[ Megasp @ 29.11.2011. 21:35 ] @
Pozdrav.Moj prvi post pa da udarim sa pitanjem odmah.Hteo sam nesto da narucim sa sajta dealextrime.com i tinydeal.com i nece nikako.Registrovao sam se na oba sajta,u komercijalnoj banci imam karticu visa i aktivna je kartica i imam 2000 dinara na racunu.Posto sam na sajtu popunio sve podatke i narucio recimo za tinydeal.com izbaci mi gresku
Slicno i sa dealextrime.com nisam mogao naruciti jer izbacuje gresku sa karticom tj trazi mi paypal.Zanima me u cemu gresim moze li mi ko pomoci da otklonim problem?Hvala svima unapred.
[ fanfon @ 29.11.2011. 21:44 ] @
Probaj sa intesinom visa internet ili onom iz vojvodjanske. Provereno rade
[ Megasp @ 29.11.2011. 21:48 ] @
Ok a mogi li sta da uradim sa ovom jer vec imam novac na njoj i sve je otvoreno a imam i tekuci racun u istoj banci?To mi je poslednja solucija
[ ŽIKI @ 29.11.2011. 22:05 ] @
Sve zavisi koju tačno visa karticu imaš, verovatno moraš da imaš i devizni račun da bi mogao da vršiš plaćanja van zemlje.
[ Megasp @ 29.11.2011. 22:09 ] @
Na samoj kartici mi pise visa electron i internet kartica
[ edge91 @ 30.11.2011. 01:06 ] @
Ja sam prosle nedelje (tacnije 21.11) verifikovao intezinu vizu internet na moneybooker-su (sada skrill), juce pokusao da prebacim novac i nece. Pokusao da porucim sa tinydeal-a, nece. Jedan poznanik ima visu iz nlb banke, nece ni njemu da primi. Sa druge strane sa mastercardom iz erste nemam nikakvih problema.
[ Megasp @ 30.11.2011. 07:22 ] @
Poslao mail juce banci i nista za sada.Ako danas ne odgovore idem u banku da pitam i iskreno sumljam da ce mi oni ista pomoci.Probacu u intezi njihovu visa internet karticu jer samo platim otvaranje i to je to.Ima li neki bolji predlog od intese?
[ Predrag Supurovic @ 30.11.2011. 08:03 ] @
Visa Internet Vojvodjanske banke je nepogrešiva.
[ Megasp @ 30.11.2011. 08:24 ] @
Hehe pedja i ovde svuda te ima.Pa izgleda da cu na kraju ako ne resim sa komercijalnom morati da predjem u vojvodjansku .Meni treba OVA kartica i to je to?Video sam da dosta ljudi koristi vojvodjansku z ainternet placanje,nisam naleteo na korisnika komercijalne.Nego me nervira sto samo u vojvodjanskoj moram da imam i tekuci racun kod njih pa mi je sad cimanje da sve prebacim i platu a imm i - u komercijalnoj pa dok ne izmirim nista od toga.
[ Megasp @ 30.11.2011. 09:12 ] @
Stigao odgovor od banke

Ukoliko ste korisnik Visa Electron Internet kartice, ista se može koristiti na svim internet sajtovima gde je istaknut Visa Electron logo.
 
Kako bismo proverili iz kog razloga niste mogli da koristite Visa Internet karticu, čiji ste korisnik, potrebno je da nam pored podataka koje ste dostavili, dostavite Vaš jedinstveni matični broj građana (JMBG), vreme transakcije (datum i sat), iznos transakcije, kao i poslednje četiri cifre sa kartice. Nakon što nam dostavite sve potrebne podatke izvršićemo proveru i obavestiti Vas o istom.
 
Za detaljnije informacije možete nas kontaktirati na broj telefona Kontakt centra ili putem elektronske pošte.
 
Srdačan pozdrav,

E sad je meni problem sto mi na sajtu nece da radi a nije dosao nikakav zahtev za naplatu.A treba da dostavim vreme transakcije (datum i sat), iznos transakcije koje nije ni bilo.I recimo na dealextrime.com nema logo visa electron vec ima samo VISA.
[ newtesla @ 30.11.2011. 11:02 ] @
Pa napiši vreme kada si pokušao da platiš, i daj ostale podatke, pa da vide da li je sistem uopšte dobio zahtev za procesuiranje.
-----------

Meni recimo Visa Internet Komercijalne banke bez problema plaća server kod Hetzner-a, a naručivao sam i sa dinodirect -a, i sve mi je naplaćeno bez problema.
[ Megasp @ 30.11.2011. 11:12 ] @
Probacu veceras opet nesto sa dealextrime.com jer kauz ljudi da narucuju normalno,mene zeza.Ako nista ne uradim najednosavnije mi je da otvorim u intezi jer kod njih treba samo licna karta.Probacu prvo sa komercijalnom da li moze sta da se resi ako nista vadim u intezi internet karticu
[ mr. ako @ 30.11.2011. 15:06 ] @
Iz tog razloga je dobra Vojvodjanska, oni su procesor kartica i mogu da vide odmah sta se desava, a imaju call center svoj pa ne moras da cekas mailove vec pozoves odmah posle neuspesne transakcije da bi video o cemu se radi.
Proveri i da li Komercijalna ima neki call centar. Brze ces doci do resenja eventualno.
Preporucujem i karticu iz Inteze, nepogresivo fercera.

Inace, mislim da je kod tebe problem sto nemas nista na deviznom racunu, a pare sa dinarskog ti se ne konvertuju tj. ne povlaci ih uopste jer je naplata u stranoj valuti.
[ ravni @ 30.11.2011. 19:15 ] @
Citat:
Megasp: Nego me nervira sto samo u vojvodjanskoj moram da imam i tekuci racun kod njih pa mi je sad cimanje da sve prebacim i platu a imm i - u komercijalnoj pa dok ne izmirim nista od toga.
To je mozda nesto novo. Ranije nije trebalo da se prebacuje plata (neko ni nema platu). Proveri ti to jos jednom. Trebalo bi da je naknada 100-200 dinara godisnje i to je to.
[ mr. ako @ 30.11.2011. 20:33 ] @
Tacno. Ranije sigurno nije bio potreban dinarski. Ja sam jos kao srednjoskolac imao tu karticu, pa to je bilo jbt pre skoro 10god. :D
E sad, ako otvoris dinarski racun, godisnju clanarinu ces placati 50% manje, tj. 100din. umesto 200din. :) (a za dinarski ti ne treba plata)
[ Megasp @ 30.11.2011. 20:56 ] @
Provericu.Zvao danas centralu komercijalne banke i zvao sam u 18-02 a rade do 18,tako da sutra vise srece.Nadam se da bar mogu da podignem 2000 koje sam uplatio.Pogledacu u vojvodjanskoj,na intesinom sajtu pise da moze internet kartica da se uzme i da ne mora racun samo na licnu kartu,a u vojvodjanskoj mozete pogledati sta pise OVDEnull .
[ Predrag Supurovic @ 01.12.2011. 06:33 ] @
Raspitivao sam se pre par dana u Komercijalnoj jer mi treba jos jedna platna kartica kao rezerva. Uz VISA internet se dobija samo dinarski racun a dinari se u trenutklu placanja preracunavaju u deviznu valutu po najnepovoljnijem kursu.
[ Megasp @ 01.12.2011. 07:39 ] @
Ma odoh veceras u vojvodjansku ako mogu da dobijem karticu na licnu kartu moze ako ne moze nikom nista uzecu u intezi a sa ove kartice ako mogu da podignem i uplatim na drugu karticu i to je to.Nego ako ne dobijem u vojvodjanskoj kakva je procedura za placanje u intesa,je li mogu da uplatim u e ili $ i da tako bude ili i kod njih u dinarima?
[ Megasp @ 01.12.2011. 16:18 ] @
Evo ljudi update iz centrale komercijalne banke,dao sam trazene podatke i sacekao malo i rekli su mi da sajt dealextrime.com ne postuje visa pravila,nije do banke nego taj sajt ne moze sa visom,a ljudi pisu da bez problema moze sa drugim karticama.Uzecu karticu druge banke i toje to pa da probam ,pa sta bude.
[ mr. ako @ 01.12.2011. 16:33 ] @
Citat:
Megasp: Ma odoh veceras u vojvodjansku ako mogu da dobijem karticu na licnu kartu moze ako ne moze nikom nista uzecu u intezi a sa ove kartice ako mogu da podignem i uplatim na drugu karticu i to je to.Nego ako ne dobijem u vojvodjanskoj kakva je procedura za placanje u intesa,je li mogu da uplatim u e ili $ i da tako bude ili i kod njih u dinarima?

U Intezi moras da imas devize na deviznom. Mozes da uplatis evre, a mozes i dolare... s tim sto ce ti se prvo skidati evri ma u kojoj valuti da placas na sajtu (LOL). Sto ce reci, moras da "sklanjas" evre sa racuna, da bi ti skidali dolare (jer tako placas na sajtu), pa da posle vratis evre kad budes hteo da placas u evrima... :/

BTW, predlazem ti da otvoris odmah i dodatnu Visa Electron karticu sa chipom, koja je vezana za standardni devizni racun (na koji mozes da primas i uplate, za razliku od ovog deviznog za koji je vezana Visa Internet na koji ne mozes da primas uplate), pa ces moci da prebacujes sredstva sa racuna na racun kad zatreba (preko njihovog sajta).
[ Megasp @ 01.12.2011. 19:12 ] @
Mr.ako hvala na obavestenju.Malopre sam bio u sve 3 banke i situacija sledeca.
U komercijalnoj kazu da ti sajtovi ne moze sa visom zbog visinih pravila ali dobro mogu da podignem novac sto imam na toj kartici nije problem to cu sutra.

U intesa banci su mi rekli da mi otvaraju devizni racun i daju karticu da uplacujem u dolarima ili evrima kako mi odgovara i da to trosim.To mi i odgovara imam menjacnicu na 10m od zgrade a intesa mi je na 20m od zgrade pa mi nije problem da uplacujem po malo.

U vojvodjanskoj sam se slogirao.Prvo dolazim a cuvar neki matori kaze gde ces?
Treba mi internet kartica kod kog sluzbenika?
Nemam pojma pitaj neku od ovih zena.
Pridjem jednom salteru i pitam za internet karticu i da li moram da imam tekuci racun u banci?
Ja ne znam valjda treba,pitajte koleginicu iza stuba do zida!
Pridjem isto pitanje,zena radi valjda na kreditima.
Ja ne znam pitajte koleginicu u onoj kancelariji,ali ona sada ne radi,ali radi sutra do 15-30.
Hvala dovidjenja.

Meni radno vreme do 16-30 ionako ne stizem u banku,a na sajtu pise da treba i tekuci.
Kartica mi traba da bih drbi i mojim blizim ponekad kupio neku sitnicu sa sajtova poput dealextreme.com i slicni.Nadam se da ce mi zavrsiti internet kartica iz intesa banke.

Mr,ako hvala na savetu ali mi ne treba da uplacujem i nemam odakle da primim uplate na karticu,treba mi samo da bih kupovao sitnice.

Hvala svima i javljam sta sam uradio kad dobijem karticu od intese.
[ mr. ako @ 01.12.2011. 23:36 ] @
Nije u pitanju samo primanje uplata, vec "sklanjanje" evra sa racuna kada hoces da platis u dolarima... ali ti mozda neces to ni koristiti.

Za Vojvodjansku me ne cudi takvo ponasanje. Steta sto nemaju bolji menadzment da malo potera te salteruse, bili bi solidna banka. :)

Prednost Vobana je u call centeru, zakljucavanju kartice, sopstvenom procesorskom centru.
Dok je minus u odnosu na Intezu nemogucnost online provere i manipulacije sopstvenim sredstvima, dostupnost sredstava sa zadrskom od par sati (u zavisnosti od vremena uplate) dok je kod Inteze momentalno.
Sve u svemu, Inteza je bolji izbor ipak generalno. Profesionalniji su i imaju raznovrsniju ponudu.


Poz,
Marko
[ Megasp @ 02.12.2011. 07:33 ] @
Ok hvala svima za misljenje.Ma banka mi j e20 m od stana pa uplacujem u malim vrednostima nikada mnogo.Nadam se da necu imati problema sa intesinom karticom.Dosao sam sinoc u 18-30 a rade do 19 i bila guzva pa cu danas oko 5 posle posla da sacekam.
[ Megasp @ 03.12.2011. 07:34 ] @
Sinoc sam bio u intesi i sada cekam.Rekli su mi 7-10 dana.Ne placam ni otvaranje racuna ni odrzavanje a mogu da uplacujem kako hocu.
[ djricky @ 08.12.2011. 09:58 ] @
moja visa internet iz kom.banke radi bez problema... evo screenshot listing za zadnjih par meseci...
[ Megasp @ 08.12.2011. 10:19 ] @
Druze ja sam probao na 10 sajtova i nece nigde.Zvao sam podrsku i odgovor je da sajtovi na kojima sam probao a odakle drugi ljudi vec narucuju,ne podrzavaju visa pravila i da zato ne moze da radi na tim sajtovima i to je to,a sajtovi verifikovani od vise i paypal.
Odgovor,pa ne znam to je to.I zato sam odustao od kom banke.I dalje cekam intesa karticu nadam se ovih dana da ce doci.
[ Megasp @ 20.12.2011. 20:43 ] @
Eto posle 20 dana dobio sam karticu u intezi i uplatio sam 25$ na racun i kazu da treba 24 h da se aktivira.Ja proverim sa onim podacima koje sam dobio kada sam podnosio zahtev,ulogujem se na njihov sajt i pise da je aktivna kartica i stoji mi iznos na racunu.Ja probam odmah neke sajtove everybaying.com i slicne ali kod njih je visa via paypal znaci nista.Idem na proveren sajt gde ljudi sa ovog foruma narucuju odem na tinydeal.com i izaberem adapter i placanje via visa card unesem podatke i broj kartice(16 cifara) i sifru i opet nece popizdeh,mozda zaista da cekam 24h?Glupo pitanje kada sam imao u komercijallnoj banci karticu isto je br kartice 16 cifri i sifra je 4 cifre a ovde mi na kartici u donjem desnom cosku pise validation code ali su 3 broja???A meni bi trebala 4?da nije to problem ?ili kao sifru treba da koristim onu koja mi je za log na intezinom sajtu?ona ima 4 cifre ali i nema logike bar meni.Gde gresim?
[ bakara @ 20.12.2011. 22:48 ] @
Citat:
Megasp:Glupo pitanje kada sam imao u komercijallnoj banci karticu isto je br kartice 16 cifri i sifra je 4 cifre a ovde mi na kartici u donjem desnom cosku pise validation code ali su 3 broja???A meni bi trebala 4?da nije to problem ?ili kao sifru treba da koristim onu koja mi je za log na intezinom sajtu?ona ima 4 cifre ali i nema logike bar meni.Gde gresim?

Te tri cifre su security code, to unosis prilikom placanja.
[ mr. ako @ 21.12.2011. 00:15 ] @
Uglavnom je taj CVC ili CVV (CVV2) broj od 3 cifre. U redjim slucajevima 4 (kod AmericanExpress recimo). Ali u svakom slucaju kucas ono sto sto ti je na kratici...

Sto se tice aktivacije, ne secam se, ali je moguce da i pored toga sto pise da je aktivna, moras da cekas 24h.
[ Megasp @ 21.12.2011. 07:00 ] @
Pa taj sa 3 sam i kucao sto je na kartici,i nece.Nista cekam 24h pa cu da probam veceras.Imate li nekih sajtova za preporuku.onaj dinodirect je skuplji dosta u odnosu na ostale. ima tynideal.com dealextrime.com imate li nekog u rukavu?
[ Megasp @ 21.12.2011. 21:33 ] @
Hvala svima na savetima i vremenu mozda ce i frugima koristiti ova tema.Eto ja sam imao problem sa karticom iz komercijalne nekom radi ali moram da se pohvalim da je prosla intezina kartica Payment InformationPayment Method: Visa credit card na tynideal.com .Sve sam isto radio i izgleda da ja nisam nigde gresio vec jednostavno sa komercijalnom nije htelo da radi a sa intezinom ipak MORA da se ceka 24h od preuzimanja u banci.Dajte sada neke sajtove iz rukava ja stavih u predhodnom postu.Prvenstveno neki koji imaju free shiping i povoljne stvari.