[ bobansky @ 12.12.2011. 19:54 ] @
Pozdrav, zivim u Bahrainu, i doneo sam Total TV receiver.

Pre toga sam proverio sa drugarima, Total tv radi u Kuwajtu, Saudi Arabiji bez problema sa antenama 1.6 - 1.8 metara.

Nahvatao sam jednog montera (Indus, kao i 100% ostalih) i nekako ga ubedio da krene u avanturu instaliranja antene za Eutelsat na 16e.
Inace, ovde su monteri mentalno ograniceni na Arabsat, Nilesat i Hotbird, eventualno neki Indisjki satelit i kad im spomenes bilo sta drugo, prevrcu oci...

Elem, namesti mi covek 1.6 metara antenu na vrhu zgrade, ja usplahiren potrcah u stan - kad ono - mucak! Total tv receiver ne moze da nadje signal Total tva......

Ukljucim stari dobri DreamBox i krenem da skeniram paket po paket sa satelita - i gle, satelit generalno radi, signal je odlican, ali NI JEDAN TOTAL TV paket se ne pojavljuje na listi u searchu.
Nisam neki expert, ali nije mi jasno zasto - da li im je jacina signala na satelitu na 20, 30%, ili sta vec?
Od kanala koje mogu da gledam su svi FTA (Al Jazeera Balkans, Albanci, neki AXN, BN, Duga, Kopernikus, Svet plus, Kosovo itd...sve to extra dobro radi i slika je super, bez prekida i digital noisa)

Od TOTAL paketa, vidim da je Dreambox nasao:

SBB (11221 H) - sa slovenackim kanalima - Carli, Gorica, Kanal A......
TOTAL TV (11231 H)- Crime and Invest, Fight Channel, k-15, Pop Fani, Kino, Oto, SPot, tv1...

Monter mi kaze da je stavio neki univerzalni LNB (10750 - 12750), nemam pojma sta mi prica i kaze da mi mozda treba neki hipersenzitivni da bi to proradilo. Sa druge strane, kum iz Kuwajta mi kaze da ima antenu od 1.8 metara, i da su mu stavili neki ultra mega giga FUJI zlatni LNB, a da antena mora da se zavari u neki ugao ne sme ni centimetar gore ili dole......Da napomenem da je Kuwajt oko 250-300 km vazdusnom linijom od Bahraina.

Sta je u pitanju? Nelogicno mi je da ne moze da nadje NI JEDAN TOTAL TV signal ni na TOTAL TV receiveru, a ni na Dreamboxu, a da ima sve ostalo?

Pomagajte, moram da instaliram ovo cudo!

[ amet @ 12.12.2011. 20:22 ] @
idi u settings, unesi pod USER 1:

frekvenca: 11554
polarizacija : Horizontalna
sr: 30000
fec: 7/8

pritisni "ok", i opet "ok". tu treba da se pojavi zeleni katanac, opet "ok" i izacice napolje.to bi treblao da bude dovoljno.

(nisam siguran da su svi koraci tacni, nisam ispred TV-a)

Ja sam u Dubai-u i 1.2 m je sasvim dovoljno

Pozz
[ Aleksandar Đokić @ 12.12.2011. 20:25 ] @
poklopile su ti se frekvencije, verovatno je u pitanju drugi satelit koji salje na istim frekvencijama
[ vkoja @ 12.12.2011. 20:27 ] @
Neka proba monter da ti podigne jos malo signal i dobices kanale ako ne uspes ni tako onda uzmi antenu od 1.8m.
[ bobansky @ 12.12.2011. 20:29 ] @
Pozz za Dubai,

probao sam i nece!

Signal Strengh 193, Signal quality pokazuje BER: 1.0E-0 , gore mi pise ALIGN YOUR DISH....

Izlgeda da je Indus nesto zeznuo... :)
[ amet @ 12.12.2011. 20:42 ] @
Citat:
bobansky
Izlgeda da je Indus nesto zeznuo... :)


Shokiran sam tom izjavom :)

kazi mu da trazi na

frekvenca: 11554
polarizacija : Horizontalna
sr: 30000
fec: 7/8

kada ti tu nadje signal imaces vecinu kanala, Carli i Golica TV su na Europe A beamu koji se lako hvata, Europe B je malo tezi ali sigurno moze da se gleda sa 1.2 antenom u UAE.

pozz
[ JankoNIS @ 12.12.2011. 22:46 ] @
Zive u Bahreinu i Dubaiju i gledaju TV... c, c, c.
[ amet @ 13.12.2011. 05:39 ] @
Citat:
JankoNIS: Zive u Bahreinu i Dubaiju i gledaju TV... c, c, c.


heh, a sta da gledam? kamile? :)
[ bobansky @ 14.12.2011. 18:32 ] @
Pozdrav,

evo posle 3 sata provedena na krovu sa monterima, mogu da kazem da TOTAL TV ni da bekne! Verovatno koriste neke usko usmerene beamove za Evropu kako bi ustedeli :)

Svi ostali kanali sa satelita su na 100% signal quality, a TOTAL TV ni u tragovima.....imam gotovo sve pakete koji su i na EUROPE B beamu gde je SBB (BN, AXN ADRIA, RUMUNI, Crnogorski ATLAS... i na svima je signal 100%)....


CUdno....i tuzno :)



[ amet @ 14.12.2011. 18:37 ] @
Citat:
bobansky: Pozdrav,

evo posle 3 sata provedena na krovu sa monterima, mogu da kazem da TOTAL TV ni da bekne! Verovatno koriste neke usko usmerene beamove za Evropu kako bi ustedeli :)

Svi ostali kanali sa satelita su na 100% signal quality, a TOTAL TV ni u tragovima.....imam gotovo sve pakete koji su i na EUROPE B beamu gde je SBB (BN, AXN ADRIA, RUMUNI, Crnogorski ATLAS... i na svima je signal 100%)....


CUdno....i tuzno :)


ne znam sta da ti kazem, ovde je ok sa 1.2m

cimni na PM ako ti treba vise informacija
[ bobansky @ 14.12.2011. 19:43 ] @
A, upravo primih i email od SBBa:

Postovani,

Ovim putem Vas obavestavamo da na tom podrucju ne postoje tehnicke mogucnosti za prijem svih kanala iz naše ponude. Satelit Eutelsat W3C, ima tri razlicita "snopa" pokrivanja i na svakom odredjenu grupu transpondera, tako da nazalost, vecina kanal iz nase ponude ne obuhvata tako sirok pojas. Ucinili smo sve što je u nasoj moci kako bismo obezbedili signal sa satelita na sto vecem podrucju, ali nazalost, mogucnosti satelita nisu bile dovoljne da odgovore na sve nase zahteve.

Za sve dodatne informacije mozete kontaktirati i nas Info centar na 011.333.27.27.

Hvala Vam na razumevanju

S postovanjem,

Info Total TV
SBB KORISNIČKI SERVIS TOTAL TV-A
DIREKCIJA TOTAL TV SRBIJA

****************************

Ih, kao da BN i KOPERNIKUS i ostale FOLK televizije imaju vise kinte od SBBa, pa su mogli da plate bolje transpondere? Cudno mi je to.....mozda su se okacili na divlje :) lol

[ commando @ 14.12.2011. 21:21 ] @
Nemoj da te uhapse :D posto nigde ne pise da risiver sme ici iz zemlje, kako li su to precutali u poruci.
[ juann @ 15.12.2011. 07:23 ] @
Citat:
bobansky: A, upravo primih i email od SBBa:

Postovani,

Ovim putem Vas obavestavamo da na tom podrucju ne postoje tehnicke mogucnosti za prijem svih kanala iz naše ponude. Satelit Eutelsat W3C, ima tri razlicita "snopa" pokrivanja i na svakom odredjenu grupu transpondera, tako da nazalost, vecina kanal iz nase ponude ne obuhvata tako sirok pojas. Ucinili smo sve što je u nasoj moci kako bismo obezbedili signal sa satelita na sto vecem podrucju, ali nazalost, mogucnosti satelita nisu bile dovoljne da odgovore na sve nase zahteve.

Za sve dodatne informacije mozete kontaktirati i nas Info centar na 011.333.27.27.

Hvala Vam na razumevanju

S postovanjem,

Info Total TV
SBB KORISNIČKI SERVIS TOTAL TV-A
DIREKCIJA TOTAL TV SRBIJA

****************************

Ih, kao da BN i KOPERNIKUS i ostale FOLK televizije imaju vise kinte od SBBa, pa su mogli da plate bolje transpondere? Cudno mi je to.....mozda su se okacili na divlje :) lol


Ovim su sebe demantovali: "Gledajte televiziju bilo kad i bilo gde!"
[ zilenk @ 15.12.2011. 08:01 ] @
Uopšte nisu sebe demantovali. Da li vam je jasno da taj njihov risiver ne bi ni smeo da se nalazi na toj problematičnoj lokaciji?. Znači, TOTAL TV SRBIJA je platforma strogo ograničenog delovanja, sa kupljenim autorskim pravima i sa pravom korišćenja isključivo za teritoriju Srbije i za to i važi sintagma: "Gledajte televiziju bilo kad i bilo gde!". E, sad neko kupi Total paket na ćaletovo ime u Srbiji, pa ga odnese na Mars i žali se kako nema signala, to je sasvim druga dimenzija cele ove priče.
[ Mirko Raicevic @ 15.12.2011. 11:34 ] @
Citat:
commando: Nemoj da te uhapse posto nigde ne pise da risiver sme ici iz zemlje, kako li su to precutali u poruci.


On je mozda kupio TOTAL ZA PONETI, i on je platio TU opremu, tako da je on vlasnik.... Mozes se preplatiti na 3, 6, 12 meseca i nakon tog perioda kartica se gasi i moras isto ispocetka da zoves Call Centar i da je aktiviras.... Znaci bez problema mozes da nosis gde hoces...

Citat:
zilenk: Uopšte nisu sebe demantovali. Da li vam je jasno da taj njihov risiver ne bi ni smeo da se nalazi na toj problematičnoj lokaciji?. Znači, TOTAL TV SRBIJA je platforma strogo ograničenog delovanja, sa kupljenim autorskim pravima i sa pravom korišćenja isključivo za teritoriju Srbije i za to i važi sintagma: "Gledajte televiziju bilo kad i bilo gde!". E, sad neko kupi Total paket na ćaletovo ime u Srbiji, pa ga odnese na Mars i žali se kako nema signala, to je sasvim druga dimenzija cele ove priče.


Pa delimicno se slazemo....

mislim nije bas tako da je total samo za teritoriju Srbije... Jesu oni imali velike problema sa signalom tipa, pada sneg kisa njima pada signal to se desavalo dok je bio stari satelit, sad je vec drugacija situacija....
Znaci moze da se gleda svuda po Evropi, dosta jak signal pustaju... {licno iskustvo}



E sada ovde dosta ljudi mesaju babe i zabe... U Bahrainu naravno da nikad nece biti total-ovog signala jer nemaju trziste tamo....

pozdrav svima...
[ bobansky @ 15.12.2011. 11:47 ] @
Citat:
Mirko Raicevic: Pa delimicno se slazemo.... :D ;)

E sada ovde dosta ljudi mesaju babe i zabe... U Bahrainu naravno da nikad nece biti total-ovog signala jer nemaju trziste tamo.... ;)

pozdrav svima... :)



Pozz, naravno da im Bahrain nije primarno trziste, ali ako uzmemo u obzir da na Bliskom Istoku ima par desetina hiljada ljudi sa nasih prostora, to nije trziste za zanemariti....
Pokusaj da dobijem Total TV je cist entuzijazam, znajuci da dosta ljudi u Kuwajtu i Dubaiju hvata isti, tako da sam imao zelju da pokusam i sebi i porodici napravim ugodjaj za Novu Godinu...

Na zalost, od kada je RTS otisao sa Hotbirda uskraceni smo za pracenje nasih kanala, sto i nije neka steta, ali ipak, nedostaje mi da pogledam ponesto iz nase Srbije.....

Zdravom logikom, ako su mogli Albanci, Rumuni, BN TV, Kopernikus i ostale shitty televizije da emituju sa tog satelita punom snagom, koji je razlog da TOTAL nema full signal koji bi omogucio dosta siru pokrivenost i vise pretplatnika?

Pozdrav iz pustinje!!
[ Mirko Raicevic @ 15.12.2011. 12:32 ] @
Citat:
bobansky:Zdravom logikom, ako su mogli Albanci, Rumuni, BN TV, Kopernikus i ostale shitty televizije da emituju sa tog satelita punom snagom, koji je razlog da TOTAL nema full signal koji bi omogucio dosta siru pokrivenost i vise pretplatnika?

Pozdrav iz pustinje!!



U principu dosta cuna politika se vodi u TTV-u... Ali jedino objasnjenje je da ih to {nazalost} tvoje trziste ne interesuje....



[ commando @ 15.12.2011. 13:11 ] @
Citat:
On je mozda kupio TOTAL ZA PONETI, i on je platio TU opremu, tako da je on vlasnik.... Mozes se preplatiti na 3, 6, 12 meseca i nakon tog perioda kartica se gasi i moras isto ispocetka da zoves Call Centar i da je aktiviras.... Znaci bez problema mozes da nosis gde hoces...


Ne bih rekao a i da ne moze moze ali kod dilera za odredjene zemlje kao sto pise na njihovom zvanicnom sajtu...
Code:
http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=942

A da moze da kupuje u Srbiji pa da nosi gde hoce to nije u propozicijama ali kod nas je sve moguce.

[ Rivaldo1 @ 15.12.2011. 13:20 ] @
Citat:
Pozz, naravno da im Bahrain nije primarno trziste, ali ako uzmemo u obzir da na Bliskom Istoku ima par desetina hiljada ljudi sa nasih prostora, to nije trziste za zanemariti....
Pokusaj da dobijem Total TV je cist entuzijazam, znajuci da dosta ljudi u Kuwajtu i Dubaiju hvata isti, tako da sam imao zelju da pokusam i sebi i porodici napravim ugodjaj za Novu Godinu...

Na zalost, od kada je RTS otisao sa Hotbirda uskraceni smo za pracenje nasih kanala, sto i nije neka steta, ali ipak, nedostaje mi da pogledam ponesto iz nase Srbije.....

Zdravom logikom, ako su mogli Albanci, Rumuni, BN TV, Kopernikus i ostale shitty televizije da emituju sa tog satelita punom snagom, koji je razlog da TOTAL nema full signal koji bi omogucio dosta siru pokrivenost i vise pretplatnika?

Pozdrav iz pustinje!!


Mozda za tebe ima nade. Pokusaj mozes li da uhvatis ovaj satelit http://www.lyngsat.com/packages/bulsatcom.html 39e pozicija, operater Polaris - gdje imas i RTS 1,2, B92, Prva itd

Nadam se da ces imati signala i da ces uspjeti da obradujes porodicu.
[ commando @ 15.12.2011. 19:44 ] @
I sta da kupi i polaris na godinu dana :D i digi, i max hr pa da pokrije sve za jedno 50 evra mesecno x 12 meseci
[ Mirko Raicevic @ 15.12.2011. 21:48 ] @
Citat:
commando: Ne bih rekao a i da ne moze moze ali kod dilera za odredjene zemlje kao sto pise na njihovom zvanicnom sajtu...A da moze da kupuje u Srbiji pa da nosi gde hoce to nije u propozicijama ali kod nas je sve moguce.


Znaci ipak moze, nemoj da demantujes sam sebe... Prvo smisli sta ces napisati i onda reci..



[ commando @ 15.12.2011. 22:39 ] @
Ja ne demantujem lepo sam rekao preko dilera iz zemalja sa spiska i tog linka moze. A ne kupio mi teca u srbiji pa ja poneo gde ja hocu i trazim od podrske da to radi. Znaci da ta dilerska lista radi i u tim zemljama radi podrska za total.
[ Salic @ 17.12.2011. 04:51 ] @
Postovani Prijatelju,


Moje Ime je Sasa, i ja sam covjek koji je "Doneo" Total TV na bliski Istok. Prije mene se vjerovalo da se sve pokriva do Kuvajta Kao je to I sada. Vec 4 godine zivim u Dohi Katar. E sad Sto se tice tvog Problema malo sam iscitao postove od drugih korisnika i mogu da ti kazem da sve sto je napisao pomalo sviranje u "Frulu".

Sampion koji ti kaze da je antena od 1,2 m dovoljna prica o varijanti od prije 11.Novembra Kad je lasiran Novi Satelit na Poziciju 16E.

Problem u Slucaju Qatara Bahreina UAE Saudije dijelom koji nije pokriven jer zapad zemlje jeste, je u tome sto Novi Satelit nas ne pokriva signalom. Postoji nacin da se sve to premosti i napravi da total radi.

Poruku koju je total posalo je posao svima. U razgovoru sa NJihovim Direktorom za Tehnicku podrsku iz bgd uspio sam da da ulozim zahtjev da se bar Dva Transpodera "Pojacaju" ne bi li nas pokrila....

E sad da ovo ne bi bilo jedan veliki bla bla bla, Uspio sam Da u Qataru sa Izmijenjenim POdesavanjima i Satelitskom OPremom dobijem Total TV Srbijanski u fulu u vremensom periodu od 6. ujutro do 8 navece a pomenuta dva traspondera neprekidno 24 sata. E sad ako su ti potrebne informacije kako moj broj je +97455774489, Pusti mi poruku pace da rijesimo problem.

Od ostalih nardi sampiona koji su experti od koje kakvih indusa, moram da kazem da je Indus koji je to radio u dohisvu pricu pokupio Od mene dok sam bio na odmoru tako da pozivam ljude iz Dohe da se jave ako su zainteresovani za saradnju po pitanju Totala.

70 Uspijesnih instalacija u Dohi i Dubaiju omogucava mi da napisem i potpisem gornje redove.


[ amet @ 17.12.2011. 09:46 ] @
ovo ce biti moj poslednji post na ovu temu.

1.2 metra antena je dovoljna u Dubai-u i Abu Dhabi-u, PROVERENO , ja imam 1.2 antenu na zgradi i RADI. ako ti to nije dovoljno ti kad sledeci put budes bio u Dubai-u slobodno se javi pa mozes da dodjes da pogledas.(tel na PM ako budes dolazio)

ali s obzirom da si ti '"Doneo" Total TV na bliski Istok' to to vec sve znas

Citat:
Salic:
70 Uspijesnih instalacija u Dohi i Dubaiju omogucava mi da napisem i potpisem gornje redove.


samo jedna na mojoj zgradi i sve je palo u vodu


[Ovu poruku je menjao amet dana 17.12.2011. u 11:00 GMT+1]
[ Salic @ 17.12.2011. 11:22 ] @
Sefe Koju Antenu od 132cm imas? Na zalsot dostupnost Kvalitetnih Antena na Przizstu Dohe i Bahreina je prilicno zalosno stoga High Gain antena ovdje nije dostupana na Zalost. Sto se tice "Donosenja" Totala Dragi moj prijatelju da sma doneo jesam. KAzi nam koju Antenu i KOji LNb koristis. Na Zalost mi obicni smrtnici imamo mogucnost samo da Nadoknadimo Gain sa Vecom Antenom. Trenutno Imam 6 Test antena Instaliranih kod nasih Ljudi (antene 165 cm i High Gain LNB) i trenutno rade dve frekvencije 11471 i 11554 rade u kontinuitetu dok ostali rade u periodu 6 ujutro do nekih 20 navece kad sve nestane. U dubaju imate souq za satelite druze tako da ste za toliko ispred nas jer mozete da nadjete Boga Oca svetog.

Sto Se tice totala Pokrivaju Kuvajt, a nas signal Promasuje za cijelih 900 km. Na zalsot to je matematika. Ovdje (DOHA) mjereni signal je oko 38,5 db a 40 ti treba da mozes da ga gledas.

E sad moguce je da imas aluminijumsku antenu (ima veci dobitak sa manjom dimenzijom) i mooogo dobar LNB(preko 70 db gaina) pa si navato signal U svakom slucaju ako uspijes da napises Koju antenu I LNB Imas bice dobro za sve ljude koji vec imaju ovu antenu.

Svaka informacija ce biti od pomoci ljudima ako si naravno spreman da je podelis.....

Pozdrav

[ amet @ 17.12.2011. 13:47 ] @
sto se tiche antene i lnb-a nemam pojma sta je. znam da sam sve zajedno sa instalacijom platio 250 AED pre jedno godinu i po dana, a posle pomeranja satelita jos 100 AED da je "presteluje".

znam bar jos 5-6 ljudi koji su zvali razlicite montere i uspeli su da im nameste bez neke specijalne opreme.

da li bi slika antene i LNB-a bila dovoljna? to bi mogao da organizujem u nardnih dan-dva...

10972 je ovde mrtav, svi ostali su tu koliko ja znam... mada te Pinkove i ne gledam, sve sto mi treba je na 11554.

pozz
[ Jumbrowsky @ 17.12.2011. 14:10 ] @
Evo da napisem i ja nesto a nadam se da je od pomoci, nisam u UAE niti tamo u blizini, zivim u Austriji.

Hteo sam samo da napisem da je LNB Inverto Black Ultra IDLB-SINL40-ULTRA-OPP definitivno najbolji LNB koji se moze kupiti na trzistu. Nakon testiranja 13 komada razlicitih LNB-a ovaj LNB se pokazao najboljim i to znatno boljim nego svi ostali koje sam testirao. Naime dobitak signala sa ovim LNB-om na nekim Frekvencijama je jaci za cak 20%! U odnosu na ostale LNB-e koji su manje vise svi isti. Ovaj LNB pojacava signal do neverovatnih 72dBa.

Evo vam Link pa pogledajte o kakvom se LNB-u radi i kako izgleda: Inverto Black Ultra
[ Salic @ 19.12.2011. 04:50 ] @
Hvala Prijatelji na odgovorima,

Slika Bi pomogla posto sam sad za nacionalni dan rijesio 4 instalacije od cega jednu nisam moga da podignem iznad 36 % na 11554 dok su ostale radile normalno.Na svojoj kuci imam dish od 132 cm i sa njim kao da je neko deku stavio na njega znaci ni 20% bas nista sem bijeljine i DMSata koji su free. E sad Pitanje kupovne prirode Gdje u kojim radnjaama u dubaiju se mogu kupiti LnB i Sat oprema jer imam kolegu koji treba da ide tamo Znam da je Na Naif Roadu nesto kako satelite souq, ali ne znam tacno gdje na pocetku na kraju ulice.

Hvala za Inverto informacije na zalsot ovdje kod nas nije dostupan. POkusacu na neki drugi nacin da ga dopremim ovdje jer kad hoces da ga kupis na ebayu jednostavno izbaci kako ne rade shiping za Qatar. A ovdj ako prica balo vise rasiri krila da moze da primi neki siganl odma ide na porez i na ispitivanje od strane QTel-a. Znaci kontrole sve opreme koja sluzi za prijem i odasiljanje signala je prilicno rigorozna a procedura bolje da se ubijes. Tako da smo osudjeni na par indusa sto drze radnje a kod njih je mantra sto jeftinije to bolje.

Nadati je se da cemo rijesiti total ako bog da...
[ amet @ 19.12.2011. 07:14 ] @
ako imas signal finder, a pretpostavljam da imas, pokusaj da donji deo antene (odakle izlazi ruka za LNB) gurnes na napolje, ovaj moj sampion je to radio a i prijatelj mi kaze da je i kod njega morao to da uradi. signal je pre toga bio ok 30% posle toga se pokazao kao 43% ... na TTV decoderu se to pokaze kao pun signal :)



moram da uhvatim mog watchman-a da mi otvori krov zgrade pa cu ti uslikati.

re souq: ja sam svojevremedo vijao da nadjem DreamBox i uspeo sam tamo da ga kupim, to ti je na kraju creek-a sa desne strane. Dream Multimedia sve oko njih je taj vashar koji oni zovu souq :)

pozz
[ commando @ 19.12.2011. 11:24 ] @
Citat:
Jumbrowsky: Evo da napisem i ja nesto a nadam se da je od pomoci, nisam u UAE niti tamo u blizini, zivim u Austriji.

Hteo sam samo da napisem da je LNB Inverto Black Ultra IDLB-SINL40-ULTRA-OPP definitivno najbolji LNB koji se moze kupiti na trzistu. Nakon testiranja 13 komada razlicitih LNB-a ovaj LNB se pokazao najboljim i to znatno boljim nego svi ostali koje sam testirao. Naime dobitak signala sa ovim LNB-om na nekim Frekvencijama je jaci za cak 20%! U odnosu na ostale LNB-e koji su manje vise svi isti. Ovaj LNB pojacava signal do neverovatnih 72dBa.

Evo vam Link pa pogledajte o kakvom se LNB-u radi i kako izgleda: Inverto Black Ultra


Da li je to ovaj:

Code:
http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=57



Znaci da je to ovo isto...
Code:
http://satelitskeantene.com/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=229&category_id=14


Pitah sad i potvrdi mi da je bas taj IDLB-SINL40-ULTRA-OPP

malo skuplje al sta da se radi ako je kvalitetan i podize do 10% signal kako citam onda i nije skupo.

Jedno pitanje samo koja je razlika izmedju njega i ovog

Code:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=892


ko zna nek odgovori

[ commando @ 19.12.2011. 11:26 ] @
Upravo proverio specifikaciju proizvoda

Inverto Black Ultra
Single HGLN 40mm LNB IDLB-SINL40-ULTRA-OPP

i

Inverto Black Ultra HG single

u stvari ista stvar samo takav naziv ima na hr sajtu
[ Salic @ 19.12.2011. 12:27 ] @
E super druze to mi reci . Znaci sampion koji ti je Prestelavo antenu
je u stvari promijenio elipsu antene da bi dobio bolji signal. Super vec sa deformacijama antena nisam se bavio ali je ideja generalno mnooogo dobra.

POsto je danas Sveti nikola ne mogu odmah da je impementiram ali ako bog da
od sutra.

Problem koji se kod totala javlja bar ovdje kod nas je taj sto nememo kvalitetne opreme. U slucajo da nemo moze da se dokopa Iverto Dula LNbija sa karakteritikama kao na linu molio bih da me kontaktira jer bih otkupio nekih 10 15 komada od njega. MOze da me konaktira na PM da se dogovorimo.

Imam Satelite finder SatLInk WS9012 i mogu da uradim spektralnu analizu signala. Kad to dobijel dobije da je Ber problem znaci signal nije sporan on postoji i niova je nekih 36 posto sto je izuzetno gledljivo po nekih drugim karakteristikaam ali ber je izmedju 5 i 8 hiljada srto uzrokuje da slika se koci zvuk ponekad kasni. U principu sve ispod 1000 x10-4 Berta nema uticaja na prijem signala.

Za MOdigfikaciju antene hvala ti Odlicna ideja kako i za Polozaj Kako ga Nazva vasara. HAahahaah.


POzdrav iz Dohe...
[ bobansky @ 19.12.2011. 13:02 ] @
Mrzim vas :) E namesticu ga i ja u Bahrainu, i zovem vas sve na zurku!

E, narucio sam ovaj LNB sa Ebaya US, stici ce mi za par dana. Kosta oko 10 funti, smesna cena....

Najbolja varijata za narudzbinu je da otvorite shipping account na www.shopandship.com,
gde dobijate virtuelnu po box adresu u UK i USA. Tako mozete da narucite sa amazona, ebaya, obicno imate free shipping unutar UK i USA, a onda Aramex forwarduje to na vasu pravu adresu, i to obicno kosta 10-20 BD (100-200 DHS)......

Jos jedno pitanje, probacu sam da nastelujem antenu kada mi stigne ovaj novi lnb - recite mi kada namestim na neki od Total kanala i pomeram antenu, da li nivo jacine signala reaguje u realnom vremenu (tj, da li cu ako uhvatim signal mrdajuci antenu levo desno dobiti indikaciju na receiveru momentalno?)...

Pozzz....


[ 3fko @ 19.12.2011. 15:04 ] @
Prema DishPointeru za tvoje područije tj. Bahrein ovako bi postavke trebale da izgledaju


Satellite Data
Latitude: 25.9304°
Longitude: 50.6378°
Name: 15.8E EUROBIRD 16 | EUTELSAT W2M
Distance: 37706km

Dish Setup Data
Elevation: 41.0°
Azimuth (true): 237.8°
Azimuth (magn.): 235.3°
LNB Skew [?]: 49.6° u desno
[ amet @ 20.12.2011. 05:16 ] @
Citat:
bobansky: Mrzim vas :) E namesticu ga i ja u Bahrainu, i zovem vas sve na zurku!

E, narucio sam ovaj LNB sa Ebaya US, stici ce mi za par dana. Kosta oko 10 funti, smesna cena....

Najbolja varijata za narudzbinu je da otvorite shipping account na www.shopandship.com,
gde dobijate virtuelnu po box adresu u UK i USA. Tako mozete da narucite sa amazona, ebaya, obicno imate free shipping unutar UK i USA, a onda Aramex forwarduje to na vasu pravu adresu, i to obicno kosta 10-20 BD (100-200 DHS)......

Jos jedno pitanje, probacu sam da nastelujem antenu kada mi stigne ovaj novi lnb - recite mi kada namestim na neki od Total kanala i pomeram antenu, da li nivo jacine signala reaguje u realnom vremenu (tj, da li cu ako uhvatim signal mrdajuci antenu levo desno dobiti indikaciju na receiveru momentalno?)...

Pozzz....



moj savet ti je da uhvatis nekog indijanca i da mu kazes da trazi 11554, ja sam sto puta pokusava sam da "doshtelujem" antenu bez signal findera i uvek sam napravio neki kurshlus, a onda sam zvao sam indijance da oni to poprave :)

ako odes u user1 i ubacis parametre za 11554 videces jacinu signala, ako radis polako mozda i uspes da ga uhvatis. treba ti zeleni katanac i sto veci BER i Jacina signala.
[ Salic @ 20.12.2011. 07:39 ] @
Jarane ,
MOlim te nemoj da pomislis da te nesto ispravljam ali jedna mala digresija,

Jacina signala ce uvijek da bude izmedju 80 90 posto. Ono sto ti je brtino jeste da nagvatas sto veci Kvalitet signala jer ti to garantuje da imas Pravi satelit. Takodje BER (Bit Error Rate) trebalo bi da bude sto manji ako je moguce 1e-6 tada imas cist signal. U suprotmom sve sto je na e-4 je gledljivo. Kvalitet bi morao da dodje na nekih 80 posto tot i garantuje da si upucao satelit. Mada na 30 mozes da gledas kanale.

Sto se tice stimanja
ako nemas satelite meeter imas drugi fazan....

Dva laptopa i skajp. Uspostavis video call i onda ga polako okreces po milimetar lijevo desno dok ne pocnes da dobijas kvalitet.(naravno ovo podrazumijeva da si vec ukucao Frekvenciju u User 1 11554 V 30000 5/6.

U principu ugao bi trebao da ti je malo nizi nego hotbird znaci 41 je hotbird ovo je 40 . Naj bitniji ti je kod nas LNB Screw koji ti je 51 Deg. To tije kad gledas u tanjir s prednje strane okrenes lnb kontra kazaljke na satu imas stepene na ruci LNB i na samom LNbiju. Na lnb imas +-40 stepeni a na ruci imas +-20. Matematikom dodjes da ako poravnas -20 deg na ruci i +30 deg na lnbiju eto ti tacne pozicije
i onda polako lijevo desno da dobijes signal.


Kad ga dobijes signal satelit onda pokusaj
pokusaj da na sarafu kiji sluzi da podesis elevaciju antene (predpostavljam da imas DynaSat Antenu) odvrtanjem i zavrtanjem sarafa pokusas da izvuces maximim signala i to ti je to. pazi radi se u velicinama od pola do jednog kruga....


Sretno pa ako bog da da se i vidimo hehehehehhe

[ amet @ 20.12.2011. 17:19 ] @
jes, upravu si... BER treba da je sto manji... mislio sam na onu skalu na desno koja predstavlja kvalitet slike... da to bude u fullu :)

bolja stvar od dva laptopa je da uposlis zenu da gleda i da se dere :), ili jos bolje da je postavis gore da vrti a ti da gledas :)


aj uzdravlje
[ zilenk @ 20.12.2011. 18:04 ] @
..."ili jos bolje da je postavis gore da vrti a ti da gledas"... kako pada, hehehehe.
[ bobansky @ 20.12.2011. 23:05 ] @
JOs jedan neuspeli pokusaj....proveo sam 3 sata sam na krovu sa receiverom i monitorom.....

Uspeo sam da nabudzim AL JAZEERA BALKAN da bude 100% signal i BER 1.1 , DM SAT, ATLAS, RTCG, TV1...a TOTAL ni da bekne....

provalio sam jednu stvar - rotirajuci LNB lagano gore/dole podigao sam signal RTCGa sa 50% na 100%, i ber 1.1 u tom trenuktu mi se resetovao TOTAL receiver i dobio sam listu svih TOTAL kanala (koju nikad nisam imao) - verovatno sam u nekom trenutku uhvatio signal pa ga izgubio.....????

Rotirajuci antenu gore-dole, levo desno gubim i dobijam signal totalno....nasao sam najbolju srednju poziciju satelita gde su svi free kanali full sa malim BEROM, probao sam fino stelovanje srafom (rotacija antene gore/dole)....

Jedostavno ne vredi....cekacu da mi stigne iz UK ovaj dobar LNB sto je decko preporucio, pa da vidimo....

Zamolio bih Ameta da malo pojasni sta znaci "pokusaj da donji deo antene (odakle izlazi ruka za LNB) gurnes na napolje" - jel mislis da iskrivim antenu u donjem delu?

I jos jedno pitanje - da li postoji nosac LNBa koji omogucava rotaciju LNBa na gore i dole - provalio sam da se tako drasticno pojacava signal...


[ nenad76 @ 21.12.2011. 00:19 ] @
pa ne treba da krivis antenu vec samo da je malo pomeris nagore. sta ces uraditi ako iskrivis antenu???
[ Chieftec @ 21.12.2011. 00:46 ] @
Citat:
bobansky: JOs jedan neuspeli pokusaj....

I jos jedno pitanje - da li postoji nosac LNBa koji omogucava rotaciju LNBa na gore i dole - provalio sam da se tako drasticno pojacava signal...


Ako postavljas fisknu antenu bez polarmounta na 16 istok, rotiranje LNB-a za tvoju lokaciju je obavezno. Bez toga ne mozes dobiti maksimalni signal. Kako da objasnim, ali taj satelit je na 16 istok, ti si negde na 50 istocno, tako da ti signal dolazi "pod uglom". Da bi se polarizacije pravilno podelile moras zakrenuti LNB.
Ali ne shvatam kakvo rotiranje LNB-a gore / dole spominjes, treba da se rotira oko svoje ose. Ne treba nikakav nosac koji to omogucava, naravno, sve stoji standardno, samo zakrenes i namestis najbolji signal.



[ amet @ 21.12.2011. 07:21 ] @
Citat:
bobansky
Zamolio bih Ameta da malo pojasni sta znaci "pokusaj da donji deo antene (odakle izlazi ruka za LNB) gurnes na napolje" - jel mislis da iskrivim antenu u donjem delu?


ovaj moj sampion je nasao slab signal na 11554 i onda je samo malo gurnuo taj donji deo antene na napolje(ili na gore)

mozda slikica objasni bolje... ako ne, cimni telefon na PM pa cu te zvati


[ zilenk @ 21.12.2011. 07:43 ] @
Citat:
nenad76: pa ne treba da krivis antenu vec samo da je malo pomeris nagore. sta ces uraditi ako iskrivis antenu???


Može da dobije dosta i da mu taman reši to što ga muči. Ne treba da je pomera i menja elevaciju ukoliko je signal koji je na taj način maksimalno izvukao i ne može dobiti bolje. Tada tako dobro pričvrščenu antenu treba pomerati u stvari natezati i po malo deformisati i moguće je na taj način dobiti bolji fokus nego što je imala. To je nekada potrebno zato što su neke antene po malo deformisane i prilikom izrade, manipulacije i samog transporta i ovo je jedini način da se "zategne" kako treba.
[ Salic @ 21.12.2011. 12:47 ] @
Stari ima da castis za ovu info.


Problem tvoj je u tome sto imas deformisan tanjir. POslusaj sta caes da uradis s obzirom da si ga upucao na potreban satelit.

Stavi reciever na rts1
i na krovu uradi sledece: Uhvati lnb iza nosaca i pomjeri ga lagano na dole.... Prije toga signal mi je kod coveka bio 30 posto sa gomilom bertA KOJI JE UZROKOVAO
NEGLEDLJIVOST KANALA.

iZ POPIZDITISA KAD SAM VEC POPIZDIO NASLONIO SAM SE RUKOM NA NOSAC LNBIJA I ODJEDNOM BER NESTAO KVALITET OTISAO NA 45%.....

pOKUSAO SAMO KAKO MALO DA PRITISNEM OKRENEM NISAM USPEO I DOHAKALA MU MAJKA bOSNA. uZEO SAM uZE ZAVEZAO GA DOLE ZA OGRADU (S OBZIROM DA JE ANTENA IZNAD OGRADE) I COVJEKU SVE PRORADILO.

iDEM DANAS KOD JOS DVOJICE LJUDI ( JER SU DOBILI ANTENU IZ ISTOG KONTINGENTA) DA URADIM ISTO .... zNACI TOLIKO GLUPO DA NE VJERUJES. aLI RADI moLIM TE POKUSAJ TO pA JAVNI > oVAJ PUT DOBIJAS GA SIGURNO.... i POSLE TOGA CE DA ZALIJEMO KAKO DOLIKUJE....
[ bobansky @ 21.12.2011. 13:24 ] @
Pa da to je onda problem kod mene.....probacu sutra - to se i meni desilo kada sam na kraju slucajno malo rotirao lnb na gore u nosacu kada sam vec ispizdeo! Dobio sam signal na RTCG koji je veoma slab sa 40 na 100%, medjutim nisam imao nocas kako da ga ucrvrstim..... Probam, pa javljam!

[ Salic @ 22.12.2011. 08:39 ] @
To je definitivno problem...


Sinoc ako bog da sam sredio koj jos dvojice ljudi sa istim principom cigla i konopce. Zivota ti ja vni ako bog da pa da slavimo.....
[ 3fko @ 31.12.2011. 18:04 ] @
@bobansky
Da li si uspjeo da središ Total?
[ bobansky @ 02.01.2012. 05:50 ] @
Citat:
3fko: @bobansky
Da li si uspjeo da središ Total?


Na zalost - ne....imam sve ove domace free to air, a Total nikako nece....ali pokusavacu ja jos! :)

Pokusacu da pomerim antenu na skroz drugo mesto na krovu, posto oko moje antene ima par velikih plasticnih rezervoara....mozda oni prave neku frku.....
[ Salic @ 08.01.2012. 09:09 ] @
Rodjeni jel uspijede sta sa antenom. Da cekiram kartu ili si me preduhitrio. MOje obecanje da do pocetka februara gledas total i dalje vazi... hehehehe...
[ bobansky @ 09.01.2012. 19:05 ] @
Cekam Indusa da dodje da pomeri antenu.....pa cu da zovem u pomoc ako ne moze....

Ali ljudi, jos uvek mi nije jasna Totalova logika....ako neki budjavi folk kanali kojima je signal ovde 100% mogu da imaju bolje transpondere od Total tv-ja, nek ide zivot..... Ponovo kazem, totalno mi njihova logika nije jasna......

[ bobansky @ 08.12.2012. 07:58 ] @
Pozz... :)

jos uvek nemam Total, cisto da znate... :)

Cuo sam sa par strana da planiraju promenu transpondera, i da ce malo vise da se okrenu prema Middle Eastu :)
[ amet @ 09.12.2012. 12:50 ] @
uf bre komsija... uzmi nam karte za F1 pa da dodjemo da to namestimo ... :)

meni radi RTS1, RTS2, Prva i te gluposti... dosta dobar signal i ne mrzne uopste. ako treba jos nekih informacija javi...
[ bobansky @ 19.12.2012. 14:52 ] @
Update:

Komsija namestio, ali sa antenom od 2.2 metara!

Narucujem uskoro novu antenu, pa se javljam :)
[ popay_vp @ 20.12.2012. 21:21 ] @
pozdrav svima,

tek sam stigao u Dubai, nedavno se uselio u stan i interesuje me par osnovnih stvari:

- koliko košta sva potrebna oprema i instalacija, čisto okvirno?
- koliko košta mesečna pretplata TTV koju bih plaćao u Srb, osnovni paket?
- da li na kraju treba da "švercujem" risiver ili ne?

jeste offtopic, izvinjavam se, ali nisam uspeo da shvatim koliki su odprilike troškovi ovog poduhvata.

hvala!
[ amet @ 20.12.2012. 21:29 ] @
1. oko 350-400 AED
2. mislim da je oko 10000RSD godisnje, totalTV website ima cenovnik, baci pogled tamo
3. kada uzmes receiver u SRB samo im reci da ti treba za "vikendicu" ili idi u neki od ovlascenih servisa

[ Aleksandar Đokić @ 21.12.2012. 10:22 ] @
Hakeri su hakeri, kineski, letonijski ili americki isto ti se 'fata - svi imaju lose namere.
[ amet @ 21.12.2012. 12:18 ] @
uf, da mi je tvoj mozak jedno 15 minuta da se odmorim malo
[ cureruc @ 05.01.2013. 18:54 ] @
Problem sa Total Tv-om u Dubaiu, ima li ko da moze da posavetuje i pomgne?....hvalaaaaaa
[ amet @ 05.01.2013. 18:57 ] @
sta je problem?
[ cureruc @ 05.01.2013. 19:09 ] @
imam problem sa kanalima koji mi najvise i trebaju, Rts 1, 2, Prva, Happy, sport klubovi nasi.......samo rade od npr 6 pm do 10pm po Dubai vremenu, a onda seckanje, pa totalni mrak hehe....dok ostali kanali rade super........Zanimljivo da Sport Klub SLO radi super......
[ amet @ 05.01.2013. 19:11 ] @
treba malo da se usteluje :)

gde se nalazis u DXB?

edit: imas PM
[ cureruc @ 05.01.2013. 19:19 ] @
Tecom, signal je preko 80%, a kkvalitet signala je 80% tako da stvarno ne znam sta je.....frekvencija je 11471, pokusao sam i na 11554 ali ista prica......
[ popay_vp @ 11.02.2013. 13:46 ] @
S*B*B D*3*G*O je zakon! nema baš svih naših kanala, ali većina je tu, za sport dovoljno :)
[ amet @ 12.02.2013. 06:35 ] @
I radi van Srbije?
[ popay_vp @ 12.02.2013. 16:59 ] @
Meni u Emiratima radi bez problema, doduše preko maila sam dobio zvaničnu informaciju da servis funkcioniše samo iz S*B*B mreže
[ popay_vp @ 20.04.2013. 14:18 ] @
update: od skora više ne radi u UAE, moraću preko nekog VPN-a iz S-B-B mreže da se spojim, tako će raditi...
[ Salic @ 21.04.2013. 13:06 ] @
Pobro radi na Middle eastu kao mina. Samo treba imati dish kako treba i mora biti upucan ki pistaljka... Moras da imas 165 cm antenu monovolumenu signal na rts i discavery feedu je oko 45-47 % (na mom Satlink WS 6906)zavisno od doba dana. Moras da imas mnogo dobad LNB Fuji sa gainom 70 db + 0.1 dB noise figure. Moras da imas ne kineski nego sto bi to u bosni rekli Mnogo "rutav Kabal" koji unosi izuzetno malo slabljenje od antene do recivera. U kataru imas jendo stotinak Raje koja uziva u blagodetima totala. Ali ako ti je cejif i mimas dobar net Provjeri Balkaniyum tv kako i nettvplus. Ako ti i za te zeze treba vodic kontaktiraj pa ce da ga resimo.

Vozdra i sretno.
[ amet @ 21.04.2013. 13:18 ] @
kolega, ne znam vise koliko puta treba da se kaze.... radi u UAE, Dubai sa 120 CM antenom... tetke mi :)

to sto ti pricas 165, ovaj lnb onaj lnb, ja nisam imao bolji dual LNB pa sam strpao ovaj, kosta celih 25 AED(oko 5 eur)... sve je to bla bla druze moj...

https://dl.dropboxusercontent.com/u/19359762/16E.jpg

[ Salic @ 21.04.2013. 14:03 ] @
Opet ja i ti Amete u Kles.Hahahhahaha

Ovo ti je 132 Cm antena jer 120 nema ove bocne drzace bar ne ovsdje u Kataru. Opet ti kazem ovo je prica koja ovdje radi na 132 ne mozes da dobijes nista provjereno Moram ti slikat kucu u mene da vidis o cemu pricam ....Kako god daj da pomogenmo covjeku ako mozemo...
[ amet @ 21.04.2013. 14:09 ] @
ma nije klesh.. ja pricam jedno ti drugo.... :)

ne mogu da se verem danas na krov, mrsko mi... al cu da proverim velicinu...

signal na totalovom "receiveru" (nemam bolji termin za tu napravu sto oni zovu receiver) je 80 signal strength i 90-100% signal quality.... imali smo malu pescanu oluju pre par nedelja i kvalitet je tada padao ispod 40% i pocinjalo je da koci.
[ popay_vp @ 29.07.2014. 14:46 ] @
dajte preporuku za nekog Pakija ili Indijca koji mogu da naprave celu stvar, donesu i podese tanjir i celu instalaciju, ja donosim risiver za mesec dana i ne razumem se baš dobro u ovo...

shukran :)
[ popay_vp @ 17.08.2014. 16:39 ] @
Možete li potvrditi da je satelit dostupan iz UAE, jer sam tri puta zvao Total TV i rekli su mi da satelit ne pokriva ništa južnije od Turske...