[ Dragana117 @ 12.12.2011. 11:53 ] @
Zdravo svima..

Crko mi je ulaz za slusalice, zna li neko kako da zamenim to i koliko kosta taj deo??
Ili koliko bi me izasla opravka u nekom serviru?
[ Dragana117 @ 13.12.2011. 11:32 ] @
Ima li ko da zna?? Pozzz
[ Dragana117 @ 18.12.2011. 11:26 ] @
Jos uvek niko, da pomogne.:(
[ calexx @ 18.12.2011. 11:41 ] @
Možda da pitaš u nekom servisu, naročito u onom ko opravlja raznu audio/video opremu. Možda je sam konektor standardan a možda i može da se malo pritegne. Pitanje je šta i kako se pokvarilo i vredi li plaćati takvu opravku. Sve ovo važi ako je u pitanju samo konektor a ako je otišlo nešto od elektronike ... zaboravi.
I nije ulaz nego izlaz. ;)
[ hogar strašni @ 18.12.2011. 11:57 ] @
Ako se ne varam, Nokia 6300 ima 2,5mm izlaz za slušalice. U najvećem broju stradaju same slušalice, odnosno, deo kod džeka. Viđao sam u prodaji adaptere, kablić od oko 10cm koji na jednom kraju ima muški konektor 2,5mm a na drugom ženski 3,5mm. Sa tim kablom imaš mogućnost korišćenja svih slušalica jer je u većini standard za konektor 3,5mm.
Ako je, pak, kvar na samom izlazu iz telefona, onda je to za servis. Pošto je sve minijaturno, to može da ti uradi samo neko ko ima veliko iskustvo.
[ Dragana117 @ 20.12.2011. 15:53 ] @
Citat:
calexx: Možda da pitaš u nekom servisu, naročito u onom ko opravlja raznu audio/video opremu. Možda je sam konektor standardan a možda i može da se malo pritegne. Pitanje je šta i kako se pokvarilo i vredi li plaćati takvu opravku. Sve ovo važi ako je u pitanju samo konektor a ako je otišlo nešto od elektronike ... zaboravi.


Pa ne znam sta je tacno problem, tako sam dobila:( Videcu onda u nekom servisu sta kazu..

Citat:
calexx:
I nije ulaz nego izlaz. ;)


Joooj ja se izvinjavam sto sam pogresila, trebalo je da pise izlaz za slusalice.:) lol:):) Sad cu da izmenim ako moze.
I hvala na odgovoru!
[ Dragana117 @ 20.12.2011. 15:55 ] @
E jbg ne moze da se izmeni poruka, sad sam pokusala.:(:(
[ Dragana117 @ 20.12.2011. 15:57 ] @
Citat:
hogar strašni: Ako se ne varam, Nokia 6300 ima 2,5mm izlaz za slušalice. U najvećem broju stradaju same slušalice, odnosno, deo kod džeka. Viđao sam u prodaji adaptere, kablić od oko 10cm koji na jednom kraju ima muški konektor 2,5mm a na drugom ženski 3,5mm. Sa tim kablom imaš mogućnost korišćenja svih slušalica jer je u većini standard za konektor 3,5mm.
Ako je, pak, kvar na samom izlazu iz telefona, onda je to za servis. Pošto je sve minijaturno, to može da ti uradi samo neko ko ima veliko iskustvo.


Da tacno ima taj valjda od 2.5mm, nema onaj standardan od 3.5mm.:( Al nisu slusalice u pitanju, kamo srece da jesu.:(
I hvala u svakom slucaju na odgovoru! Pozzzz