[ mikim2 @ 16.12.2011. 15:10 ] @
Imam problem za koji mislim da je rešiv, ali komplikovan. Valjda drugima nije toliko.
Situacija:

Dade mi drug stari Maxtor 40GB na kojem ima OS i neke njemu drage podatke. Zamolio me je da mu uradim novi sistem, ali da mu ostane to. Nisam hteo da podižem sistem sa tim hardom da ne bih ubacio viruse koji su bili na njegovom (ako ih je uopšte imao). I tako ja povežem hard na matičnu, i bootujem neki, valjda, Acronis. Ranije sam radio na njemu slične stvari. Stvar je u tome što je on pokazivao da ovaj njegov (imao je samo 1 particiju) hard tipa (File System): Unknown (umesto NTFS ili FAT32). Probao sam da je konvertujem u NTFS ili neki drugi, ali vbezuspešno. Pošto program ima i opciju Recovery partition (iz nedodeljenog prostora), obrisao sam tu njegovu particiju i probao da tu nešto uradim (tu on počne automatsko traženje za izgubljenom particijom), ali NIŠTA program nije našao posle pola sata "traženja". I tako dvaput.

Ako neko zna šta da radim, MOLIM ga za pomoć.
[ calexx @ 16.12.2011. 16:19 ] @
Možda je najbolje da više ništa ne opravljaš nego potražiš nekoga ko to ume. Zašto svi odmah brišu postojeću particiju pa onda pokušavaju da je vrate??

Probaj neki od programa za vraćanje podataka (ja imam dobro iskustvo sa GetDataBack) ali pazi šta radiš jer ako nešto iskopiraš na postojeći (sada) prazan prostor, ostade drug bez podataka.

Nego ... kako ste to mislili da ti uradiš sistem na drugarovom hardu? Bez njegovog kompa, samo hard? Ne radi se to tako ... osim ako imate dovoljno iste kompove.
[ mikim2 @ 16.12.2011. 17:08 ] @
To nisam hteo da detaljišem. Vratio bih hard u drugovo kućište i tad uradio sistem.
A što se tiče brisanja particije, ne znam šte to svi rade, ali meni je to bilo jedino što mi je palo na pamet, jer Format i Convert nije hteo.

Ne znam nikoga ko zna šta da radi, zato sam ovde. :)

p.s. Misliš da napravim ponovo particiju, pa da probam GetDataBack ili drugačije?
[ calexx @ 16.12.2011. 17:46 ] @
Nije ti bilo potrebno ni Format ni Convert, možda bi završilo posao da mu dodeliš slovo. Sada samo pokreni GetDataBack i izaberi da pretražuje fizički taj hard. Ne kao particiju nego kao fizički hard. Kada prijavi da je nešto našao, iskopiraj to na drugi hard (nikako ne kopiraj bilo šta na taj) pa lagano dok ne nađeš sve što je bilo na hardu a važno je. Kopiraj na svoj hard ili neki treći ali računaj da će tako možda da preskoče i virusi ako ih je imao. To ne bi trebalo da bude strašno ako imaš pristojan antivirus.
Ne pravi nove particije i ne kopiraj i instaliraj bilo šta na taj hard dok ne vratiš sve bitno. Posle je već lako.
[ missortr @ 16.12.2011. 17:57 ] @
Skini negdje HBCD, nelegalan jeste ali sta da se radi (zadnja verzija ti je 15.1 inace je zanimljiv za korisnike Windows-a ili probaj naci dole navedene programe ...)
Imas na njemu nekoliko zanimljivih programcica koji bi ti mogli pomoci npr. Partition Find and Mount (iako si formatirao ili konvertovao particiju)
naravno ako ne upali, pored pomenutih programcica imas i PartitionRecovery, oba pomenuta se nalaze u HBCD/PartitionRecovery.
Pazi na podatke, sve je ok sto se tice Delete, Format ili Convert particija (nemoj cesto tj. nemoj vise) i nemoj da snimas nikakve podatke na particiju koju pokusavas da vratis.

Znaci, treba ti racunar, sa svojim HDD-om, OS-om i dovoljno prostora da primi kolicinu podataka koju ces da vratis (neka odnos praznog prostora na drugom HDD-u bude 1:2 zato sto ces dobiti vise podataka nego sto je bilo na HDD-u koji vracas osim u slucaju da filtriras podatke tj. vracas samo npr. .jpg ili sl.). Na njega prikljucis problematicni HDD, probaj prvo Partition Find and Mount zna da upali i iz prve a ako ne idi redom GetDataBack, Partition Find and Mount, .....
Imas i dosta tema oko ovoga problema procesljaj malo ES moze se dosta nauciti
Da ponovim vec receno, ne bi bilo lose potraziti nekoga ko je to vec radio x puta i ima iskustva

L.P. , pa javi kako ide

*************
Da sve ovo gore iznad receno od @calexx, ja sam stekao utisak da si vise puta radio Delete, Format, Create ili Convert particija pa ...
[ mikim2 @ 16.12.2011. 18:37 ] @
Nisam više puta, znam da je to loše po podatke. Hvala puno, javiću šta sam uradio kad budem imao vremena!
[ mikim2 @ 17.12.2011. 17:09 ] @
Uspeo sam sa GetDataBack! Inače Find and Mount nije našao ništa. Hvala punooooooooo!!!