[ ALEX UE @ 27.11.2011. 17:05 ] @
Moja situacija je malo složena.Osnovao sam preduzetničku radnju i poslujem kao paušalac.Supruga mi je zaposlena u drugoj firmi na određeno na 6 meseci i ugovor joj ističe 31. decembra 2011.U septembru je otišla na trudničko bolovanje, termin je u maju 2012.Pošto ne očekujem da joj u sadašnjoj firmi produže ugovor i posle 31.12.2011.da li je izvodljivo i po zakonu da je ja primim u svoju firmu da bi ona imala godinu dana staža i ostvarila svoja prava kao trudnica i porodilja.Molim za pomoć i savet od svih koli znaju propise iz ove oblasti.Kakva su njena prava u slučaju da je prijavim, ili ne?kakve bi bile moje obaveze prema njoj i državi i šta mi je najpametnije činiti?HVALA UNAPRED SVIMA.SRBIJI TREBAJU BEBE, ALI MORA NEKO I DA IH RODI!!!!!!!
[ S A J A @ 28.11.2011. 09:51 ] @
Možeš da je zaposliš ali s obzirom da do porođaja ima 4-5 meseci neće dobijati neki veliki iznos. Naravno, možeš je prijaviti na neku nerealno veliku platu, npr. 150.000 mesečno ali to će da ti ospore pa na kraju opet dolaziš na isto.
[ ALEX UE @ 28.11.2011. 20:54 ] @
Hvala na odgovoru SAJA, nije mi namera da je prijavljujem na te ogromne cifre i da uzimamo nešto što nam ne pripada, samo ne bismo voleli da izgubi ona davanja od države koja sleduju svim trudnicama i porodiljama zbog isteka ugovora o radu.