od 42e do 30w


Steluje se takva antena i radi sve od 42E-30W, nego treba da znas da je ustelujes...


pozzz svima...
[ commando @ 29.11.2011. 14:41 ] @
Cestitam strucnjak. Pitaj coveka sto mu radi sa 1.40 bez problema pa pricaj. Fokus ugao i povrsina poboljsava signal i lakse je stelovati, sta je sa tih 80-90 bilo dok je 16e bio u defektu? Mnogo pricas bez provera. Verovatno si ustelovao tih ''lavor'' antena 50tak cim pricas te stvari. Pitam se samo gde ih nalazis kad ih u radnjama sat opreme niko i ne kupuje osim mozda tebe i digi and total kexperata.