[ Jordan90 @ 07.12.2011. 09:25 ] @
Moram da uradim chat aplikaciju u Javi,za vise korisnika,tako da svaki korisnik moze da salje i prima javne poruke,ali i da ima svoj inbox za privatne poruke. Ja znam da napravim neki jednostavan chat,za server i nekoliko korisnika,ali da sve poruke budu javne...
Jel moze neko da mi pripomogne oko tih privatnih poruka,kako da ih napravim?I kako da namestim Login(Username i Password)?
Hvala
[ pajaja @ 07.12.2011. 09:59 ] @
Te privatne poruke su privatni chat ili bi trebalo da budu uvek prisutne i dok je korisnik offline?
[ Jordan90 @ 07.12.2011. 10:47 ] @
Slanje i primanje poruka je asinhrono.Poruke treba da budu poslate klijentu, tek kada se on prijavi na sistem, a ne čim te
poruke stignu na server.Baza podataka ne mora biti klasična baza već server može da čuva podatke u memoriji,
fajlu na disku, bilo kao txt, XML ili neki drugi datotečni format.
[ Jordan90 @ 07.12.2011. 10:51 ] @
A javne poruke su uvek dostupne,tj kao neki Wall,like Twiter......
[ Jordan90 @ 07.12.2011. 18:40 ] @
Molim vas,jel ima neko ideju kako bi to moglo da se napise ????
[ Dejan Lozanovic @ 08.12.2011. 13:40 ] @
Da li je u pitanju skolski zadatak ili prava aplikacija ? Ako je u pitanju ovo drugo pogledaj po netu xmpp biblioteke, pa onda mozes da pravis nezavisno i klijent i server.

Ako je u pitanju skolski zadatak, nek ti int bude na pocetku poruke, taj int treba da ti bude neki kljuc koji svaki korisnik ima, a recimo 0 da bude vidljiva za sve. a na serveru drzis neku strukturu Map<Integer,KonekcijaKorisnika>
[ Jordan90 @ 08.12.2011. 16:22 ] @
Skolski je zadatak,ali moram da napravim .txt fajl u kome ce se cuvati npr.Korisnicka imena, u drugom sifre i u trecem sve poruke.
Ali prilikom pristupanja korisnika,potrebno je proveriti da li je njegova sifra i username odgovarajuce,a ako se neki korisnik tek registruje potrebno je da postavi novo korisnicko ime..