[ bugmenot2 @ 17.12.2011. 13:37 ] @
Sinoć je u Beogradu održan Festival kvaliteta Srbije Moj izbor 2011. na kojem su dodjeljene nagrade najomiljenijim srbijanskim proizvodima i brendovima. Među dobitnicima ove nagrade je i Prva TV koju su anketirani građani Srbije izabrali za najpopularniju i najomiljeniju televizijsku stanicu u ovoj zemlji.

"Veoma smo počastvovani ovom nagradom. Glas građana je najvrijedniji i mjerilo je uspjeha. Zato ova nagrada ima svoju posebnu težinu. Kvalitet se prepoznaje i vrlo brzo prihvata. Prva je svoju šansu vidjela upravo u tome, pružili smo vrhunski program i uveli svjetske standarde na TV scenu. Publika je to prepoznala i nagradila nas, postali smo najuspješnija komercijalna televizija za nepunih godinu dana. Zahvaljujemo se na glasovima, svakako ćemo se truditi da opravdamo ukazano povjerenje naših gledalaca", izjavila je Slađana Paunović, PR menadžer Prve TV.

http://teve.ba/article/6170/prva-tv-omiljena-tv-stanica-u-srbiji
[ jovovuk @ 19.12.2011. 13:55 ] @
Paklena kuhinja je naj bolja emisija.
[ tdjokic @ 19.12.2011. 18:25 ] @
Zasto niko od mladjih i ucenijih ljudi ne popravlja (drugarski, bez losih namera) ovakve greske kao sto je "naj bolja"? Koliko je meni poznato, a mozda se nesto i menjalo, kaze se dobar, bolji, najbolji.

Jeste ova moja primedba izvan teme ali uslovno receno i nije - ipak se prica o medijima, koji su i vid zabave a i obrazovanja.

Pokusaj nalazenja reci "naj bolji" Google resava ovako:

Showing results for najbolji auto
Search instead for naj bolji auto - dakle pokazuje rezultate za "najbolji auto" umesto za "naj bolji" koji ocigledno ne priznaje.

Izvinjavam se kolegi jovovuk-u, nije on jedini koji je ovo napisao ovako, pa da imam nesto licno protiv njega. To se u zadnje vreme mnogo rasirilo. Naravno, nisam ni ja bez gresaka, ali ja sam vec istrosen, a vi mladji bi mogli i morali da vise postujete pravopis.
[ zilenk @ 19.12.2011. 18:40 ] @
Sve to primećujem i vidim i ja, kao moderator mogu da ispravim, ali ipak je bitnija suština nego forma, pa to ne činim da ne bih nervirao ljude koji čine takve greške. Jedino što mogu je da apelujem da koriste Google ukoliko nešto nisu sigurni kako se piše.
[ tdjokic @ 19.12.2011. 21:51 ] @
Citat:
zilenk: Sve to primećujem i vidim...
Zahvaljujem na odgovoru. Vrlo zreo, pristojan i konstruktivan pristup. I sam sam svestan da je ovo uglavnom "ne moguca" misija, ali sam morao da se bar jednom negde "isplacem", da olaksam dusu.
[ Jovan 1988 @ 19.12.2011. 23:22 ] @
Dobro,neka svako pise o cemu hoce.Mozda je covek pogresio,u brzini kucanja slucajno,ko zna,ali da ima toga,ima.Ljudi su poceli dosta da grese po tom pitanju,ali mislim da je vaznije sta je pisac hteo da kaze,nego kako je to hteo da kaze.
A opet taj pravopis govori kakav je to pisac,itd,ne bih dalje isao u tom smeru.
Prva nije losa televizija,ponekad kad stignem pogledam Ivana Ivanovica i Exploziv.Najlosije su one cuvene Turske serije...strasno
[ zilenk @ 20.12.2011. 07:37 ] @
"Najlosije su one cuvene Turske serije...strasno"

Ja ih ne gledam, ali veruj mi mnogima je Prva najomiljenija baš zbog njih, tako da ne treba upadati u klopku i svoj lični stav izneti kao opšti.
[ tdjokic @ 20.12.2011. 08:46 ] @
Sticajem okolnosti gledam sve programe, svih televizija, sve serije, sve zivo ... onoliko vremena koliko je potrebno da prilikom trazenja sta bih tog momenta gledao shvatim o cemu je rec. Imam osecaj da su turske nalik na one latinskoamericke i sve ima svoju publiku. Cini mi se takodje i da je dobro videti malo i neko drugo okruzenje osim americkog, cije serije i filmove najvise gledam po navici i zbog toga sto ih najvise pustaju, ili spanskog / meksikanskog itd.

Najvise mi generalno ide na zivce pojava da prvo neko pusti izvesnu seriju, valjda je to najskuplje, kao premijerno izvodjenje, malo nakon toga na jos nekoliko kanala ista stvar, valjda za ljude koji nemaju kablovsku i slicne mogucnosti. Za njih dobro, za mene haos. Na jednom kanalu gledam epizodu br.3, na drugom upadnem u epizodu br. 52 i tako me nacisto zabrljave
[ fenomen @ 21.12.2011. 15:28 ] @
Prva nije losa ali da ima dosta stvari koje mogu i moraju popraviti to stoji. Znam da im gledanost dizu upravo te serije ali su preterali sa tim. Dnevno se emituje 5-6 serija i bar se dve repriziraju sto znaci da na te serije odlazi 8 sati programa. Vikendom bi morali da izbace sve te serije i malo pojacaju filmski i sportski program. Uglavnom, bez tih serija ne bi ni bili toliko gledani ali da sam ja urednik skratio bih na dve serije dnevno i morale bi ici u popodnevnom terminu a od 20h bi isle emisije radna akcija, paklena kuhinja, domacine ozeni se i filmovi. Vikendom bih kombinovao filmove i sport, jedini sport koji prenose su utakmice Zvezde kad igra kao domacin. Pa ako su se odlucili da samo Zvezdu prenose onda bi pored fudbala trebali da prenose i ostale sportove u kojima Zvezda igra utakmice. Inace ja sam "grobar" ali mi nimalo ne smeta sto prenose Zvezdu. Prenos nedavnog derbija je bila prava katastrofa. Ne pridrzavaju se satnice i obicno pocetak nekih emisija odstupa i do 15 minuta u odnosu na najavu.
Sve u svemu imaju dosta toga da isprave i poboljsaju a narocito sliku kad prenose Zvezdu jer im je tada slika katastrofalna pa valjda zato i ne prenose vise sporta. Kad su serije slika je manje vise dobra do odlicna a kod sporta ocajna do katastrofalna. Zbog cega je to tako?
Poz...
P.S. Hoce li opet biti "Survivor" na prvoj i kad?????
[ Dripac @ 30.12.2011. 19:12 ] @
ma slepci bre,udavise sa turskim serijama!!!!
[ gigamg1 @ 30.12.2011. 19:30 ] @
Prva nije losa.
Ne zovu je dzaba "prva turska televiziji". Jeste, slazem se da su turske serije krs ali oni moraju nesto i da zarade. U svakom slucaju su bolje od indijskih serija. Prva je prva krenula sa turskim serijama a kasnije su i ostale. Takoreci probila je led. Jedino sto je muci kao i sve ostale tv stanice u srbiji je sto pustaju nekih stotinak filmova od kojih je najmladji iz 2007. Random play i udri. Udavise sa reklamama ali su im emisije dosta zanimljive iako su uglavnom reality show koncepti.

Citat:
bugmenot2: srbijanskim

Mi nismo srbijanci nego srbi. Nije srbijanija pa da budemo srbijanci nego Srbija. Ne mislim nista lose ali me uzasno iritira taj pogrdni naziv. Ubuduce da znas :)
[ zilenk @ 30.12.2011. 20:04 ] @
Autor toga orginalnog teksta je Miralem Mehulj, tako da ti je sve jasno što se srpskog pravopisa tiče. Naravno bez namere da uvredim bilo koga.
[ bugmenot2 @ 30.12.2011. 21:09 ] @
Nova serija prati razvojni put mlade pevačice iz provincije

I Bog stvori pevačicu!
Zvezdana je vrlo mlada, lepa, dobro peva, dolazi iz provincije, ima ambiciozne roditelje i postaće estradna umetnica! Ovo je u kratkim crtama priča kojom se bavi nova serija „Folk“, koja će početkom 2012. godine početi da se emituje na televiziji Prva.
U glumačkoj postavi su mlada Katarina Bogićević, Boris Isaković, Nikola Kojo, Nataša Ninković, Danica Maksimović, ali i legendarni Milić Vukašinović.
U bioskopu Roda novinarima je juče prikazana prva epizoda serije. Dvanaestogodišnja devojčica već uveliko peva po svadbama i mašta da pobedi na republičkom takmičenju pevača amatera u Obrenovcu, dok je u tome podržavaju apsolutno svi. Simpatična alegorija trenutnog stanja srpskog duha i društva.

Haha,sve vise lice na Pink.