[ bizzy86 @ 11.12.2011. 16:01 ] @
Potrebna mi je pomoc oko ponovne aktivacije cccam-a. Danas sam update-ovao image na svom uredjau i sa FlashWizardPro softverom. Instalacija je prosla ok. Pretraga kanala radi i sl. Medjutim nakon sto sam vratio cccam i prebacio da ga koristi umesto common interface uredjaja meni se kanali i dalje ne vide. Vratio sam sledece:
var/bin cccam fajl sa pravima 755, var/script CCcam_2.1.x_cam.sh sa pravima 755 i var/etc CCcam.cfg i CCcam.providers sa default pravima. Napominjem fajlovi su backupovani sa starog image-a. Image koji je pre bio na njemu je neki star 3.x i stavio sam 4.2, gemini. Slika je crna, kanale sam nasao i vidim epg i ostalo. Znaci kao da mi kljucevi ne stizu. Adresa je ok i mogu da joj pristupim. Da li je potrebno jos nesto uraditi osim aktivacije cccam?
[ raikkonen @ 11.12.2011. 16:17 ] @
Da li se u info traci vidi da je CCCam aktivan? Po onome sto si napisao radi se o razlicitim imidzima i trebao bi za novi imidz da instaliras odgovarajuci CCCam jer se on razlikuje od verzije za stari imidz. Posle toga instaliraj Config fajlove za novi imidz i nakon toga iskopiraj tvoj CCCam.cfg fajl u odgovarajuci folder.
[ bizzy86 @ 11.12.2011. 16:23 ] @
Evo ovako, na statusnoj liniji dole se vidi da je cccam aktivan i to 2.1.4 a posto sam ga kopirao iz starog takodje geminija kontao sam da ce da radi. Posto nije radio skinuo sam i instalirao i verziju 2.1.1 ali se i ona ponasa isto, aktivan je plugin ali slike i dalje nema... Jedino da probam neki 3.x verziju da stavim ali ni ne znam koja je tacno bila pa da probam.
[ bizzy86 @ 11.12.2011. 16:25 ] @
Ja se izvinjavam ako je pitanje bzvz ali posto sam pocetnik moram da pitam :) Instalirao sam image, prekopitao sam cccam za u te foldere i aktivirao. Sta si mislio pod Config fajlovima? Jesam ja prekoskocio nesto? Ovo mi je prvi install :)
[ juann @ 11.12.2011. 17:12 ] @
Citat:
bizzy86: Ja se izvinjavam ako je pitanje bzvz ali posto sam pocetnik moram da pitam :) Instalirao sam image, prekopitao sam cccam za u te foldere i aktivirao. Sta si mislio pod Config fajlovima? Jesam ja prekoskocio nesto? Ovo mi je prvi install :)

Da li si sačuvao ono što je najbitnije u CCcam config fajlu (liniju), pomoću koje si otvarao sve te kanale, znači da si prilikom ubacivanja novog imagea sve to obrisao i ako nisi sačuvao ono što je bilo moraš da vidiš od koga si dobijao to da ti da ponovo tu istu liniju?!
[ Mirko Raicevic @ 11.12.2011. 17:46 ] @
Citat:
Vratio sam sledece:
var/bin cccam fajl sa pravima 755, var/script CCcam_2.1.x_cam.sh sa pravima 755 i var/etc CCcam.cfg i CCcam.providers sa default pravima.


Ne razumem sta podrazumevas pod "default" pravima

Stavio si CCcam.cfg na 644???
[ bizzy86 @ 11.12.2011. 18:24 ] @
Sacuvao sam ceo konfig fajl sa linijama unutra tako da je ok. Sto se tice privilegija one su 644.
[ bizzy86 @ 11.12.2011. 18:30 ] @
Jel problem mozda sto je flashovan preko lana umesto preko rs232? Mada, sto se rice image-a sve radi super i kako valja. Cak i subtitle radi na programu iako nema slike.
[ zilenk @ 11.12.2011. 18:53 ] @
Ne funkcioniše ti linija kako treba. Subtitle rade zato što im nije potrebno to očitavanje.
[ bizzy86 @ 11.12.2011. 19:02 ] @
Da, da znam za sub, to se odnosilo samo na to da risiver radi ok iako je flesovan preko lana. Bice da linija ne valja, moracu da kontaktiram mog cs majstora :)
[ Mirko Raicevic @ 11.12.2011. 19:08 ] @
Citat:
bizzy86: Da, da znam za sub, to se odnosilo samo na to da risiver radi ok iako je flesovan preko lana. Bice da linija ne valja, moracu da kontaktiram mog cs majstora


Nema nikakve veze kako si ga Flesh, dal je to preko LAN-a ili RS232 kabla... potpuno je isto...
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2011. 04:07 ] @
ima li net taj dm? jesi podesio lan parametre? probaj da skines neki plugin, tako ces najlakse probati net, jednostavno ako se uopste pojavi lista, ne moras instalirati, dobro je...

emu mora biti aktivan, znaci plavo dugme pa levo desno namestis na cccam pa ok ili zeleno za start,

ili da ti pokazem ja drugi nacin, skini ovo sto sam ti stavio u attach, prebaci u tmp folder, idi plavo dugme pa Addons pa Manual Install pa zeleno za install, onda samo prebaci cccam.cfg, i startuj cccam
[ bizzy86 @ 12.12.2011. 18:31 ] @
Problem resen :) Nekako se pri kopiranju desilo da CCcam.cfg postane cccam.cfg. Windows-u je svejedno ali sam se setio da je linux case sensitive. Cim sam promenio i resetovao eto slike nazad :) Ako se nekome jos desi nesto slicno da zna. Pozdrav i hvala svima na odgovorima. :)