[ trader6 @ 05.12.2011. 20:47 ] @
Novo i povoljno - Box paket!
Box

Telekom Srbija je ponudio sve na jednom mestu: sve usluge, jedan račun i povoljnu cenu.

Ukoliko želite da imate skockane telekomunikacione usluge opredelite se za jedan od Box paketa. Box paketi objedinjuju usluge fiksne, mobilne, Interneta i televizije (IPTV).

U ponudi su Box paketi koji obuhvataju:

* fiksnu liniju, postpaid tarifu i internet - Box 3
* fiksnu IP liniju, postpaid tarifu i internet - Box 3+
* fiksnu liniju, postpaid tarifu, internet i IPTV - Box 4
* fiksnu IP liniju, postpaid tarifu, internet i IPTV - Box 4+

Mesečna naknada za korišćenje Box paketa je već od 2.499*.

http://www.mts.telekom.rs/inde...-skockano-na-jednom-mestu.html
[ JankoNIS @ 05.12.2011. 21:41 ] @
Ja ne vidim zasto je ovo povoljnije po ceni nego sto smo imali do sada? Ja imam sve ovo iz paketa 4 i jeftinije je nego ove njihove cene.
[ Jbyn4e @ 05.12.2011. 21:56 ] @
Ako net 6144/1024 Kb/s kosta 3.811,40, kako ti to imas uz sve ostalo jeftinije? Samo ovo kosta vise od box paketa koliko ja vidim. Mozda ne gledam dobro, pa molim za objasnjenje.
[ pajaja @ 05.12.2011. 22:30 ] @
Izgleda zanimljivo. Sta im tacno znaci:
Citat:
INTERNET - Box paketi sadrže wireless ADSL Internet do najveće moguće brzine, a najviše 6144/1024 Kb/s.
[ JankoNIS @ 05.12.2011. 22:35 ] @
Citat:
Jbyn4e: Ako net 6144/1024 Kb/s kosta 3.811,40, kako ti to imas uz sve ostalo jeftinije? Samo ovo kosta vise od box paketa koliko ja vidim. Mozda ne gledam dobro, pa molim za objasnjenje.


Ovo sto oni nude su osnovni paketi iz svake kategorije. Kada ih prilagodis svojim potrebama, ispadne jos za 50% skuplje. Sve u svemu, jos jedna navlakusa.
[ ki111er @ 05.12.2011. 23:13 ] @
Bravo ponovo su nadmasili sebe. Gledam ovo i cudim se (da mi nije smesno plakao bih) pa u Francuskoj za 20e imas net, mob, fix, tv i to sve flat. Ma sram ih bilo, sta da uradis sa 1gb protoka? 300 impulsa??? Necu da komentarisem vise osim reci Sramota!!!
[ freeworld @ 06.12.2011. 00:00 ] @
Takav paket za razgovore kosta 974 dinara ako racunamo 50% off kod mts,klik 6 3811 din,507 za fiksni i iptv 942,82,sve ukupno 6235 dinara,ako se sve uzme u paketu dobija se za 2886,sto je popust od 54 posto,to nije zanemarljivo.
[ Horejšio @ 06.12.2011. 00:09 ] @
Ponude su sasvim OK.
Ipak morate imati u vidu da oni moraju da gledaju i svoj interes prilikom kreiranja paketa, te da im se ne isplati nuditi ovako nesto sa nekom malo potrosnjom. Kada je mobilni u pitanju, radi se o ogromnom broju minuta, poruka i posebno internet saobracaja. To nije zanemarljivo, posebno zato sto taj popust od 50% kod Telekoma zvanicno traje do Nove godine...pitanje je hoce li ga produzavati.
[ Dexic @ 06.12.2011. 01:17 ] @
Citat:
freeworld: Takav paket za razgovore kosta 974 dinara ako racunamo 50% off kod mts,klik 6 3811 din,507 za fiksni i iptv 942,82,sve ukupno 6235 dinara,ako se sve uzme u paketu dobija se za 2886,sto je popust od 54 posto,to nije zanemarljivo.


Zar ne traje i dalje akcija 50% popusta za ADSL? AKo nista drugo, kod drugih traje, pa se Klik6 dobija za ispod 1000 din. Svejedno jeftinije... ali bih radije Klik16, fixni i mobilni za tu cenu :) Ustedeo bih.... 100 din. u odnosu na sada :D
[ Wi-Fi @ 06.12.2011. 01:46 ] @
Koliko ja vidim, ovo je (buduca) standardna ponuda, a ne neka akcija... I pored toga, tesko da sve to pojedinacno moze da kosta <4k, tako da je i povoljno (i na 12 meseci, dok su te 50% popusta i sl. akcije na 24, sto je suludo).
Jedino je problem sto je Telekom u pitanju...

@ pajaja: Znaci da dobijas wireless ruter, sta drugo
[ ironman @ 06.12.2011. 04:18 ] @
Trebalo bi minimum da dodaju da su pozivi mobilni-fixni iz paketa besplatni, i šta ako nekom treba 2 ili 3 broja.
[ fanfon @ 06.12.2011. 05:50 ] @
U ovo je uracunata telefonska pretplata od 507 dinara kako mi rekose juce kad sam zvao da pitam sta nude
[ calexx @ 06.12.2011. 08:48 ] @
Nemojte da računate akcije koje ste uzeli letos pa imate jeftin ADSL. Sada klik6 u akciji košta kao klik4 tj oko 2100 pa tome dodajte pretplatu za fiksni, to je već skoro cena box 3 paketa. Mobilni je negde između MixNet M i MixNet L što je sigurno još kilo para. Ko nema neku akciju a ovo mu je potrebno, isplati se. Kome nije potreban ovakav mobilni paket ili mu je ADSL prespor/prebrz, ne mora da gleda ponudu.
[ zivanicd @ 06.12.2011. 11:11 ] @
Jel uracunata cena fiksne pretplate od 450 din u BOX?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 11:19 ] @
Po ovome sto pise, da se zakljuciti da jeste.
[ freeworld @ 06.12.2011. 11:21 ] @
Jeste,zato ja i kazem da je povoljan,a ovaj mobilni paket ima toliko minuta da kod mene moze celu kucu da podmiri :)
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 11:38 ] @
Mozda bi uzeo ovo, ali prvo to ne bi moglo sve da radi zajedno... Ovako za nesto vise od ove cene imam:

Fiksni - 530din
MixNet M (sa 50% popusta) = 560din (300min + 600MB + 600SMS).
Exe-Net TF 8/2Mbit = 1850din
----
Ukupno = 2940 (ugovorna obaveza je za net i za mobilni 12 meseci) (a to je uporedljivo sa box3 paketom - manje saobracaja na mobilnom, ali brzi net) za slicne pare.
[ freeworld @ 06.12.2011. 14:08 ] @
^
A gde ti je iptv?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 14:09 ] @
Kolko sam ja razumeo u BOX3 paketu ne ide IPTV?
[ freeworld @ 06.12.2011. 14:18 ] @
Au jeste,nisam zagledao da si naveo box3,onda je to ok,u cemu je razlika izmedju fiksne i fiksne ip linije?
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 14:26 ] @
IP fiksna linija ide preko ADSL rutera i SIP VoIP-a, procitaj vise od BBTF usluzi kod telekoma.
[ Silencer @ 06.12.2011. 15:20 ] @
Obzirom da zivim u Srbiji necu da komentarisem kako je u Francuskoj ili Bugarskoj etc zemaljama.

Ali moja situacija je sledeca.

Fiksni + IPTV + ADSL 4mbit / 768kbs + HD IPTV me mesecno kosta 3800 din
Telenor MObilni Prenesi 1GB me kosta 1700 Din mesecno
Sve ukupno me kosta 5500 din.

Nova ponuda telekoma Box4
sve to, jos dobijem vise besplatnih minuta na MTSu, + HDTV me kosta 3.5k din na 24 meseci.

Ja inace sve ugovore potpisujem na 24 meseca. Tako da mi ovo vise deluje kao odlicno resenje za mene da ustedim 2000 din, sto je sasvim solidna cifra.

Ovo mi inace i deluje kao veliki monopol i zivo me interesuje kako ce Telenor Da odgovori na ovo i VIP. Obzirom da je ponuda stvarno savrsena, jer meni usteda od 2000 din mesecno je sasvim primamljiva.

Steta sto telekom nije razmisljao o tome da stavi Box3 varijantu bez Mobilnog :) a ne bas da me uslovljava da predjem sa Telenora... U svakom slucaju dodatni broj nece da skodi da imam.
[ Wi-Fi @ 06.12.2011. 15:25 ] @
Ugovor za internet na 24 meseca je krajnje sulud. 12 i nekako, ali 24 je previse. Za mobilni se mozda i isplati, zavisi od ponude, ali za net nikako.

Na ovo odgovor treba da da SBB, Orion i sl. a ne Telenor/Vip, jer je osnova telefon, internet i tv, mobilni su "na silu" ubacili


@ Slobodan Milivojevic: Ovo (Box4/4+ konkretno) izadje 1-2e vise nego to sto ti placas, a ima i IPTV tako da je ok (mada je moglo i povoljnije, naravno)
[ fanfon @ 06.12.2011. 15:56 ] @
A zasto je sulud? Ja mislim da naprotiv bas nije. Imam ugovor 2 godine sa Telekomom gde placam 1450 din mesecno 4Mbit i besplatno godinu dana osnovni paket IPTV, a druge godine po redovnoj ceni. Imam alternativu u lokalnom sklj provajderu koji trazi 45 evra za uvodjenje i 790 za "mesecno odrzavanje" a imaju goru ponudu nego IPTV. 4Mbit mesecno me kosta 2100 din. O kvalitetu interneta i kablovske ne vredi trositi reci. Cim vetar zaduva malo jace-prekid! I kako sad nije povoljno da zakljucim ugovor sa Telekomom na 2 godine gde za skoro istu cenu dobijem isto sto imam trenutno uz 300 impulsa na fiksnoj telefoniji uz uracunatu pretplatu i mesecni postpaid paket od 500minuta i 500 sms. Ne znas sta pricas. Ne zive svi u Srbiji u Beogradu i vecim mestima...
[ mmns21 @ 06.12.2011. 16:39 ] @
Za 4 meseca mi istice ugovor za ADSL. Box4 mi odgovara cak cu nesto malo i ustedeti.

Konacno cu otkazati SBB kablovsku i resiti se problema sa losom slikom. Problem sa SBB
kablovskim internetom sam resio tako sto sam ga otkazao i presao na ADSL, prvo sam
koristio Verat a sada Beotel.
[ Wi-Fi @ 06.12.2011. 16:50 ] @
@ fanfon: Pa sulud je jer se za 2 godine prilicno promene uslovi kod internet provajdera. Od kvaliteta, cene uvodjenja, brzine (pogotovo upload), ping-a itd.
Ako pricamo o ovom Box-u, naravno da je povoljniji od tih secikesa, pa i od kvalitetnih pojedinacnih operatera (i to cak i u slucaju koriscenja svih mogucih i nemogucih akcija i popusta), ali je takodje i suludo radi 100din vise mesecno vezati se na 2 godine...
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 17:20 ] @
^ Slazem se, zato sam ja sa trenutnim provajderom sklopio ugovor na 12 meseci i placam 1850din (a sa ugovorom na 24 meseca bi placao 1720) za ovaj paket.

Takodje sam za mobilni sklopio ugovor na 12 meseci jer je dve godine ipak dosta dug period.
[ nidza_nis @ 06.12.2011. 17:40 ] @
Citat:
Wi-Fi:Na ovo odgovor treba da da SBB, Orion i sl. a ne Telenor/Vip, jer je osnova telefon, internet i tv, mobilni su "na silu" ubacili


Orion na ovo ima odgovor pre vise od mesec dana - zove se TvIT (TelevizijaInternetTelefon).
Telenor i Vip sumnjam da ce ovo uopste uvoditi u portfolio usluga. Telenor vec odavno ima licencu za fiksnu, i infrastrukturu, ali to je polje koje im je totalno nezanimljivo. Da je nekome interesantno toliko da menja provajdera, Orion bi se vec nakupio kajmaka koliko dugo vec nudi svoje fiksne CDMA prikljucke...
Sa ponudom SBBa se nikad nisam previse upoznavao, nemam mogucnost za njih. Oni bi siguran sam mogli to vrlo lako da sprovedu, imaju svoju infrastrukturu.
[ calexx @ 06.12.2011. 17:41 ] @
Jedino što može da se promeni su novije akcije a ako se u globalu menjaju uslovi, zakačiće i one sa ugovorom. Misliš da su loše prošli oni što su sklopili ugovor sa PTT 16 za 1400? To neće da bude realna cena a ako se kojim slučajem, što je malo teže ali ajde, povećaju brzine, povećaće se i ta. Ja imam dvogodišnji ugovor sa SBB-om, sada su povećane brzine svima pa i meni. Mada je SBB tu malo drugačiji, ugovor ne obavezuje brzinu, svakog meseca može da se promeni.

Sadašnja akcija Telekoma je paket po ceni nižeg što je slično kao onomad 4 za 1 ali je gore nego 50%. Nemojte da se plašite obavezivanja, osim ako ne planirate da posle par meseci otkažete ili promenite provajdera ... mada se oni prate i ne izdvaja se nijedan.
[ Wi-Fi @ 06.12.2011. 18:03 ] @
^^Da, Orion TvIT, fali pola kanala, "aktivacija" 8k, mesecno 3k, 24 meseca ugovorna obaveza, ma za ne propustiti...
[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2011. 18:37 ] @
Pre bih rekao da je ovo Telekomov odgovor na TvIT uslugu Orion Telekoma.
[ zivanicd @ 06.12.2011. 23:18 ] @
Ja bih pre rekao da je ovo odgovor telekoma na povecanje brzina kod SBB-a, pustanje free fiskne telefonije i 4g mreze koju uskoro planira da pusti Telenor...

Treba znati sledece:
1. Telekom je odkupio akcije grckog OTE-a :) :) :) (Grci su drzali finansije btw)
2. U poslednja 2 meseca dosla su dva ozbiljna strana operatera veleprodaje interneta (Combridge iz Rumunije koji vec radi i ima korisnike - YUBC, BEOTEL, Orion) i Cogentco koji je dampovao cene
(1Gbps je oko 2.8 evra po megabitu, a nacuo sam da za "ugovor na 3 godine na nevidjeno", cena prve godine 999 evra za gigabit. Reper: 1Gbps kod Telekoma kosta 10k evra uz trogodisnji ugovor - vec sam u mojim postovima postavaljao VP cenovnik TS)
Ovo su prva dva provajdera... NUBA je dobila odobrenje od RATELa za opticku mrezu po Srbiji i vec su poceli da prodaju vlakna. Veoma brzo ce doci jos 10 kompanija koje ce prodavati VP internet za "dzabe".
ZNachi ocekujte da ce MNOGI operateri da jeftinije kupe internet i imace mesta da snize cene / povecaju brzine...
3. Telekom ima infrastrukturu da dodje do gomile korisnika i to sada iskoriscava
4. Telekom je kupio ARENU da bi imao bolju cenu pri prodaji (i on ce se sigurica prodati)
5. Od nove godine ce mnogi internet operateri da krenu da rade VOIP fiksnu telefoniju sa terminacijom poziva na 0800 brojeve. Mocicemo da imamo fiske brojeve nevezano za telekom i telenor kroz internet (kome ne smeta da ima 0800 broj) :)
Mnogi operateri koji udju u pricu fiksne telefonije ce verovatno ici sa manjom pretplatom...

Telenor ima medjunarodni link, vip je povezan sa HR...

Mogu da Vam potvrdim da je Telenor NA SVIM lokacijama, ali bash na SVIM lokacijama, cak i u najgoroj pasivi i brdima, zamenio sve linkove i bazne stanice.
Planiraju uskoro da puste 4G mrezu i licno mislim da ce to da bude revolucija u pristupu internetu...

Mozda je rano zakljuciti ugovor sa Telekomom na 2 godine pogotovu sto se tice interneta jer verujem da ce do sredine godine brzine interneta biti drasticno povecane. Naravno ovo govorim za operatere koji imaju mogucnost da kupe link od stranaca.

[ whitie2004 @ 07.12.2011. 12:10 ] @
Svi zaboravljaju ono bitno. Ne samo da se dobija tehnika vezana za adsl i iptv vec i
Citat:
sadrže: fiksni telefonski priključak,
a to je poklon od nekih 6 KDin , jednokratno
[ bakara @ 07.12.2011. 13:34 ] @
Citat:
Wi-Fi: ^^Da, Orion TvIT, fali pola kanala, "aktivacija" 8k, mesecno 3k, 24 meseca ugovorna obaveza, ma za ne propustiti...

Kakav crni Orion pa oni nisu nikakva konkurencija nikome.

Evo ja imam Orion internet, i kad znam kako to (ne)radi mogu samo da zamislim muku onog ko od njih uzme i telefon i kablovsku pa mu nista ne radi
[ Wi-Fi @ 07.12.2011. 14:16 ] @
Pa to...

Citat:
zivanicd: Mogu da Vam potvrdim da je Telenor NA SVIM lokacijama, ali bash na SVIM lokacijama, cak i u najgoroj pasivi i brdima, zamenio sve linkove i bazne stanice.
Planiraju uskoro da puste 4G mrezu i licno mislim da ce to da bude revolucija u pristupu internetu...

Ma i Telenor je puk'o. Mesecima reklamiraju brzi net, bolju pokrivenost, "pametnu mrezu" a net gori nego pre godinu dana... Cak im i sama telefonija ponekad zeza npr. nema uspostave veze ali ni prekida iste, ili, nakon poziva, prekid veze opasno bug-uje, traje par sec.
[ zivanicd @ 07.12.2011. 19:35 ] @
Mi smo zajedno sa Telenorom na nekoli lokacija i u poslednje vreme svuda su zamenili opremu. Svuda vidimo duple linkove i nove antene (Huawey). Mozda jos uvek nisu pustili sve nove linkove u radi, ali opremu su menjali.

Neku polovnu opremu smo mi trazili da kupimo od njih (na 26Ghz) i dobili smo informaciju da sacekamo malo jer su u fazi zamene linkova i da ce imati gomilu opreme "za bacanje" :)

Ovo sto nudi Telekom nije lose. Meni fiksni ne treba pa smatram tih 500 dinara pretplate bacanjem para. Nacuo sam i da ce SBB ponuditi neki internet preko Total TV-a :)

Moja procena je da ce u narednom periodu doci do renesanse interneta kod nas, tako da se ne bih zarobio sa Telekomom na duze staze.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.12.2011. 19:45 ] @
Satelitski dvosmerni net preko total tv-a da bude konkurencija ADSL-u ili bilo kom drugom vidu zemaljskog pristupa internetu?
[ Nothingman @ 07.12.2011. 21:14 ] @
Total tv vec ima internet u ponudi (Total Net), ali to je adsl od strane SBB-a, i nije nesto preterano povoljan.

p.s. Slobodane, kako radi taj kablovski turbo home flat kod exe net provajdera? Oni su dostupni samo u Nisu (kako im pise na sajtu) ili i u okolnim manjim gradovima?
[ zivanicd @ 07.12.2011. 21:57 ] @
Nece moci satelitski net da bude konkurent "zemaljskom" netu zbog latencije. To ne znachi da Total TV ne moze da da 50Mbps preko satelita krajnjem korisniku i to bilo gde.

ADSL ima limit oko 20Mbps i to je to... Tamo gde ima idealne parice... portova... ..... .. . . . .. .......... . . .. . . ... .. .

Kazem da sam nacuo ovo za Total... ne mora da znachi da je tacno.

Inache TotalNet 16/1Mbps je 3k dinara. Trenutno je akcija za ugovor na 12 meseci - 5 meseci za DZ. Mislim da je to povoljno ako uzmemo da je u Telekom Click 16 cena 4.5k.

[ zivanicd @ 07.12.2011. 22:05 ] @
TOTALNO OFFTOPIC PITANJE:

Jel zna neko da li WEBTV sto nudi Telekom moze da se gleda samo preko njihovog ADSL-a ili moze "od bilo kuda" :) ??

Ovo bi mi bilo interesantno jer imam kuma u Becu koji bi mogao ovako da prati nase kanale a ja mu to redovno placao u nasem lepom Kladovu :)
[ Nothingman @ 07.12.2011. 22:18 ] @
Citat:
zivanicd: Nece moci satelitski net da bude konkurent "zemaljskom" netu zbog latencije. To ne znachi da Total TV ne moze da da 50Mbps preko satelita krajnjem korisniku i to bilo gde.


Za satelitski net je potreban i uplink, tako da nije samo latencija problem. Mora se obezbediti i neki nacin povratne komunikacije. To moze biti neki od standardnih povezivanja na internet (u tom slucaju vise ne vazi onaj deo "i to bilo gde") ili egzoticna oprema za dvosmernu komunikaciju sa satelitom (ovo ne znam ni da li je zakonski dozvoljeno koristiti - moguce je da samo vojska ili jos neke organizacije smeju da koriste takvu opremu).
[ ki111er @ 07.12.2011. 23:15 ] @
Citat:
Nothingman: Za satelitski net je potreban i uplink, tako da nije samo latencija problem. Mora se obezbediti i neki nacin povratne komunikacije. To moze biti neki od standardnih povezivanja na internet (u tom slucaju vise ne vazi onaj deo "i to bilo gde") ili egzoticna oprema za dvosmernu komunikaciju sa satelitom (ovo ne znam ni da li je zakonski dozvoljeno koristiti - moguce je da samo vojska ili jos neke organizacije smeju da koriste takvu opremu).

Plus sto je oprema preskupa...to je nekada mogao samo Marko Milosevic ali danas ne isplati se to. Cable net i uzivaj ;)
[ milosbeo @ 11.12.2011. 11:28 ] @
Citat:

TOTALNO OFFTOPIC PITANJE:

Jel zna neko da li WEBTV sto nudi Telekom moze da se gleda samo preko njihovog ADSL-a ili moze "od bilo kuda" :) ??

Ovo bi mi bilo interesantno jer imam kuma u Becu koji bi mogao ovako da prati nase kanale a ja mu to redovno placao u na

Mora biti ogranicen, zbog autorskih prava. Dakle, samo telekomov ip. Ista stvar je kod Orinona, imas par kanala preko sajta, ili preko VLC-a imas neku listu.

To sam i ja razmisljao kako da obezbedim gledanje nasih kanala jednom prijatelju iz inostranstva. Jedino sto mogu da se setim je da se nakaci Vpn-om na telekomov neki adsl i vozi.
Sto se tice TvIT-a i Open IPTV-a, nije to za poredjenje. Open IPTV je mnogo ozbiljnija platforma.

Sto se tice Combridge-a, potvrdjujem da je spreman 10G link kod jednog provajdera od nabrojanih.
Sledeca godina ce biti sigurno zanimljiva i iskristalisace se neke stvari.
Ne treba se zaletati sa 24meseci ugovorima...
[ Joker @ 11.12.2011. 14:35 ] @
Imam ugovornu obavezu sa 50% popusta, da li taj broj može u toku ugovorne obaveze da bude u box paketu ili moram novi broj da uzimam ? Ako mora novi onda ništa od box-a.
[ since1986BC @ 11.12.2011. 14:53 ] @
odgovor na OFFTOPIC
Telekomov WEBTV moze da se gleda i sa IP koja nije iz Telekomovog opsega.Zasto bi inace uvodili logovanje za gledanje?
Kod Oriona ne treba nikakvo logovanje da bi se gledao WebTv jer jedini pristup imas sa njihovog IP.

Probao sam sa svog Orion naloga da pristupim koleginom WebTv-u (on je kod Telekoma) i radi.
Naravno on mi je morao dati sifru.
[ Matarese @ 11.12.2011. 16:38 ] @
>
On 06.12.2011 00:13, ki111er wrote:
> Bravo ponovo su nadmasili sebe. Gledam ovo i cudim se (da mi nije
> smesno plakao bih) pa u Francuskoj za 20e imas net, mob, fix, tv i to
> sve flat. Ma sram ih bilo, sta da uradis sa 1gb protoka? 300
> impulsa??? Necu da komentarisem vise osim reci Sramota!!!

U Francuskoj imas jos mnogo stosta ali nemas sarmu, jagnje ispod saca i
mnoge druge stvari pa nisam siguran da francuzi zbog toga vicu na
Sarkozija - Sramota ;)
Trziste je takvo kakvo jeste a ovakvu ponudu stvarno nemas nigde drugde
u Srbiji.
[ ki111er @ 11.12.2011. 18:23 ] @
Citat:
Matarese: >
U Francuskoj imas jos mnogo stosta ali nemas sarmu, jagnje ispod saca i
mnoge druge stvari pa nisam siguran da francuzi zbog toga vicu na
Sarkozija - Sramota ;)
Trziste je takvo kakvo jeste a ovakvu ponudu stvarno nemas nigde drugde
u Srbiji.


Truli zapad...
[ Dragana117 @ 11.12.2011. 19:13 ] @
Citat:
ki111er: Truli zapad...


Vala bas!!
[ freeworld @ 15.12.2011. 17:08 ] @
Ja sam mislio da je ovaj net sto nude adsl?Gledajuci reklamu vidim da pominju bezicni net?Koji to bezicni net telekom nudi sem preko usb data?
[ calexx @ 15.12.2011. 18:48 ] @
Valjda su loše sklopili reklamu (nisam gledao) ali info možeš da nađeš na http://www.mts.telekom.rs/index.php/box.1158.html#3
[ freeworld @ 15.12.2011. 21:23 ] @
Hvala calexx,izgleda da je lose sklopljena reklama :)
[ nekikin @ 17.12.2011. 02:49 ] @
Citat:
Dexic: Zar ne traje i dalje akcija 50% popusta za ADSL? AKo nista drugo, kod drugih traje, pa se Klik6 dobija za ispod 1000 din.


Gde ovo ima? Moze i na pp ako ne moze ovde
[ Sofeltis @ 27.12.2011. 15:33 ] @
Vidim da neko pljuje Telekom,neko pljuje orion,drugi SBB...
Po meni ovaj paket sto telekom nudi je extra(barem meni).
Trenutno koristim ADSL 4092/512 (2122din) + Fixni (1500din) + Telenor prenesi 400 (1400din).
Ugovor sa Telekom mi istice u februaru tako da cu bez razmisljanja
uzeti BOX4 jer realno gledano sve skupa me ovo gore izlazi 5000din
bez televizije a ovako ce me izaci 3200din (ugovor na godinu dana).
Usteda od 2000dinara mesecno nije malo plus dobijam televiziju.
[ drziv @ 27.12.2011. 17:02 ] @
Treba da racunas da ti je od tih 1500 din fiksnoog telefona, u paketu placena samo pretplata od 500 din. Ostatak i dalje moras da doplatis. Tako da ti i usteda nece biti 2000 nego manje.
[ miki069 @ 27.12.2011. 20:59 ] @
"pa u Francuskoj za 20e imas net, mob, fix, tv i to sve flat"

Ovo može samo da napiše neko ko je to čuo od ortaka koji ima tetku koja živi u Prizu i priča...
Bez konkretne ponude ne verujem ništa.
Dakle gde to ima za 20e net, mob, fix, tv i to sve mesec dana flat?
Konkretna ponuda, a ne mlaćenje prazne slame.

Za 20e može se u Parizu dobiti samo fix i to za jedan dan. Flat
[ Z1k4 @ 10.01.2012. 10:57 ] @
Evo pitanja, uzeo sam box paket, i sve super radi, net od 4-6, kako kada, ali me mobilni brine.
Uzeo sam karticu u decembru, mozda oko 20 i nekog i kartica verovatno nije koriscena do januara, i sada meni stize sms od MTS da platim racun od 350 din?
Ne razumem ni zasto ni kako.
A pogledam njihov sajt i pise kako se tarifiraju ostale usluge, uspostava veze, minut ka mts brojevima, i pitam se, da li oni stvarno tarifiraju i naplacuju po minutu iako daju tih 500 besplatnih minuta?
Zaista mi nije jasno sta se desava.

Drugo pitanje, Box sam poceo da koristim pre par dana, 5tog Januara da budem precizan, pa me zanima kako ce mi naplatiti na kraju meseca, hoce li mi naplatiti Box3 koji imam, ili ce me fino odrati za sve usluge koje sam koristio po predvidjenoj ceni? 25 dana za 4-6Mbps ne znam koliko ce mi naplatiti.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2012. 11:22 ] @
Tokom prvog meseca koriscenja BOX usluge placaju se sve usluge zasebno, a tih 350 dinara je pretplata za tih 10ak dana za paket koji imas na toj kartici.

Sticice racuni za ADSL, mobilni, fiksni (i IPTV ako si uzeo IPTV).
[ Z1k4 @ 10.01.2012. 15:09 ] @
Hvala na odgovoru, samo me zanima da nece umesto planiranih 3000 din da mi naplate vise zato sto sve placam posebno, jer se Box vodi kao od prvog u mesecu?
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2012. 15:20 ] @
nece, platices okvirno:

350din mobilni
320din iptv
1270din internet
i fiksni.

za tih 10 dana, a ako si ranije imao ADSL i/ili IPTV ide srazmerno broju dana do 20.
[ mstevanic @ 10.01.2012. 16:01 ] @
Uzeo sam i ja box3 paket bez iptv..aktivirao 065 broj po izboru..i prvo što mi je zapalo za oko (proverom na *797# stanje kredita)

je dosta veće stanje nego reklamiranog ..:)

Pitanje : koliko ste dobili besplatnih minuta,sms i interneta ovom prvom aktivacijom?
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2012. 16:06 ] @
mozda se i kod ovog paketa prenosi saobracaj iz meseca u naredni mesec, npr moguce je da imas i duplo vise saobracaja dostupno sad za trosenje - iako paket kaze manje.
[ Z1k4 @ 10.01.2012. 18:02 ] @
Telekom mi je odgovorio da se ne prenosi neutorseni minuti/sms, mada meni su minuti duplirani, kao i protok i sms:)
Tako da se ne bunim, stavise jos mi vise odgovara.
[ Z1k4 @ 12.01.2012. 07:46 ] @
Jedno pitanjce za one koji koriste Box, kako vam se krece brzina?
Meni je ~4, a obicno i vise, mada problem se javlja uvece oko 11h jer sve mi se cini da se uspori kao da je 1Mbps?
Radio sam speedtest tada, i brzina je 4Mbps, ali nije ni priblizno konstanta vec stalno raste od nula ka 4.
Je l' to zbog opterecenja mreze ili?
[ mstevanic @ 12.01.2012. 11:01 ] @
Sve ide ok,i onako kako je za adsl to "normalno"..ja imam 6/1 na boxu 3 i tako maltene i ide..

ako imaš manje najbolje ih pozovi i gledaj da rešiš to sa njima..pozz.

http://www.speedtest.net/result/1702275377.png
[ duleJah @ 18.01.2012. 09:35 ] @
Meni na primer ne daju da sklopim ugovor uz BOX4 sa već postojećim brojem mobilnog telefona pošto na istom imam ugovornu obavezu, iako koristim dosta manji paket od onog koji oni nude (100/200/200MB u odnosu na 500/500/1GB), što je baš bzvz, ali im je verovatno u interesu da privuku nove korisnike.

Inače, BOX paket zvuči odlično, a naravno monopol im to omogućava..

Baš me zanima okviran broj sklopljenih ugovora na BOX paketima, jer pretpostavljam da su svi u nekoj obavezi na već postojećim uslugama..
[ zivanicd @ 26.01.2012. 01:49 ] @
Koliko vidim u Box paketu se naplacuje uspostavljanje svake veze 5 dinara. Da li oni odbijaju uspostavljanje veze od "besplantih minuta" ili naplacuju uspotavljanje veze...

Ili ne naplacuju uspostavljanje veze dok imas besplatne minute, a nakon isteka besplatnih minuta krece naplata i minuta i uspostave ??

Ako naplacuju odmah uspostavu veze 5 din onda ova ponuda i nije spektakularna jer neko ko poziva 20 brojeva dnevno, napravice 100 dinara samo uspostavljanje veze...

Konfuzno su oni to naglasili na sajtu...

Jednostavno mi ne lici na Telekom da nesto poklanja... pogotovu sto vec ima monopol i gomilu korisnika... Zasto bi nesto prodali za 2k dinara kad mogu to da prodaju za 3k...

Ljudi koji su hteli da imaju internet + iptv to vec imaju... fiksni moraju da placaju da bi imali ta dva...
[ freeworld @ 26.01.2012. 02:44 ] @
Ma to je uspostava veze nakon potrosenog saobracaja.
[ Filip.ue @ 30.01.2012. 15:23 ] @
Pozdrav.

Podneo sam zahtev za Box 4 paket. Zna li neko koliko treba da se ceka dok mi to ne odobre?
[ Z1k4 @ 03.02.2012. 10:21 ] @
Pitanje za korisnike Box paketa.
Do 31.1.2012. uspevao sam da bez problema proverim stanje preostalih minuta, imao sam oko 380 minuta preostalo, jer su se iz nekog nepoznatog razloga miniti duplirali, kao i SMS poruke.
Od 2.1.2012. nisam bio u stanju da pristupim servisu za proveru jer je bio nedostupan, a danas pristupim servisu i vidim da imam svega 130 minuta preostalo.
Proteklih dana sam koristio telefon, ali ne vise od 4h ukupno, tako da mi je malo nelogicno da sada imam samo 130 minuta za ceo mesec.
Napominjem da mi se i broj SMS poruka resetovao i da imam 599 ili 499 besplatnih poruka.
Jedino sto mi pada na pamet je da je Telekom zbog dupliranja minuta za umesto 600 na 1200, resio da mi oduzme od ovog meseca razliiku, a posto sam ja potrosio vise od planiranih 600 minuta, iako sam imao 1200 iz nekog razloga, on je resio da mi to oduzme od ovog meseca, tako da sam ostao svega na 130 din za ovaj mesec.
Ima li jos neko slicna iskustva?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.02.2012. 10:44 ] @
Meni je na MixNetM sve normalno... Novi saobracaj + preneti, sve regularno.

A da li pod korišćenjem telefona podrazumevaš 4h razgovora ili?
[ Z1k4 @ 03.02.2012. 10:55 ] @
Da 4h razgovora. Mozda je do njih problem pa ce dopuniti u toku nedelje, mada nesto sam skeptican.
Ima li neka opcija za proveru poziva (duzinu trajanja i sl), mislim da se zove listing na njihovom sajtu, ali video sam pre par meseci jos jednu slicnu uslugu ne mogu da se setim kako se zove.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.02.2012. 16:03 ] @
http://listing.telekom.rs/

Samo imas zakljucno sa proslim mesecom (za Januar ce 5-6-7 februara da se pojavi).
[ freeworld @ 15.02.2012. 23:03 ] @
Kaze ovako:''Box 3 i 4 paketi imaju jednu fiksnu liniju koja je sastavni deo paketa (integrisana u Box paket). Ako korisnik želi dve fiksne linije, onda jednu liniju ima samostalnu, a drugu integriše u Box 3+ ili Box4+ paket.''.Znaci li to da Box 3+ i Box 4+ mozes da uzmes ako imas 2 fiksne linije.U cemu je uopste prednost ip fiksne linije.Koliko ja znam telefonska linija nije zauzeta ako koristis adsl i iptv istovremeno.Da li onima koji nemaju fiksnu liniju,Telekom Srbija je duzna da uvede fiksni ako zatraze Box paket i da li je prikljucak tom prilikom besplatan ako se potpise ugovor na 6,12,24 meseca?
[ nidza_nis @ 18.02.2012. 15:46 ] @
Citat:
freeworld: Kaze ovako:''Box 3 i 4 paketi imaju jednu fiksnu liniju koja je sastavni deo paketa (integrisana u Box paket). Ako korisnik želi dve fiksne linije, onda jednu liniju ima samostalnu, a drugu integriše u Box 3+ ili Box4+ paket.''.Znaci li to da Box 3+ i Box 4+ mozes da uzmes ako imas 2 fiksne linije.U cemu je uopste prednost ip fiksne linije.Koliko ja znam telefonska linija nije zauzeta ako koristis adsl i iptv istovremeno.Da li onima koji nemaju fiksnu liniju,Telekom Srbija je duzna da uvede fiksni ako zatraze Box paket i da li je prikljucak tom prilikom besplatan ako se potpise ugovor na 6,12,24 meseca?


Mogu samo odgovore na deo pitanja da ti dam.
"Znaci li to da Box 3+ i Box 4+ mozes da uzmes ako imas 2 fiksne linije"
Ne. Recimo da imas broj 123-456 svoj, a zelis da uzmes za podstanara drugi broj, ili jednostavno hoces drugi broj nevezano za prvi. Tad uzimas taj paket sa "+". Znaci kroz osnovnu paricu za broj 123-456 ti ide telefon, adsl, iptv i dodatni IP telefon na pr 234-567.

O prednostima IP linije pojma nemam, svakako nijedna linija nije zauzeta u bilo kom slucaju.

Telekom nije duzan da ti uvede fixni ako zatrazis Box. Jednostavno ne mozes da realizujes Box uslugu na datoj lokaciji. Ako nema uslova za fixni, nista od celog paketa. Ako su uslovi losi, obaraju ti brzinu interneta - zato stoji "DO 6MB/S", sto znaci moze i manje. Daju ti 4mb/s, ili 1.5mb/s, s tim sto ti daju i manji popust. Najveci je za 6mb/s, tad je popust na adsl click6 75%, a na click4 ili click1.5 je 50% u zbirnom racunu. Malo su ga zakomplikovali, ali slobodno cimaj one tetke na 9813 za detalje.

Prikljucak koji se uvede u okviru Box+ paketa nije besplatan. Mislim da se naplacuje 4000din. Proveri opet na 9813
[ freeworld @ 18.02.2012. 20:09 ] @
kada je Telekom u pitanju nesto ne volim da zovem njhov korisnicki servis.Malo smo ga iskomplikovali,ajde da ga uprostimo,paketi sa oznakom + su jeftiniji 200 dinara.Ne ide mi logicno da uzimas 2 fiksna radi ustede 200 dinara jer tada placas 2 pretplate a ne jednu,znaci platices 307 dinara vise.Ako korisnik ima jednu obicnu liniju,dali moze da je prebaci na ip fiksnu liniju i da sa ovom jednom linijom dobije box3+ ili box4+ paket?
[ bobanex @ 17.03.2012. 15:32 ] @
Zamolio bih nekog ko koristi box 4+ da mi napise koliki mu je Upload i Download.
Mislim na podatke iz web interfejsa rutera u sekciji Status.
[ Filip.ue @ 17.03.2012. 15:59 ] @
Za BOX 4 je 8000 / 1023
[ Slobodan Milivojevic @ 17.03.2012. 16:03 ] @
Deluje relativno malo, nije mi jasno kako može da radi internet od 6mbit i iptv pri brzini od 8mbit na ADSL liniji.
[ Filip.ue @ 17.03.2012. 16:45 ] @
Mozda sam ja nesto pogresio... To mi stoji pod Bandwidth Down/Up(kbps). Jel to to?
[ bobanex @ 17.03.2012. 16:52 ] @
Mislim da jeste to ali mislim i da je malo.
Ja dok sam imao 4Mbits i IPTV stojalo je oko 10000kbits download
sada kada imam 6Mbits, IPTV i BBTF stoji 11000kbits pa mi se ne slaze bas racunica, jedino ako sam ranije imao i vise nego sto mi treba.
Ako Vam nije tesko neka se javi jos neko pa da probamo da ustanovimo koja bi vrednost trebala da bude.
[ Filip.ue @ 17.03.2012. 17:01 ] @
Mozda je ovo: Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 19800 / 1155
[ Slobodan Milivojevic @ 17.03.2012. 17:34 ] @
Max Bandwidth znači kolko je maksimalno što ta tvoja linija može da podrži.
[ owim @ 17.03.2012. 23:51 ] @
Ko određuje/upisuje Max Bandwith, na osnovu čega?
[ mr. ako @ 18.03.2012. 13:46 ] @
"Upisuje" ruter, na osnovu kvaliteta veze i izabranog moda. To je vrednost koju ruter prikazuje da moze da postigne pod trenutnim uslovima.
[ owim @ 18.03.2012. 14:42 ] @
Citat:
mr. ako: "Upisuje" ruter, na osnovu kvaliteta veze i izabranog moda. To je vrednost koju ruter prikazuje da moze da postigne pod trenutnim uslovima.

Dakle, ruter izvrši neke brzinske testove i zaključi koja mu je max brzina i upiše je. Ne upusuje Telekom po default-u, već zavisi od korisnika do korisnika?
[ Slobodan Milivojevic @ 18.03.2012. 15:00 ] @
Ne, nego izmeri opadanje signala na liniji, šum i ostale parametre i onda izračuna kolika je odprilike maksimalna brzina koju linija može da podrži sa takvim parametrima.

Imaš i online kalkulatora koji mogu da ti daju okvirne vrednosti:
http://www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php
[ owim @ 18.03.2012. 16:41 ] @
^ Nisam li upravo to napisao, samo drugim recima?
[ mr. ako @ 18.03.2012. 18:21 ] @
Citat:
owim: Dakle, ruter izvrši neke brzinske testove i zaključi koja mu je max brzina i upiše je. Ne upusuje Telekom po default-u, već zavisi od korisnika do korisnika?

Da, to ne upisuje Telekom po defaultu, vec zavisi od trenutnog kvaliteta veze i izabranog ADSL moda. Ukoliko se pojave recimo smetnje na tvojoj parici usled vlage npr. taj broj ce se smanjiti verovatno. Takodje ako promenis mod u kojem ti radi modem, parametar max. moguce brzine ce se menjati... probaj. Ili idi zalivaj zice vodom, pa vidi kako se ponasa. :P
Takodje je tacno i ono sto je Slobodan rekao.


[ Filip.ue @ 18.03.2012. 18:30 ] @
Je li normalno da brzina interneta opada kada se u isto vreme koristi i IPTV i internet? Npr. meni je brzina oko 6.7 Mbps, a kada ukljucim IPTV, padne negde na 4 Mbps...
[ Slobodan Milivojevic @ 18.03.2012. 19:12 ] @
Ukoliko je tvoj ADSL ruter sa centralom kroz ADSL liniju povezan brzinom od 8mbit onda je nažalost normalno to što ti se dešava. Možeš proveriti na web interfejsu rutera na adresi http://192.168.1.1/ user: telekom pass: telekom, i videti koja ti je brzina ADSL linije, a jedino rešenje je da cimaš ljude iz telekoma da ti povecaju ADSL brzinu na 10Mbit, i onda će ti raditi kako treba, ali samo pod uslovom da tvoja telefonska parica može da podrži 10Mbit.

Za IPTV treba oko 4Mbit, i onda je normalno da se dešava to što kažeš ako su ti setovali ADSL liniju na 8Mbit.
[ Filip.ue @ 18.03.2012. 19:42 ] @
Brzina mi najvise ide do 6.9 Mbps (merio sam na speedtestu), a paket mi je klik 6. Ne verujem da moze da mi podrzi 10 Mbps, posto su mi prvi put rekli da ne moze ni klik 6, nego samo klik 4, pa je posle nekako moglo...
[ zarkoj @ 29.03.2012. 19:09 ] @
Bio u poslovnici da se raspitam za ovu vrstu usluge.
box 4
-IP TV
-FIX
-NET
-POSTPAID

E sad sve ovo mora da je na tvoje ime. Ili ti na jedno ime.
I televizija i fix i net. Ukoliko nije ne ispunjavas kriterijume.
A sto se tice mobilnog nisam nigde procitao na njihovom sajtu da je tu stanje OGRANICENO. Naime sam dobio informaciju od ljudi u poslovnici da ovo mogu uzeti samo
oni koji imaju ili koji su uzeli promociju 50% nize da placaju usluge. Svako ko je uzeo neku normalnu tarifu i uzeo telefon ispada iz igre.
DA LI JE TO ISTINA............??? i u cemu je fora...........??
[ Filip.ue @ 29.03.2012. 19:17 ] @
Fiksni telefon mora da se vodi na tvoje ime, a kad uzmes box paket, sve usuge ce biti na tvom imenu.
Sto se tice mobilnog, nisam bio njihov korisnik. Samo su mi dali novi novi br. i to je to.
[ zarkoj @ 05.04.2012. 10:40 ] @
Evo potpisao ugovor za bix 4.
Kao sto sam rekao telefon i televizija i net moraju da budu na jedno ime.
I isto kao i mob broj. Tj ugovor. Ukoliko nije postoji mogucnost sve da se to prebaci.

Ugovor sam potpisao u utorak a jos mi brzina neta nije povecana........da li neko ima iskustva sa tim? Kada ce?

Zvao njihov servise i dobio sam odgovor da nekad linija tj IP tv nece da radi na 6 mbt.
Pa se zato ostaje na 4. Sto je veoma smesno a ako mi verujete proveo sam 3 sata u poslovnici i jedno 1 sat na telefonu na njihovom servisu da se informisem a niko mi to nije rekao.
Kao ni da ako nema mogucnosti za 6 mb ostaje na 4. Sto sam procitao u ugovoru. Ali tako je to kod nas.

Ono sto znam jeste da kad sam pre imao greske na netu tj poteskoce da su 2 puta dolazili i merili liniju da su podaci bili max moguci znaci da sam mogao i da imam net od 16 mb.
Znaci linija je zdrava i dobra. Centrala je nova i udaljena od mene jedno 500m.

Svraticu danas da pitam kada ce biti to povecanje.
Jer bi po zakonu do 1 sledeceg meseca ovo bio promo period boxa.
A tu se usluge naplacuju posebno:
70% popust na net
50% na mob pretplatu
50% na TV
a fix se laca normalno.
Dok nedoce taj sledeci 1 da se objedini paket boxa i krene sve pod jedan racun.

Svako od njih mi je rekao da je brzina neta od 6 mb i iskreno to je jedna od stavki koja mi je bila i da kazem na neki nacin presudna.
poz
[ Joker @ 20.04.2012. 17:26 ] @
Poučen lošim iskustvima sa Telekomom, jer uvek ima nešto što je nedorečeno, i uvek ima neko ali .., a i moja situacija je možda specifična postavio sam im pitanje i dobio odgovor kakvom sam se i nadao :(
Pa da podelim tu informaciju jer znam da na forumu ima još članova koji imaju istu sitaciju kao ja.
Imao sam ISDN i na njemu ADSL, kako je router bio neispravan, a takvih routera više nema (niti će biti) predložili mi (a drugog rešenja nije bilo) da vratim ISDN i umesto njega dobijem jednu običnu (POTS) liniju i jednu BBTF liniju sa plaćanjem jedne pretplate. Na moje pitanje da li plaćam jednu pretplatu neki određeni period ili se jedna pretplata plaća stalno dobio sam odgovor da jedino u slučaju seobe jednog broja sa te adrese plaćaju se dve pretplate, što je po meni i ok. Postavljeno pitanje putem maila je bilo kako se vrši naplata i koji broj ulazi u box paket, kako se tretira drugi broj koji nije u boxu ili su oba u boxu ?
Odgovor je da samo jedan broj može u box paket a za drugi se plaća puna pretplata od 507 dinara, tako da na cenu box paketa dodajete 507 dinara što taj paket čini nepovoljnim. Da sam otišao u poslovnicu i zaključio ugovor za box paket tu informaciju mi sigurno niko ne bi dao, tako da ukoliko neko ima POTS+BBTF da zna šta ga čeka :(
[ mstevanic @ 20.04.2012. 18:21 ] @
ja imam isdn i rezervni adsl modem ruter zato (anex ne znam koji je za isdn)
kupio sam ga još dok sam imao onaj mali hjuavei roze beli adsl modem i par
puta se bilo desilo da je hjuavejac crkao ali sam sa ovim tplinkom uspesno
popunjavao vremensko razdoblje od reklamacije do njihovog izlaska i zamene
istog.Pa oni su dužni da ti obezbede drugi modem jel anex a ili b to je njihov
problem.Nikada mi ne bi palo na pamet da menjam broj zbog toga što mi modem
ne radi ..svašta..!?
[ silverextream05 @ 03.05.2012. 04:45 ] @
Imam tri pitanja :)

1. Da li se konacno saznalo jel se u box paketu prenosi saobracaj u mobilnoj telefoniji tj onih 500 minuta i 500 poruka i 1gb ukoliko se ne potrose u tekucem mesecu?
2. 300 impulsa besplatnih u fixnoj telefoniji? Koliko je to minuta otprilike za lokal ? Ili recimo mobilni neki kad se zove?
3. Da li se placa pretplata od 500 din za telefon mesecna ili je i to uracunato u cenu od 3000 din za taj box paket?

Hvala:)
[ deki77 @ 03.05.2012. 07:54 ] @
Meni sasvim ok radi posle prelaska na box

[ Dexic @ 03.05.2012. 09:36 ] @
Opa... ovo izgleda nije namerni limit od 6Mb/s. Mozda i moze vise od toga?

300 impulsa u lokalu je valjda tacno 300 minuta. Za mobilni je, cini mi se, 10x manje.
Pretplata za telefon kazu da se ne placa, ali neka potvrdi to neko ko ima box :)
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2012. 10:52 ] @
300 impulsa na fiksnom telefonu u prevodu znači (napisaću slučajeve ukoliko sav navedeni saobraćaj koristite za svaku od navedenih situacija):

Pozivi u lokalu (ka istom pozivnom broju)
- Jak saobraćaj (impuls = 26 sec) - 130 minuta (za 300 impulsa)
- Slab saobraćaj (impuls = 52 sec) - 260 minuta

Međugradski pozivi (ka fiksnoj telefoniji)
- Jak saobraćaj (impuls = 17 sec) - 85 minuta
- Slab saobraćaj (impuls = 34 sec) - 170 minuta

Pozivi ka mobilnim mrežama
- Jak saobraćaj (impuls = 2.663 sec) - 13.31 minuta
- Slab saobraćaj (impuls = 4 sec) - 20 minuta

Tako da se baš i ne dobija previše saobraćaja sa fiksnog telefona za tih 300 impulsa.

http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=126&id=693
[ silverextream05 @ 03.05.2012. 12:54 ] @
Hvala :) Jos nesto ,



1. Da li je moguce uzeti i iptv i hd zajedno u box paketu i kolika je onda mesecna pretplata? Da li neko to koristi? (Mislim da sam procitao negde da je onda 3500 mesecno)
2. S obzirom da se uzima i iptv i hd koliko brz internet moze da bude? 4mb/s ne vise?
[ fanfon @ 07.05.2012. 10:14 ] @
Danas posle 2 nedelje cekanja idem potpisati ugovor. Raspitacu se za detalje ako budu znali da odovore posto rade duduci.
[ zarkoj @ 09.05.2012. 18:39 ] @
Evo novog problema.
Box sam tj. ugovor sam potpisao proslog meseca i do 1. u mesecu je promo period.
Ima pogodnosti recimo post paid se placa 50%
TV 50%
Internet 70%
itd.

Posto nisam mogao moj postpaid br da ubacim ubacio sam drugi iz familije. Pa sam morao da pravim tj da taj ugovor prebacim na moje ime i da taj br ubacim u box.
Sve je to zavrseno za 10 min.

Ali danas mi stigne poruka na taj br. racun za ovaj mesec je 8800 din.
Gledam listing ostalo mi jes 10 min i nesto poruka.

Nisam prekoracio 100% posto.

I odem u poslovnicu kad oni kazu. Mi sad ne mozemo nista pao nam sistem......xaxaxa ja poludim............
Strasno!!!!

Zovem ove da mi objasne sta je i kako i prkeo telefona mi traze br. Ja im kazem i oni molim sacekajte itd.
Eto njij za 2 min se izvinjavaju sto sam cekao i kazu mi ovako.
Naplacena je usluga prevremenog prekida ugovora. Kao da sam raskinuo ugovor pre vremena............ko je ovde lud?????? A raspitao sam se za ox nedleju dana u detalje sta i kako.
Niko mi to nije pomenuo i ja to kazem njima a oni lepo, razumemo mi to sve je to uredu idite u poslovnicu i pisite zalbu da vam se taj dug odbije.....

Na moje pitanje sto ja da idem sta to mene interesuje sto to niste resili sta i kako pre nego me sad vodate da se ja mucim i gubim vreme, nisam dobio nikakav odgovor......
DA je to neka normalana drzava i kompanija bilo bi samo odes i sve zavrseno.

SAd ja treba da idem da gubim vreme sa tim da podnosim zalbe itd.....i nesto mi govori da je tu nesto mutno.......
hm..........

Glavnom javicu vam sta i kako sam uradio............

Eto da znate sta vas mozda ceka..............
[ nidza_nis @ 10.05.2012. 16:41 ] @
"Usluga prevremenog prekida ugovora" ?!?
Zar postoji ta stavka u "cenovniku" ?
Ili su to preostale pretplate do prvobitnog datuma isteka ugovora, sumarno?
[ zarkoj @ 11.05.2012. 22:57 ] @
Naplatili su mi penale sto sam navodno raskinuo ugovor pre vremena. Kao i uvek. Mislim kao kad raskines ugovor pre vremena imas penale da platis zva sve vrste usluga koje oni pruzaju.
Net, tv , mob itd.........

Ali sam otisao u poslovnicu i sa onom curom sam zavrsio sve. Tacnije objasnio sam joj da sam zvao operatere i rekao sta i kako. I da su oni proverili i rekli mi da je greska njihova i da cu morati da odem u poslovnuicu.

Ona je lepo ponovo zvala proverila i rekla mi da nista nije sporno i da je greska njihova. Naplaceno mi je prevremeno raskidanje ugovora a nije trebalo jer ugovor nije raskinut vec prebacen u BOX.

Napisao sam zalbu i cekam odgovor. Isto su njoj potvrdili iz BG da je greska do njih i da nije lepo obradjen ceo slucaj........ ali eto moras i dalje da se maltretiras sam............
[ fanfon @ 12.05.2012. 18:56 ] @
Naslovna > Pitanja i odgovori
Da li se ADSL, IPTV ili postpaid koji su pod ugovornom obavezom mogu povezati u Box paket?

U BOX paket se mogu uključiti postpaid, ADSL i IPTV linije koje su pod ugovornom obavezom, bez obzira na period isteka ugovorne obaveze, a za koje su zaključeni promo Ugovori u sledećim kampanjama:

* u kampanjama za postpaid usluge mobilne telefonije bez telefonskog aparata (tzv. kampanje sa popustom u pretplati)
* u svim kampanjama za ADSL i IPTV

Postpaid linije mobilne telefonije za koje su zaključeni promo Ugovori sa telefonskim aparatom, a za koje je do isteka ugovorne obaveze preostalo manje od 3 meseca.

Nigde ne pise da se placa ugovorna kazna zbog razkida prethodnog ugovora niti treba da se placa.
[ Filip.ue @ 12.05.2012. 19:32 ] @
"Ukoliko Korisnik otkaze ovaj ugovor pre isteka minimalnog perioda trajanja ovog ugovora iz stava 1. ovog clana, u obavezi je da Telekomu isplati pun iznos mesecnih pretplata do isteka minimalnog perioda vazenja ovog ugovora iz stava 1. ovog clana, a Telekom ce navedeni iznos sa pripadajucim PDV-om, naplatiti Korisniku kroz prvi mesecni racun za telekomunikacione usluge."
[ zarkoj @ 13.05.2012. 14:57 ] @
Da takvu sam informaciju dobio kad sam se raspitivao za box. Ali eto stigao racun i morao sam da ulozim reklamaciju. To su trebali oni sve da zavrse. Ali eto...........
[ silverextream05 @ 17.05.2012. 17:10 ] @
Ljudi uzeo sam Box paket. Gledam na telefonu mobilnom imam 1500 poruka i 600 minuta (umesto 500 ,500) ? O cemu se radi ovde? Tarifa: Box Promo.
Jel to samo prvi mesec ili ce tako biti stalno?

Hvala
[ Filip.ue @ 17.05.2012. 17:17 ] @
Trebalo bi da bude 500 - 500... Okreni korisnicki servis i trazi da ti skinu visak..
[ silverextream05 @ 18.05.2012. 02:17 ] @
Da ih zovem da mi skinu kredit? :))) Toliko bas nisam lud :)
[ Filip.ue @ 18.05.2012. 02:21 ] @
Pa otkud znam... Mozda zbog grize savesti... ^^
[ Joker @ 18.05.2012. 07:11 ] @
Moraš da požuriš da potrošiš poruke jer koliko znam u box-u nema prenošenja nepotrošenog saobraćaja
[ fanfon @ 18.05.2012. 08:15 ] @
Prvi mesec je promo i imas 1000 poruka bonusa. Moguce da ima i 100 minuta. Ako si imao pripaid mts broj onda su ti prebacili mozda i preostali kredit. Prenose se nepotroseni minuti i poruke u sledeci mesec(mislim da se ne racuna tih 1000 poruka bonusa vec samo onih 500+500). Tako mi rece tetka na salteru kad sam zakljucivao ugovor.
[ silverextream05 @ 20.05.2012. 14:38 ] @
Hvala :)
[ Filip.ue @ 31.05.2012. 03:06 ] @
Mobilni telefoni uz Box pakete

28.05.2012

Odaberite Box paket i telefon prema vašim potrebama!

Skockajte i vi sve svoje telekomunikacione usluge na jednom mestu, uz jedan račun i povoljnu cenu i objedinite usluge fiksne, mobilne, Interneta i digitalne televizije!

Izaberite BOX paket po vašoj meri, potpišite ugovor na 12 ili 24 meseca i očekuje vas mogućnost kupovine mobilnog telefona iz naše standardne ponude telefona i to po ceni već od 1 dinar. Cena telefona zavisi od modela telefona, kao i dužine ugovora za koji ste se odlučili. Takođe, ukoliko vam to više odgovara, odabrani model telefona možete plaćati i na rate.

Zahtev za izabrani BOX paket možete podneti pozivom na broj 9818 ili lično u nekoj od naših poslovnica.
[ JovanKKP @ 01.06.2012. 10:29 ] @
Telefoni uz Box - preskupi!
[ Dexic @ 01.06.2012. 11:02 ] @
^slazem se.
[ majce22 @ 01.06.2012. 11:23 ] @
A ja se pitam jel se samo to meni cini?
Generalno mts-ova ponuda telefona nije nesto preterano povoljna, imajuci u vidu ugovore od 24 meseci...
[ fanfon @ 01.06.2012. 13:36 ] @
Nikako se ne isplati uzimati telefone kod operatera. Na mobilnom svetu u oglasima mozete telefon koji je 300€ u prodavnici uzeti za 150€ nekoriscen. Ljudi koji uzmu paket vec imaju telefone i te nove koje dobiju prodaju tako da prakticno otplate posle 30-50% pretplate za te 2 godine. Ja sam tako uradio.
[ Dexic @ 01.06.2012. 14:17 ] @
Jedino kod Lelenora se ispalti uzeti telefon ako se vec uzima visi paket, jer reeetko kome daju popust, pa ga prodas i nesto zaradis :)
Kod MTS/VIP-a nisam nasao da se neki telefon isplati (osim po logici - placanje na rate)

A uz Box pogotovu - jeftiniji su u slobodnoj prodaju.
[ JovanKKP @ 01.06.2012. 15:11 ] @
Ma ima telefona kod mt:s-a koji se mogu naci da su povoljni ako vec hoces da uzmes postpaid, recimo Sony Ericsson Xperia mini, Motorola XT910 Razr, Galaxy ACE, Samsung Galaxy S II, tacnije nemaju da je telefon skuplji (uz neki paket oko 1500 do 2000,2500 dinara) nego u radnji i dobije se poprilican popust(ako gledamo cene na Mobilnom svetu). U tome su povoljniji i od Vipa i od Telenora, samo sto je izbor manji.
Ali mi nije jasno zasto su ti isti telefoni na BOX tarifi toliko skuplji. Ako uzmemo redovan paket koji je ekvivalent Box-ovom, to bi bio ili Mix 1250 ili Mix Net M\L a pazi razlike u ceni:

Samsung S5830 Galaxy ACE

Mix 1250 mesecno 1.475,00 dinara 14.400,00 telefon
Mix Net M mesecno 1.121,00 dinara 15.000,00 telefon
Mix Net L mesecno 1.947,00 dinara 6.000,00 telefon

Box 19.200,00 telefon



Sony Ericsson Xperia mini

Mix 1250 mesecno 1.475,00 dinara 6.000,00 telefon
Mix Net M mesecno 1.121,00 dinara 9.000,00 telefon
Mix Net L mesecno 1.947,00 dinara 1,00 telefon

Box 16.200,00 telefon



Ne znam, nesto mi mnogo to :\
[ Dexic @ 01.06.2012. 15:48 ] @
Ja sam bash RAZR i SGS2 gledao - vise se isplati uzeti popust 50% na pretplatu samo i telefon u radnji ili gde vec (po normalnoj ceni, ne "ispod ruke" bla truc), nego sto ee isplati cena telefona "u paketu", puna cena tarife (bez 50% off), plus 3G pretplata. (i bez 3G je opet korist na strani 50% off)
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2012. 17:29 ] @
Mislim su telefoni preskupi uz box pakete, a još ne vidim da igde pišu cene za 12 meseci ugovorne obaveze, ili je tako nejasno napisano.
[ Filip.ue @ 01.06.2012. 20:20 ] @
Da li moze naknadno da se uzme neki telefon, posto sam vec sklopio ugovor za box?
[ bulat666 @ 03.06.2012. 10:50 ] @
A mene zanima da li moze da se ukljuci jos jedan postpaid broj u box i po kojoj ceni?! Naravno sa istim brojem minuta i poruka i internet saobracaja!?
[ Dexic @ 03.06.2012. 12:18 ] @
+1!
[ silverextream05 @ 03.06.2012. 14:09 ] @
Vezano za Box tarifu. Nakon sto sam potpisao ugovor na 24 meseca dobio sam BOX promo tarifu na mob telefonu. 600 minuta 1500 poruka 1,5gb saobracaja.
Sada u 2 mesecu je tarifa BOX . 500 minuta, 500 poruka 1gb saobracaja. Znaci ne prenose se minuti poruke i internet u sledeci mesec cisto da znate. Ili je to mozda samo kod mene tako :)
[ fanfon @ 03.06.2012. 16:52 ] @
Izgleda da je tako. I kod mene isto. A tetka koja radi u poslovnici mi je rekla da se prenose. Jeste da je poznata kao teski duduk u vezi posl akojim se bavi, ali ponadao sam se...
[ Joker @ 03.06.2012. 19:49 ] @
Napisao sam na prethodnoj strani da se ne prenose, ali me niste ozbiljno shvatili
[ majce22 @ 08.06.2012. 16:28 ] @
http://www.mts.telekom.rs/inde...-je-skockao-poklon-za-vas.html

evo nove "promocije" povezane sa box tarifama. Dobro, mozda nekome bude interesantno...
[ freeworld @ 08.06.2012. 22:14 ] @
Strasno,evo trcim -.-.
[ krle_zr @ 09.06.2012. 13:03 ] @
Planiram da uzmem box 4, trenutno imam samo ADSL click 4, zanimaju me sledeće stvari:

Sad vidim da nude i telefone uz box, da li bih mogao da njihovu karticu prebacim u svoj telefon a u telefon za groš da ubacim 064 prepaid? (verujem da može ali hoću da proverim za svaki slučaj)

Čujem na nekoliko strana da IPTV hoće malo da trza (barem ovde u Zrenjaninu), šta se dešava ukoliko ne može normalno da se gleda IPTV? Da li onda postoji mogućnost da se vrati na box3?
Komšinica ima isti i kaže da subotom uveče primećuje da najviše koči.

Pozdrav
[ nidza_nis @ 09.06.2012. 17:29 ] @
Ako planiras da uzimas box, kupi sutra "Danas" dnevne novine, izbacuju neki bonus od 1000RSD za Box.. Da li popust, ili kao bonus na mobilnom, nisam siguran. Nece da se baci svakako...
[ kristina990 @ 20.06.2012. 13:30 ] @
Ponuda uopšte nije tako povoljna kao što neki misle,potpisujete ugovor na DVE godine na početku buduće nezapamćene krize na našim prostorima.Poneke državne firme već počinju da kasne sa platama koje su dosad bile redovne.Dobro razmislite da li se vezati,ako situacija bude povoljna bolje plaćati i više uz mogućnost raskida ugovora.Bez IPTVa se može(uzgred značajan broj mojih prijatelja kaže da i nije nešto),bez interneta se može ima mnogo prečih stvari.Kad zagusti najlakše se odreći interneta i IPTVa i mobilnog telefona.
Upamtite dobro,glad i neimaština kakvu ne možete zamisliti kuca na vrata naše zemlje!
[ gojnik @ 22.06.2012. 10:03 ] @
^ Nemoj da generalizujes, ima dosta nas koji koristimo Internet u profesionalne svrhe, a ne samo za fb, youtube, email, forume... Posao nam od toga zavisi, ne moze se bez Interneta. Box 3 paket je po mom misljenju super, IPTV mi ne treba.
[ kana @ 03.07.2012. 18:22 ] @
Da li ugovor za BOX 4 moze da se sklopi u poslovnicama
van mesta stanovanja, pitam zbog telefona kojih nema
u poslovnici u mom mestu?
[ Dexic @ 03.07.2012. 22:08 ] @
Mislis van tvog grada? Za ADSL je moglo... samim tim, skoro sigurno moze i za BOX - ALI, nisam proverio.
[ kana @ 07.07.2012. 08:18 ] @
Moze, uzeo i telefon.
[ JovanKKP @ 07.07.2012. 11:52 ] @
Kakvo pitanje, zamisli da Telekom ima poslovnicu u svakom mestu u Srbiji i da ta poslovnica opsluzuje samo to mesto. Ludnica :)
[ kana @ 07.07.2012. 15:03 ] @
Sta li si samo hteo da kazes?
Logicno je da se svaka usluga (samim tim i promocija) koja je fizicki vezana
za fiksnu telefonsku liniju radi u mestu prebivalista ili u okrugu u zavisnosti
gde je najblize sediste telekoma koje je nadlezno za tu mreznu grupu.
Zato je i bilo pitanje da li ce dozvoliti da uradim ugovor u nekom mestu iz
druge mrezne grupe.

Nego posto si sveznalica, nisam nasao na telekomovom sajtu, ajde mi reci
nesto o minutima koje sam dobio uz box paket

•500 minuta u nacionalnom saobraćaju,
•500 SMSova u nacionalnom saobraćaju i
•1 GB podataka za prenos

1. Da li se ovo prenosi u sledeci mesec ?
2. Sta se desava ako potrosim GB pre isteka, kako se onda obracunava
prenos podataka?
[ nidza_nis @ 07.07.2012. 16:21 ] @
1.
Ne

2.
Prenos podataka u domaćem saobraćaju za 1KB: 0,05din,
Pretpostavljam da je obračunska jedinica za prenos podataka 1kB
1MB - 51.2din
100MB - 5120din
Skupo! :)
[ lepi kokan @ 23.07.2012. 16:10 ] @
koj set top box risiver se dobija uz box4 paket / osnovni iptv / ?
[ Filip.ue @ 23.07.2012. 16:20 ] @
Kamai 410
[ lepi kokan @ 24.07.2012. 17:37 ] @
super ! to je dakle ovaj

http://www.entone.com/assets/F...amai_410_hmp%20(v2_0212EU).pdf

po svemu sudeći uzimam box 4 . valja li čemu ovaj risiver , pošto sam neznalica za ova pitanja ?

da li će mi trebati dodatni dvb-t2 stb, ili ovaj risiver može da reprodukuje taj standard kad stanice u srbiji budu prešle na njega ?
[ JovanKKP @ 05.08.2012. 03:50 ] @
Taj standard je bitan onima koji hvataju signal preko antena(tj. nisu na kablovskoj), a posto ti dobijas signal preko interneta (IPTV), tebi je to totalno nebitno kao i svima koji imaju drugu vrstu kablovske,npr. SBB i slicno.
A sto se tice kvaliteta slike, ako si brinuo za to, preko IPTV-a vec dobijas odredjene kanale u kvalitetu koji ce biti\jesu na zemaljskom digitalnom signalu tako da i tu nemas problema. :)
[ BitiPrvi @ 23.08.2012. 18:00 ] @
Super tema,aktuelna i jedva je nadjoh ovde.
Mene zanima nekoliko stvari:
1. Da li se iko od vas koji ste prešli na box paket - razočarao u uslugu?
2. Da li je internet stabilan kao i kod adsl-a?
--------------
Ja sam trenutno an Adsl.
Ugovor je istekao i meni je koliko sam gledao - box3 vrlo primamljiv.
IPTV me ne zanima iskreno, barem za sada.
Napraviću digresiju da je ova gospodja u pravu što je rekla da se ne zalećete ako vam nije potrebno.
U pravu je i kolega koji joj je odgovorio da "ima nas koji preko interneta zaradjujemo i kojima je računar i net sredstvo za rad".
Ja sam jedan od tih.
Dakle osim ADSL-a imam i mobilni net takodje mts-ov i uskoro mi ističe ugovor od 2 godine.
Mogu iz mog iskustva da dam najvišu ocenu i za ADSL i za mobilni internet.
Što se tiče mobilne telefonije, Vip je ubedljivo najgori u svakoj kategoriji, mts je preskup, a telenor ima najbolju ponudu telefona i najbolje promocije tako da je telefoniranje i surfovanje preko telenora najbolje kada su u pitanju mobilni telefoni.
--------------------
Postavio bih još jedno laičko pitanje:
3. Da li se modem koji se dobija uz box 3 paket povezuje kablom za računar kao i ADSL modem ?
Mislim da da, ali opet da pitam.

Hvala unapred na odgovorima i pozdrav.
[ calexx @ 23.08.2012. 18:23 ] @
Box jeste ADSL, dobiješ paket do 6/1 kao i ostale navedene usluge a verovatno ti ostaje trenutna oprema.
[ BitiPrvi @ 23.08.2012. 23:18 ] @
Citat:
calexx:
Box jeste ADSL, dobiješ paket do 6/1 kao i ostale navedene usluge a verovatno ti ostaje trenutna oprema.

Analizirao sam ja detaljno tu ponudu i sve šta se dobija u paketu, ali zbog posla nikako nisam stigao da se posvetim zaista tom "prebacivanju" na box.
Ajd to cimanje sa eventualnom zamenom modema, koji se možda i ne menja samo oni tamo izvrše podešavanja, već pošto se ne vodi fixni telefon na mene, moram i tu muku da mučim da bih sve to "box-ovao"
Ako je box zaista stabilan, a verujem da jeste, preći ću na njega.
Povoljno je i ono što nude mobilne telefone, i one minute i sms.
Taman mi odgovara jer sam na postpaidu na telenoru tako da bih "pokrio" glavne operatere.
Mobilni internet ću čim mi sad istekne ugovor prebaciti na Click Start koji košta neverovatnih 400 dinara.
Meni sasvim dovoljno kao rezervna opcija i za ono što ja radim.
-----------
Tema je malo utihnula.
Voleo bih da čujem iskustva onih koji su prešli sa ADSL na box, da li su menjali modem ili je ostao isti.
Pozdrav još jednom i bilo mi je korisno ovo čitanje od začetka teme do ovog posta
[ Filip.ue @ 23.08.2012. 23:59 ] @
Ostaje ti ruter i dobijas STB. Fiksni ne mora da se vodi na tebe...
[ Dexic @ 24.08.2012. 09:54 ] @
Citat:
BitiPrvi:
Mobilni internet ću čim mi sad istekne ugovor prebaciti na Click Start koji košta neverovatnih 400 dinara.
Meni sasvim dovoljno kao rezervna opcija i za ono što ja radim.

Jel' sam to nesto propustio pa i mobilni net ide uz Box, ili si usput pomenuo? Bilo bi fino :)

Inace, kazu (korisnici po forumu) da moze da se prebaci postojeci postpaid broj/ugovor (iz MTS-a naravno) na Box kao taj mobilni paket, kome treba.
[ BitiPrvi @ 25.08.2012. 02:58 ] @
Citat:
Dexic:
Citat:
BitiPrvi:
Mobilni internet ću čim mi sad istekne ugovor prebaciti na Click Start koji košta neverovatnih 400 dinara.
Meni sasvim dovoljno kao rezervna opcija i za ono što ja radim.

Jel' sam to nesto propustio pa i mobilni net ide uz Box, ili si usput pomenuo? Bilo bi fino

Inace, kazu (korisnici po forumu) da moze da se prebaci postojeci postpaid broj/ugovor (iz MTS-a naravno) na Box kao taj mobilni paket, kome treba.


Ne ide mobilni net, već sam tu napravio malu digresiju i mali off, u smislu da mi je 2GB mesečno sasvim dovoljno da bih radio ono što radim (do sad sam imao 6gb i plaćao 1050 mesečno a nikad nisam potrošio sav taj saobraćaj mesečno).
Naravno da može da se prebaci ako neko ima trenutno broj ili da se uzme nov.
[ JovanKKP @ 25.08.2012. 14:37 ] @
Fiksni mora biti na istom imenu kao i ADSL i postpaid, licno radio i cekao 2 dana da odrade prebacivanje ( Novi Sad).
Ako ti je frka zbog placanja, mogu odma da te prebace na "pripremu za Box" gde ce da ti odma stave Box brzinu neta (u slucaju da imas neki skuplji paket ako ti je istekla promocija,kao sto je moj slucaj bio, pa neces da ga placas dok cekas da ti prebace fiksi) i kad odes potpisati ugovor za Box, kao sto rekoh brzinu neta dobijas odma, ali postpaid tarifa (500 minuta, 500 sms-ova i 1GB neta) ti pocinje tek od 1. narednog meseca (posto sam prelazio sa Mix 1250) i da, mozes postojeci postpaid broj da vezes u Box, naravno.
[ Filip.ue @ 27.08.2012. 14:52 ] @
Citat:
Filip.ue:
Ostaje ti ruter i dobijas STB. Fiksni ne mora da se vodi na tebe...


Moja greska... Ako uzimas box, mora fiksni da se vodi na tebe, a ako uzimas samo ADSL i IPTV, onda ne mora...
[ BitiPrvi @ 29.08.2012. 01:20 ] @
Citat:

Moja greska... Ako uzimas box, mora fiksni da se vodi na tebe, a ako uzimas samo ADSL i IPTV, onda ne mora...


Sve mora da se vodi na jedno ime zato se i zove "box" i plaća se jednim računom sve komplet.
Ovo što pominješ ADSL i IPTV to je neki drugi paket očigledno ..
[ paja11 @ 16.09.2012. 18:23 ] @
Izvinjavam se ako je neko vec pitao (nisam uspela da nadjem),sta znaci ova recenica .....

Nakon isteka izabranog ugovorenog perioda (6, 12 ili 24 meseca) primenjuje se mesečna pretplata po Cenovniku koji važi za period od 6 meseci ugovorne obaveze.

Mene samo zanima da li kada mi istekne ugovorni period vise ne moram da koristim taj paket ako ne zelim....
[ markolazarevic @ 16.09.2012. 19:00 ] @
Kada ti istekne ugovor onda mozes da potpises novi, mozes da koristis i dalje sve usluge a da ne potpises novi ugovor, a mozes i da raskines ugovor.
[ paja11 @ 16.09.2012. 19:13 ] @
Ok,hvala.
[ Filip.ue @ 16.09.2012. 19:16 ] @
Citat:
markolazarevic:
mozes da koristis i dalje sve usluge a da ne potpises novi ugovor


U ovom slucaju mesecno ces placati 3499.
[ BitiPrvi @ 22.09.2012. 03:02 ] @
Citat:
paja11:

Nakon isteka izabranog ugovorenog perioda (6, 12 ili 24 meseca) primenjuje se mesečna pretplata po Cenovniku koji važi za period od 6 meseci ugovorne obaveze.

Mene samo zanima da li kada mi istekne ugovorni period vise ne moram da koristim taj paket ako ne zelim....

Kao i svaki Ugovor i ovaj kada ispuniš sve uslove i kada istekne, imaš pravo na raskid.
Ako ne raskineš oni ga automatski produžavaju kao što inače rade sa npr tarifama za mobilnu telefoniju ili mobilni internet.

[ straniplacenik @ 23.09.2012. 11:04 ] @
do kada traje ova promocija box paketa?
[ calexx @ 23.09.2012. 11:44 ] @
Zar je to promocija? Mislio sam da je u pitanju redovna ponuda a promocija će da bude kada daju veće brzine ili još nešto uz ovo što se sada nudi.
[ Dexic @ 23.09.2012. 14:55 ] @
Promocija je telefon uz Box ;)
[ calexx @ 23.09.2012. 16:03 ] @
Aha ... mislio sam da im je i to trajna ponuda mada ... pošto sve promocije traju do 30. septembra, ne bi me čudilo da i sa ovom bude tako. E sad, da li požuriti pa uzeti telefon jer možda ne bude posle ili sačekati jer možda bude i bolje ... to nikad nije sigurno. Mada mi se čini da im je ponuda telefona tanka i da se previše doplaćuje.
[ Dexic @ 23.09.2012. 18:02 ] @
Sve oko Boxa je trajno osim konkretnih modela telefona, u sali sam rekao za telefone :)
I da - vise se isplati iste kupiti u radnji cak i kod nas nego uz Box. (cak i da se uzme kredit pa se vise isplati nego rate kod Telekoma)
[ kristina990 @ 23.09.2012. 21:09 ] @
nakon dva poslednja računa kad mi je samo telefon i internet izašao preko 3000 din prešao sam na box
za istu cenu imam plus
4X brži internet
IPTV
ne plaćam pretplatu za fiksnu liniju
300 impulsa fiksnog telefona
500 minuta minuta mobilnog telefona ka svim mrežama

sve funkcioniše ok,za sada veoma zadovoljan uslugom.
moram da pohvalim ovom prilikom i tehničku podršku,posebno ljude na terenu,brzu i efikasnu
[ BitiPrvi @ 23.09.2012. 22:25 ] @
Kad već pominjete ponudu mobilnih telefona (uz paket) stvarno je neverovatno koliko je ta ponuda loša.
Ili se nude telefoni koji imaju jako loše performanse i koji koštaju zaista 1 dinar, ili se nude telefoni koji su mogu slobodno da kažem - preskupi!!!
Bolje je uzeti nov lap top, nego uzeti neku "budžotinu" kojom ćeš ultra brzo moći da odeš na svoj fb nalog
[ Dexic @ 23.09.2012. 22:27 ] @
Da - mislim da je jedino u stvari ZTE neki bio 1din.... koji vredi 50e ovako.
Previse da se vezuje na 2 godine :)
[ kristina990 @ 24.09.2012. 19:42 ] @
ionako losa ponuda je sada koliko sam video pre neki dan drastično smanjena od nokie u ponudi samo jedan telefon,E6 ...strašno.....mada vidim da je to trend i kod drugih operatera ali ne toliko drastično....mada box je jak adut i mnogi su ga uzeli ranije i bez ponude telefona....
[ JovanKKP @ 26.09.2012. 16:56 ] @
Tih 300 besplatnih impulsa imaju svi korisnici Telekom fiksne telefonije, imali oni Box, Adsl ili bilo sta ili uopste neimali nista sem fiksnog telefona. Ako ne verujete, proverite na racunu za telefon obracunavanje cene i koliko morate da platite, tako da, to se ne dobija TEK potpisivanjem ugovora za BOX vec je to uvedeno, nisam siguran al mislim, sa onim poslednjim porastom cene fiksne pretplate.

Sto se tice mobilni telefona, na Tviteru su najavili da ce uskoro (verovatno pocetkom oktobra) dobiti veci broj novih (i neke sto su pre bili) modela u ponudi.
[ Filip.ue @ 26.09.2012. 17:04 ] @
300 besplatnih impulsa = pretplata
[ kristina990 @ 27.09.2012. 09:29 ] @
ma bitno je da je pretplata uključena u cenu boxa,sa 500 min i 500 poruka gotovo i ne koristim više fiksni telefon
ubedljivo najbolja tj.najeftinija ponuda,bilo koje pojedinačne kombinacije su dosta skuplje.....
[ paja11 @ 27.09.2012. 19:57 ] @
U vezi ovih besplatnih impulsa,pretplate,objasnjeno mi je u njihovoj poslovnici ,da je preplata besplatna i plus 300 impulsa.A na moje pitanje tih 300 besplatnih impulsa vec imam obracunate na racunu bez obzira na box....decko kaze ne sada imate 150 impulsa besplatnih .Tako da ko ce ga znati,tek sa prvim racunom cu razresiti misteriju besplatnih impulsa.
[ whitie2004 @ 28.09.2012. 08:54 ] @
Zvanična formulacija na sajtu je ...

Citat:
Korisnicima koji tokom obračunskog perioda potroše do 300 impulsa, naplaćuje se samo iznos pretplate.


A to se moze komentarisati na X razlicitih načina...
[ JovanKKP @ 29.09.2012. 20:20 ] @
Uzmite racun koji ste dobili a niste bili na Box-u. Imate cenu impusla, imate broj impulsa, imate pun iznos koji ste potrosili u mesecu, imate iznos za koji vam se umanjuje ukupno potroseno na racunu. Taj iznos je jednak = 300 * cena impulsa tj. to je iznos koji vam se umanjuje od ukupnog ostvarenog u mesecu. Licno proverio i izacunao, tako je.

http://www.naslovi.net/2011-07...ne-telefonskih-impulsa/2701066

"BEOGRAD - Telekom Srbije će, prema odluci Republičke agencije za elektronske komunikacije (RATEL), od 1. avgusta povećati cenu pretplate u fiksnoj telefoniji i izjednačiti cene telefonskog razgovora za privatne i poslovne korisnike. Prema odluci RATEL-a, od 16. juna, cena mesečne pretplate biće povećana sa 457,8 na 507,4 dinara, zajedno sa porezom na dodatu vrednost, i istovremeno broj besplatnih impulsa sa 150 na 300."


@whitie2004
Sta ti nije jasno? Isto kao i na mobilnom postpaidu, ako ne potrosis 100 minuta koji su ti uracunati u pretplatu, naplatice ti se samo pretplata. Jednostavno i nedvosmisleno.
[ whitie2004 @ 01.10.2012. 12:25 ] @
Citat:
Sta ti nije jasno? Isto kao i na mobilnom postpaidu ...

Ne, nije isto . Tamo se uporno, za sve pakete koristi formulacija:
Citat:
Pozivi u domaćem saobraćaju uključeni u mesečnu pretplatu

Vidis razliku?

Kod elektrodistribucije naprimer, imas razlicitu cenu sruje zavisno od potrosnje. Prvih X kilovata ima jednu cenu, sledecih Y ima drugu cenu i preko toga ide treca cena. To sto si uleteo u trecu grupu ne znaci da si izgubio prva dve. ! Nasuprot tome, imas neke povlastice koje dobijas samo ako je potroslja ispod neke cifre. Presisas to i sve gubis... Kako komentarisati ovo sto su oni sastavili .....?

Takodje skokni na http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=124&id=145
pa ces videti da se moze naci i verzija sa 150 impulsa. Nema da nema .... Mozda je paja11 sasvim u pravu
[ Horejšio @ 01.10.2012. 14:21 ] @
Nove povoljnosti uz Box paket

01.10.2012

Uključite se u novu promociju, izaberite Box paket po svojoj meri do 30. novembra i imate mogućnost da koristite Antivirusnu zaštitu i Mobilni internet po specijalnim promotivnim uslovima.

Ukoliko želite pouzdanu i efikasnu zaštitu svog računara, imate mogućnost da koristite našu Antivirusnu zaštitu po promotivnim uslovima i to besplatno prvih mesec dana uz ugovor za Box paket na 6 meseci, prva dva meseca uz ugovor na 12 meseci i prva tri meseca uz ugovor na 24 meseca. Licenca važi godinu dana od dana aktivacije. Za preostali period korišćenja licence mesečna pretplata iznosi samo 100,67 dinara.

Pored toga, imate mogućnost da koristite Mobilni Internet po izuzetno povoljnim uslovima i to tokom cele ugovorne obaveze u trajanju od 12, odnosno 24 meseca. Naime, možete izabrati Surf pakete - Light, Easy, Classic i Pro ili Control mobilni Net - Paket M i to uz popust od 25% , odnosno čak 50% na pretplatu, u zavisnosti od trajanja ugovorne obaveze.

Da biste iskoristili povoljnosti Mobilnog interneta i usluge Antivirusna zaštita koje nudi ova promocija potrebno je da se za Box paket prijavite do 30. novembra. Za navedene promotivne povoljnosti Mobilnog Interneta i Antivirusne zaštite možete se prijaviti do 31. decembra 2012.godine.

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova promocije

Preuzeto sa sajta: www.open.telekom.rs
[ Louisss @ 11.11.2012. 22:00 ] @
POsto sam uzeo "Box 3" paket, a preko telefona sam podneo zahtev, receno mi je da mogu da dobijem za 1 dinar Nokia ASHA 202 na koji sam i pristao. Posle nekoliko dana me zovu i kazu da tog telefona vise nemaju na zalihama i da mogu uzeti neki drugi, samo da zatrazim aneks ugovora, interesuje me da li neko zna kakav je Huawei G6800? Da li vredi da ga uzmem za taj 1 dinar?
http://www.mts.telekom.rs/index.php/huawei-g6800-dual-sim.html
[ kristina990 @ 20.11.2012. 19:43 ] @
odličan telefon za 90 evra,ja sam uzeo asha 302,ali uz doplatu a ovaj nije ništa lošiji...ja tu ne bih mnogo razmišljao,več uzeo odmah....
[ fanfon @ 20.11.2012. 19:54 ] @
Ponuda telefona u MTS-u je katastrofalna. Ili je skupo ili ne valja. Pa Galaxy S3 se moze naci nov za 380 eura.
[ owim @ 21.11.2012. 06:30 ] @
Citat:
fanfon: Galaxy S3 se moze naci nov za 380 eura.

Kako se onda SGS2 najniže može naći za 250€, korišćen? Ne znam koliko je nov. Očekivao sam da SGS2 pojeftini, SGS3 je na tržištu mesecima.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.11.2012. 10:18 ] @
Pa nije SGS2 tolko loš telefon ni danas da bi mu cena pala ne znam ni ja na koji nivo.
[ owim @ 21.11.2012. 10:51 ] @
^ Svakako da nije, ali ga bije da je "stari model", a od skoro se već svuda špekuliše o specifikacijama novog GSG4.

U ovom brzom Android vremenu, SGS2 već jeste pomalo star. Cena koja je kod nas ista je i u EU, dok je u SAD isti iznos, ali u dolarima.
[ fanfon @ 21.11.2012. 10:57 ] @
Citat:
owim: Kako se onda SGS2 najniže može naći za 250€, korišćen? Ne znam koliko je nov. Očekivao sam da SGS2 pojeftini, SGS3 je na tržištu mesecima.


240 polovan, 270 nov SGS2. Za 7-8 meseci u prodaju ce se naci i SGS4
[ Filip.ue @ 25.11.2012. 17:00 ] @
Zna li neko koliko iznosi pretplata, zasebno za ovo cetvoro? Znaci, koliko je za net, koliko je za iptv, koliko je za fiksni i koliko je za mob?
[ calexx @ 25.11.2012. 19:24 ] @
To se lako nađe, telefon je 516, IPTV 1015,93, internet (ali novi paket 5/1 pošto je klik 6 skuplji od bilo kog box paketa pa i nije za računanje) 1499 i ostalo će da bude za mobilni. Praktično dobiješ 500+500+1GB za sitne pare, inače neki takav mobilni paket košta ~1500.
[ osmania @ 26.12.2012. 12:17 ] @
Pitanje glasi:

Kod taste imamo dvje sobe i dva TV-a kako je to rijeseno?

da li kosta extra uredjaj:

hvala pozz
[ BitiPrvi @ 26.12.2012. 17:24 ] @
Ja sam definitivno skontao kako je došao kraj godine da je Box paket zapravo luksuz, osmišljen pre svega da pretplatnike veže ugovorom....
Novac koji se daje, za trenutnu situaciju, nije ni malo naivan....
A s obzirom da je net sve brži, da ima mnogo alternativa..... vezivanje čak i na godinu dana je po meni... nepotrebno.
[ kristina990 @ 30.12.2012. 08:39 ] @
box 4
[ starseed @ 19.01.2013. 12:33 ] @
Evo jedne izuzetno nezadovoljne nove korisnice ovog paketa, bar kada je u pitanju usluga OPEN IPTV. A evo i zasto sam nezadovoljna:

1. Kada sam dosla da se raspitam za ovu uslugu pitala sam da li IPTV moze da se koristi na starom televizoru ( sa katodnom cevi ), zato sto nisam ljubitelj LCD, plazma, LED, itd. ekrana, jednostavno, na starom TV-u imam fantastican kvalitet slike. Zena kaze, mrtva-ladna, da moze. Ok, potpisemo ugovor i sutradan preuzmemo opremu.

2. Odmah shvatimo da stari TV nema prikljucak za SCART i da ne moze da se prikljuci na novi sistem - dakle,t prevarena sam, obmanuta, ili kako se to vec zove, od strane sluzbenice Telekoma.

3. Domaci muskarci koje imam na raspolaganju ne znaju da rese problem, pa placam decka da mi dijagnostifikuje stanje i kaze sta mi je ciniti. Decko kaze da mi je jedino resenje da kupim novi TV jer oni imaju uzlaz za SCART, a ovako i kad bi nasao delove koji su potrebni da bi nekako sve povezao, da bi kvalitet slike 90% bio jako los. Kazem ok, trazi delove, da ipak pokusamo...medjutim, delova ni za lek.

4. Dakle, neplanirani trosak, kupujem novi televizor, koji ima sve sto treba. Nekako uspevam da konfigurisem i sam TV i STB uredjaj, lepo dobijem sve programe, kad imam sta da vidim: samo programi onih televizija koje imaju digitalni signal ( ili kako se to vec zove ), imaju relativno kvaltetan prijem, slika je fina, ostra, ali tada ukapiram da je vecina nasih televizija, zapravo analogna, i tu mi je kvalitet slike OCAJAN, ali OCAJAN! Dakle, sve ono sto su lupali i udarali na sva zvona kako ce sve uskoro da predje na digitalni sistem i da mi sa analognim TV-ima necemo moci da pratimo vise programe jer ce kvalitet slike biti ocajan - najobicnija je budalastina, sta vise, istina je upravo obrnuta. Drugim recima, nije zvaka za seljaka, tj. nismo mi jos zreli za ovakve usluge i to sve dotle dok sve televizije ne budu presle na digitalni sistem.

5. Tu nije kraj. Sa starim TV-om lepo sam imala jedan jedini daljnski upravljac koji je sve lepo odradjivao, koju komandu pritisnes ta komanda bude i izvrsena i to u desetini sekunde, programe sam menjala brzo, dakle svih 80-tak programa KDS-a na koji sam ranije bila pretplacena mogla sam da izmenjam za nekih 5-10 minuta. E sad, platforma novog sistema je takva da vam trebaju 2 daljinska, onaj od TV-a i onaj od STB-a. Na daljinskom od STB-a mozete da menjate kanale, ali ne mozete da pojacavate i smanjujete ton:)! Ha! Na daljinskom od TV-a nikako ne smem ni da pipnem one strelice za menjanje kanala jer mi svi kanali nestanu i moram ponovo sve da instaliram. Ali zato mogu da pojacam/smanjim ton, namestim podesavanja za kvalitet slike ( kontrast, ostrina, itd. ). Utesno.

6. Kada menjam kanale ( jednim daljinskim ), jacina zvuka na svakom programu je razlicita:)! Ha! Okrenem jedan, ono tresti, daj drugi daljinski, smanjim. Predjem na drugi kanal, ono - nista se ne cuje, daj opet drugi daljinski. Divota!

7. Kad menjam kanale, prebacivanje sa jednog na drugi kanal traje dobrih 3 ili 4 mozda cak i 5 sekundi. E ovo je za IZLUDIS!!! Pa to je samo da sedis ispred televizora i da ti po pola sata ode svaki put kad hoces da promenis kanal. Snimila asm ja sebi oniljene kanale u Favourites, ali svejedno, nekad hocu da vidim sta ima i na svim drugim kanalima, ali koliko vidim orijentisacu se samo na ove sto sam snimila, pa ako nekad budem imala vremena za gubljenje mozda se pozabavim i sa pretragom kanala.

8. Odaziv daljinskog STB upravljaca je takav da se moze reci da me on slusa i radi onako kako njemu padne na pamet. Kad pritisnem dugme za bilo koju komandu, nekad je prihvati, a nekad me izignorise, pa moram da pritisnem jos nekoliko puta da bi ukapirao sta treba da radi. Sve u svemu jedno nevidjeno veliko smaranje i takva prevara da mogu da kazem da je moj stari TV u kombinaciji sa KDS-om radio savrseno u odnosu na ovo sto treba da bude kao neki veliki tehnoloski napredak. Jos nazovem tehnicku podrsku da ih pitam da nije u pitanju moja greska, da nisam nesto pogresno konfigurisala, da nije u pitanju neispravan STB uredjaj ili daljinski. Ne! Sve sam uradila kako treba, nista nije neispravno, nego takva je njihova platforma..! Eto takav je njihov odgovor. Znaci, da normalno je da na daljinskom ne rade dugmici za ton, normalno je da se toliko ceka da se prebaci sa kanala na kanal ( nista im to nije cudno i nepoznato ), normalno je da koristim dva daljinska. Istina, ponudjena mi je "pomoc" - da konfigurisem STB daljinski da moze da bude kompatibilan sa mojim TV-om tako sto cu ukucati sifru..ovaj, pardon: sifre! Pa sam dobila nekih 30 sifri sa kojima bih ja sad trebala da se zezam, da ih ukucavam i isprobavam da vidim da li ce da rade. Pri tom, na uputsvu koje sam dobila kaze da treba da se pritisnu istovremeno dugmici 1 i 3, probala - ne radi! Da bi radilo moras da zoves tehnicku podrsku, naravno po tarifi po minutu se naplacuje...dakle, opet placaj, a cemu sluzi uputsvo ne znam dal' i oni znaju.

Tako da samo mogu da kazem da OPEN IPTV Telekom nikome ne bih preporucila, a ni sama ne znam kako cu na kraju da postupim i sta da radim sa novim TV-om koji mi uopste nije bio potreban i koji mi se ne dopada, jer volim stare TV-e. Ali htela sam da objedinim troskove inteneta, telefona, mobilnog i verovala sam da ce i IPTV usluga da bude bolja od postojece.

[ Emil Ranc @ 19.01.2013. 13:05 ] @
Nažalost, svaka škola se plaća, a tako i ova, koja glasi: o kvalitetu i načinu funkcionisanja određenih usluga raspitati se pre svega kod korisnika, naročito onih mladih, "geeky" nastrojenih i sl. koji bi ti sve ove "prednosti" iptv-a predočili mnogo bolje od službenika telekoma pre nego što ih sama spoznaš.

Ipak, moram da pitam jednu stvar. Koji STB uređaj si dobila od telekoma? Jel ona mala, neugledna siva pljoska? Pošto taj uređaj _provereno_ ima RF (antenski) izlaz, doduše nije "klasičan" kao na starim televizorima, nego je na "navoj", ali je definitivno to - jer znam nekog kome je puko skart kabl pa su mu dali antenski kao zamenu - i slika je _identična_ kao preko skarta, bar kad se gleda na običnom TV-u.

Takođe, iako s jedne strane deluje kao paradoks, slika sa IPTV-a izgleda gore na LCD tv-u nego na starom, katodnom. Zašto? Zato što prolazi kroz dvostruku konverziju! Ono malo STB gvno konvertuje digitalni signal u analogni da bi ga emitovalo na skart. Dalje, sa skarta se analogna slika ponovo vraća u digitalnu na LCD tv-u. Ottud lošiji kvalitet od očekivanog. Za "pravu stvar" treba uzeti HD risiver koji košta još dodatnih valda 300 dinara mesečno.

U svakom slučaju, ja mislim da imaš osnovano pravo da tražiš raskid ugovora zbog lošeg informisanja o uslugama, a naročito zbog obmane da STB nije moguće povezati na antenski ulaz (jer jeste), odnosno da će slika biti 90% loša (jer neće).

Naravno, ograđujem se da ovi moji navodi možda i nisu tačni ukoliko se ne radi o čuvenom pljoska-STB uređaju
edit: Đavo mi ne dade mira, pa proverih: i hdtv stb uređaj poseduje regularni antenski izlaz...
[ KrkaCiC @ 19.01.2013. 13:21 ] @
Radnik telekoma je razumeo da imas crt televizor,ali verovatno neki mladji od 20 god
Bez uvrede,ali ispravan crt bez skarta je prevazisao samog sebe,i malo su redji
Znam to,imam jedan Goldstar iz '90 i radi kao nov,do sada za 20 i kusur godina samo jednom nosen u servis i to zbog lose struje stradala zastita.
u svakom slucaju,posto nemas scart,dovoljno je bilo da kupis,pozajmis,jedan VCR (video rekorder) koji inace kosta 5e i resila bi stvar tako da ekipa momaka koja te savetuje nije bas upucena :
Sto se tice uredjaja,jeste spor,i ima relativno los odziv. Nekad radi dobro,a nekad mora da se nanisani perfektno.
[ calexx @ 19.01.2013. 14:49 ] @
Nisam siguran, nisam probao kada je "pljoska" kratko bila kod mene ali mislim da je taj RF protočni tj nema konverziju digitanog u RF pa da može da se koristi. Možda nisam u pravu ali nisam probao, od ovih koje daje SBB samo jedan najstariji ima duple RF konektore, jedan protočni i jedan koji prikazuje digitalni program na RF.
Koji (stari) televizor je uopšte u pitanju? Da li je taj prethodni KDS imao neki prijemnik ili televizor može da pamti 80 programa? Baš je teško da se nađe televizor (mada imam jedan) koji nema ama baš nikakav video ulaz.
[ starseed @ 19.01.2013. 15:43 ] @
@Emil Ranc - u Telekomu su me obmanuli tako sto su mi rekli da na stari TV mogu da povezem taj njihov STB sistem, ali dvoje ljudi sam angazovala oko toga i u Srbiji ne mogu da se nadju ti neki SCARTOVI koji su potrebni za ovaj moj konkretni stari TV. U pitanju je metalik sivi STB uredjaj, jeste, izgleda kao pljoska, pozadi mu pise AmiNET125. A moj stari TV je star tacno 10 godina,PHILIPS-ov, ne znam sad tacno koji model. Ali da je to samo jedan od problema, sta je sa ostalih 8 koje sam nabrojala, UZAS! Evo sad poslednji koji imam je da mi se PRVA TV ladno iskljucala i traze mi neki PIN da ukucam, a kakav PIN treba da ukucam - nemam pojma. Sad majke mi pocinjem da verujem u teoriju zavere i da oni znaju koji se kanali kod nas najvise gledaju i da bas tu pocinju da prave probleme, kako bi ih ljudi zvali i kako bi im naplacivali pozive. Na kraju cu da bacim svu tehniku i otici da zivim u sumu.

Inace, pola od onoga sto si mi napisao nisam razumela, treba mi prevodilac:P. Samo sam razumela da treba da dokupim jos nesto i placam jos vise, opet harac na mesecnom nivou i da nista nije onako kako su rekli, pa ni troskovi.

@calexx - Ja se sad ne secam kako sam programirala kanale na starom TV-u preko KDS-a, uglavnom bez problema sam sve kanale mogla da preokrecem na daljinskom. Na njemu mi je sve bilo lepo organizovano, smrc, vec mi nedostaje.

@KrkaCiC - nikad mi niko nije pomenuo mogucnost da preko starog video rekordera mogu da resim stvar, ali sad je kasno. Tacno, moram bas da nisanim kako si rekao, mada ni tad nije garantovano da ce da uspe.

Vidim ja da cu ja njima sve ovo lepo da vratim.

Hvala puno na sugestijama i na trudu!



[ calexx @ 19.01.2013. 16:05 ] @
Ajde još jednom, kakve video ulaze ima taj stari televizor? Ne verujem da nema nikakve, možda se nešto ne slaže ali da to ne može da se reši čisto sumnjam. Koliko se sećam, uz IPTV ide samo kabl koji na jednom kraju ima onaj konektor koji je na "pljoski" dok je sa druge strane SCART. Bar to je lako doraditi i naći odgovarajući adapter ... osim ako nije neki specijalac u pitanju. Možda su stručnjaci sa početka priče malo omašili u dijagozi.

Ako uz prethodni KDS nije išao poseban prijemnik tj televizor ume da zapamti 80 programa onda nije ni star ni loš.

Promena programa sa kašnjenjem jeste problem "pljoske" ali mi se čini da sam čitao da rade na rešavanju i da se to opravilo. To je ipak feature, moj prastari televizor takođe pravi pauzu u slici dok prebacuje, valjda da spreči šok ekrana zbog neke promene. ;) Kada menjam programe, gase se i slika i zvuk na trenutak.

Jačina zvuka je više problem televizora, noviji bi trebalo da mogu da memorišu svaki podešeni posebno pa da ne drekne ako se desi loša kombinacija. Ipak, to često zavisi od teve stanica koje ponekad ne umeju da dobro podese nivoe. Ako se dobro sećam, na daljincu od "pljoske" postoji taster koji može da pojača i utiša zvuk, valjda nevezano sa televizorom.

Analogna slika će da bude dobra na crt koji ima jadnu rezoluciju dok će na digitalnom ekranu, naročito ovim sa ogromnom rezolucijom da se vide smetnje. Sve to pada u vodu kada jednom vidiš full HD sliku, tek onda ukapiraš razliku. Naravno, neke domaće televizije rade kako rade ali će uskoro svi morati da to menjaju pa ćeš tek tada da primetiš razliku.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.01.2013. 16:21 ] @
Da li ima kompozitni video ulaz i audio?

Može da izgleda ovako nekako:


Samo napominjem da ovo nije TV, već DVR kartica za komp na koju je nakačena spoljna kamera, ali konektor bi mogao ovako da izgleda... Ukoliko je to slučaj, postoje adapteri koji mogu rešiti tvoj problem.
[ Filip.ue @ 19.01.2013. 16:21 ] @
Citat:
starseed:...u Telekomu su me obmanuli tako sto su mi rekli da na stari TV mogu da povezem taj njihov STB sistem...


A sto ti njima nisi rekla da na TV-u nemas skart prikljucak? Valjda ti sama treba prvo da se informises o necemu sto kupujes, a ne da ocekujes od njih da ti daju sve na tacni...

Druga stvar, ja imam KAMAI 410 stb, na kome ima antenski izlaz, a koliko sam upucen, isto to ima i na AMINET-u. To znaci da te nisu obmanuli, jer tvoj stari tv moze da se poveze sa stb-om obicnim koaksijalnim kablom i antenskim konektorima...

Ponekad se desi da moras da uneses pin na odredjenom kanalu. To je zato sto se u tom trenutku emituje neki program koji je za 18+... Po defaultu, pin ti je 1234.

Sa daljinskim nisam imao nikakvih problema. Taj koji sam dobio uz stb koristim i za stb i za tv i za mini liniju... Kazes da ne mozes da pojacavas i da smanjujes ton. Da li si unela odgovarajuci kod za tvoj tv? Mozda da probas neki drugi? Nemoj odma da kukas kako ti nista ne radi...

----

Sto se tice brzine interneta, ovako stoje stvari kod mene:



[Ovu poruku je menjao Filip.ue dana 19.01.2013. u 17:35 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 19.01.2013. 17:07 ] @
VCR-om uspesno povezana "pljoska" na tv Iskra,iz recimo '83 godine,preko antenskog ulaza naravno.
Tv je dosta star,ali radi. Video se ne iskljucuje uopste.
Slika sigurno nije na nivou nekog CRT-a s krajem 2000-te ali zavrsava posao
[ starseed @ 19.01.2013. 20:49 ] @
[img]@calexx - jedino sto moj stari TV ima pozadi su 9 rupa rasporedjenih u kvadrat ( 3x3 ), precnika oko 5mm, pa u raznim bojama i onaj jedan prikljucak za kablovsku u obliku dva koncentricna kruga ( precnik oko 1 cm ) - i to je sve. Ali stvarno mi je kasno da se sad bavim time posto sam vec kupila novi TV. Znaci nije mi vise problem TV vec sam sistem IPTV koji se meni uopste ne svidja. Taj SCART adapter sam ja sama trazila u svim nasim prodavnicama, trazila su i ova dvojica i zaista ih nigde nije bilo na stanju.

Ovo sa kasnjenjem promene kanala, evo bas sam merila, kada menjas kanal po kanal treba 5 sekundi od momenta kad pritisnes dugme pa dok se ne pojavi slika pa jos 2 sekunde dok se ne skoni sa ekrana veci display, pa jos 2 dok se ne skloni manji. Postoji opcija da se brzo prebacuje sa jednog kanala na drugi, ali to samo ako neces da proveravas sta je na programu vec ih on samo izlistiva u gornjem desnom uglu, pa ti otpustis dugme na kanalu koji zelis da gledas. Ali to je dobro samo ako unapred znas sta ima na odredjenom kanalu.

Ton: dakle jedan daljinski menja kanale, a drugi moze samo ton, kako sam i rekla. Da bih podesila i taj STB upravljac da moze da mu rade i komande za ton, treba da ukucavam te sifre - ima ih jedno 30. Dobro, ajde, taj problem mozda moze i da se resi, videcemo.

@Slobodan Milivojevic - ako pitas za stari TV ja sam gore odgovorila sta on ima. A novi STB uredjaj izgleda kao na slici...e, ali ja ne znam kako se ovde ubacuje slika:(

@Filip.ue - eh, pa kako ja da znam unapred sta ce bas da mi pravi problem, toliko novih stvari i termina ima ovde, da nije bio u pitanju SCART, bilo bi nesto pedeseto. A i nekako mislim da nije moj posao, a ni moja duznost, da kao nestrucni potencijalni kupac budem upucena u sve sto bi moglo da mi pravi problem. Ali mislim da jeste njihova duznost da znaju sve, ili bar da znaju toliko da mi kazu: " Ne, stari televizori nemaju ulaz za SCART, ali to mozete da premostite kupovinom odgovarajucei adaptera." Pa bih ja onda odlucila da li da se bakcem i sa tim ili da ne prihvatim uopste uslugu, sto bih verovatno ucinila da mi je tako rekla. A mogla sam uospte da se i ne setim to da pitam, tako da sam ipak bila dovoljno informisana da pretpostavim sta bi moglo da mi pravi problem. Tako da nije problem moja neinformisanost, vec njena netacna povratna informacija, ili bar nepotpuna. Inace, uspela sam da provalim gde se u meniju nalazi Rating PIN, pa sam uspela da povratim PRVU.

@KrkaCiC - pa eto, bas cu da pitam ovu dvojicu kako se ne setise VCR-a:).

Sve u svemu, ne verujem na kraju da cu zadrzati uslugu, ali je tacno da cu se ubuduce dobro raspitati kog novog provajdera da izaberem, jer sad ipak znam sta mi je vazno i sta treba da pitam. Jer ja nikad nisam bila svesna, niti sam mogla da pretpostavim koliko je vazno moci brzo menjati programe, moci koristiti jedan daljinski za sve komande, mislila sam da se to prosto podrazumeva.A najmanje sam mogla da pretpostavim da ce sve to biti mnogo bolje sa starom tehnologijom, nego sa novom.

[ calexx @ 19.01.2013. 21:19 ] @
Au, ako je ovo što si napisala ono što mislim ... pod hitno da ti dečko sa početka priče vrati novce koje si mu dala. Da li su te rupe 3x3 u raznim bojama crvena, bela i žuta? Ili crvena, zelena i plava? Ili još neka slična kombinacija? Možeš li da uslikaš pa da vidimo, slika se postavi tako što prvo napišeš i pošalješ poruku a onda pri dnu izabereš upload uz poruku. Ili bar prepiši tačan model televizora pa da potražimo.

Ne može provajder da ti obezbedi svaku mogućnost povezivanja mada mislim da postoji kombinacija da zamene kabl za neki odgovarajući, pod uslovom da im kažeš šta je potrebno. Kao kada bi kupila auto pa ga dovezeš kući a tvoja garaža uža od automobila. Ili u tvom mestu ne postoji pumpa pa nemaš gde da sipaš gorivo. Ili odneseš uređaj a recimo u vikendici uopšte i nemaš struju. ;)

Nema veze što si kupila nov televizor, poveži ti stari (i bolji) pa ako dobro radi, traži od provajdera još jednu pljosku za drugi televizor. Sa jednom pljoskom može da se gleda samo na jednom a ti već imaš bar dva. :)
[ starseed @ 19.01.2013. 21:33 ] @
calexx, jeste to su boje, a kako bas idu kombinacije ne znam tacno, sad mi je kasno da slikam, sutra cu. Probacu tako da posaljem sliku. Mada, kazem opet, nije mi sad toliko problem TV, vise smatram problematicnim sve ovde druge "features" koje nalazim vrlo iritantnim, plus sto mi je totalno apsurdno da nesto sto se naziva naprednijom i boljom tehnologijom ima losije performanse nego stara tehnologija. Da sam ja neki TV frik i pasionirani filmofil koji hoce da snima programe i skida filmove pa da ih gledam na TV-u AJDE, nego nisam. Hocu samo da mogu na ugodan i lak nacin da radim ono sto sam radila i do sada, i da mi kvalitet slike bude bar kao na starom TV-u. Ne mislim da se to zove kukanje kako neko ovde rece, vec da se jednostavno radi o losoj usluzi, losem resenju, losoj tehnologiji - kako hocete - i da je normalno da budete razocarani posto od novih tehnologija i resenja ipak ( i pre i posle svega za pare koje dajes ) ocekujes nesto vise i bolje, jednostavnije, brze i kvalitetnije, a ne nesto losije, komplikovanije i tako redom.
[ starseed @ 19.01.2013. 21:37 ] @
p.s. ovo gore mi je slika STB uredjaja, a ona dva bela kabla desno su pokusaji da se stari TV ipak nekako poveze sa njime.
[ calexx @ 19.01.2013. 21:58 ] @
Pa kako si sa ova dva bela kabla povezala televizor? I dalje mislim da je to protočna veza ... mada mi nije jasno čemu to uopšte služi na ovakvom uređaju. Da li neko tačno zna?

Kao što sam napisao, traži od dečka sa početka priče da ti vrati pare, ovo se rešava jednostavno na više načina. Te rupe na televizoru su verovatno audio/video ulazi, baš ono što je potrebno i gde se sve povezuje, mogla si da pitaš provajdera da li ima kabl koji na drugom kraju ima činčeve ili da nabaviš/neko ti napravi kabl koji sa jedne strane ima ženski SCART a sa druge tri činča i problem rešen. Možda bi bilo neko minimalno slabljenje ... nisam siguran da može da se nađe onakav konektor kao što je na STB pa da se pravi novi kabl.

Moraćeš da prihvatiš neka nova pravila. Odavno se kod promene programa gase i slika i zvuk, verovatno zbog zaštite elektronike i to nije nešto toliko strašno ... pa valjda gledaš programe a ne promene programa. Izdrži tih nekoliko sekundi i prebaci na željeni program pa gledaj. S druge strane, ako povežeš stari televizor kako valja, trebalo bi da slika i sa analognih programa bude bolja, tu nema ni senke ni snega ni duhova, slika mora da bude čista kao fotografija. Ako pređeš na HD, tek onda ćeš da primetiš razliku. Da li je novi televizor HD/HD Ready? Možda bi trebalo sad da zameniš i STB novim koji ima HD.
[ starseed @ 19.01.2013. 23:25 ] @
Nisam ja pokusavala da povezem vec onaj decko, nemam pojma sta je on tu radio. A on mi je bas tako i rekao da gledam, tj. da trazim: SCART video adapter ili tako nekako ( imala sam zapisano, ali sad ne znam gde mi je papiric ) koji sa jedne strane ima zenski SCART, a sa druge bas te tri cicke, cinca ili sta vec. To je to sto sam rekla da nigde nije moglo da se nadje, a i prodavci su me bili obeshrabrili da cu tesko tako nesto i naci.

Naravno da gledam programe, a ne promene programa:). Ali treba doci do zeljenog programa skorlovanjem, tj prebacivanjem sa kanala na kanal, a to ide jako sporo. Svako valjda ima svoj stil pregledanja programa. Ja sam, recimo volela da prosetam kroz sve kanale, cisto da vidim sta se daje, pa da se odlucim za ono sto me najvise interesuje. Sad mi je za to potrebno mnogo vise vremena, iz svih onih razloga koje sam navela, dakle i zbog toga sto daljinski slabo uospte i reaguje. Ako se time stiti elektronika, po meni je onda ta elektronika mnogo slabija od one prethodne, ali ajde, to je druga tema koja treba da se zove CRT vs LCD televizori. Mislim samo da se radi da su nas reklamama i marketingom nabedili da je digitalna tehnologija bolja, a da zapravo provajderima iz mnogo razloga mnogo vise odgovara da emituju programe sa digitalnih platformi nego sa analognih. Ja to opet govorim u svoje ime, kao sto su po meni slike sa starih, analognih foto-aparata neuporedivo kvalitetnije od onih sa digitalnih, ali i sama radim bas sa takvim aparatom jer mi je on neuporedivo prakticniji - i na tom primeru digitalna tehnologija ima smisla. A ja stvarno ne znam sta sam dobila upotrebom novog TV-a, bljestave boje, sliku koja je dobra da se gleda iz samo jednog ugla, preosvetljenost, los kvalitet slike...jedino je moderan dizajn i dobro je to sto se moze povezati sa kompjuterom. Podesavam ja sliku ( kontrast, osvetljenost, boje, itd. ), ali jednostavno sta god da uradim opet mi je sve prebljestavo, sama slika je ravna, flat, nema dubinu, itd. Ali to je stvarno druga tema, sad imam taj novi TV i to mi je sto mi je. I jeste, ako je i kod drugih provajdera ista prica, slazem se, moracu da prihvatim nova pravila.

Ovaj novi TV je HITACHI LED TV 24H8LO3, pise da je FULL HD 1080, i da jos ima HDMI, DV3T, DV3C, PVR ready, Intertek, MPEG 4, pola toga ne znam sta znaci. Da li da trazim taj novi STB koji ima HD?
[ rebalza @ 19.01.2013. 23:29 ] @
@starseed evo samo da ti se javim posto sam imao relativno skoro uvodjenje iptv-a bas na starom tv-u. sam tv ne poseduje skart jer je mator pa sam se dobro raspitao da li postoji i koja sansa da se poveze i vise puta su mi ponovili da moze. to se radi koaksijalnim kablom koji sam dokupio i kosta oko 100 din, i to ti je cela doplata sto imas. posto sam sve to odradio mogu da ti kazem iskustvo, a ono najbitnije je da radi ! dakle tv je stariji od tvog filipsovog barem dvadesetak godina :) znaci to je problem jedino sto ti sluzbenik nije objasnio kako to da uradis ali da je moguce, to je apsolutno moguce. druga stvar ukucavao sam i ja sifre za daljinski i ne znam koja po redu, ali sam ubo dobitnu :) tako da sada na istom daljinskom mozes i ton i kanale da menjas. ne mogu da tvrdim da je to za svaki moguce, ali posto rade po principu univerzalnih daljinskih i posto su oni dobri sa svim novim modelima, a eto i sa starijim moze onda ne verujem da je to problem da odradis, tako da i tu stvar imas sredjenu. e sad sto si kupovala tv i sto je to bilo cimanje a ispostavilo se i losija slika.... pa to je negde opste poznato sa ovakvim stanjem nasih analognih i digitalnih kanala.... dobro kako nisi upucena, to nisi mogla bas da znas... ali jbg. kao sto je ovde neko rekao, postoji i dalje opcija da se lepo vratis na stari tv i onda budes mirnija. e sad sto se tice menjanja programa i brzine. tu nema pomoci, a da li ce i kada to poboljsati nem pojma..... mislim da je to problem i da poprilicno remeti ali tako je sa svima koji su na iptv, zato je po meni bolja normalna varijanta kds-a ili slicno....

eto koliko da kazem barem imajuci i sva iskustva. inace u mnogim stvarima sam protiv mts-a i telekoma i nerviraju me na svaki moguci nacin svojom neobavescenoscu i nestrucnosti, pogotovu sluzbenika ali u ovom slucaju ne moze se reci da je nemoguce povezati stari tv bez skarta, niti se moze reci da mora da se koriste dva daljinska.

najzalije mi je u svemu da si placala ljudima da ti traze skart i da oni sami nisu mogli da ti daju neko resenje i da ti pomognu, a ne sumnjam da su znali barem sve ovo sto sam ja napisao..... i da vas je sve to kostalo kupovine novog tv-a


ps. inace ako se zove tehnicka podrska sa mts mreze ili sa fiksnog (koji je naravno telekomov) onda je razgovor besplatan i ne moras da brines za impulse. a ja sam se hvala bogu narazgovarao i po pola sata tako da ne brines
[ calexx @ 19.01.2013. 23:42 ] @
Pa dobro, pisala si da si platila dečku da reši problem a ako ni kabl nije mogao da nađe ... ne znam gde si tražila, to bi trebalo da lako napravi ili već ima svaka iole ozbiljnija prodavnica elektro opreme (ne mislim na one svaštarske koje prodaju razne gluposti nego specijalizovane elektro) ili bilo koji serviser.

Prednost digitalne televizije je što nema smetnji u slici, mada ako imaš odličnu analognu onda bi trebalo da bude skoro pa isto ali je često analogna loša pa ovo pomaže. Prednost se vidi tek u HD slici, taj televizor podržava rezoluciju 1920x1080 dok analogna televizija tj PAL ima ... ma bolje da ne znaš koliko malo. Traži drugi STB, uzmi i HD paket (to će da košta plus 406,78 mesečno, ne znam da li može samo HD STB bez HD paketa) pa pogledaj neki HD program i onda poredi staru i novu tehnologiju.
[ starseed @ 19.01.2013. 23:45 ] @
jao reblazo:), pa da li je moguce da se samo koaksijalnim kablom od 100 din resava stvar, a da dva dipl. elektrotehnicara nisu znala da je to resenje - strasno, ne mogu da verujem. Jos mi je onaj prvi rekao da mi treba taj Scart video adapter, koji kosta oko 700-1000 din.

Da, izgleda da i ja treba da nabodem dobitnu kombinaciju. Videcu da za taj stari TV potrazim drugi STB pa da povezem tako kako si rekao.

Ja kada zovem tehnicku podrsku sa fiksnog kaze mi da ce se razgovor tarifirati po ceni od ...ne secam se sta rece koliko, a sa mobilnog ne znam kako ide.

Iz MTS-a, tj. Telekoma su se pokazali izuzetno korektnim kada mi se bio prekinuo internet pred novu godinu, stvarno su se trudili da sto pre rese sve i zvali po nekoliko puta da provere da li je sad sve u redu, i uvek me update-ovali sa informacijama, bili su dostupni, poslali su ma na karju coveka kuci, u pitanju je bio stari ADSL uredjaj. Dakle, internet podrska im je skroz ok:), pa i mts-om sam relativno zadovoljna, nisam na drugim mrezama istovremeno pa ne znam da uporedim.

Pozz:)
[ starseed @ 19.01.2013. 23:52 ] @
calexx, hvala na odgovoru! Ne, taj djavo SCART uopste nije mogao da se nadje u BGD-u.

Da, i ja sam ukapirala da se dodatni STB paket posebno naplacuje. Onda ga sigurno necu uzeti. Gledacu sa tim sto imam takvim kakvo je, ako ne pronadjem nista bolje. Ok, shvatila sam kako stoje stvari. Hvala svima:)!
[ aleksandarzz @ 20.01.2013. 08:06 ] @
Citat:
starseed:
pa da li je moguce da se samo koaksijalnim kablom od 100 din resava stvar

Pretera ga čovek. Taj kabal ne košta više od 50 din. Moja deca gledaju IPTV us vojoj sobi baš pomoću takvog kabla. Ako ti je taj dečko sa početka priče naplatio nešto, sad treba da ga nateraš da otkupi taj novi televizor što si kupila a ne svidja ti se, i da ga teraš da kleči na kukuruzu u ćošku.
Što se tiče saveta da uzmeš i drugi STB ili HD uredjaj, prvo proveri sa tehničkom podrškom da li će to kod tebe raditi. Ako ti stvarno treba 5 sekundi da promeniš kanal, onda nešto nije u redu.
[ calexx @ 20.01.2013. 09:38 ] @
Valjda zavisi i od dužine kabla. ;) Kad smo kod koaksijalca, znači na njemu je digitalni signal konvertovan u RF? Nisam stigao da to probam. Pretpostavljam da se na RF in dovodi neki drugi antenski ali sam mislio da to samo prolazi a ako na RF out može da ide i taj ulazni RF i digitalni ... to je dobra kombinacija, možda bih opet mogao da probam IPTV.
Predložio sam HD jer je kupila full HD televizor pa je bzvz da ne iskoristi tu mogućnost. To naravno moraju da potvrde i iz Telekoma.
[ starseed @ 20.01.2013. 10:02 ] @
Ne. Bicu milostiva. Nateracu ga samo da kupi taj kabl od 50 dinara i da klekne...a dalje ne bih pricala sta bih radila sa kablom, TV-om i njim u tom polozaju, postoje tu razne varijacije, kombinacije i permutacije! Ako nista ne bude funkcionisalo okrenucu ga naglavacke pa da mu noge sluze kao antena.

Cekajte, ok kabl kao kabl, kupim ga i sta onda sa njim? On ima dva kraja, opet se javlja problematika sta natakariti na jedan kraj, a sta na drugi, tako da jedan kraj moze da udje u TV, a drugi u STB uredjaj. Opet dodjem na to da mi treba taj skart, zenski, sto na drugom kraju ima ona 3 cinca. Jel?
[ Emil Ranc @ 20.01.2013. 10:19 ] @
Citat:
starseed: Cekajte, ok kabl kao kabl, kupim ga i sta onda sa njim? On ima dva kraja, opet se javlja problematika sta natakariti na jedan kraj, a sta na drugi, tako da jedan kraj moze da udje u TV, a drugi u STB uredjaj. Opet dodjem na to da mi treba taj skart, zenski, sto na drugom kraju ima ona 3 cinca. Jel?


Ne! Samo jedan (taj koaksijalni) kabl ti treba! Samo će ti se kasti kako treba povezati (napomena, da ide na "unutrašnji" od dva ista džeka na STB-u).

Inače, stvarno mi nije jasno kako nije mogao da se nađe taj skart adapter. Toga je ranije bilo uvek po prodavnicama elektro opreme, pa čak i kineskim radnjama, buvljacima...
[ rebalza @ 20.01.2013. 11:09 ] @
volim te diplomske elektrotehnicare.... ne znam sta reci, ali najgore je kada se oslonimo na "strucnjake". zato u danasnje doba foruma i interneta uopste mnogo znaci prokonsultovati se sa ljudima koji su se susreli sa slicnim problemom.

i sto se tice zvanja tehnicke podrske. sam aparat kaze da se za korisnike telekomovih usluga ne naplacuje, ali ne ovako bas jasno, nego nekako glupo, nesto u fazonu po vazecim cenama za zvanje ovog broja.... ma zaboravio sam, bilo pre neki mesec, ali sam ja onda pitao i operatera da li se placa i potvrdili mi da nije, a vidi se i kroz racun, a i najlakse je potvrditi kad se zove sa pripejd mts broja pa moze odmah da se proveri racun
[ starseed @ 20.01.2013. 11:12 ] @
Situcaija je bila takva da ih nigde nije bilo pred kraj godine. Da je samo on gledao, nego je gledao i onaj drugi, pa je i on rekao da je problem da se to nadje. Usput, oni su meni objasnili da je 90% verovatnoca da ce kvalitet slike biti los, iz razloga sto je valjda ( kako sam ih ja razumela ) digitalna platforma u koliziji sa analognom i da ce mi to stalno praviti probleme. Pa kad su rekla dvojica njih tako, ja na kraju poverovala. Na kraju, nisam vise mogla ni da cekam jer sam htela da sto pre odjavim KDS, ionako ce mi se za ovaj mesec preklopiti dva racuna.

Ja stvarno ne znam o cemu se tu radi. Mogu ce da se radi o ljudima kojima je ,mozda, ispod casti da se uopste bakcu sa starim televizorima, samo ja to nisam procenila na vreme. Ovaj prvi mi je isto rekao za kompjuter - imam komp iz 2005, koji mi je fenomenalno radio sve ove godine, i on mi i dalje radi dobro, samo mi je internet konekcija postala uzasno spora. Pa mi je receno da je to zbog toga sto mi je ostalo vrlo malo memorije, da je pun virusa, i da bi to trebalo osloboditi. Po njemu, alatke koje on ima vise nisu upotrebljive na starim kompjueterima, pa ne moze nista ni da mi instalira, reinstalira, itd. jedino mi je malo ocistio komp od virusa i oslobodio nesto memorije, ali internet mi je i dalje spor iako sam u ovom novom paketu dobila i brzi internet...pogotovo me nervira YouTube, vise nista ne mogu da slusam na njemu jer mi je skroz isprekidan zvuk, a snimak je u slow, slooooow motion-u! On mi je i tu rekao da je resenje da kupim novi komp:), kakav lik:)! Najgore od svega, da je neki muvator i muljator rekao bi u sebi : " Ma bas me boli d..., kazem da moze, daj da uzmem jos neke pare", nije on meni uzeo para koliko je mogao.
[ rebalza @ 20.01.2013. 11:44 ] @
nije to tako prastar softver nego nece da se pomuci. tebi bi sigurno pomoglo da reinstaliras vindouz. to nije nista komplikovano, i sigurno neko iz okruženja moze da ti pomogne, a ako ne uvek mozes da pozoves nekog iz oglasa, mislim da bi se cena kretala oko 1000din. to ce ti garant resiti problem jutjuba i sl. stvari
[ starseed @ 20.01.2013. 12:05 ] @
reblazo, hvala na savetu, znaci ipak moze.
[ calexx @ 20.01.2013. 12:18 ] @
Citat:
starseed: Da je samo on gledao, nego je gledao i onaj drugi, pa je i on rekao da je problem da se to nadje. Usput, oni su meni objasnili da je 90% verovatnoca da ce kvalitet slike biti los, iz razloga sto je valjda ( kako sam ih ja razumela ) digitalna platforma u koliziji sa analognom i da ce mi to stalno praviti probleme.
Tebi je bilo potrebno ovo



mada se to možda teže nalazi ali ovo



bi trebalo da se nađe i na bljuvaku i u radnjama sa džidža-midžama i kod onih koji prodaju baterije, kablove i ostale sitnice.

To što su ti rekli za kvalitet slike ... naravno da će analogna da bude mnogo gora od HD digitalne (na novom televizoru) ali na CRT televizoru će digitalna da bude savršena dok će analogna da zavisi od samog signala. Ja imam jedan prastari televizor koji uopšte nema video ulaz pa ide preko RF kabla i slika je savršena, koliko to može da bude na njemu. Bolja nego što je bila ikada na njemu, od prvog dana kada je kupljen.

To što neće da se muče samo pokazuje da vole lakše pare ili da baš i ne znaju tj malo su priučili. Ne znam kakav ti je komp, možda i jeste očajan pa će to iz dana u dan da se još više primeti ... ali možeš i o tome da pokreneš temu u nekom drugom delu foruma pa da ti još neko kaže da li je tako ili nije. Možda može da se opravi, možda je bolje da nastaviš sa kupovinama. ;)
[ starseed @ 20.01.2013. 12:35 ] @
eh, da je baba musko zvala bi se Dusko:). Ma nista, zavolecu ja ovog novajliju, a starog cu da sacuvam mozda nesto moze i sa njim da se ucini, pa makar da gledam samo par programa.

Za kompjuter, ok, necu tek tako odustati.
[ KrkaCiC @ 20.01.2013. 12:44 ] @
Vrlo je verovatno da je komp zastareo. Koji komp je u pitanju,tj konfiguracija. Ako niste strucni da vidite, desni klik na my computer pa properties i pise
[ starseed @ 20.01.2013. 14:50 ] @
@ KrkaCiC - Kompjuter je Intel(R), Celeron(R), CPU 2.80GHz, 1GB of RAM. Sistem je Microsoft XP, professional version 2002.

Izvinjavam se sto sam postavila ovo pitanje ovde, znam da je ovo skroz druga tema, verovatno postoji neka slicna, ali ja ne znam gde da je nadjem.
[ KrkaCiC @ 20.01.2013. 15:28 ] @
Nije bas jak ali nije ni za bacanje jos
Najbitnija je ploca tj chipset na njoj,da bi mogli oceniti koliko je dobar za savremene sajtove (YT,flash...)
U svakom slucaju treba raditi malo bolje od opisanog,pa ne bi bilo lose ubaciti novi WIN
Ali ne ocekujte da radi ko nov
[ starseed @ 20.01.2013. 18:09 ] @
Hvala puno na odgovoru!
[ calexx @ 20.01.2013. 19:13 ] @
Malo više potraži na http://www.elitesecurity.org/f41-Windows-desktop a tamo možeš da pokreneš i neku temu vezanu za sam Windows.
[ starseed @ 21.01.2013. 17:28 ] @
Vazi Calexx, hvala puno na svemu!
[ george.pertet @ 24.01.2013. 09:55 ] @
Citat:
starseed:
reblazo, hvala na savetu, znaci ipak moze.


Može, može ... Ja sam pre mesec dana uzeo Box 4 paket i povezao sam utp kablom dva računara(oba su iz 2004-2005. godine) na njima je XP. Nikakvih smetnji nemam, softver na njima je podešen korektno, nikakvih virusa nemam. Paralelno na oba gledam youtube i nema kočenja. Na testu brzine (download je između 5.8-6.8 mbs) (upload 0,7mbs)
Eventualno ako središ windows a i dalje ti konekcija varira ne bi bilo loše da proveriš tel. liniju, kablove (čak i same konektore).
Pozdrav!
[ Filip.ue @ 28.02.2013. 16:28 ] @
Ljudi, ima li kakav android telefon da se uzme uz Box, uz ugovor na 12 meseci?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.02.2013. 16:36 ] @
Ima, ali ne za 1 dinar.
[ Filip.ue @ 28.02.2013. 17:02 ] @
Uz ugovor na 12 meseci, ja nisam nasao ni jedan... Koji ima?
[ BitiPrvi @ 02.03.2013. 22:53 ] @
Citat:
Filip.ue: Uz ugovor na 12 meseci, ja nisam nasao ni jedan... Koji ima?

Imaš na sajtu sve pregledno.
[ Filip.ue @ 02.03.2013. 23:28 ] @
http://www.mts.telekom.rs/index.php/mobilni-uredaji.html

Uz ugovor na 12 meseci nema ni jedan Android...
[ Ludi dzukac @ 03.05.2014. 14:32 ] @
Jel ima sport klub na iptv-u?
[ BitiPrvi @ 03.05.2014. 14:41 ] @
Citat:
Ludi dzukac: Jel ima sport klub na iptv-u?

Ima spisak kanala može se proveriti.
[ Filip.ue @ 03.05.2014. 16:20 ] @
Nema.
[ espresso @ 28.06.2014. 08:11 ] @
Stigla mi je ponuda za Mega boks paket, ovo je sadržaj. Mislim da će uskoro biti i na sajtu. U poslovnici sam proverio, kažu da sam prvi koji je tražio i već može da se pošalje zahtev.
U mega boks ponudi nalazi se sledeće:
- osnovna TV ponuda plus HD kanali
- fiksni sa 300 impulsa
- Internet 50 Mbps / 2Mbps
- postpejd kasrtica sa 500min ka svima, 500 sms, 1GB net
Pretplata je 3519,66 din. Ugovorna obaveza 24 meseca.
Može da se uzme telefon uz paket po ceni koja je na sajtu navedena za boks pakete.
Evo vam slika ponude ispod.

[ calexx @ 28.06.2014. 09:15 ] @
To je odavno podeljeno poslovnicama i može da se prijavi ali ostaju oni vdsl uslovi, ili da je neko do 300m od centrale ili da je negde na isturenom stepenu (što mu dođe na isto) pa ispunjava uslove za vdsl. Moguće je da će da bude i izuzetaka ako je neko malo dalje ali mu je signal dovoljno dobar.
Ponuda podrazumeva da mora da se uzme Box4 ili Box4+ i doplati HD paket. Ako neko hoće ovaj paket uz Box4+ onda verovatno ide malo niža cena.

U ovoj turi nema ponude da se koristi Box3/3+ u vdsl varijanti pa ću za sada da preskočim ovo. Ionako mi ovaj Box3 traje još nekoliko meseci pa će valjda da prošire ponudu. :)
[ Dexic @ 28.06.2014. 10:13 ] @
Koliko sam ja razumeo, Box 4+ i 3+ nisu "jeftinije" varijante, vec zahtevaju fixni prikljucak nezavisno od Box paketa - preko cega ide i IP telefon, a ne kao alternativa obicnom fixnom. Znaci ukupna pretplata je veca nego za Box 4 i 3.
[ calexx @ 28.06.2014. 10:50 ] @
Ako uzmeš Box 3 ili Box 4, onda košta malo više i u cenu je uračunata fiksna pretplata. Ako uzmeš + varijantu, u cenu nije uračunata fiksna ali zato dobiješ još jedan tlf broj. Ta plus varijanta košta oko 178 dinara manje i onda izađe da IP liniju dobiješ za 338 dinara.

Sve u svemu, 3+/4+ praktično koštaju oko 338 dinara više ali oni podrazumevaju i dve telefonske linije pa kome kako odgovara.
[ espresso @ 01.07.2014. 17:15 ] @
Javljam utiske za mega boks. Prvo im je trebalo vremena da se saberu i da mi sve uključe, morao da zovem nekoliko puta jer nije sve radilo po prijemu opreme. Net je ok, ping i brzina su naizgled nezavisni od toga da li radi iptv ili ne. Ovo su brzine otprilike (probaću da aktiviram "upload booster" na 5 ili 10 Mbps):



Jedina mana je što se ping sa 8ms na ADSL-u povećao na oko 25ms na VDSL-u.
Televizijom nisam oduševljen jer je kompresija itekako uočljiva na slici. Primetne su kockice na kanalima manje-više, što meni smeta. Takođe, na HD kanalima uočljivi su artifakti iako je slika oštra. Ovo važi za televizor sa 1080p rezolucijom.
Cena je dobra za ponuđeni sadržaj, ali ipak sam odlučio da zadržim standardnu kablovsku pre svega zbog izostanka Sport klub palete kanala kod Telekoma a i žao mi da se odreknem fluidnije slike na kablovskoj (ovo je možda samo privremeno).


P.S.
Usluga "upload booster" ne može da se koristi na boks paketima. Operater nije znao da ne može nego me je naknadno pozvao neko od njih i javio.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 03.07.2014. u 16:57 GMT+1]
[ my name is bond @ 23.08.2014. 07:39 ] @
U novoj Box ponudi nevidim kombinaciju fiksni + mobilni + IP TV. Sve ostale kombinacije postoje http://www.open.telekom.rs/Box/Content.aspx?temp=0&sid=1003 .
[ code381 @ 07.02.2015. 12:53 ] @
Trenutno imam samo Telekom internet 10Mbps.

Uveo bih Box 3
Citat:
Box 3
Fiksna linija (klasični telefonski priključak) i neograničen pristup Internetu brzine protoka do 10 Mbit/s uz WiFi modem kojim možete napraviti svoju kućnu bežičnu mrežu i IPTV usluga (Osnovni IPTV paket)


Imam 2 pitanja:
1. Koliki protok zauzima IPTV?
2. Kako se realizuje BOX? Do sada sam imao kabl iz zida ulazi u Splitter i razdvaja POTS signal (300-3400 Hz) za klasicnu telefoniju i Broadband signal za internet (>25KHz). Kako ce biti sa BOX paketom da li isto razdvajaju POTS za telefon i IP signal za Interent i IPTV ili sada sve ide preko rutera pa i telefoni?
[ kristina990 @ 07.02.2015. 15:51 ] @
IPTV zauzima 4 Mbit/s,sve isto tel kabl-spliter,grana za telefon,grana za ruter od rutera dalje 2 porta za internet pa do kompjutera,2 za iptv koji ide u IPTV top set box
preporučio bi pre potpisivanja ugovora da ti izmere brzinu linije jer ako je manja od 15 Mbit/s nećeš imati internet pune brzine od 10 Mbit/s
[ BitiPrvi @ 14.02.2015. 00:54 ] @
Citat:
kristina990: IPTV zauzima 4 Mbit/s,sve isto tel kabl-spliter,grana za telefon,grana za ruter od rutera dalje 2 porta za internet pa do kompjutera,2 za iptv koji ide u IPTV top set box
preporučio bi pre potpisivanja ugovora da ti izmere brzinu linije jer ako je manja od 15 Mbit/s nećeš imati internet pune brzine od 10 Mbit/s

Brzina je predvidjena ugovorom ali nikada nije onoliko koliko u ugovoru i piše jer se "gubi kroz kablove".
Brz je net.
Ja imam i kablovski i ADSL.
Jedan je 6 drugi 10Mb...
Mala je razlika i sasvim je to dobro.
Brži net je bitan najviše ako se aplouduju veliki fajlovi ili daunlouduju slični
Pozdrav.