[ inceptum @ 02.12.2011. 09:13 ] @
Pozdrav, imam jedan problem. Naime hocu da povezem svoj LG 37lv5500 na HP Pavillion laptop.
E sad vec sam imao DVI-HDMI kabl , al posto laptop ima samo vga prikljucak dokupio sam dvi female-vga male adapter i to prikacio na pomenuti kabl i sa tom kombinacijom sam povezao tv i laptop. Ali na tv-u pise no signal sa tim sto mi laptop prepoznaje tv. Kabal i adapter su Od Hama i nisu jeftini bas, kabl je kostao 1800din a adapter 500din,u tehnomaniji. Sto se podesavanja na tv-u i laptopu tice sve sam isprobao, sto u control panel-u sto u opcijama za graficku (nvidia) i nista... idem ja extend to 2nd monitor(tv) i prikaze ono drugi monitor na laptopu i da je podesen full rez i sve to al na tv-u samo stoji no signal. Sad mi nije jasno u cemu je prob. Kontam da ako je kabl falican da onda laptop uopste ne bi prepoznao tv, a i probao sam sve ostale moguce opcije u display options i u win xp-u i u win7... Ako neko ima iskustva sa ovim molim da mi pomogne :S


Hvala unapred!
[ Miroslav Cvejić @ 02.12.2011. 09:37 ] @
Ta kombinacija radi samo kada hoćeš na DVI na laptopu da povežeš monitor sa VGA ulazom, ne obratno. Koristi VGA kabl ako TV ima VGA (RGB) ulaz.
[ inceptum @ 02.12.2011. 09:49 ] @
znaci + nema sanse da radi...ne znam da li sam te razumeo. ne povezujem ja dvi sa vga, vec sam imao od ranije kabl HDMI to DVI, i na taj muski DVI kraj ,posto moj laptop ima samo vga, prikacio sam adapter zenski dvi - muski vga i onda to ide u laptop a HDMI u TV. Ako ova moja komb nema sanse da radi onda da uzmem ??? Hvala u svakom slucaju.

*zaboravio sam da napisem ima mi tv sve moguce prikljucke ,kao i vga. Ali sam mislio da iskoristim taj kabl vec sto imam ako moze ako ne onda cu morati u shopping

[Ovu poruku je menjao inceptum dana 02.12.2011. u 11:27 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 02.12.2011. 13:38 ] @
Adapter DVI-VGA radi samo na grafičkim kartama koje na DVI konektoru imaju i VGA izlaz. Taj adapter samo prespoji pinove, ne konvertuje signal iz digitalnog u analogni.

Pošto ti na VGA izlazu imaš analogni signal a TV očekuje digitalni na HDMI, kombinacija koju si probao ne radi.

Koristi VGA kabl. Trebaće ti i još jedan kabl (3,5mm->činčevi) da zvuk doteraš do TVa.
[ inceptum @ 02.12.2011. 13:41 ] @
ok. hvala