[ mr10x505 @ 30.11.2011. 20:25 ] @
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje: kao što i sam naslov kaže u pitanju je Nokia 3510i. Prijatelju je upao u neku mašinu i polomio se (ako bude bilo potrebno, mogu okaciti slike). Pitanje je sledeće: postoji li mogućnost da se iz tog telefona (naravno ako je čitav) izvadi čip za memoriju i ugradi u drugi telefon kako bi se sačuvao imenik? Da li je to teoretski izvodljivo. On ima jos jedan takav telefon koji je ispravan i u koji bi mogao da se ugradi pomenuti čip.

Zahvaljujem na svakom trudu da mi odgovorite.
[ ZZIKA @ 01.12.2011. 18:12 ] @

Postoji velika šansa da može tako da se odradi.

Problem bi samo predstavljale neke sitnice koje se danas relativno lako mogu prevazići.

Veći problem je što se radi o poslu za koji će ti u servisu mnogo tražiti. Pitanje je isplati li se davati malo više para zbog nešto kontakata.


Ovo je svima za nauk - gledajte da dok vam sve lepo radi, svoje kontakte prebacite ako ništa drugo, bar na neki rezervni SIM ili ako ih ima mnogo - na računar - negde na NET (pod šifrom). Čuvajte uvek bar 2 rezervne kopije kontakata ako vam oni toliko znače. Kad - tad - desiće vam se ovakva situacija, a onda ćete biti u problemu.
[ mr10x505 @ 02.12.2011. 07:26 ] @
Citat:
ZZIKA
Ovo je svima za nauk - gledajte da dok vam sve lepo radi, svoje kontakte prebacite ako ništa drugo, bar na neki rezervni SIM ili ako ih ima mnogo - na računar - negde na NET (pod šifrom). Čuvajte uvek bar 2 rezervne kopije kontakata ako vam oni toliko znače. Kad - tad - desiće vam se ovakva situacija, a onda ćete biti u problemu.


Drugar kome se to dogodilo kaze da su mu jako bitni kontakti i da nece mnogo razmisljati o ceni, tako da cu se dati u potragu za servisom koji to moze da odradi.
E sad, sto se tice čuvanja imenika, ja svoj držim na google-u. Kad promenim tel ili se desi neka nepredviđena situacija, jednostavno samo prebacim imenik i to je to. I u krajnjem slucaju, najmanja verovatnoca mi je da ce google pasti. Hvala na odgovoru, probacu da nadjem servis pa cu javiti sta sam uradio.